0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    ЛОри

TSH
« -: Март 05, 2007, 19:29:35 pm »
Днес си взех резултата TSH-2,457    /0,487-4,648/ Не ми е ясно значи ли ,че щом TSH ми е в норма са ми добре и Т3 и Т4.Тях трябва  ли да ги изследвам?От утре започвам стимулация с клостилбегит ,но мисля на 21 ден да си видя прогестерона,защото само него не съм изследвала.Интересува ме ще ми повлияе ли клостилбегита на прогестерона?Да изследвам ли прогестерона на 21 ден след като от 3 до7 ден преди това сам пила клостилбегит???
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: TSH
« Отговор #1 -: Март 05, 2007, 19:48:49 pm »
Като си тръгнала да се стимулираш и следиш този месец, си го пусни.
ТСХ ти е О.К., но аз винаги си изсл. всички щитовидни хотмони.
Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: TSH
« Отговор #2 -: Март 05, 2007, 22:38:45 pm »
Клостилбегит не влияе на прогестерона.
принципно, щом ТСХ ти е в норма, можеш да не пускаш останалите щитовидни хормони.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: TSH
« Отговор #3 -: Март 05, 2007, 23:06:57 pm »
аз също винаги съм пускала всичко  - хормони + антитела + ехография
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: TSH
« Отговор #4 -: Март 05, 2007, 23:12:04 pm »
ТСХ - в норма
Т4 - малко под реф.
ТАТ - малко над реф.
МАТ - в норма

Винаги ще ги пущам в комплект...


Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: TSH
« Отговор #5 -: Март 05, 2007, 23:15:53 pm »
сега... ТАТ и МАТ не са това, за което питаше момичето, нали?

Т4 е функция на ТСХ. не може едното да е в норма, а другото да не е.
така че, ако ТСХ е в норма, Т4 в общия случай може да се пропусне.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: TSH
« Отговор #6 -: Март 05, 2007, 23:20:05 pm »
Да Джам и в двата си поста си написала "принципно" и "общия случай", просто уточних че дори и в норма на ТСХ, аз имах отклонение.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: TSH
« Отговор #7 -: Март 06, 2007, 12:52:58 pm »
Здравейте и от мен!
Имам въпрос.Предварително се извинявам ако нещо бъркам.FT4 и T4 Едни и същи хормони ли са.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: TSH
« Отговор #8 -: Март 06, 2007, 12:54:54 pm »
Да  :D

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: TSH
« Отговор #9 -: Март 06, 2007, 13:50:09 pm »


Т4 е функция на ТСХ. не може едното да е в норма, а другото да не е.
така че, ако ТСХ е в норма, Т4 в общия случай може да се пропусне.

Ами моя док. защо тогава ми каза да изследвам и TSH и FT4., като преди това имах 1 изследване на TSH в норма?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: TSH
« Отговор #10 -: Март 06, 2007, 22:06:53 pm »
ТСХ - в норма
Т4 - малко под реф.
ТАТ - малко над реф.
МАТ - в норма
iliana_k, заради това! :D

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: TSH
« Отговор #11 -: Март 07, 2007, 01:23:41 am »

  Lori,не че нещо,ама от моята лекарка знам ,че ТСХ,когато искаш да забременееш или при бременност трябва да е около 1.5.Ако се бъркам поправете ме.
*
Re: TSH
« Отговор #12 -: Март 07, 2007, 09:12:49 am »
Т4 е функция на ТСХ. не може едното да е в норма, а другото да не е.
Може може  :)
Пр мен например ТСХ-то винаги е било в норма, но Т4 не.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: TSH
« Отговор #13 -: Март 07, 2007, 09:38:47 am »
Момичета , утре мисля да си изслредвам и аз хормоните на щитовидната жлеза.Чудя се обаче , къде да го направя .Най-удобно ми е в Цибалаб ,защото е на 2 мин. от работата ми, но дали е надеждна за този тип изследвания?
<br />
*
Re: TSH
« Отговор #14 -: Март 07, 2007, 11:39:05 am »

  Lori,не че нещо,ама от моята лекарка знам ,че ТСХ,когато искаш да забременееш или при бременност трябва да е около 1.5.Ако се бъркам поправете ме.

На мен ми казаха първо, че трявба да е мжду 0.5 и 1.5, после около 1, вчера ми каза ендокриноложката, че трябва да е между 0.5 и 1.0, по-скоро 0.5.

