0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Изследвания преди ин витро
« -: Декември 31, 2006, 09:38:56 am »
Тъй като ми предстои ин витро и имам тежка форма на хипохондрия се опитвам да изследвам всичко, което би обрекло опита на неуспех. Не че ще имам сигурност, но поне ще съм спокойна, че съм направила каквото зависи от мене. Та идеята ми е да направиме пълен списък на изследванията. Аз съм направила следните:
Хормони:
FT4, TSH, TAT, MAT
Пролактин
FSH, LH, E2

Яйчников резерв:
инхибин Б

Имунологични:
IgG, IgM, b/бета/2 GPI-screen
NK клетки

Генетични:
Хромозомен анализ /и за двамата/
ДНК анализ за тромбофилия

Хламидия IgG, IgM
ПКК
Микробиология
Цитонамазка

Сега ми остава:
Токосоплазмоза
Рубеола
Магнезии

Ако някой се сеща за още нещо, моля да допълва.
Тук ще допълвам:
Цветна снимка или хитротубация, с цел изключване на хидросалпингс.
Кръвна група.
Спин.
Хепатит В и С.
СУЕ /време на кървене и съсирване/.
АСАТ.
АЛАТ.
Урея.
Кръвна захар.
Цитомегаловирус IgG, IgM.
Листериоза.

Консултация с ендокринолог.
« Последна редакция: Май 19, 2007, 00:16:18 am от jazzybaby »

lb2f
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Изследвания преди ин витро
« Отговор #1 -: Декември 31, 2006, 10:14:01 am »
Само да уточня:
- автоантитела срещу фосфолипиди /кардиолипин/
- автоантитела срещу белтъчни ко-фактори /бета2-гликопротеин I B2-GPI/
*
Re: Изследвания преди ин витро
« Отговор #2 -: Декември 31, 2006, 11:06:56 am »


  Мила ,Jazzybaby аз смятам че преди инвитро е задължително да се направи хидросалпингография.
  УСПЕХ!!!!!!!!!!!!
Re: Изследвания преди ин витро
« Отговор #3 -: Декември 31, 2006, 11:23:00 am »
В моя случай не е необходимо, но се надявам темата да е полезна и за отстаналите момичета, така че ще допълвам списъка.

lb2f
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Изследвания преди ин витро
« Отговор #4 -: Декември 31, 2006, 11:39:36 am »
Скъпа Джази, както знаеш, перфекционизма ни не винаги води до отличен резултат. Мисля че си страхотна, защото се грижиш перфектно за себе си и подхождаш много отговорно. Аз ти желая от сърце успешен финал! Нямам какво да допълня към изчерпателния ти списък.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Изследвания преди ин витро
« Отговор #5 -: Декември 31, 2006, 18:40:55 pm »
На мен ми искаха и кръвна група.
Успех и късмет с ин витрото!
*
Re: Изследвания преди ин витро
« Отговор #6 -: Януари 03, 2007, 11:28:08 am »
jazzybaby, единственото, за което се сещам е IRI (имунореактивен инсулин) след обременяване с глюкоза. Назначи ми го д-р Катя Тодорова. Съмнението дойде от високо ФСХ ( над 7). Оказа се, че наистина има проблем там. При повишен инсулин фоликулите не нарастват равномерно. После има риск от гестационен диабет по време на бременност. Преди ИСКИ-то пиех Сиофор и сега сигурно ще го почна пак. 
Аз също исках да направя всички възможни изследвания, направих ги, но това не попречи да видя отрицателния тест.
Желая ти много късмет.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Изследвания преди ин витро
« Отговор #7 -: Януари 03, 2007, 12:00:25 pm »
Спин,
Хепатит В и С,
ПКК+фибриноген,
СУЕ /време на кървене и съсирване/,
кръвна група,
АСАТ,
АЛАТ,
уреа,
кръвна захар,
ФСХ,
ЛХ,
Предконцепционните /цито, токсопл. IgG, IgM, рубеола IgG, IgM, хламидия*, цитомегаловирус IgG, IgM, васс., урина/,
МБ.

Редакция днес /05.01.07/: ендото ми пусна Т4, ТСХ, и Пролактина

Остават ми: ТАТ, МАТ, и Магнезия, разбира се  :lol:

Ще питам док за имунологични, снимката на тръбите ми е стара...?!

Успех на ВСИЧКИ!!! :D

*кръвен и влагалищен
« Последна редакция: Януари 05, 2007, 14:01:03 pm от evro »

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Изследвания преди ин витро
« Отговор #8 -: Януари 03, 2007, 12:28:30 pm »
jazzybaby аз съм на същата вълна, от другата седмица трябва да започна да си пускам всички възможни изследвания за поредното ми икси. Този път обаче е по-различно защото ще го правя в друг град, а изследванията трябва да си ги направя тук /в София/. Би ли ми помогнала като споделиш ти кое къде го пусна, че досега ми беше лесно, в съответната клиника се прави всичко, а сега направо се замаях кое къде да правя. Иначе на мен са ми пуснали обикновенните за такава процедура -  СПИН, Васерман, хепатит В и С, хламидия /тези и за двамата/, за мен - влагалищен секрет, ПКК, СУЕ, кръвна група, АСАТ, АЛАТ, урея, кръвна захар, FSH, LH, Prolactin и за съпругът ми - спермограма!
Стискам ти палци и дано 2007 бъде нашата щастлива година!!!
Re: Изследвания преди ин витро
« Отговор #9 -: Януари 03, 2007, 14:02:35 pm »
Violet, най-лесно ще ти бъде да ги пуснеш на едно място. Аз мисля да отида до Кандиларов.
Иначе част от изследванията съм правила в Плевен, други в София. Последните ще направя в Кандиларов. Имат ценоразпис на страницата http://www.kandilarov.com/index.php?option=com_content&task=view&id=20&Itemid=47&lang=bg
Само не видях изследване за хепатит и спин да правят  :?
Стискам палци и на тебе  :D Дано да се похвалиме скоро  :D
« Последна редакция: Януари 03, 2007, 14:05:42 pm от jazzybaby »

