0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    adi1971

  • *
  • 41
  • направи каквото трябва пък да става каквото ще
ЗДРАВЕЙТЕ МОМИЧЕТА ИМАМ 2 НЕ УСПЕШНИ ОПИТА ИН ВИТРО ПРИ ДР ТАБАКОВА СЕГА СМЯТАМ ДА ЗАПОЧНА БОРБАТА ОТНОВО :sperm:НО НЕ СЪМ СИГОРНА ЧЕ ИСКА ПРИ НЕЯ ДА ГО ПРАВЯ А СЪЩЕВРЕМЕННО МЕ ЕСТРАХ ДА ОТИДА ПРИ ДРУГ ЛЕКАР :balk_145:
« Последна редакция: Февруари 25, 2007, 15:17:09 pm от Lali »
Re: МОЛЯВИ ИСКАМ СЪВЕТ
« Отговор #1 -: Февруари 25, 2007, 15:07:23 pm »
Съжалявам,че не си успяла,но не мога да разбера защо се страхуваш от други доктори.А за избор можеш да разгледаш във форума има доста информация.Сама трябва да прецениш.

*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: МОЛЯВИ ИСКАМ СЪВЕТ /смяна на лекар за ин-витро/
« Отговор #2 -: Февруари 25, 2007, 15:17:43 pm »
Щом не се чувстваш добре за предпочитане е да смениш лекаря.
*

    adi1971

  • *
  • 41
  • направи каквото трябва пък да става каквото ще
Re: МОЛЯВИ ИСКАМ СЪВЕТ /смяна на лекар за ин-витро/
« Отговор #3 -: Февруари 25, 2007, 15:23:57 pm »
СТРАХ МЕ Е ДА НЕ СЕ РАЗОЧАРОВАМ ТЕЗИ 2 ВА ОПИТА МЕ СЪСИПАХА ИМАМ 2 ГОДИНИ ПОЧИВКА И СЕГА ВСЕ ЕДНО ЗАПОЧВАМ ОТ НАЧАЛО  :ask:СТРАШНО СЪМ ОБЪРКАНА
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: МОЛЯВИ ИСКАМ СЪВЕТ /смяна на лекар за ин-витро/
« Отговор #4 -: Февруари 25, 2007, 15:26:03 pm »
Пиши с малки букви.
От какво ще се разочароваш? Отиваш в някоя клиника по стерилитет и правиш консултация, преценяваш лекаря, ако ти допадне, действаш, ако не - търсиш друг.
*

    adi1971

  • *
  • 41
  • направи каквото трябва пък да става каквото ще
Re: МОЛЯВИ ИСКАМ СЪВЕТ /смяна на лекар за ин-витро/
« Отговор #5 -: Февруари 25, 2007, 15:52:52 pm »
Ходих при Др Щерев и малко се разочаровах може би жените лекари са по толераннтни  :Pно няма да се отказвам де
Re: МОЛЯВИ ИСКАМ СЪВЕТ /смяна на лекар за ин-витро/
« Отговор #6 -: Февруари 25, 2007, 16:40:29 pm »
Какво разбираш под толерантност? Аз ходя при док. Владимиров и съм доволна поне засега.
Re: МОЛЯВИ ИСКАМ СЪВЕТ /смяна на лекар за ин-витро/
« Отговор #7 -: Февруари 25, 2007, 16:42:58 pm »
Каквото й да разбира под толерантност, то не е качество на Щерев  :lol:

lb2f
Re: МОЛЯВИ ИСКАМ СЪВЕТ /смяна на лекар за ин-витро/
« Отговор #8 -: Февруари 25, 2007, 16:49:06 pm »
Съгласна съм с теб, но не съм съгласна, че жените лекари са по-толерантни от мъжете.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: МОЛЯВИ ИСКАМ СЪВЕТ /смяна на лекар за ин-витро/
« Отговор #9 -: Февруари 25, 2007, 16:54:11 pm »
Ходих при Др Щерев и малко се разочаровах
Значи не е твоят лекар.
Отиди при друг.
Re: МОЛЯВИ ИСКАМ СЪВЕТ /смяна на лекар за ин-витро/
« Отговор #10 -: Февруари 25, 2007, 16:55:11 pm »
Съгласна съм с теб, но не съм съгласна, че жените лекари са по-толерантни от мъжете.
С това и аз не съм съгласна  :lol:

