0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Дневно меню на бебетата и децата
« Отговор #60 -: Май 10, 2008, 12:08:04 pm »
дааа и вие като нас.и аз имам един шкаф с такива уж разхлабващи.по едно време имаше ефект от това което давах за закуска сутрин - мюсли с мляко,мед,настъргана ябълка и 1л смляно ленено семе.иначе течности пие, плодове яде цял ден и задължително супа два пъти на ден.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Дневно меню на бебетата и децата
« Отговор #61 -: Май 10, 2008, 15:17:00 pm »
мимс, съдържа елементите от Менделеевата таблица жизнено важни за правилното функциониране на организма. нима си против желязото? :wink:

аз да кажа на всички, че даването на плодовете за десерт е изключително погрешно! по същите причини, по които ядем салатата първа, а не последна.
*
Re: Дневно меню на бебетата и децата
« Отговор #62 -: Май 10, 2008, 17:07:07 pm »
аз да кажа на всички, че даването на плодовете за десерт е изключително погрешно!

Аз искам аргументи тук моля  :wink: :D  А какъв десерт даваш Ман, ако даваш?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Дневно меню на бебетата и децата
« Отговор #63 -: Май 10, 2008, 20:33:02 pm »
аз да кажа на всички, че даването на плодовете за десерт е изключително погрешно!

Аз искам аргументи тук моля  :wink: :D  А какъв десерт даваш Ман, ако даваш?
Аз лично съм чела, че плодовете се ядат минимум 1 час преди ядене, защото след ядене спирале разграждането на нещо си :? Много добре обяснявам де, няма що.... Но съм сигурна, че статията беше от лекар.
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Дневно меню на бебетата и децата
« Отговор #64 -: Май 10, 2008, 20:45:31 pm »
не давам десерт. не съм привърженик да се смесват няколко вида вкуса в едно хранене. но това е мое решение, не това е поантата тук.
ако детето ти изяжда след основното ядене един банан за десерт, например, можеш да го дадеш преди основното. така ще знаеш количеството за едно хранене без да му "разваляш апетита" :D

зеленчуците и плодовете са по-лека храна, лесно смилаема, която резонно трябва да постъпи първа за обработване в стомаха. след това идва ред на по-трудно и по-дълго смилаемите продукти. месото, например, се смила за 4 часа. какво става като пуснем след него крушата, за която е нужен 1/2 час? почва ферментационен процес с нея, защото просто не може да чака. нужно ли е да описвам последващото? :( това е, да не навлизам до какви последици води такова хранене.

е, този вреден навик ни е дългогодишно практикувано наследство.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Дневно меню на бебетата и децата
« Отговор #65 -: Май 10, 2008, 21:48:56 pm »
Права си manhattan.
Обикновено аз плодовете ги ям самостоятелно, т.е. между хранения или преди и никога за десерт. Пък на детето що давам...Понякога, рядко, но давам на Криси плодово пюре за десерт, но когато виждам, че не си е дояла и понеже и е остало от закуската, за да не го задържам дълго отворено. Обаче прекратявам тая практика. Предпочитам да и додам от ново бурканче зеленуково или месно пюре, което яде в деня, дори и да изхвърля малко, от колкото десерт.
Десерта и аз не го обичам като т.нар. 3-то.

Май дискусията ни е за "въпроси и..."  :?
*

    mimss

  • *
  • 156
  • И от най-тъмните облаци вали светла вода!
Re: Дневно меню на бебетата и децата
« Отговор #66 -: Май 10, 2008, 22:08:44 pm »
мимс, съдържа елементите от Менделеевата таблица жизнено важни за правилното функциониране на организма. нима си против желязото? :wink:

Нищо против нямам, освен начинът на прпиемане:

/Цитирам от www.tjaloto.bg, че набързо намерих това, което знам готово формулирано/

Желязото, което се среща в животинските продукти, в червените меса, в черния дроб и яйцата се абсорбира много по-лесно от организма, отколкото желязото, което се среща в растенията, орехите и зърнените храни.

Най-добрите източници на жлеязо с животински произход са: червено месо, пиле, гъше месо и най-вече черен дроб. От растенията най-много желязо имат: броколите, спанакът и лещата.

Калцият също възпрепятства приемането на желязото. /край на цитата/

В АМ дали пък не става точно тази комбинация?

Давам от изброените храни, за да съм спокойна за набавянето на този и други важни елементи.
 