Всеки път различно.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: TSH
« Отговор #15 -: Март 07, 2007, 11:49:23 am »
Аре ся не се хващайте за това, в 1 месец го изсл. 2 пъти:
1-я беше 1.317
2-я беше 1.439
Иксихме и бременост нихт. Важно е да е в норма, но има още десетки неща които са в пряка зависимост!  :hug2:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: TSH
« Отговор #16 -: Март 07, 2007, 16:18:02 pm »
Момичета , утре мисля да си изслредвам и аз хормоните на щитовидната жлеза.Чудя се обаче , къде да го направя .Най-удобно ми е в Цибалаб ,защото е на 2 мин. от работата ми, но дали е надеждна за този тип изследвания?

Зори, ако ти е удобно, по-добре ги пусни в Кандиларов :lol: Поне по информация ЕЖК (ама мнооого компетентна жена) каза, че там са ОК за тези изследвания  :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: TSH
« Отговор #17 -: Март 07, 2007, 18:32:11 pm »

  Зори,пусни си освен хормоните и антителата-ТАТ и МАТ
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: TSH
« Отговор #18 -: Март 07, 2007, 23:04:32 pm »
да знам , че и те са важни .В Цибалаб има цял пакет и е 60 лв. , в другите лаборатории излиза доста по - скъпо.
<br />
*
Re: TSH
« Отговор #19 -: Март 18, 2007, 08:11:08 am »
Да Джам и в двата си поста си написала "принципно" и "общия случай", просто уточних че дори и в норма на ТСХ, аз имах отклонение.
и аз също.
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: TSH
« Отговор #20 -: Март 23, 2007, 22:55:20 pm »
Аз пък знам от Тодорова и Ман ми е обяснявала, че нормата при бременност е до 2.Иначе ако е малко над, при бременност дозата на л-тироксина се увеличава за да падне до 2.
Зори, аз пък вярвам най-много на Бодимед- специално за хормоните говоря.
Успех!
*
Re: TSH
« Отговор #21 -: Март 25, 2007, 12:20:29 pm »
Аз пък знам от Тодорова и Ман ми е обяснявала, че нормата при бременност е до 2.Иначе ако е малко над, при бременност дозата на л-тироксина се увеличава за да падне до 2.

Момичета ТСХ-то по време на бременност е със съвсем различни реф.стойности от нормалното състояние, особено в различните триместри.
Спомням си при Ман беше заковано на 1, а при мен даже падна под 0.5, а д-р Тодорова ми вдигна дозата на Еутирокса на 100, след което ТСХ-то си остана така почти до раждането.
Проследяващият акушер-гинеколог заедно с ендокринолог преценяват кое, кога и как.
Д-р Тодорова е споменавала, че най добро ниво за забременяване е между 1 и 1.5, но това не означава че непременно трябва да се достигнат тези стойности за да има бременност.
Ендокринните проблеми изискват чести контролни изследвания (на 20 - 30 дни) и се прилага индивидуално лечение. Схемата на лечение преди и след забременяване може да бъде една и съща, но може и да бъде драстично различна. Принципно по време на бременност се отключват автоимунните проблеми, диабет и т.н., но не задължително.
Според мен по важното е да се нормализират нивата на щитовидните антитела (ТАТ и МАТ) за да има импланатция на ембрион и последваща развиваща се бременност. Когато влязат около реф.стойности или малко над тях ТСХ-то също се нормализира и може да настъпи бременност, но задължително се консултирайте с ендокринолог щом видите двете чертички.
Успех и късмет на всички.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: TSH
« Отговор #22 -: Март 26, 2007, 14:04:17 pm »
Наде, антителата не Трябва да бъдат понижавани, най-малкото, защото може да е невъзможно. в смисъл, че не това е важното. важното е да се държат под контрол и да не растат! при мен както знаеш така и не мръднаха надолу, а не ми и създадоха проблеми. терапията ги контролира.
за ТСХ е така. аз забременях при нива от 2.6, което е ОК, но Тодорова ми вдигна дозата на тироксина от 50 на 75 мкг. искаше и на 100 да го увеличим, но със 75 мкг. ТСХ стана 1 и ако бяхме увеличили още щяхме да направим хиперфункция. абе, всеки реагира по различен начин на тироксина, на бременността и т.н.
аз винаги се изследвах в Цибалаб. веднъж с Тодорова направихме контрола в Бодимед и резултатите съвпаднаха до единица.  8O
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: TSH
« Отговор #23 -: Март 26, 2007, 14:42:44 pm »
Мерси за инфото, мацки! :D
Искам да ви питам трябва ли да се правят задължителни почивки на л-тироксина, какво мислите?
Аз в началото, като ми откриха Хашимотото и гушата, бях с 3 и нещо, после започнах л-тироксина 0,25 и ми падна до 2,3.
ТАТ и МАТ не съм изследвала скоро, но тогава ми бяха в норми.
Не съм го спирала и изследвала и сега след 1 година ми е 2,6.
Реших да не ходя при Тодорова засега.
Ще го изследвам след някой месец пак заедно с ТАТ и МАТ и тогава ще отида.
Но забравих дали не трябваше да го спра за 1 месец ли..нещо такова май ми каза тя тогава.
*
Re: TSH
« Отговор #24 -: Март 26, 2007, 14:48:37 pm »
Ами не съм чувала да трябва да се правят почивки, освен ако не те предозират, какъвто беше случаят с мен. Но както се вижда твоето ТСХ продължава да е над 2. При бременост трябва на всяка цена да се консултираш отново, тогава организмът има нужда от повече хормони и е възможно да ти се увеличи ТСХ, ако останеш на същата доза.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: TSH
« Отговор #25 -: Март 27, 2007, 10:38:48 am »