lb2f
*

    adi1971

  • *
  • 41
  • направи каквото трябва пък да става каквото ще
Re: МОЛЯВИ ИСКАМ СЪВЕТ /смяна на лекар за ин-витро/
« Отговор #11 -: Февруари 25, 2007, 16:57:01 pm »
с две думи ми каза че с тези 3-4 яйцеклетки шансовете не са големи тъй като 1ят яйчник е започнал да се свива а аз съм с 2 тешки извън маточни бремености а последната явно е наранила яйчника  :help:
Re: МОЛЯВИ ИСКАМ СЪВЕТ /смяна на лекар за ин-витро/
« Отговор #12 -: Февруари 25, 2007, 17:00:10 pm »
Съгласна съм с теб, но не съм съгласна, че жените лекари са по-толерантни от мъжете.
С това и аз не съм съгласна  :lol:
Именно, а доколкото до Щерев, май има доста разочаровани от него тук. :D
*

    adi1971

  • *
  • 41
  • направи каквото трябва пък да става каквото ще
Re: МОЛЯВИ ИСКАМ СЪВЕТ /смяна на лекар за ин-витро/
« Отговор #13 -: Февруари 25, 2007, 17:08:13 pm »
 :blowingdust2:е дано всички попаднем на подходящи лекари и получим радостта която всяка от нас зслужава :D
Re: МОЛЯВИ ИСКАМ СЪВЕТ /смяна на лекар за ин-витро/
« Отговор #14 -: Февруари 25, 2007, 19:40:36 pm »
здравей, аз ходя при д-р Стаменов и мога да ти го препоръ4ам от жсе сърце -той е лекар и 4овек ,работи в клиника Малинов а и нишо не пре4и да отидеш на един преглед и ше разберещ дали е твоят лекар- аз съм сигурна, 4е е моят
*

    adi1971

  • *
  • 41
  • направи каквото трябва пък да става каквото ще
Re: МОЛЯВИ ИСКАМ СЪВЕТ /смяна на лекар за ин-ви
« Отговор #15 -: Февруари 25, 2007, 21:26:38 pm »
 :surfinga:Щe отида клиниката се намира до нас чувала съм добри одзиви :blob10:много благодаря  :grouphug:
« Последна редакция: Февруари 25, 2007, 21:29:47 pm от GVENDOLIN »
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: МОЛЯВИ ИСКАМ СЪВЕТ /смяна на лекар за ин-витро/
« Отговор #16 -: Февруари 25, 2007, 21:32:53 pm »
GVENDOLIN честно да ти кажа,вобще не се очудвам че не си много доволна при Табакова.Лично аз направих там 2 неуспешни инсета и съм много разочарована! :(
В София може да се консултираш и с д-р Владимиров или Стаменов.
И двамата са много добри специалисти . :D
Каквото и да решиш успех! :D
*

    adi1971

  • *
  • 41
  • направи каквото трябва пък да става каквото ще
Re: МОЛЯВИ ИСКАМ СЪВЕТ /смяна на лекар за ин-витро/
« Отговор #17 -: Февруари 25, 2007, 21:41:39 pm »
adi много ти благодаря  :bighug:явно има доста разочаровани като мен от ДР Табакова но хубавото е че ви има вас и този клуб
*
Re: МОЛЯВИ ИСКАМ СЪВЕТ /смяна на лекар за ин-витро/
« Отговор #18 -: Февруари 26, 2007, 09:36:09 am »
Гвендолин, аз съм също от клуба "разочаровани от Табакова" (пуснах през ноември тема за това). Разбирам те мила напълно колко психически зле ти се е отразило това при нея.  :x За толерантност и жени лекарки не знам дали може да се прави директна връзка. Тя беше доста груба при прегледите, а за толерантност ти си знаеш. Аз също я смених без капка колебание. Сега съм при д-р Стаменов и поне за сега мога да ти кажа, че подхода му е напълно различен и ориентиран към пациента. Прегледай форума за различни мнения. Успех!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*

