0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #320 -: Юли 22, 2011, 12:22:15 pm »
Това със звуците май им е любимо забавление :-) Познавам 2ма палавника, които идеално бяха научили да имитират "как кашля/хърка баба" и техните се видяха в чудо докато почнат да отсяват кое е купон и кое е сериозно  :lol:

Дидонче, спокойно, растат пухчовците и всеки ден се променят; стискам палци да устоиш на вкарването във филми всякакви и да си се радвате взаимно! Реалността е достатъчно интересна (като китайско проклятие), за да имаме нужда от допълнения :-)

Елито, я ги зарежи тези сайтове и доброжелатели! То понастоящем в нета (а и по педиатърските кабинети) можеш да намериш "защита" на всяка теза, причина за всеки страх - остави ги, радвай и се на пухлата, тя вече ще почне на глас да ти се смее, да "ааагггуууу"-чи нонстоп - все по приятни неща от търсенето на симптоми :-) Кай, например, е доста голям, изглежда на 4-5 месеца, не на 3: дълъг и с гънчици :-) Ама какво да го правя - да го оставя да пищи от глад защото някъде си някой е написал, че не влиза съвсем точно в нечии норми? Айде с-р, детето си е добре, аз съм добре, всички останали могат да си ... намерят друга работа, меко казано. Само усмивки ви трябват сега, лятото преваля, събирайте си ги за есента :-)

Мацки, аз имам един въпрос малко "наопаки" на темата, но тази изглежда най-подходяща.... Кърмата ми намаля драстично; имаше дълъг купон е един мъдрец, абцес, операция, шевове, антибиотици, сега и болкоуспокоителни; изцеждах се, но не давах; в момента вече едва имам по 30 мл. дневно, само дето ми цапа неглижетата нощем. Ще пробвам още няколко дена, но ако не стане по-добре, предпочитам да спре съвсем; имате ли идея как?
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #321 -: Юли 22, 2011, 12:57:20 pm »
:lol: :lol: :lol:
 Това последното не ме притеснява,но ми е любопитно.Голямо сумтене,голямо чудо...
Ти ще видиш после, като вземе да експериментира със звуците, които може да издава... Всяко ново нещо се повтаря десетки пъти. Бобо се беше научил да кашля толкова добре, че и на лекар ходихме по случая, да ме увери, че нищо му няма  :lol: :lol: :lol:

Хи хи, това с кашлянето е супер...Аз си бях изкарала акъла като почна една сутрин да ми кашля, после се усетих, че нарочно го прави  :lol: И сега като иска да привлече вниманието си кашля  :) Иначе сумтеше някъде до 2 месец, и пъшкаше също по време на кърмене, събуждаше мъжа ми през нощта. И сега понякога издава звуци и пее лекичко като се храни  :heartbeat:

За наддаването, бебетата изцяло на кърма наистина наддават повече в началото. И ние първите 3 месеца качвахме средно по кило на месец. Обаче на 4тия- о ! изненада, качи само 250 грама  8O В началото се притеснявах, че много качваше, а сега пък се притесних, че малко е качил  8O Док обаче беше напълно спокоен. И аз спирам вече да го мисля, ако детето си ака и видимо е добре, няма какво да се притеснявам излишно...
Надявам се само да наддаде нормално поне този месец, че и на мен не ми се иска да давам добавка или да спирам кърменето по този повод  :?

Надинче,  ако правилно съм разбрала, май искаш да спреш кърмата си...Тогава просто според мен, спри да се цедиш, и тя кърмата ще си намалее. Но мисля че не е и късно да продължиш да кърмиш. Ако предлагаш на бебо да суче, лактацията няма ли да се възстанови ? Аз поне така бих направила, но всеки сам си решава  :)
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #322 -: Юли 22, 2011, 15:41:45 pm »
:lol: :lol: :lol:
 Това последното не ме притеснява,но ми е любопитно.Голямо сумтене,голямо чудо...
Ти ще видиш после, като вземе да експериментира със звуците, които може да издава... Всяко ново нещо се повтаря десетки пъти. Бобо се беше научил да кашля толкова добре, че и на лекар ходихме по случая, да ме увери, че нищо му няма  :lol: :lol: :lol:

hihiiihi :lol: :lol: :lol:
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #323 -: Юли 22, 2011, 19:28:41 pm »
Надин, спираш да кърмиш и изцеждаш, само ако има напрежение, колкото да те отпусне. Следиш за бучки и това е.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #324 -: Юли 22, 2011, 19:36:24 pm »
Надин, спираш да кърмиш и изцеждаш, само ако има напрежение, колкото да те отпусне. Следиш за бучки и това е.