  Lori,не че нещо,ама от моята лекарка знам ,че ТСХ,когато искаш да забременееш или при бременност трябва да е около 1.5.Ако се бъркам поправете ме.

На мен ми казаха първо, че трявба да е мжду 0.5 и 1.5, после около 1, вчера ми каза ендокриноложката, че трябва да е между 0.5 и 1.0, по-скоро 0.5.

Всеки път различно.

аз съм забременяла с ТСХ 3,5.
после Тодорова ми го смъкна на 2,5.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: TSH
« Отговор #26 -: Март 27, 2007, 10:42:41 am »
Jul4e, нещо не съм разбрала явно.:hug2:
Jam, наистина ли...оле супер.
Мерси мацки, успокоих се.
Успех на всички!
*
Re: TSH
« Отговор #27 -: Март 28, 2007, 12:31:10 pm »
Наде, антителата не Трябва да бъдат понижавани, най-малкото, защото може да е невъзможно. в смисъл, че не това е важното. важното е да се държат под контрол и да не растат! при мен както знаеш така и не мръднаха надолу, а не ми и създадоха проблеми. терапията ги контролира.

Това е така душа по верме на бременност, но за да настъпи бременност е необходимо нивата на антителата ТАТ и МАТ да са в прилични граници, мисля все пак за да има имплантация и две чертички. Вярно е всеки човек наистина реагира по различен начин. Аз до раждането бях с ТАТ над 200 (при реф.стойности до 115) и много варираха, въпреки терапията.

Месец и половина след раждането всичко ми беше ОК вече и хормони и антитела. Скоро не съм се изследвала, просто не ми остава време за това.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: TSH
« Отговор #28 -: Март 28, 2007, 12:40:43 pm »
ми Наде аз забременях при ТАТ 800! и МАТ 500! не слязоха много съществено. вече си мисля, че съм минала между капките буквално 8O
след раждането не съм ги изследвала. ама ми стана интересно сега.
*
Re: TSH
« Отговор #29 -: Март 29, 2007, 09:16:39 am »
ми Наде аз забременях при ТАТ 800! и МАТ 500! не слязоха много съществено. вече си мисля, че съм минала между капките буквално 8O

Незнам дали си минала между капките, но аз определено имах невероятен късмет с лека и безпроблемна бременност. Въпреки това толкова се страхувах и треперех, че изкарах една супер нервна бременност (като една от причините мисля беше предишният спонтанен аборт)
Исках да кажа само на момичетата, че ендокринологията е много сложна материя и трябва да се доверите и следвате съветите на своя лекар, мисля тогава вече на вас самите ще ви бъде по спокойно.
Другото което исках да ви кажа за ТСХ-то е, че от хипофункция която имах преди да забременея, по време на бременността се стигна до хиперфункция но само по показател на ТСХ-то. Тоест при мен винаги стоеше този проблем в норма ТСХ, FT4 никога и обратното. Затова при ТСХ 0.36 ние увеличавахме дозата на еутирокс на 100, поради ниското ниво на FT4.
Съвета ми е винаги правете пакетни изследвания, когато се отнася за щитовидната жлеза (FT4, FT3, TSH, Anti-TPO МАТ, Anti-Tg ТАТ)
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: TSH
« Отговор #30 -: Март 29, 2007, 14:22:08 pm »
Благодаря ви! :bighug:
*

