0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #40 -: Ноември 18, 2008, 12:00:32 pm »
Мили момичета,
и аз имам няколко въпроса.Моля отговорете ми ако можете.

1.Ако си вливаш Имуновенин,може ли да правиш АИ или не?
2.Колко време преди следващ опит ИКСИ се прави АИ?
3.За какво точно се прави?
4.Може ли да навреди по някакъв начин?

Мерси много!
*
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #41 -: Ноември 23, 2008, 10:54:13 am »
Също искам да попитам къде би било най-добре да се направи-Тук при Тодоров,в Солун-в Якентро или в Щутгарт?
И защо я правят по толкова различни начини на всички места?
*
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #42 -: Януари 27, 2009, 10:22:22 am »
Момичета,
а колко от вас са успели да забременеят с АИ?
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #43 -: Януари 27, 2009, 10:34:49 am »
Също искам да попитам къде би било най-добре да се направи-Тук при Тодоров,в Солун-в Якентро или в Щутгарт?
И защо я правят по толкова различни начини на всички места?
:D
Най-добре - вреоятно в Щутгарт.
Аз правих в София, в клиниката на Тодоров, защото няма възможност да я направя там.
Явно има различни протоколи за извършване на процедурата. Все пак идеята е да се въведат в организма на жената определено количество лимфоцити, за да се изградят антитела. Предполагам, че общата бройка лимфоцити, ще е съизмерима при различните протоколи.

*
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #44 -: Януари 27, 2009, 10:35:48 am »
Алиа_алиа,
а колко време важи тази АИ?Ти прави ли ИКСИ след АИ?
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #45 -: Януари 27, 2009, 10:44:39 am »
Алиа_алиа,
а колко време важи тази АИ?Ти прави ли ИКСИ след АИ?
Не съм правила никакви АРТ след АИ, засега.
Според различните лекари, "трайността" на АИ е различна. Чела съм, че се прави през период от 4-8 седмици. В Щутгарт доколкото знам дават срок 6 месеца преди реимунизация, а някъде твърдят, че е безсрочно. Според мен, като всяка имунизация си има срок, след който трябва да се извърши реимунизация, защото антителата намаляват прогресивно. И това при различните хора, вероятно е различно и може да се установи чрез изследване.
*
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #46 -: Януари 27, 2009, 10:56:13 am »
мерси много,Алиа_алиа!
*
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #47 -: Януари 27, 2009, 12:54:26 pm »
Момичета,
а колко от вас са успели да забременеят с АИ?

Аз забременях след АИ.
Както е обяснила alia_alia, според различните лекари трайността й е различна. Моята е правена в Солун. Обяснено ми бе, че не може да се прави повече от два пъти в живота, като действието й е една година, и АРТ трябва да се направи до два месеца преди изтичането й.  Поради спонтанен аборт в 20г.с се наложи да я повторя. След реимунизирането забременях отново.
*
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #48 -: Януари 27, 2009, 16:16:32 pm »
мерси много!
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #49 -: Януари 27, 2009, 18:36:28 pm »
Аз също правих Аи в Солун но за съжаление нямам успешна процедура а само биохимична бременност.

Имам бременност до 21 гест. седмица след вливане на имуновенин. Загубата не е свързана с имунологичен проблем.

Кой ти назначи Аи? В България са противоречиви мненията за АИ.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #50 -: Януари 28, 2009, 10:54:45 am »
Диип,
аз сама си я "назначих" по-скоро.Имам 3 неуспешни ИКСИта-и затова.
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #51 -: Януари 28, 2009, 11:44:03 am »
Аз забременях след ЛИТ (АИ), направена в Щутгарт, след 5 годишен неизяснен стерилитет преди това и две вливания на имуновенин, които не доведоха до нищо. Забременях веднага след ЛИТ с икси на естествен цикъл.
Няма проблеми да се прави ЛИТ, аз хем съм с автоимунно заболяване. Тези тела се изграждат при една нормална бременност, износена до термин.
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #52 -: Януари 28, 2009, 11:59:55 am »
Диип,
аз сама си я "назначих" по-скоро.Имам 3 неуспешни ИКСИта-и затова.

