0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: TSH
« Отговор #40 -: Април 06, 2007, 13:58:51 pm »
Благодаря Манхатън! Дано да успея...само дето току що си видях резултатите от имунологичните изследвания - леко повишени НК клетки  :(
Ох, отивам да чета и за тях...  :oops:
  09.11.2007
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: TSH
« Отговор #41 -: Април 06, 2007, 22:26:38 pm »
ехографски преглед. двама ендокринолози бяха категорични. единия даже искаше да ми изреже гушката, ама нъцки. не давам аз току така да ме кълцат :lol:
:lol:
трудно се лъжем ей :lol:

мноо :wink: 8)
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: TSH
« Отговор #42 -: Април 10, 2007, 14:14:28 pm »
Здравейте момичета.Днес си направих изследване на хормоните на щит.жлеза и се оказа ,че тсх малко сме го смъкнали от 3.005 на 2.82,но антителата ми са според мен доста завишени 32.6 при референтни стойности до 12.00(до момента тях не ги бях изследвала).Дайте ми някакъв съвет в края на този месец ми предстоеше второто ми икси,но така като гледам май ще се размина с него,защото от това което прочетох разбрах че антителата са от голямо значение за имплантирането на ембриона и ми се стува ,че ако започна новия опит го обричам още от сега на неуспех.Утре имам час при ендокринолога ,но много се притеснявам понеже все пак той не е специалист по арт процедурите и може да не го вземе под внимание.Извинявайте ако ви звуча хаотично,но много се притесних.
Re: TSH
« Отговор #43 -: Април 10, 2007, 19:36:06 pm »
 Venig, щом се съмняваш в компетентността на този ендокринолог по арт въпросите, най-добре се консултирай с д-р Катя Тодорова. Можеш да зададеш въпроса си в темата ''Консултации с ендокринолог'', но личната среща с нея си заслужава.
 Незнам ТАТ или МАТ са ти 32.6, но това завишение май не е чак толкова голямо. :roll:Успех! :D 
Re: TSH
« Отговор #44 -: Април 10, 2007, 22:05:24 pm »
мерси много :thankyousign:
*
Re: TSH
« Отговор #45 -: Април 25, 2007, 16:39:57 pm »
Момичета, хайде и аз да ви попитам за TSH.
Днес си пуснах TSH, TAT и МАТ по препоръка на д-р Тодорова заради съмнение за увеличена щитовидна жлеза.
Ето и резултатите:

TSH - 0.13 при референтни стойности 0.27 - 4.2
TAT - 10.27 при референтни стойности 0 - 115
MAT - 7.36 при референтни стойности 0-34

Какво според вас значи този нисък TSH?
Най-рано в петък ще мога да отида при д-р Тодорова, за да ми ги разчете.
*
Re: TSH
« Отговор #46 -: Април 25, 2007, 16:59:01 pm »
Най-вероятно леко повишена функция на щитовидната жлеза. Приемаш ли някакви медикаменти в момента за щитовидната?
Не ти ли изследваха свободни Т3 и Т4?
Имаш ли някакви симптоми на повишена функция като сърцебиене, изпотяване и повишена тревожност?
*
Re: TSH
« Отговор #47 -: Април 25, 2007, 17:56:50 pm »
Най-вероятно леко повишена функция на щитовидната жлеза. Приемаш ли някакви медикаменти в момента за щитовидната?
Не ти ли изследваха свободни Т3 и Т4?
Имаш ли някакви симптоми на повишена функция като сърцебиене, изпотяване и повишена тревожност?

Всъщност днес на ЖК споделих с док, че ми е учестен пулсът и той ми даде направление за интернист. Да де, ама тя жената в отпуска и я заместваше д-р Тодорова. Та освен, че имам тахикардия, след мануален преглед изказа съмнения, че и щитовидната жлеза ми е увеличена. Само тези трите ми назначи, без Т3 и Т4. До сега не съм имала никакви проблеми със щитовидната жлеза и не съм пила нищо в тази връзка. Д-р Тодорова предполага, че е следствие от бременността. Но каза, че ще изпише лечение след като види резултатите.
Благодаря ти за отговора.
*
Re: TSH
« Отговор #48 -: Април 25, 2007, 18:14:31 pm »
Ах, ти си бременна, сега виждам.  :wink:

Всичко най-добро от мен.
Re: TSH
« Отговор #49 -: Април 29, 2007, 16:57:19 pm »
аз бях с повишен пролактин (още пия парлодел но вече е в норма) и нормален тсх. при мен специално няма връзка това. но пък съм с хашимото въпреки нормалните стойности на щитовидните хормони и антитела.

Лили,
аз също съм с Хашимото и всички хормони в норма...TSH преди 1г. беше 2,5, сега е 1.3 без да съм всимала нищо...много странно. Тодорова ми изписа Л-тироксин 50 въпреки нормата
Ти взимаш ли нещо за Хашимотото или не?
* премахнато от модератор
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: TSH
« Отговор #50 -: Април 29, 2007, 16:59:50 pm »
селен х 200 мкг дневно.
нямам представа защо ти е изписала и тироксин на теб. защо не я попиташ
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: TSH
« Отговор #51 -: Април 29, 2007, 17:03:59 pm »
и на мен Селен и Аспирин
спомена, че в последни публикации се препоръчвали минимални дози л-тироксин
аз съм послушна и си го пия :))
* премахнато от модератор