0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дневно меню на бебетата и децата
« Отговор #100 -: Февруари 26, 2012, 22:45:28 pm »
И аз пробвах от тези пюрета, но като вечеря, и малко по-късно АМ. Ако е кат одесерт за вечеря не става ли твърде много?  :?
А давате ли бисквити в млякото вечер? но това означава че в шишето се слагат и си го изпива преди лягане или по-рано вместо вечеря? Абе нещо се обърках малко с тази вечеря..
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Дневно меню на бебетата и децата
« Отговор #101 -: Февруари 26, 2012, 22:56:00 pm »
:)Сами, как няма се объркаш, то професор (поне) трябва да е майката в началото на захранването и докато му свикне на детето:):):)

Аз лично на вечеря давах и давам на децата колкото искат да ядат. После в зависимост от това колко време е минало докато легнат намалям грамажа на млякото или увеличавам. Те обикновено пият по около 250-300 мл. Ако обаче са яли час преди да легнат давам 200 или 220 и им стига, че и остава в повечето случаи. Ако от вечерята до съня са минали 2-3 часа им давам пълната доза мляко.
*
Re: Дневно меню на бебетата и децата
« Отговор #102 -: Март 01, 2012, 22:53:27 pm »
Момичета да питам нещо търся къде да си задам въпроса дано,не съм сбъркала темата
Моята дъщеря е  на кърма от както е родена, сега е на 1 г 3 м и реших да я отбивам ,но се чудя да давам ли АМ ?
Тя яде кисело мляко прясно още не съм дала чисто ,но иначе млечни продукти яде и е записана на кухня .
Не знам дали ще го иска АМ преди време я пробвах не го искаше ,но имаме и друг проблем тя не пие от шише с биберон ,а със сламка
Освен да я пробвам със сламка дали ще го пие.
Питам ,защото четох ,че трябвало да се дав адо към 2 г а на практика тя и кърмата вече ни беше като за десерт нямаше количество за едно ядене !
Иначе режима на хранене ни е следния
10 ч (тогава ставаме ) попара (редувам с кус кус или кисело мляко с бисквити )
14 ч обяд основното от кухнята
18 ч млечен крем с бисквита или плодове
21 ч супичка
ако заспи веднага това е ако заспи по -късно давах около 100 гр  бисквитка с кисело мляко
Това е .
[/url]
Re: Дневно меню на бебетата и децата
« Отговор #103 -: Март 02, 2012, 00:37:44 am »
А каква е приблизително "дозата" за едно хранене обяд или вечеря примерно за деца на нашата възраст? Ние откакто сме навършили годинка приблизително, не сме променяли количеството храна. Има периоди от ден-два в месеца, в които има малко повече апетит, но обикновено ядем трудно и едва успяваме да изядем 200-250 гр.


*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Дневно меню на бебетата и децата
« Отговор #104 -: Март 07, 2012, 13:34:45 pm »
Мами днес мисля да приготвя грис с ябълки,която е приготвяла може ли рецептата
Ябълката как е по добре да се свари или сурова и пасирана?

В темата за здравословните рецепти намерих една но там е дадена прясно мляко и ванилия и не ми върши много работа
« Последна редакция: Март 07, 2012, 13:42:57 pm от бина »
*
Re: Дневно меню на бебетата и децата
« Отговор #105 -: Март 10, 2012, 15:40:40 pm »
Бина, аз бих сложила сурова и пасирана ябълката. Грис все още не съм правила но мисля скоро да се поразровя за рецепта и да пробвам да и давам следобяд.
*
Re: Дневно меню на бебетата и децата
« Отговор #106 -: Март 10, 2012, 15:49:38 pm »
Джиджи,Митко също яде средно 200-250гр. все още.Големи са вече,като са гладни-си искат :).

Re: Дневно меню на бебетата и децата
« Отговор #107 -: Март 11, 2012, 01:44:44 am »
Благодаря, parsi! Само дето моят син до сега не се е случвало да си поиска сам....освен краставици и солети  :wink:


Re: Дневно меню на бебетата и децата
« Отговор #108 -: Март 11, 2012, 22:11:10 pm »
Аз много често правя грис с мляко, на 100мл мляко слагам 1 супена лъжица и малко кафява захар, за вкус. Никога не съм слагала плод вътре.

Ние и до ден днешен не пием повече от 100мл АМ преди сън. Дори и да са яли преди 2-3 часа. Не знам как дете изпива по 250-300мл. АМ.