Angy_baby АИ се препоръчва не само при завишени НК, а и при няколко неуспешни опита или неизяснен стерилитет, както е при FreshBreeze.

Тези тела се изграждат при една нормална бременност, износена до термин.

FreshBreeze, би ли обяснила по-подробно. Стана ми интересно.
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #53 -: Януари 28, 2009, 12:24:11 pm »
[
Тези тела се изграждат при една нормална бременност, износена до термин.

FreshBreeze, би ли обяснила по-подробно. Стана ми интересно.
[/quote]

Ами точно това е идеята, ако всичко протича нормално, тези антитела се образуват от организма на жената, когато ембрионът изпраща чуждата генетична информация (от бащата) и организмът на майката разбира, че това е ембрион и го запазва. Според теорията за ЛИТ, в някои случаи (например при голямо генетично сходство между мъжа и жената), ембрионът не се разпознава като чуждо тяло (ембрион), а като собствена (изродена) тъкан и имунната система на жената я атакува (оттук връзката с НК клетките, при имплантационни неудачи НК клетките би трябвало да се покачват).
Ако си забременееш нормално и си родиш, кросмачът с мъжа ти става положителен (това има значение и при трансплантациите, доколкото знам). Това на теория, де, иначе една от имуноложките каза, че има три деца от съпруга си и въпреки това кросмачът й е отрицателен (но го каза като интересен факт, изключение)
Благодаря ти, Бени!







Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #54 -: Април 13, 2009, 17:11:50 pm »
Много малко има информация за тази АИ. При мен докторите не могат да намерят обяснение за повтарящите се случай на кухо яйце. Чудя се при кой доктор да отида за да ми обясни дали път това не може да помогне и на мен в моя случай дали ще има ефект.


*
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #55 -: Април 15, 2009, 13:15:02 pm »
Здравейте момичета. Понеже и аз съм на вълна "самоназначения" на разни методи може ли да ми обясните дали мога да направя АИ. Питам защото аз съм с една запушена тръба, както сме и с мъжки фактор. Забременях от първата инсеминация, но в 8 г.с. диагнозата беше "мисед аборт". След това изследвах NK-клетките и се оказа, че имам завишени NKT-клетки. Последваха още две неуспешни инсеминации, преди един месец инвитро, което завърши със резултат от кръвен тест 0.00. И сега преди второто инвитро искам да направя всичко каквото зависи от мен за да мога най- накрая на близо 40 години да прегърна своята мечта. И вторият ми въпрос е можеш да отидеш в клиниката на тези братя Тодорови без да си тяхна пациентка и да искаш да ти направят АИ или как се процедира?Предварително ви благодаря за отговорите.
*
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #56 -: Април 15, 2009, 13:24:55 pm »
sistur мнението на Конова за АИ  е, че  няма как да навреди, така че ако ще се чувстваш по-спокойна-направи си. И аз мисля да си правя, но не съм сигурна дали ще е тук в Бг. За клиниката на Братя Тодорови знам, че можеш да отидеш и да си направиш без да си тяхна пациентка. Нищо не пречи да се обадиш до клиниката да разпиташ.
*
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #57 -: Април 15, 2009, 14:20:16 pm »
Момичета,и аз се итересувам от АИ и тъй като нямаме инфо за друга клиника в БГ,която да практикува АИ освен Братя Тодорови,нека всяка от нас да попита в клиниката,която посещава дали пък случайно не са почнали да практикуват АИ.
*
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #58 -: Април 15, 2009, 15:58:32 pm »
Аз довечера съм на преглед в Малинов и ще питам док дали при тях правят АИ.
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #59 -: Април 15, 2009, 16:10:32 pm »
Аз питах в клиниката на Тодоров за АИ и ми отговориха че трябва първо да мина на преглед при доктора и той да реши дали ми е необходима АИ.Все още не съм се решила обаче,дано и някоя друга клиника да е започнала да я прави