    Теди

Re: TSH
« Отговор #31 -: Април 05, 2007, 22:45:20 pm »
Здравейте, момичета! Вече два дена чета всичко в сайта и направо полудявам. Днес ми излязаха едната част от резултатите и вече треперя от страх. TSH-то ми е 3,75 което в началото ме успокои, защото влизам в границите, но така както слушам не е много в ред, ако искам бебче. А и пролактина ми е литнал до тавана...Предстои да отида на преглед при ендокриноложката си, след като излязат и др.два хормона. Май съвсем не са наред нещата... :(. Дали нещата имат връзка -TSH и пролактина свързани ли са? Дано въпроса ми не е много глупав, ама то като ти дойде на главата и започваш да се образоваш :oops: Ще се радвам много, ако някой, който се е сблъсквал с такова нещо и накрая всичко е свършило с желан резултат, наистина сподели какво всъщност означава това! Предварително сърдечно благодаря!
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: TSH
« Отговор #32 -: Април 06, 2007, 10:00:59 am »
аз бях с повишен пролактин (още пия парлодел но вече е в норма) и нормален тсх. при мен специално няма връзка това. но пък съм с хашимото въпреки нормалните стойности на щитовидните хормони и антитела.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: TSH
« Отговор #33 -: Април 06, 2007, 11:07:38 am »
хм, че как стигнахте до диагнозата Лили, щом антителата са О.К., или вече са в норма?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: TSH
« Отговор #34 -: Април 06, 2007, 11:11:55 am »
ехографски преглед. двама ендокринолози бяха категорични. единия даже искаше да ми изреже гушката, ама нъцки. не давам аз току така да ме кълцат :lol:
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: TSH
« Отговор #35 -: Април 06, 2007, 11:41:14 am »
ехографски преглед. двама ендокринолози бяха категорични. единия даже искаше да ми изреже гушката, ама нъцки. не давам аз току така да ме кълцат :lol:
:lol:
трудно се лъжем ей :lol:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: TSH
« Отговор #36 -: Април 06, 2007, 11:56:06 am »
Моето ТСХ се движи около 3.6-3.8, изследвала съм го вече няколко пъти. ФТ3 и ФТ4 са ми в норма, както и МАТ и ТАТ. Ехографският преглед също не показа изменения в жлезата. Но все пак ще пия селен по 1 таблетка дневно като стигна до ИКСИ-то  :lol: А ако успея да видя 2 чертички ще трябва да следя редовно ТСХ и предполагам да се смъкват стойностите му ако са високи.
  09.11.2007
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: TSH
« Отговор #37 -: Април 06, 2007, 13:32:57 pm »
Жабче, тези стойности на ТСХ са високи! трябва да ги смъкнеш преди ИКСИто! консултирай се с д-р Тодорова.
Успех!
Re: TSH
« Отговор #38 -: Април 06, 2007, 13:40:21 pm »
Манхатън, консултирала съм се с нея таман 2 пъти - точно тя ми изписа селена. Каза че засега друго няма нужда да правим. Същото го потвърди и доцент Конова във вторник  :? А аз от няколко дни вече пия селен.  :lol:
  09.11.2007
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: TSH
« Отговор #39 -: Април 06, 2007, 13:42:38 pm »
добре, Жабче. желая ти късмет и стискам палци :D
Re: TSH
« Отговор #40 -: Април 06, 2007, 13:58:51 pm »
Благодаря Манхатън! Дано да успея...само дето току що си видях резултатите от имунологичните изследвания - леко повишени НК клетки  :(
Ох, отивам да чета и за тях...  :oops:
  09.11.2007
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: TSH
« Отговор #41 -: Април 06, 2007, 22:26:38 pm »
ехографски преглед. двама ендокринолози бяха категорични. единия даже искаше да ми изреже гушката, ама нъцки. не давам аз току така да ме кълцат :lol:
:lol:
трудно се лъжем ей :lol:

