0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дневно меню на бебетата и децата
« Отговор #80 -: Февруари 06, 2012, 11:55:30 am »
здравейте мами моля ви кажете ми според вас менуто на моето дете на (1 и 1 месец) според вас дали е подходящо?????? :?
8.30-каша(сланчо)или грис
11.30-кисело мляко с 3бр.сухати или попара с обезсолено сиренце
14.30-десерта от детската кухня(кисел4е,нишесте или грис)
17.30-1банан и 1 ябълка пасирани(само пасираме за сега)
20.30-супата или мандйичката от кухнята с 3бр.сухара
 мляко не искаме да пием отказахме биберона още на 10 месеца---забражих да кайа е хапваме и солетки и бисквитки отвреме на време през деня
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Дневно меню на бебетата и децата
« Отговор #81 -: Февруари 06, 2012, 12:10:04 pm »
danidoseva, аз бих те посъветвала в 11.30-12.00 да даваш супата или основното ядене от кухнята а в 14.30-15.00 да даваш десерта или киселото мляко с плод като следобедна закуска.
Ако на обяд изяжда и двете яденета от кухнята можеш вечер да приготвиш нещо друго.

« Последна редакция: Февруари 06, 2012, 12:12:09 pm от Lisko »
Re: Дневно меню на бебетата и децата
« Отговор #82 -: Февруари 06, 2012, 12:35:31 pm »
лиско благодарч за бързият отговор :)да попитам по колко пъти според вас трябва да хапва 1 годишно дете на ден и 6 сухара много ли са за дневно хранене(2 пъти по 3)
Re: Дневно меню на бебетата и децата
« Отговор #83 -: Февруари 06, 2012, 15:37:04 pm »
Аз на тази възраст давах, както предлага и Лиско, на обяд от супичката и манджичка
та,със сухар или хляб, колкото му се яде на човека. А за вечеря - каквото е останало от тях или нещо друго леко, каквото успявах да приготвя, със или без десерт.
Re: Дневно меню на бебетата и децата
« Отговор #84 -: Февруари 10, 2012, 11:37:22 am »
Здравейте, ние с мъника от няколко дни започнахме да прескачаме ранното сутрешно мляко, но пък ако не му го дам по-късно ми се струва че няма да мине без него.
Така че в момнета сме със следното дневен режим на хранене:
8-8,30ч. събужда се
9ч. 180-200мл. АМ (вместо 6,30-7ч)
10ч. попара/кус-кус (понякога и малко банан)
около 11ч. спи 30-40мин.
13ч. обяд- около 240-250гр. пюре/ от кухнята
следобед спи около 14,30-15ч.
17ч. млечна каша с плод
20,30ч. 230мл. АМ
Та въпроса ми е кога обикновено сутрешното мляко го проппускат и няма ли да е му е малко млякото за деня? Също се чудя от кога се дава нещо за вечеря освен млякото?
« Последна редакция: Февруари 10, 2012, 11:44:17 am от sami123 »
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Дневно меню на бебетата и децата
« Отговор #85 -: Февруари 10, 2012, 14:31:52 pm »
Сами, в нас и тримата отказаха да пият млякото си сутрин когато бяха на 9 или 10 месеца. Има деца, които си пият мляко сутрин и до 2 години. Детето ти само ще си покаже кога ще е при вас.
А ако вместо в 9 му дадеш закуската вместо мляко пак ли си го търси?
Аз лично не бих се опитвала да им откажа млякото ако те сами не се бяха отказали от него:)

Аз започнах да давам вечеря на 11 месеца. Дори си мислех, че след вечерята няма да искат да пият мляко. Нищо подобно:) 30 мин. или час след вечерята си изпиваха по 250/300мл. мляко:)
Re: Дневно меню на бебетата и децата
« Отговор #86 -: Февруари 10, 2012, 23:20:49 pm »
Лиско мерси. Аз не смятам да му намалявам млякото въобще, но тъй като видях че напоследък рано-рано не търси да яде, а после идва време за другата закуска се чудех дали е редно и двете да му дам в порядъка на около час. Оказа се обаче, че си ги иска и двете в рамките на 9-10ч. и даже попарата от 3 сухара едва му стига  8O (кус-кус много не обича и не знам какво друго да му давам за закуска).
Така че като гледам май ще оставя горния режим в този вид засега докато не почнем и вечеря. Имам чувство, че пак има някакъв скок последните дни и не му стига, защото много мрънка преди ядене и акото не е много, като че ли и тези количества вече са му малки... :?
*
Re: Дневно меню на бебетата и децата
« Отговор #87 -: Февруари 12, 2012, 22:25:20 pm »
Сами,аз започнах да давам вечеря на Калоян на 10 м. и половина .Започнах с надеждата,че давайки вечеря и Ам преди лягане,няма да търси нощно АМ,обаче не ми се получи.Даже за 2-3 дни имахме добавено АМ,този въпрос го реших като не давам АМ преди лягане,а само като се събуди нощем.
 За сутрешната закуска,ние се събуждаме по същото време като вас,но аз не давам АМ,а направо закуска(тя може да е зърнена безмлечна каша с масло и сирене,попара,наситно натрошена юфка).Ако мислиш,че млякото му е малко за деня,може да добавиш към следобедната закуска .Нашият решим изглежда така:
8-8.30часа - събуждане
9часа-закуска попара и др.
11часа-парче плод
13часа-супа от кухнята
17часа-каша  с плод,кисело мляко  с плод,бисквити с  АМ
20.30 часа-вечеря  пюре от кухнята,но не му стига и допълвам с нещо