    balmi

Re: МОЛЯВИ ИСКАМ СЪВЕТ /смяна на лекар за ин-витро/
« Отговор #19 -: Февруари 26, 2007, 11:02:10 am »
При Нецов и Табакова изгубих доста ценно време, много нерви, напразни надежди и се чувствах като "касичка прасенце". От година и половина съм при Щерев и съм много доволна от целия екип. Вярно -  едно неуспешно инвитро, но за това пък отговори на много въпроси. Там се чувствам специална и ми обръщат внимание така както никога до сега. Чела съм доста хубави отзиви за д-р Стаменов, Владимиров както и за екипа във Варна. Гвендолин, каквото и да решиш ти желая успех. Подкрепям те напълно в решението ти да смениш този екип.
*

    adi1971

  • *
  • 41
  • направи каквото трябва пък да става каквото ще
Re: МОЛЯВИ ИСКАМ СЪВЕТ /смяна на лекар за ин-витро/
« Отговор #20 -: Февруари 26, 2007, 18:26:25 pm »
 :comm: :grouphug2:това за касичката е напълно вярно Само едно немога да разбера защо са го обърнали на търговия човешкото здраве :lol:
*
Re: МОЛЯВИ ИСКАМ СЪВЕТ /смяна на лекар за ин-витро/
« Отговор #21 -: Март 28, 2007, 15:54:39 pm »
ЗДРАВЕЙТЕ МОМИЧЕТА ИМАМ 2 НЕ УСПЕШНИ ОПИТА ИН ВИТРО ПРИ ДР ТАБАКОВА СЕГА СМЯТАМ ДА ЗАПОЧНА БОРБАТА ОТНОВО :sperm:НО НЕ СЪМ СИГОРНА ЧЕ ИСКА ПРИ НЕЯ ДА ГО ПРАВЯ А СЪЩЕВРЕМЕННО МЕ ЕСТРАХ ДА ОТИДА ПРИ ДРУГ ЛЕКАР :balk_145:
Мила може да си взела решение вече но аз бих отишла при друг
*

    adi1971

  • *
  • 41
  • направи каквото трябва пък да става каквото ще
Re: МОЛЯВИ ИСКАМ СЪВЕТ /смяна на лекар за ин-витро/
« Отговор #22 -: Март 28, 2007, 19:09:22 pm »
вече взех това решение и имам час за ДР СТАМЕНОВ благодарение на вас :balk_46:за което благодаря страхотни сте малко съм притеснена но сигорно е нормално 8O
*
Re: МОЛЯВИ ИСКАМ СЪВЕТ /смяна на лекар за ин-витро/
« Отговор #23 -: Март 28, 2007, 20:56:35 pm »
Поздравления
*
Re: МОЛЯВИ ИСКАМ СЪВЕТ /смяна на лекар за ин-витро/
« Отговор #24 -: Март 28, 2007, 21:13:48 pm »
Момичета, мен ме прегледа д-р Персенска от клиника "Малинов". Тя ми изготви и експертно мнение за документите. Сега се чудя дали и ин витрото ще ми прави тя или д-р Стаменов, как мислите? Ако не съм при д-р Стаменов, то няма нужда да си сменям лекаря за по-неизвестен. Има ли някой от вас при д-р Персенска?