мноо :wink: 8)
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: TSH
« Отговор #42 -: Април 10, 2007, 14:14:28 pm »
Здравейте момичета.Днес си направих изследване на хормоните на щит.жлеза и се оказа ,че тсх малко сме го смъкнали от 3.005 на 2.82,но антителата ми са според мен доста завишени 32.6 при референтни стойности до 12.00(до момента тях не ги бях изследвала).Дайте ми някакъв съвет в края на този месец ми предстоеше второто ми икси,но така като гледам май ще се размина с него,защото от това което прочетох разбрах че антителата са от голямо значение за имплантирането на ембриона и ми се стува ,че ако започна новия опит го обричам още от сега на неуспех.Утре имам час при ендокринолога ,но много се притеснявам понеже все пак той не е специалист по арт процедурите и може да не го вземе под внимание.Извинявайте ако ви звуча хаотично,но много се притесних.
Re: TSH
« Отговор #43 -: Април 10, 2007, 19:36:06 pm »
 Venig, щом се съмняваш в компетентността на този ендокринолог по арт въпросите, най-добре се консултирай с д-р Катя Тодорова. Можеш да зададеш въпроса си в темата ''Консултации с ендокринолог'', но личната среща с нея си заслужава.
 Незнам ТАТ или МАТ са ти 32.6, но това завишение май не е чак толкова голямо. :roll:Успех! :D 
Re: TSH
« Отговор #44 -: Април 10, 2007, 22:05:24 pm »
мерси много :thankyousign:
*
Re: TSH
« Отговор #45 -: Април 25, 2007, 16:39:57 pm »
Момичета, хайде и аз да ви попитам за TSH.
Днес си пуснах TSH, TAT и МАТ по препоръка на д-р Тодорова заради съмнение за увеличена щитовидна жлеза.
Ето и резултатите:

TSH - 0.13 при референтни стойности 0.27 - 4.2
TAT - 10.27 при референтни стойности 0 - 115
MAT - 7.36 при референтни стойности 0-34

Какво според вас значи този нисък TSH?
Най-рано в петък ще мога да отида при д-р Тодорова, за да ми ги разчете.
*
Re: TSH
« Отговор #46 -: Април 25, 2007, 16:59:01 pm »
Най-вероятно леко повишена функция на щитовидната жлеза. Приемаш ли някакви медикаменти в момента за щитовидната?
Не ти ли изследваха свободни Т3 и Т4?
Имаш ли някакви симптоми на повишена функция като сърцебиене, изпотяване и повишена тревожност?
*
Re: TSH
« Отговор #47 -: Април 25, 2007, 17:56:50 pm »
Най-вероятно леко повишена функция на щитовидната жлеза. Приемаш ли някакви медикаменти в момента за щитовидната?
Не ти ли изследваха свободни Т3 и Т4?
Имаш ли някакви симптоми на повишена функция като сърцебиене, изпотяване и повишена тревожност?

Всъщност днес на ЖК споделих с док, че ми е учестен пулсът и той ми даде направление за интернист. Да де, ама тя жената в отпуска и я заместваше д-р Тодорова. Та освен, че имам тахикардия, след мануален преглед изказа съмнения, че и щитовидната жлеза ми е увеличена. Само тези трите ми назначи, без Т3 и Т4. До сега не съм имала никакви проблеми със щитовидната жлеза и не съм пила нищо в тази връзка. Д-р Тодорова предполага, че е следствие от бременността. Но каза, че ще изпише лечение след като види резултатите.
Благодаря ти за отговора.
*
Re: TSH
« Отговор #48 -: Април 25, 2007, 18:14:31 pm »
Ах, ти си бременна, сега виждам.  :wink:

Всичко най-добро от мен.
Re: TSH
« Отговор #49 -: Април 29, 2007, 16:57:19 pm »
аз бях с повишен пролактин (още пия парлодел но вече е в норма) и нормален тсх. при мен специално няма връзка това. но пък съм с хашимото въпреки нормалните стойности на щитовидните хормони и антитела.

Лили,
аз също съм с Хашимото и всички хормони в норма...TSH преди 1г. беше 2,5, сега е 1.3 без да съм всимала нищо...много странно. Тодорова ми изписа Л-тироксин 50 въпреки нормата
Ти взимаш ли нещо за Хашимотото или не?
* премахнато от модератор
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: TSH
« Отговор #50 -: Април 29, 2007, 16:59:50 pm »
селен х 200 мкг дневно.
нямам представа защо ти е изписала и тироксин на теб. защо не я попиташ
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: TSH
« Отговор #51 -: Април 29, 2007, 17:03:59 pm »
и на мен Селен и Аспирин
спомена, че в последни публикации се препоръчвали минимални дози л-тироксин
аз съм послушна и си го пия :))
* премахнато от модератор