*
Re: Дневно меню на бебетата и децата
« Отговор #88 -: Февруари 13, 2012, 01:57:29 am »
Малко ни е рано, ама запис за да се ограмотим малко :-)


*
Re: Дневно меню на бебетата и децата
« Отговор #89 -: Февруари 13, 2012, 09:31:59 am »
Има деца, които си пият мляко сутрин и до 2 години.
Идея нямаш  как ме успокои с това...
Та сега да питам и аз.
Около 5 сутринта 180 мл АМ
8:30-9 ч. закуска (попара, кус-кус, мляко с бисквитки, кисело мляко с плод/бисквити)
12:12:30 ч. Нещо готвено
15-16 часа плод
17:30-18 часа вечеря супа с малко хляб/сухар, или готвено но леко
19 часа 180 мл кисело мляко или АМ.

Питането ми е какво ви е мнението за храненето в 15-16 и вечерята час, час и половина след това. И всъщност по този начин е с 6 хранения на ден как да ги намалим на 5!?

*
Re: Дневно меню на бебетата и децата
« Отговор #90 -: Февруари 13, 2012, 09:50:01 am »
Има деца, които си пият мляко сутрин и до 2 години.
Идея нямаш  как ме успокои с това...
Да те успокоя повече, моите все още си пият сутрин по една чаша мляко с отварянето на очите  :)
А кога заспива вечер? Веднага след млякото ли? Според мен можеш да изместиш вечерята в часа на млякото.
*
Re: Дневно меню на бебетата и децата
« Отговор #91 -: Февруари 13, 2012, 13:00:33 pm »
Мими, пие млякото заспивайки. Вечеря, къпя/мия и ляга с млякото.

*
Re: Дневно меню на бебетата и децата
« Отговор #92 -: Февруари 13, 2012, 14:19:00 pm »
Хм... в такъв случай няма как да преместиш вечерята, ако не изместиш и спането, а щом детето си е свикнало така, по-добре не го бутай.
Иначе, ако следобедната закуска си е само плод или нещо съвсем леко, си е нормално да вечеря към 18часа, ако вече даваш нещо по-стабилно като каша наприменр, незнам как би я накарала да яде после.
Най-добре се води по детето - ако така се чувства добре, остави режима, ако например започне да се буди прекалено рано сутрин, измести малко назад вечерята и лягането.
*
Re: Дневно меню на бебетата и децата
« Отговор #93 -: Февруари 13, 2012, 15:16:28 pm »
Аз заради спането най-вече питах, защото от известно време започна да се буди рано, избутахме спането от 18:30 до 19 часа, но няма резултат. Ще се пробвам да давам вечеря по-късно и да ляга по-късно да видим. Следобед обикновено е на плодове.
Много благодаря :)

*
Re: Дневно меню на бебетата и децата
« Отговор #94 -: Февруари 13, 2012, 15:20:04 pm »
В такъв случай пробвай да изместиш още малко съня. А през деня колко пъти спи?
*
Re: Дневно меню на бебетата и децата
« Отговор #95 -: Февруари 13, 2012, 16:09:19 pm »
Спи един път след като обядва, рядко 2 пъти.

*
Re: Дневно меню на бебетата и децата
« Отговор #96 -: Февруари 13, 2012, 16:50:52 pm »
Ясно. Според мен е добре наистина да изместиш малко вечерното спане - поне с час и да се стараеш да спи само следобяд. Така ще спи и повече време през нощта.
*
Re: Дневно меню на бебетата и децата
« Отговор #97 -: Февруари 13, 2012, 22:47:28 pm »
Благодаря :)

Re: Дневно меню на бебетата и децата
« Отговор #98 -: Февруари 23, 2012, 23:16:42 pm »
Момичета, пак аз имам чуденка с вечерята, която започнах отскоро. Пробвам се да давам супата от кухнята като нещо по-леко, всъщност около 2/3 от нея, защото малко яде на обяд с основното. Обаче при наш лакомник не става с малко, писка много за още, а не смея да го прехранвам, за да си пие и млякото. Така че почти веднага след вечерята му правя тоалета (което не е съвсем правилно, въпреки че не е преял) и после млякото- 230-240мл. както досега. И сега незнам дали да увелича яденето с хляб например или да отделя цялата супа, или да карам така едно след друго, като евентуално малко намаля млякото.. :?
То и на закуска се получава почти същото -с нищо може, с малко не  :oops: и като му дам мляко, което вече си е доста по-малко, не му стига и почти веднага започвам да правя попара, че иначе  :hungry: Като спрях млякото, се оказа че е по-склонен  :lol: но повече не искам да намалявам млякото. Аз ли нищо бъркам незнам  :?
Re: Дневно меню на бебетата и децата
« Отговор #99 -: Февруари 24, 2012, 16:32:26 pm »
Сега си спомних, че давах за вечеря и едни готови каши "Лека нощ" в бурканче с грамажа на пюретата. Не помня фирма - може "ХИП". Леки са, лесно смилаеми, но пък явно засищащи и успокояващи лакомници като нашите. Давах като десерт на вечерята след друго ядене. А след банята и непосредствено преди сън - млякото.