*
Re: Дневно меню на бебетата и децата
« Отговор #67 -: Май 10, 2008, 22:58:10 pm »
Манхатънче няма да изпадам в полемика, но бях питала преди време д-р Бърди за ферментацията на плодовете с оглед на написаното от теб по горе. Всъщност се замислих за това от препоръка на една кандидат детегледачка, която реши да не давам плод за десерт. Естесвено се обърнах за съвет към нашият любим доктор и ето какво пише той, надявам се да не се обиди от цитата на личната кореспонденция.

Не, не е вярно.

*те са хомогенна смес в стомахчето с друга храна, и не могат "да стоят отгоре".
*те не ферментират, защото под влияние на стомашния сок и на слюнката са в контролирано разграждане (което продължава и надолу). Ферментацията е безконтролно разграждане на "свобода".
*плодовете са с бърз пасаж надолу и не остава време нищо да "ферментира".
*ако има ферментация, то тя е надолу и под влияние на патологични фактори.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Дневно меню на бебетата и децата
« Отговор #68 -: Май 11, 2008, 00:51:56 am »
Наденце, добре, аз също не искам да изпадам в полемика. :)

с цялото ми уважение към Бърди, но просто не съм съгласна. трудно ще събера източниците за убеждение, а и нямам това време. всеки има право на избор.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Дневно меню на бебетата и децата
« Отговор #69 -: Май 11, 2008, 01:04:20 am »
аз също не давам десерт, само това оставаше - и без тва едва пробутвам 220 грама ядене за обяд. (оффотпик - изумих се от количеството храна, което изяжда бебето на Нина. Нина, сигурна ли си, че трябва да тъпчеш, докато влиза?)
но искам да знам - колко време след салатата от пресни зеленчуци мога да набутам основното ядене? пак ли требва 1 час като плодовете?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Дневно меню на бебетата и децата
« Отговор #70 -: Май 11, 2008, 11:00:18 am »
(оффотпик - изумих се от количеството храна, което изяжда бебето на Нина. Нина, сигурна ли си, че трябва да тъпчеш, докато влиза

Абе не е оффф, баш това си е за тука. Не тъпча. След всяко хранене плясках и казвах бравооооо, няма повече и тя се научи. И сега така. Тя започва да плаче, познавам си я, иска да яде още. Когато давам каша след обяд обаче, по някое време тя сама започва да пляска с ръце, демек браво, стига и си бетонира устата, няма начин и половин лъжичка да дам след това. Не ми повръща, няма газове, не е нервна, не виждам да е дебела  :? /май и тя като Алф има 7 стомаха/

Но да кажа аз също се притесявам от количествата. Зеленчуковите и месни ги яде с по-голям апетит от плодовите.

Не яде сухари, теста и т.н., нито сокове, нито бисквити. Строго има 5 хранения и нищо между тях. Не слагам АМ в зеленчуковите и може би затова хапва на обяд повече...
Но ще се консултирам с Бърди непременно май  :?

Вчера изяде на обяд  почти 2 бурканчета пащърнак с пуйка и ориз на Sunval  :(

Може би трябва да я вдигам и да я разсейвам с нещо...
« Последна редакция: Май 11, 2008, 11:30:42 am от Nina »
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Дневно меню на бебетата и децата
« Отговор #71 -: Май 11, 2008, 16:39:11 pm »
(оффотпик - изумих се от количеството храна, което изяжда бебето на Нина. Нина, сигурна ли си, че трябва да тъпчеш, докато влиза

Абе не е оффф, баш това си е за тука. Не тъпча. След всяко хранене плясках и казвах бравооооо, няма повече и тя се научи. И сега така. Тя започва да плаче, познавам си я, иска да яде още. Когато давам каша след обяд обаче, по някое време тя сама започва да пляска с ръце, демек браво, стига и си бетонира устата, няма начин и половин лъжичка да дам след това. Не ми повръща, няма газове, не е нервна, не виждам да е дебела  :? /май и тя като Алф има 7 стомаха/

Но да кажа аз също се притесявам от количествата. Зеленчуковите и месни ги яде с по-голям апетит от плодовите.

Не яде сухари, теста и т.н., нито сокове, нито бисквити. Строго има 5 хранения и нищо между тях. Не слагам АМ в зеленчуковите и може би затова хапва на обяд повече...
Но ще се консултирам с Бърди непременно май  :?

Вчера изяде на обяд  почти 2 бурканчета пащърнак с пуйка и ориз на Sunval  :(

Може би трябва да я вдигам и да я разсейвам с нещо...

Сватя, я си остави детето да яде колкото иска. Ние не можем да догоним вашите количества но зеленчуковите ни пюрета съм към 280 грама вече, пловодите - 230-250.
*
Re: Дневно меню на бебетата и децата
« Отговор #72 -: Юли 15, 2009, 02:04:37 am »
Да повдигна темата, че ми се струва доста полезна...
Постоянно се чудя дали го храня правилно.