*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: МОЛЯВИ ИСКАМ СЪВЕТ /смяна на лекар за ин-витро/
« Отговор #25 -: Март 28, 2007, 23:21:30 pm »
Момичета, мен ме прегледа д-р Персенска от клиника "Малинов". Тя ми изготви и експертно мнение за документите. Сега се чудя дали и ин витрото ще ми прави тя или д-р Стаменов, как мислите? Ако не съм при д-р Стаменов, то няма нужда да си сменям лекаря за по-неизвестен. Има ли някой от вас при д-р Персенска?

Du6ka, при кой лекар ще си зависи само и единствено от теб.

Ин Витро процедурите в к-ка " Малинов " ги прави  д-р Стаменов.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: МОЛЯВИ ИСКАМ СЪВЕТ /смяна на лекар за ин-витро/
« Отговор #26 -: Март 28, 2007, 23:29:07 pm »
du6ka, не се притеснявай! Д-р Стаменов и д-р Персенска работят в екип и са чудесни! :balk_103:
Re: МОЛЯВИ ИСКАМ СЪВЕТ /смяна на лекар за ин-витро/
« Отговор #27 -: Март 29, 2007, 08:36:47 am »
du6ka, не се притеснявай! Д-р Стаменов и д-р Персенска работят в екип и са чудесни! :balk_103:

du6ka, така е двамата работят в екип. Доста често по време на прегледите ми и двамата са в кабинета. Така когато д-р Стаменов отсъства д-р Персенска  успешно го замести, защото е запозната с моите проблеми и мога да кажа, че не усетих разлика в отношението и компетентността.За мен тя не е "по-неизвестен" лекар. По-важно е лекаря да е компетентен, а не "известен" - не мислиш ли? Желая ти успех, при който и лекар да избереш. :goodluck:
« Последна редакция: Март 29, 2007, 08:46:20 am от elma_gb »
Обещах на Ganka:)
*
Re: МОЛЯВИ ИСКАМ СЪВЕТ /смяна на лекар за ин-витро/
« Отговор #28 -: Март 29, 2007, 10:36:48 am »
Благодаря ви, момичета, за отговорите!
Deep, *Vera, Elma_gb - :thankyousign: ! Благодаря и за пожеланията за успех! Желая ви успех и на вас! Много ме успокоихте! Аз сигурно съм единствената, която още се колебае за екипа и по тази причина не съм подала документи. Имам готов комплект документи от стария си лекар.(за него платих 60 лв) Утре ще получа(ако искам) и документите от клиника"Малинов". Да знаете дали там се заплаща изготвянето на документите? И още нещо, което ме притеснява е, че д-р Персенска иска да ми прави отново цветна снимка на останалата здрава тръба. Като че ли не ми се подлага пак на този тормоз?! Извинявайте, че ви занимавам с глупости, но в главата ми е пълна каша в момента. А и нямам с кого друг да се консултирам, съпругът ми вече е вдигнал ръце от мен!
 Стискам палци на всички момичета и ви желая успех и много бебета!!!

*
Re: МОЛЯВИ ИСКАМ СЪВЕТ /смяна на лекар за ин-витро/
« Отговор #29 -: Март 29, 2007, 10:40:39 am »
Душ, довери се на екипа. Щом трябва снимка, изтърпи я. това ще те доближи до чудото.
На мен пари за документи не са ми искали. Това все пак беше миналата година.
Късмет.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: МОЛЯВИ ИСКАМ СЪВЕТ /смяна на лекар за ин-витро/
« Отговор #30 -: Март 29, 2007, 10:57:03 am »
Аз съм пациентка на д-р Стаменов, но както вече се спомена, д-р Персенска присъства много често в кабиента по време на прегледите. Лично аз съм с прекрасно впечатление от нея - много внимателна, загрижена и отдадена. Беше абсолютно запозната с моя случай, интересуваше се, питаше и винаги намираше време за две мили думи!

Аз бих и се доверила, а и не забравяйте, че те двамата правят операции и процедури рамо до рамо.