Ние ядем всеки ден почти качамак с много сирене и масло и малко шарена сол, любимо ни е.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
Re: Дневно меню на бебетата и децата
« Отговор #109 -: Март 11, 2012, 22:37:57 pm »
Вивия, според мен пробвай детето с малко АМ преди лягане, дори и със сламка. Ако откаже, компенсирай с други млечни продукти- кремчета, десерти, сирене, извара, все пак вече сте големи, не всички деца пият мляко вечер.
Николина, сега се сещам, че ти и преди беше казвала за качамака. аз питах преди време някои прави ли за закуска, но май никои друг. Видях сега, че и в кухнята го предлагат на обяд, но се чудех дали да разнообразя закуската, че само попара яде, пък и да не е само тестено. Ти кога го даваш и от каква възраст?

А хляб всъщност от кога сте давали?
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Дневно меню на бебетата и децата
« Отговор #110 -: Март 12, 2012, 15:58:34 pm »
А какъв качамак взимате - от този готовия в пакетчетата ли?


Re: Дневно меню на бебетата и децата
« Отговор #111 -: Март 12, 2012, 16:02:44 pm »
В началото взимах био качамак, сега вече и български, заревичен.
Ами на мен още преди месеци на консултация в Токуда ми казаха, и да ви кажа е супер полезен. И не знам защо много майки не дават, може би защото те самите не обичат.
Ние или всеки ден или през ден ядем и те го обожават. Даже се научиха и много сирене да ядат така, харесва им. Но го правя по-рядък, като мляко с грис, а не както за големи, да може да се реже, защото няма как да го преглъщат.
Опитай те, много е хубав.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Дневно меню на бебетата и децата
« Отговор #112 -: Март 12, 2012, 16:14:58 pm »
Ще пробвам, моите деца сирене обожават, предполагам ще им хареса и качамака.


*
Re: Дневно меню на бебетата и децата
« Отговор #113 -: Март 12, 2012, 17:35:33 pm »
Момичета, дадоха ми домашна тиква.  :)  Обачеее, сега се чудя как да процедирам по-нататък. :?
Предполагам, че като се разреже веднъж трябва да се сготви някак,а не да стои нарязана. На бебо му трябва малко за 1 порция. Какво да правя с остатъка?
Може ли да се замрази пасирана тиква????


*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Дневно меню на бебетата и децата
« Отговор #114 -: Март 12, 2012, 17:52:45 pm »
От каква възраст може да се дава качамака?


ivanita  прочети темата на Алхимикът Фуси,много интересна и полезна :P
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Дневно меню на бебетата и децата
« Отговор #115 -: Март 12, 2012, 18:29:36 pm »
Аз тиквата е беля и режа на парчета, после замразявам, без да е варя.


Re: Дневно меню на бебетата и децата
« Отговор #116 -: Март 12, 2012, 19:55:42 pm »
бина,ще те излъжа но някъде около годинка май дадох качамак. Ако си въсела масло, сирене, мисля, че няма проблем, защото другото е царевица.

ivanita тиквата ако седи нарязана за няколко дни се скапва, знам, защото купувах и после ако ми останепе, изгниваше. Замразяваш сурова. Идеи да ти дам - аз правих варена тиква с мляко малко или слагах в манджите или в супа, дава много сладък вкус. Супре става.

Зависи на колко сте. Но ако можете да ядете и орехи, може печена с малко захар и орех.
Аз да ви питамз а меда. казаха ми, че мога вече да давам по малко, на хапка филийка, на бибата, ама една др лекарка ми каза, че тя лично препоручва след 3 год.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*
Re: Дневно меню на бебетата и децата
« Отговор #117 -: Март 12, 2012, 23:17:12 pm »
...Може ли да се замрази пасирана тиква????
Според мен - да. Аз съм правила така - сварявам, пасирам, правя на кубчета във форма за лед, замразявам. По същия начин замразих преди няколко дни и цвекло (сварено и пасирано). И двете ги ползвам и за плодово, и за зеленчуково пюре - за подслаждане.
Моите младежи обожават тиква! Последно им правих този десерт - Крем "Чудесия" - на око смесих тиква, банан и извара - наистина е чудесия, и вкусотия! :wink:
*
Re: Дневно меню на бебетата и децата
« Отговор #118 -: Март 12, 2012, 23:24:17 pm »
Сварявам тиквата на пара, след което пюрирам, затварям в малките бурканчета на Хип и замразявам.

Освен чиста тиква, можеш да я свариш с картоф, морков и пащърнак, както и да правиш различни комбинации с други зеленчуци, след което отново да замразиш.
Re: Дневно меню на бебетата и децата
« Отговор #119 -: Март 13, 2012, 10:33:09 am »
Liteto ехе, как ти се занимава с толкова неща? :))) Ние не ядем много десерти, най много мляко с грис или млечен крем, бисквитки вътре не искат, детски кремчерта не искат...нали вече сме големи.
А тиква и цвекло не съм давала от половин година сигурно.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...