0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: МОЛЯВИ ИСКАМ СЪВЕТ /смяна на лекар за ин-ви
« Отговор #60 -: Април 04, 2007, 18:15:21 pm »
Аз първия път бях с Пурегон и Мерионал, а втория - Гонал и Менопур. И двата пъти имах по 16 яйцеклетки, ама втория път (успешния :D) се бяха разделили по-добре - не знам дали от лекарствата или "по вина" на ембриолога  :D
Док наистина си знае работата - не се притеснявай!
Успех!
« Последна редакция: Април 04, 2007, 18:18:12 pm от Bora82 »
*
Re: МОЛЯВИ ИСКАМ СЪВЕТ /смяна на лекар за ин-витро/
« Отговор #61 -: Април 04, 2007, 19:01:01 pm »
Благодаря ви, момичета, направо не мога да се понасям вече!!!
Bora82, Гонал и Пурегон са ми известни лекарства, вероятно почти с еднакво предназначение. Неизвестното ми е Cetrotide - то е и в mg, а не в единици. Но  както и да е - доверявам се на док, изпълнявам каквото ми каже и каквото ми е писано, това ще стане! Много се радвам за теб!
Roby, не си магаре, душата, а си много миличка! Не знам какво е било миналата година, но тази година касата разрешава всички лекарства(Пурегон, Меногон, Менопур, Гонал и още много други). Още веднъж ти пожелавам успех!
Дано тази година има голям бум на бебета!!!

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: МОЛЯВИ ИСКАМ СЪВЕТ /смяна на лекар за ин-витро/
« Отговор #62 -: Април 04, 2007, 19:03:17 pm »
Roby, благодаря ти за пожеланията! Дано да имаме повече късмет! Успех и на теб ти желая! Притеснява ме факта, че почти всички момичета са на Пурегон, а на мен д-р Стаменов ми е писал - дълъг протокол, Gonal F - 75  - 19 ампули, Cetrotide - 0,25 -5 ампули. Дали има някакво значение какви са лекарствата за стимулацията?
Душка, голямо съм магаре и аз бях на Гонал, пурегон май касата не предписва. Д-р Стаменов знае какво да ти предпише, не всички момичета при него са с еднакви лекарства, не се притеснявай!
Аз бях с Пурегон и Cetrotide, Гонала му е "братовчед" на пурегона, но е по-евтин. Чакам отговор от касата, а Д-р Стаменов ми е предписал отново Пурегон и Cetrotide!
Успех мацки!!!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: МОЛЯВИ ИСКАМ СЪВЕТ /смяна на лекар за ин-витро/
« Отговор #63 -: Април 04, 2007, 19:42:07 pm »
Еvro, успех и на теб - първо с касата и после с бебето!!!

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: МОЛЯВИ ИСКАМ СЪВЕТ /смяна на лекар за ин-витро/
« Отговор #64 -: Април 04, 2007, 19:45:47 pm »
 :thankyousign:
Дано!
Дано всички успеем!!!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    HI

Re: МОЛЯВИ ИСКАМ СЪВЕТ /смяна на лекар за ин-витро/
« Отговор #65 -: Април 06, 2007, 17:35:21 pm »
Здравейте и от мен! Предстои ми ин витро - началото на м.май. С риск да ви разочаровам: в Репробиомед при д-р Табакова. Като човек не мога и не искам да я коментирам,тъй като имам бегъл поглед, но като специалист - имам доверие на тази жена.
Наистина е пряма и малко груба,не спестява нищо,но всеки е различен.Не всеки притежава тактичност и финес в общуването с пациенти. Преди 4 мес. се родиха дългоочакваните ми племенници,заченати именно в тази клиника чрез икси.Раждането беше планирано,но бебетата тръгнаха да излизат малко по-рано - през нощта преди определената дата. Обадихме се на д-р Табакова и екипът беше формиран на момента,въпреки,че можеше да се изчака до сутринта. Възхищавам се на отговорността и всеотдайността на екипа.Това са хора,които във всеки един момент са на разположение и в готовност да реагират адекватно на нуждите на пациента. Пожелавам на всички вас и на себе си щастието,което споходи сетричката ми след дългите години чакане и търсене на точния лекар.
Весели празници и успех! :balk_45:
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: МОЛЯВИ ИСКАМ СЪВЕТ /смяна на лекар за ин-витро/
« Отговор #66 -: Април 06, 2007, 17:41:17 pm »
HI,
Успех и дано това е усхешниея ти опит! Дано!!! :D

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: МОЛЯВИ ИСКАМ СЪВЕТ /смяна на лекар за ин-витро/
« Отговор #67 -: Април 06, 2007, 17:52:59 pm »
HI, успех и от мен!