Успех, Душка, и наистина, ако се налага направи цветната снимка - знам колко е неприятна процедурата и стискам палци!
Нека известността или липсата на такава не те кара да се чувстваш различно  :)
Успех!
*
Re: МОЛЯВИ ИСКАМ СЪВЕТ /смяна на лекар за ин-витро/
« Отговор #31 -: Март 29, 2007, 11:32:37 am »
Благодаря, отново, момичета!
White, Bora82 -  :bighug: !
Моите впечатления от докторката също са много добри - мила, внимателна, любезна. Тя беше първата лекарка, която поиска и хормонални изследвания от мъжа ми. Притеснява ме, че не се доверяват на резултатите от лапароскопията ми от декември, а искат пак снимка - всички знаете как е допълнителни разходи, пътни, болнични, един куп нови изследвания. Дано като се правят повече неща предварително и резултатите после са по-добри! Е, милички, бяхте много любезни и достатъчно ви обремених с моите неволи. Остава само да ви кажа за тези, които не знаят, че другия екип е д-р Николов и д-р Табакова. Тогава сигурно ще ми кажете, че съм луда да се двоумя. Днес ще се обадя на д-р Персенска да и кажа резултатите от изследванията на мъжа ми и моите. Имах само един фоликул и вчера Е2 ми беше 102, което според мен означава, че няма годна яйцеклетка и няма смисъл да ходя на инсе, нали? И още нещо се питам, дали екипите имат някакъв лимит за брой ин витро по ЗК. От първия тур имало одобрени по 70 човека за д-р Стаменов и за д-р Владимиров. А и цената на процедурата не е без значение за мен(предполагам и за вас)...
Още веднъж, мили момичета, благодаря, че ме прочетохте и изтърпяхте!!!
Желая успех на всички -  :goodluck: и само положителни тестове -  :bfp: и много бебета -  :cloud9: :babyflips: :babyflips: !

Re: МОЛЯВИ ИСКАМ СЪВЕТ /смяна на лекар за ин-витро/
« Отговор #32 -: Март 29, 2007, 11:51:43 am »
Душка - чакай сега - това, че си одобрен от касата, не значи, че веднага започваш процедурата. Значи само, че трябва максимално бързо да си вземеш лекарства, не друго  :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: МОЛЯВИ ИСКАМ СЪВЕТ /смяна на лекар за ин-витро/
« Отговор #33 -: Март 29, 2007, 12:11:24 pm »
Да, знам, Rally_pat -  :hug2:!
Вече май съм се побъркала! Все пак поне реших - спирам с инсетата и събирам пари за ин витро. А къде - само бог знае!?

*
Re: МОЛЯВИ ИСКАМ СЪВЕТ /смяна на лекар за ин-витро/
« Отговор #34 -: Март 29, 2007, 13:44:06 pm »
Душка, радвам, се че си взела правилното решение за лекарите. Просто няма база за сравнение между двата екипа, Табакова/Николов и Стаменов/Персенска. Била съм и при двата повярвай ми, до скоро ги сравнявах в процедурите, но после реших, че обиждам професионализма и човечността на д-р Стаменов с подобни сравнения с хора, които се интересуват само от материалната страна на нещата.  :x Успех!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: МОЛЯВИ ИСКАМ СЪВЕТ /смяна на лекар за ин-витро/
« Отговор #35 -: Март 29, 2007, 15:34:04 pm »
Roby -  :thankyousign: !
Желая и на теб късмет и успех в борбата! Дано да сме направили правилния за нас избор!!!