lb2f
Re: Изследвания преди ин витро
« Отговор #10 -: Януари 03, 2007, 14:16:37 pm »
jazzybaby, единственото, за което се сещам е IRI (имунореактивен инсулин) след обременяване с глюкоза. Назначи ми го д-р Катя Тодорова. Съмнението дойде от високо ФСХ ( над 7). Оказа се, че наистина има проблем там. При повишен инсулин фоликулите не нарастват равномерно. После има риск от гестационен диабет по време на бременност.

Уайт, колко над 7 ти беше ФСХ - не ми звучи завишено седем и нещо, примерно? Питам, защото аз не съм правила такова изследване, но може да има връзка с това, че ако не ям точно в определения час за закуска/обед/вечеря, ми става адски лошо? А при стимулацията един фоликул "дръпна" пред другите - може ли да има връзка?
Благодаря ти, Бени!







Re: Изследвания преди ин витро
« Отговор #11 -: Януари 03, 2007, 14:25:50 pm »
white, няма да включвам обременяване с глюкоза, тъй като то се прави ако не е в норма кръвната захар /или поне аз така знам/. Ако не съм права, ме поправете, за да го включа в списъка.
Фреши, защо не се консултираш с Тодорова?
« Последна редакция: Януари 03, 2007, 16:24:14 pm от jazzybaby »

lb2f
Re: Изследвания преди ин витро
« Отговор #12 -: Януари 03, 2007, 16:13:32 pm »
Само не видях изследване за хепатит и спин да правят  :?

Правят душата, правят  :lol: Виж на Вирусологични и паразитологични тестове   
 :lol: :lol: :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Изследвания преди ин витро
« Отговор #13 -: Януари 03, 2007, 17:30:34 pm »
jazzybaby аз също мислех за кандиларов или за бодимед, чудех се кои от двете, но щом правят всичко, което ни е нужно - супер! Аз също направих част от моите в Плевен, така че действам и по моят списък и като теб треперя нещо да не изпусна :P. Успех
Re: Изследвания преди ин витро
« Отговор #14 -: Януари 04, 2007, 15:38:48 pm »
Днес сутринта ме набоцкаха в Кандиларов.
Помагайте сега, моля  :D

CMV-IGG - 15.8 /0 - 15/
CMV - IGM - 0.285 /0 - 0.8/

IGg са антителата, нали?  При този граничен резултат
CMV-IGG - 15.8, налага ли се лечение?

Токсоплазма IgM - 0.1 /0 - 0.5/
Токсоплазма IgG - 3.2 /< 6.0/

А това означава ли, че съм боледувала от токсоплазмоза? А означава ли, че няма да боледувам повече?


« Последна редакция: Януари 04, 2007, 16:10:56 pm от jazzybaby »

lb2f
Re: Изследвания преди ин витро
« Отговор #15 -: Януари 04, 2007, 16:00:38 pm »
Мили момичета, имонологичните изследвания задължителни ли са за инвитро? (нямам бременност до сега).
Re: Изследвания преди ин витро
« Отговор #16 -: Януари 04, 2007, 16:38:10 pm »
Мили момичета, имонологичните изследвания задължителни ли са за инвитро? (нямам бременност до сега).
Здравей Jazzybaby!
Ig G за цитомегаловируса (CMV) ти е над нормите, което говори за прекарана в миналото инфекция. Титъра може да се намали с подходящи лекарства, но процеса е много бавен. Важното е, че в момента не тече инфекцията.
А колкото до токсоплазмозата и двата имуноглоболина са отрицателни, което покозва, че не е прекарвана и не тече инфекция.
Надявам се да съм ти помогнала.
 
Re: Изследвания преди ин витро
« Отговор #17 -: Януари 04, 2007, 16:43:23 pm »
duhcho, благодаря :D



lb2f
Re: Изследвания преди ин витро
« Отговор #18 -: Януари 04, 2007, 16:52:00 pm »
Мили момичета, имонологичните изследвания задължителни ли са за инвитро? (нямам бременност до сега).
Не са задължителни, но лично аз ги направих преди икси-то, за да съм спокойна, че съм направила всички възможни изследвания преди това. Не съжалявам, напротив даже.
Re: Изследвания преди ин витро
« Отговор #19 -: Януари 05, 2007, 07:35:56 am »
Аз нали обичам да чета, та намерих нещо за цитомегаловируса:

Цитат
Однако наличие антител IgG к цитомегаловирусу не означает защиты от инфицирования этим вирусом в будущем. Устойчивого иммунитета к ЦМВ не вырабатывается.
:(

lb2f