*

    adi1971

  • *
  • 41
  • направи каквото трябва пък да става каквото ще
Re: МОЛЯВИ ИСКАМ СЪВЕТ /смяна на лекар за ин-витро/
« Отговор #68 -: Април 08, 2007, 20:04:54 pm »
успех мила :balk_35:дано да е последният ти опит
*
Re: МОЛЯВИ ИСКАМ СЪВЕТ /смяна на лекар за ин-витро/
« Отговор #69 -: Април 10, 2007, 11:23:56 am »
HI всеки решава за себе си. Ситуацията, с раждането която описваш е истинско изключение от "практиката" на тази лекарка, но искренно се радвам, че е довело до такъв резултат при сестра ти. Мен и още 10 момичета, които бяхме след трансфер ти "заряза" и замина за 3 седмици в Астралия (без мобилен), а сина й по това време беше в отпуска  :x и с изключен мобилен, остана едната акушерка да отговаря на всичките ни въпроси...

Желая ти успех и щом й имаш доверие дано нещата се развият по най-добрия начин за теб!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: МОЛЯВИ ИСКАМ СЪВЕТ /смяна на лекар за ин-витро/
« Отговор #70 -: Април 10, 2007, 15:47:07 pm »
Благодаря на всички за пожеланията! Може би факта,че предстоящият ми опит е първи и все още нямам повод за разочарование ме прави така уверена в избора ми.Надявам се да е и последен/ в смисъл успешен/... :oops:
Re: МОЛЯВИ ИСКАМ СЪВЕТ /смяна на лекар за ин-витро/
« Отговор #71 -: Април 11, 2007, 15:42:22 pm »
Здравейте, аз съм нова в тази тема. Харесва ми това, което чета за Стаменов, защото имам час за 26 май. Миналия месец направих и една консултация в "Св. София" - д-р Янакиева и после смятам да реша. Какви са цените за инвитро при Стаменов? Какви изследвания се изискват там?
Re: МОЛЯВИ ИСКАМ СЪВЕТ /смяна на лекар за ин-витро/
« Отговор #72 -: Април 11, 2007, 16:07:08 pm »
Шеди,
много е относително за изследванията. Стаменов преценява индивидуално, зависи какъв е твоят случай и какви изследвания са ти правени до момента.
Ако си падаш хипохондричка като мене, ето ти една тема за изследванията тук.
За цените е най-добре да коментираш с докторите.
Моето мнение, като бивша пациентка на Св. София и настояща на Стаменов - твърдо при Стаменов  :D

lb2f
Re: МОЛЯВИ ИСКАМ СЪВЕТ /смяна на лекар за ин-витро/
« Отговор #73 -: Април 12, 2007, 14:31:20 pm »
При мен проблемите са много. Първо правех фоликуларни кисти в десния яйчник - правих лапароскопия миналата година, при която ми откриха и запушена тръба в дясно, но уж всичко е оправено. Преди 4 години ми установиха повишен пролактин, но на лечение съм от година и половина - бромокриптин. Ту влизам в норма-ту леко се повишава. Правила съм ЯМР - няма пролактином. Най-високи стойности съм имала на 3януари т.г.-700 при горна граница 514. Сега съм в норма вече три поредни месеца БЕЗ БРОМОКРИПТИНА. При консултацията в "Св. София" ми откриха нова киста само че на левия яйчник и раничка на шийката на матката. Правила съм изследване на хормоните през януари. Сега ме съветват да направя цветна снимка. Спремограмите са в норма. Правих и хламидии този месец и се оказа +. Сега сме на антибиотици в конски дози. След това ще правя и микробиологията. Другата седмица съм на контролен преглед да видим дали кистата се е спукала, а после и на лечение за раничката. Изобщо проблеми от всякъде...