*

    balmi

Re: МОЛЯВИ ИСКАМ СЪВЕТ /смяна на лекар за ин-витро/
« Отговор #36 -: Март 29, 2007, 15:41:29 pm »
вече взех това решение и имам час за ДР СТАМЕНОВ благодарение на вас :balk_46:за което благодаря страхотни сте малко съм притеснена но сигорно е нормално 8O
Чудесен избор Гвендолин. Гледах д-р Стаменов скоро в предаването Имаш Поща на Гала. Останах очарована от този ЧОВЕК. Личи си, че наистина живее с проблемите на пациентите си и желанието му да помогне е огромно.
*

    adi1971

  • *
  • 41
  • направи каквото трябва пък да става каквото ще
Re: МОЛЯВИ ИСКАМ СЪВЕТ /смяна на лекар за ин-витро/
« Отговор #37 -: Март 29, 2007, 22:53:38 pm »
доста поплаках на имаш поща и повярвах че все още има лекари по призвание :bighug:бях загубила надежда :blob10:но сега мисля че мога да продължа с борбата до крайната цел :babbycarrage:
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: МОЛЯВИ ИСКАМ СЪВЕТ /смяна на лекар за ин-витро/
« Отговор #38 -: Март 30, 2007, 13:04:18 pm »
Аз съм с двете ръце ЗА д-р Владимиров  :balk_46:. Уникален и като човек и като специалист. Той беше първия ми избор, останах очарована още от първото посещение . Успех ти пожелавам към, който и да се насочиш. :balk_602:
*
Re: МОЛЯВИ ИСКАМ СЪВЕТ /смяна на лекар за ин-витро/
« Отговор #39 -: Март 30, 2007, 14:23:23 pm »
Душка, радвам, се че си взела правилното решение за лекарите. Просто няма база за сравнение между двата екипа, Табакова/Николов и Стаменов/Персенска. Била съм и при двата повярвай ми, до скоро ги сравнявах в процедурите, но после реших, че обиждам професионализма и човечността на д-р Стаменов с подобни сравнения с хора, които се интересуват само от материалната страна на нещата.  :x Успех!
Аз не съм била при Стаменов/Персенска, но съм чела само добри отзиви за тях. Виж за Табакова/Николов съм на същото мнение с Роби.
*

    adi1971

  • *
  • 41
  • направи каквото трябва пък да става каквото ще
Re: МОЛЯВИ ИСКАМ СЪВЕТ /смяна на лекар за ин-витро/
« Отговор #40 -: Март 30, 2007, 22:02:16 pm »
явно доста години съм се заблуждавала за някой лекари :help:
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: МОЛЯВИ ИСКАМ СЪВЕТ /смяна на лекар за ин-витро/
« Отговор #41 -: Март 30, 2007, 23:02:15 pm »
Притеснява ме, че не се доверяват на резултатите от лапароскопията ми от декември, а искат пак снимка - всички знаете как е допълнителни разходи, пътни, болнични, един куп нови изследвания.

пациентка съм на стаменов. никога не ме е карал да повтарям каквото и да е изследване без сериозна причина. не погледна скептично дори към спермограмата от станиславов първоначално. поиска нова спермограма след доста лош резултат на посткоитален тест. ако се съмняват в резултата от снимката, то бъди убедена че имат сериозна причина за това. моята снимка е от преди ок 3 год и не са ме карали да я повтарям.

гвендолин, не разбирам защо продължаваш да наричаш табакова и николов лекари
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    adi1971

  • *
  • 41
  • направи каквото трябва пък да става каквото ще
Re: МОЛЯВИ ИСКАМ СЪВЕТ /смяна на лекар за ин-витро/
« Отговор #42 -: Март 30, 2007, 23:21:57 pm »
права си грешка езика :sinking:
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: МОЛЯВИ ИСКАМ СЪВЕТ /смяна на лекар за ин-витро/
« Отговор #43 -: Март 31, 2007, 07:59:52 am »