В тази връзка се чудя, след като изцеждаш толкова колкото да спадне напрежението, какво става с останалата в гърдите кърма :ask:. Навсякъде чета за естественото спиране на кърмата, като се увеличават интервалите между две цедения и се цеди по-малко количество (ако си цедила 100мл., сега цедиш 80мл. примерно и намаляш във времето). Ама никъде не пише какво става с тази останала кърма в гърдите. И ми е чудно не за друго, ами тъй като именно от застояло мляко се получава мастит. А честно казано и аз съм на път да си спирам кърмата, тъй като не мога повече да се цедя, адски болезнено стана вече. Не мога да легна като хората. Ще изчакам бебка да стане на 3 месеца и ще приключим с одисеята кърмене от шише. Та затова и мен ме вълнува въпроса с естественото спиране на кърмата.

Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #325 -: Юли 23, 2011, 15:25:23 pm »
Надин аз мисля , че  ако спреш да кърмиш и спреш да се цедиш кърмата постепенно ще намалее и ще спре.Или по-рядко да кърмиш също ще предизвика намаляването , при нас е така без да искам да спирам да кърмя , моя бебчо ту яде , ту не и постоянно сме пред спиране на кърменето и хоп изведнъж решава да суче и пак продължаваме да се кърмим, не се цедя от поне 2 месеца ,просто защото нямам нужда , тя кърмата сама си се регулира според нуждите на бебето, откакто е роден моя син все проблеми имаме с кърменето , но още се кърмим, дори се наложи да го захраня по-рано , тъй като кърмата не му достигаше и не иска да пие АМ, но сега пък не иска да суче и пак ми намаля кърмата , карам го но той суче по много малко , просто не иска повече иска пюрета и каши , но само с това не може да я караме.Дори се наложи да го кърмя вечер макар , че бяхме спряли от втория месец , но така мога да си увелича кърмата , а и той през нощта си суче добре.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #326 -: Юли 25, 2011, 12:32:42 pm »
Благодаря, момичета, така и става: просто спрях да се цедя изобщо; сега едва прокапва, с подплънките си карам идеално и скоро смятам че ще спре съвсем. Лошото е, че ме почнаха едни болки като ПМС - ужас, бях забравила какво е!!! Но още нищо няма, а аз все се надявах да дойде и да замине - утре най-сетне отиваме на едноседмична почивка и баш тогава ли ще се намери, да ми я провали :-( Какви са ви наблюденията, средна продължителност на такъв "първи" МЦ?

Туци, нали и аз бях на цедене и даване от шише, та да си кажа: никога не съм цедяла преди всяко хранене, цедях няколко пъти на ден, субирах и давах 3-4 от 7 хранения; намаля постепенно (и то с електрическата помпа) и като дойде и мъдреца наред от зор се цедях максимум 1-2 пъти на ден, после - 1, после 1 на 2 дни и сега от 3 не съм изобщо; прокапвам, но ще мине.

Слава Богу, Кай обича млякото си - минахме на Лактана Био 1, благодарение на съвета на д-р Бърди да търсим Sensitive-тип мляко (той препоръча НАН, но аз предпочетох първо да видя Лактаната и съм много доволна).
 
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #327 -: Юли 25, 2011, 12:43:17 pm »
Nadine и аз не цедя преди всяко хранене. Цедя се по 4 пъти на ден и ми стига за 5 яденета от общо 6. Аз най-вече се притеснявам да не направя някой мастит, иначе мисля като направи 3 месеца да почна постепенно да намаля цеденията на ден.

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #328 -: Юли 27, 2011, 23:59:12 pm »
Момичета да ви питам - знаете ли дали веднъж запушен канал продължава да се запушва. Питам, тъй като днес на едната гърда се сблъсках с този проблем и половин час (ако не и повече) се опитвах да го отпуша. Поливах се с топла вода, налагах топла кърпа, мачках в буквалния смисъл на думата. Следващите две цеденета нямах проблем. Дано е еднократно и да не се запушва повече. Ако ли не - хапчето за спиране на кърмата ме зове.

Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #329 -: Юли 28, 2011, 09:23:42 am »
tucy, аз запушвания не съм имала, но приятелки, които имаха, са ми споделяли, че на едни и същи места им се получават проблемите. Предполагам, че има примерно стеснявания на каналчетата и затова така се получава.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #330 -: Юли 28, 2011, 20:36:07 pm »
Туци, на мен на няколко пъти ми се запушваха каналчета и все на различни места. Запушваха се най-вече, защото спя по корем и съм ги притискала. Единствения път, в който ми се запуши каналче от застояло мляко ми трябваха 8 дни, за да се отпуши (като на осмия бях на лекар).

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #331 -: Юли 30, 2011, 00:29:26 am »
aditoo как се оправи. На мен пак ми се появи запушването. Незнам дали е застояло мляко. Много съм не наясно с тези неща. Знам само, че има едно място дето ми стой по-твърдо. Като сравнявам с другата гърда определено има разлика. На напипване го усещам все едно две вени една до друга - по-плътни и по-дебели. Какво ли не пробвах, но като че ли няма резултат, или по-точно е минимален.
Дано нямам проблеми през почивните дни и в понеделник отивам при доки да видим какво ще ми каже. До тогава приемам всякакви съвети за справяне със ситуацията.

Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #332 -: Юли 30, 2011, 00:50:09 am »
Пробвай с лист от зеле. При мен вършеше работа. Също ми се запушваше почти винаги на едно и също място. Първо слагах бебето, ако не свършеше работа, тогава почвах със зелеви листа. Обикновено до няколко часа се оправяха нещата.Горещи душове и компреси не ми помагаха.
Чела съм, че се пие Лецитин за предотвратяване на запушвания, но не съм пробвала.
Но отиди на лекар все пак, щом ти се случва често.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #333 -: Август 05, 2011, 17:16:29 pm »
 Здравейте, отново от мен!
 Имам следната чуденка, ние се кърмим на поискване, както съм казвала преди. Понякога имаме дни, в които искаме на по-малко от 2 часа. Лично мен това не ме притеснява, вече съм спокойна, че млякото му стига, след като установихме наддаване от по 300гр на седмица. По-скоро се чудя, при кърмените бебета трябва ли да има тази пауза от 2ч мин за почивка на стомахчето, и ако да, чайче ли му давате...Аз предлагам и др течности, освен кърма, но четох, че това може може да намали лактацията
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #334 -: Август 05, 2011, 18:25:10 pm »
Хубаво е да има пауза от поне 2,5 ч. Не съм му давала нищо друго, просто той не приемаше. Няма как кърмене с тази честота да доведе до намаляване на лактацията. Ако усетя, че просто ме ползва като биберон, му давах залъгалка (и нея не я искаше, но бях упорита).
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #335 -: Август 06, 2011, 01:40:16 am »
дидон, на мен са ми казвали и така съм чела, че като е на поискване е на поискване, детето има някаква причина да иска на по-малко от два часа. и ади е така, има периоди, когато откарва по 4-5 часа, но вечер, например иска да яде по-често. нищо не й давам, логиката да не се дават други течности е, че не можеш да знаеш кога иска да яде и кога да "пие", така че когато иска по колкото иска. питах специално за в жегите, пак казаха само кърма и на поискване. мисля, че ако стомахът имаше нужда да остане празен, бебетата нямаше да огладняват. възрастните не стоим без да ядем или пием по 2 часа, та децата ли.

да ви питам - давате ли витам д, на мен днес един педиатър ми каза да давам и ми се ще да чуя вие какво знаете?
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #336 -: Август 06, 2011, 11:09:50 am »
Ели, аз й давам вигантол още от края на първия месец по една капка всяка сутрин на гладно.

Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #337 -: Август 06, 2011, 12:15:52 pm »
Запис в темичката, считам че е много полезна  :P
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #338 -: Август 06, 2011, 12:50:25 pm »
 Ели,благодаря! Ми, логично е това, което казваш. Аз също си мисля, че малко го обърках с чайчето, което му дадох онзи ден преди хранене. Той после сука,но много малко и заспа. Следствие на това се събуди един час по-рано през нощта...и после ни тръгна леко накриво. Днес сме много по-добре и адски спокойни. ПУПУПУ
 
 На нас педиатърката още при първата консултация след изписването ни каза да си купим Вигантол,но да не започваме да го даваме. Тя щяла да каже ако има нужда да му се дава
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #339 -: Август 06, 2011, 19:04:58 pm »
Аз давах кърма на поискване и си ядяха колкото си искат, но при мен беше лесно с изцедената кърма.
Аз биех интрамускулно вит Д3, а сега давам само на Й0, 1 по 2 капки.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...