0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    ЛОри

TSH
« -: Март 05, 2007, 19:29:35 pm »
Днес си взех резултата TSH-2,457    /0,487-4,648/ Не ми е ясно значи ли ,че щом TSH ми е в норма са ми добре и Т3 и Т4.Тях трябва  ли да ги изследвам?От утре започвам стимулация с клостилбегит ,но мисля на 21 ден да си видя прогестерона,защото само него не съм изследвала.Интересува ме ще ми повлияе ли клостилбегита на прогестерона?Да изследвам ли прогестерона на 21 ден след като от 3 до7 ден преди това сам пила клостилбегит???
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: TSH
« Отговор #1 -: Март 05, 2007, 19:48:49 pm »
Като си тръгнала да се стимулираш и следиш този месец, си го пусни.
ТСХ ти е О.К., но аз винаги си изсл. всички щитовидни хотмони.
Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: TSH
« Отговор #2 -: Март 05, 2007, 22:38:45 pm »
Клостилбегит не влияе на прогестерона.
принципно, щом ТСХ ти е в норма, можеш да не пускаш останалите щитовидни хормони.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: TSH
« Отговор #3 -: Март 05, 2007, 23:06:57 pm »
аз също винаги съм пускала всичко  - хормони + антитела + ехография
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: TSH
« Отговор #4 -: Март 05, 2007, 23:12:04 pm »
ТСХ - в норма
Т4 - малко под реф.
ТАТ - малко над реф.
МАТ - в норма

Винаги ще ги пущам в комплект...


Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: TSH
« Отговор #5 -: Март 05, 2007, 23:15:53 pm »
сега... ТАТ и МАТ не са това, за което питаше момичето, нали?

Т4 е функция на ТСХ. не може едното да е в норма, а другото да не е.
така че, ако ТСХ е в норма, Т4 в общия случай може да се пропусне.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: TSH
« Отговор #6 -: Март 05, 2007, 23:20:05 pm »
Да Джам и в двата си поста си написала "принципно" и "общия случай", просто уточних че дори и в норма на ТСХ, аз имах отклонение.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: TSH
« Отговор #7 -: Март 06, 2007, 12:52:58 pm »
Здравейте и от мен!
Имам въпрос.Предварително се извинявам ако нещо бъркам.FT4 и T4 Едни и същи хормони ли са.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: TSH
« Отговор #8 -: Март 06, 2007, 12:54:54 pm »
Да  :D

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: TSH
« Отговор #9 -: Март 06, 2007, 13:50:09 pm »


Т4 е функция на ТСХ. не може едното да е в норма, а другото да не е.
така че, ако ТСХ е в норма, Т4 в общия случай може да се пропусне.

Ами моя док. защо тогава ми каза да изследвам и TSH и FT4., като преди това имах 1 изследване на TSH в норма?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: TSH
« Отговор #10 -: Март 06, 2007, 22:06:53 pm »
ТСХ - в норма
Т4 - малко под реф.
ТАТ - малко над реф.
МАТ - в норма
iliana_k, заради това! :D

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: TSH
« Отговор #11 -: Март 07, 2007, 01:23:41 am »

  Lori,не че нещо,ама от моята лекарка знам ,че ТСХ,когато искаш да забременееш или при бременност трябва да е около 1.5.Ако се бъркам поправете ме.
*
Re: TSH
« Отговор #12 -: Март 07, 2007, 09:12:49 am »
Т4 е функция на ТСХ. не може едното да е в норма, а другото да не е.
Може може  :)
Пр мен например ТСХ-то винаги е било в норма, но Т4 не.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: TSH
« Отговор #13 -: Март 07, 2007, 09:38:47 am »
Момичета , утре мисля да си изслредвам и аз хормоните на щитовидната жлеза.Чудя се обаче , къде да го направя .Най-удобно ми е в Цибалаб ,защото е на 2 мин. от работата ми, но дали е надеждна за този тип изследвания?
<br />
*
Re: TSH
« Отговор #14 -: Март 07, 2007, 11:39:05 am »

  Lori,не че нещо,ама от моята лекарка знам ,че ТСХ,когато искаш да забременееш или при бременност трябва да е около 1.5.Ако се бъркам поправете ме.

На мен ми казаха първо, че трявба да е мжду 0.5 и 1.5, после около 1, вчера ми каза ендокриноложката, че трябва да е между 0.5 и 1.0, по-скоро 0.5.

Всеки път различно.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: TSH
« Отговор #15 -: Март 07, 2007, 11:49:23 am »
Аре ся не се хващайте за това, в 1 месец го изсл. 2 пъти:
1-я беше 1.317
2-я беше 1.439
Иксихме и бременост нихт. Важно е да е в норма, но има още десетки неща които са в пряка зависимост!  :hug2:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: TSH
« Отговор #16 -: Март 07, 2007, 16:18:02 pm »
Момичета , утре мисля да си изслредвам и аз хормоните на щитовидната жлеза.Чудя се обаче , къде да го направя .Най-удобно ми е в Цибалаб ,защото е на 2 мин. от работата ми, но дали е надеждна за този тип изследвания?

Зори, ако ти е удобно, по-добре ги пусни в Кандиларов :lol: Поне по информация ЕЖК (ама мнооого компетентна жена) каза, че там са ОК за тези изследвания  :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: TSH
« Отговор #17 -: Март 07, 2007, 18:32:11 pm »

  Зори,пусни си освен хормоните и антителата-ТАТ и МАТ
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: TSH
« Отговор #18 -: Март 07, 2007, 23:04:32 pm »
да знам , че и те са важни .В Цибалаб има цял пакет и е 60 лв. , в другите лаборатории излиза доста по - скъпо.
<br />
*
Re: TSH
« Отговор #19 -: Март 18, 2007, 08:11:08 am »
Да Джам и в двата си поста си написала "принципно" и "общия случай", просто уточних че дори и в норма на ТСХ, аз имах отклонение.
и аз също.