гвендолин, не разбирам защо продължаваш да наричаш табакова и николов лекари

Абсолютно съм съгласна с Лили!!!!!!Това го казвам от личен опит,бях пациент на Табакова и Николов.......за мен те са една мелница на пари!!
« Последна редакция: Март 31, 2007, 08:04:56 am от adi »
*
Re: МОЛЯВИ ИСКАМ СЪВЕТ /смяна на лекар за ин-витро/
« Отговор #44 -: Март 31, 2007, 19:21:47 pm »
Още веднъж благодаря на всички момичета, които се включиха с отговори и съвети!
Говорих с д-р Персенска по телефона и се разбрахме за цветната снимка. Някой беше писал, че цената е 60 лв. Дано е така. Изписа ми само свещички за обезболяване. Притеснена съм. Аз платих 120 лв за цветна снимка през април миналата година при Табакова/Николов, но не съжалявам, защото не ме болеше изобщо. Момичета, не съм адвокат на Табакова/Николов, но факт е, че там забременях за първи и за сега единствен път в живота си. Бях убедена обаче, че ако стигна до ин витро, то ще го правя другаде. И още нещо мисля, че се заблуждавате за цените или поне през тази година са променили ценоразписа си значително. Според мен цените там са най-ниски в момента. За това пък и резултатите им са такива!!! Няма значение кой от нас къде се лекува, важното е да е успешно, нали? Благодаря ви, че ми помогнахте да взема трудно и важно решение! Желая на всички ви процедурите, които ви предстоят да са последни и успешни за вас !!!       
  :thankyousign:  :goodluck: :bighug:

*
Re: МОЛЯВИ ИСКАМ СЪВЕТ /смяна на лекар за ин-витро/
« Отговор #45 -: Април 02, 2007, 10:01:39 am »
Момичета, не съм адвокат на Табакова/Николов, но факт е, че там забременях за първи и за сега единствен път в живота си. Бях убедена обаче, че ако стигна до ин витро, то ще го правя другаде. И още нещо мисля, че се заблуждавате за цените или поне през тази година са променили ценоразписа си значително. Според мен цените там са най-ниски в момента.
  :thankyousign:  :goodluck: :bighug:

Душка, това за цените на Табакова не мога да го повярвам! Миналата година при поети лекарства от касата само за иксито и допълните инжекции + прегледи ми излезе 5.500 лв.! Това както и да го погледнеш и колосална сума за процедура без лекарства!!! Ако тази година са решили да намалят цените (още не го вярвам, защото имат да си достроят вилата на морето)това сигурно е по-скоро резултата от намаления поток от пациенти, което си го заслужават заради безобразното отношение и каране на конвейр! За теб се радвам, че си успяла да забременееш, въпреки "професионализма им".
Успех с цветната снимка!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: МОЛЯВИ ИСКАМ СЪВЕТ /смяна на лекар за ин-витро/
« Отговор #46 -: Април 02, 2007, 11:29:45 am »
Благодаря, Roby, миличка!
Освен вилата на морето, в момента строят и клиника в София. Д-р Николов ми каза, че ако правя ин витро при тях септември вероятно ще съм в новата клиника, ако не фалирали до тогава. Аз си питам за цените навсякъде. Не знам дали може, но ще споделя. Ако е неетично, моля, модераторите да го изтрият. Цената при тях за ин витрото само е 1500 лв., а ИКСИ - 1800 лв. Предупреди ме, обаче че няма да ми стигнат лекарствата и т.н. Д-р Персенска ми каза - 2000 лв, а при д-р Владимиров момичетата писаха 2600 за ин витро, 3120 за икси. При нашите средства цената е важна, но резултатите са по-важни, нали? Особено при мен, където вероятно ще има само един опит! Така, че ще направя каквото трябва предварително! Стискам палци за успех и на теб и на всички момичета!