Днес Коко яде:

6.30 - кърма
10.30 - кърма
14ч - кърма + 250гр .пюре пуешко с броколи(Сънвал)
18ч - кърма + 300гр каша + пасирана ябълка 50/50
22ч - кърма +330мл АМ с 2л. оризово брашно



*
Re: Дневно меню на бебетата и децата
« Отговор #73 -: Юли 15, 2009, 12:12:54 pm »
Неда, и моите деца ядат в същите часове, но според мен спокойно можеш да махнеш кърмата в 14,18 и 22. Струват ми се големи количествата за вашата възраст.
*
Re: Дневно меню на бебетата и децата
« Отговор #74 -: Август 16, 2009, 23:06:28 pm »
темата е много интересна и аз ще се включа за пръв път Маргаритка ми е на 1 годинка и днес хапна
7;30 кърма
9;00 попарка - сухарче 3бр, сирене, масло, чай шипка, жълтък- 200 г
10;30 сок - морков, ябълка круша - прясно изцеден 150 г
13;00 пюре от тиквичка, морков, лук - домашно (кухнята е във ваканция)120 г и 50г кисело мляко
17;00 банан, пъпеш, мляко, бисквитка 120 г пасирано
20;00 същото като на обяд но вместо мляко 100 г каша овес с ябълка на Слънчо
21;00 кърма докато заспи
Момичета, чудя се не стават ли много храненията, като чета вашите постове по-горе, ние май най-често се храним, за сметка на това яде по малко? Имам въпрос за АМ и изобщо за млякото - СЛед като е на кърма сутрин и вечер трябва ли да давам допълнително мляко, незная но едва ли изпива 500мл, колкото е нужно на дете до 2 години Имам чувството че само се успокоява с кърменето, изобщо не е в голямо количество?
Re: Дневно меню на бебетата и децата
« Отговор #75 -: Август 18, 2009, 17:21:48 pm »
На мен ми се струва, че са ви доста храненията.  Вечер трудно можеш да очакваш да суче по много детето, след като е вечеряло преди час.  По-скоро си му залъгалка. 

Интерсно ми е мнението на по-опитните относно сока, който даваш сутрин в 10.  Според мен като количество е доста, за едно даване.  Не можеш да очакваш да яде повече на обед детето, ако е изпило толкова сок - той също засища.  Аз сок изобщо не давам, пресен плод следобед, с кашата или само плодче за похапване. 
*
Re: Дневно меню на бебетата и децата
« Отговор #76 -: Август 30, 2009, 22:32:25 pm »
Ами той сока не е много като се има в предвид че е единствената течност за деня Тя като го надигне не го пуска шишето докато не го пресуши После през деня неиска и да чуе за течности Вода изобщо не пие Ако пийне глътка ще е сок или чай но обикновено само сутрин Затова се опитвам да й пробутам повече течност с този сок
Иначе ми се струва че наистина яде доста често но немога да й махна нито едно от храненетата Много се опасявам че млякото прието за деня й е малко Някой може ли да ме посъветва нещо?
*
Re: Дневно меню на бебетата и децата
« Отговор #77 -: Септември 04, 2009, 10:45:23 am »
Ами и аз съм на мнение, че с този сок няма и да ти пропие вода. Аз сок също не давам, плода го давам цял. Според мен махни сока в 10 и предлагай вода или чай през целия ден. Нека чашата е на достъпно място. Ако искаш да суче повече или да пие повече мляко, трябва да не и даваш да яде в 20ч. Наистина няма как да се храни през час.
*
Re: Дневно меню на бебетата и децата
« Отговор #78 -: Септември 04, 2009, 15:02:10 pm »
Дъщеря ми Тея е на 10 месеца и половина и яденето и е такова:
6.30 мляко окло 150 мл
9.00-10.00-закуска кисело мляко с бисквити или някакъв йогурт
12-13.оо-обяд-супичка(няколко лъжички),пюре -месно или зеленчуково и някакъв плод
17.00-следобедна закуска-десерта от кухнята
20.00-21.00-210 мл аптамил
Re: Дневно меню на бебетата и децата
« Отговор #79 -: Септември 24, 2009, 16:46:17 pm »
вчера менюто ни беше:
 8:30-230 мл. мляко
10:30-филийка (само средичката)с кашкавал
13:00-супа-пилешка
16:30-банан
20:00-яхния с картофки
22:30-150 мл. мляко