*
Re: МОЛЯВИ ИСКАМ СЪВЕТ /смяна на лекар за ин-витро/
« Отговор #47 -: Април 02, 2007, 15:50:41 pm »
Душка, цените им определено са променени. Но не се заблуждавай да гледаш само цените на процедурите. Лекарствата са също доста скъпи, те и на мен "не ми стигаха", накрая ми извадиха 14 яйцеклетки! Кому беше нужно такова стимулиране? А лекарсвата си ги купуваш от тях със солена надценка! До колкото ми е известно д-р Стаменов цели по-малко яйдеклетки (5-6) и е много внимателен с дозирането. Да не говорим, че момичетата във форума са споделяли, че взима лекарствата на цени на едро и няма надценка. Защо не опиташ на ЕЦ, ако си имаш спонтанна овулация? При успешна процедура (оплождане - трансфер) излиза около 950 лв., което е по-поносимо и можеш да направиш повече опити? Успех!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Re: МОЛЯВИ ИСКАМ СЪВЕТ /смяна на лекар за ин-витро/
« Отговор #48 -: Април 03, 2007, 10:22:45 am »
Здравейте всички!Аз като най-прясна да споделя-днес съм 6 ден след трансфер при ИКСИ при д-р Стаменов. Ходих и при Табакова,но останах с толкова лошо впечетелние,че първо се чудехме паричките как ще ги съберем,а после и като бяхме в коридора,една жена чакаше за резултата след трансфера от излседването на ЧХГ-то и Танакова излезе най-безцеремонно и в коридора и заяви,че не е успешно ИКСИ-то и ,но следващия път се надява да е успешно.И това поне пред 5 човека в чакалнята.Но всеки си избира къде да отиде.Аз съм много доволна от д-р Стаменов,каза,че в зависимост от лекарствата за стимулация ще ми излезе около 4000-4500.Ами излезе ми 3900.При мен се образуваха 11 яйцеклетки,а в върнаха само 5.Пожелавам успех на всички в начинанията ни за постигането на мечтането бебче.
Re: МОЛЯВИ ИСКАМ СЪВЕТ /смяна на лекар за ин-витро/
« Отговор #49 -: Април 03, 2007, 11:52:23 am »
Ей тези новини при Табакова май редовно така ги поднасят. Чела съм поне за още 2 случая на подобна нетактичност за мен граничеща с простащина  :x
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: МОЛЯВИ ИСКАМ СЪВЕТ /смяна на лекар за ин-витро/
« Отговор #50 -: Април 03, 2007, 11:55:59 am »
честно казано ако ми е неуспешна процедурата ама най-малкия ми проблем ще е пред каква тълпа ще ми го сервират. още повече те така вредят доста повече на себе си...ако аз съм присъствала в коридора на поредната такава новина няма сила на света която да ме накара да направя опита си при тях
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
Re: МОЛЯВИ ИСКАМ СЪВЕТ /смяна на лекар за ин-витро/
« Отговор #51 -: Април 03, 2007, 12:46:56 pm »
честно казано ако ми е неуспешна процедурата ама най-малкия ми проблем ще е пред каква тълпа ще ми го сервират. още повече те така вредят доста повече на себе си...ако аз съм присъствала в коридора на поредната такава новина няма сила на света която да ме накара да направя опита си при тях
Лили повярвай ми не е съвсем така. Когато на мен ми го съобщиха в тази същата приемна с физиономия "Тц, не станало" се чудех къде да се навря да заплача  :x Това са интимни, лични моменти, в които нямаш нужда от публика. А това определено е тяхния патент!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: МОЛЯВИ ИСКАМ СЪВЕТ /смяна на лекар за ин-витро/
« Отговор #52 -: Април 03, 2007, 12:50:45 pm »
Това са интимни, лични моменти, в които нямаш нужда от публика.
Абсолютно съм съгласна.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: МОЛЯВИ ИСКАМ СЪВЕТ /смяна на лекар за ин-витро/
« Отговор #53 -: Април 03, 2007, 19:46:15 pm »
да, така е. информацията наистина е поверителна и лична. обаче според мен където и както и да ти го съобщят все ще те избие на рев. на мен ми се е налагало да отида до кандиларов да си взема резултата от чхг когато не съм имала възможност да си го сваля от нета и ви уверявам че пак са ми се наливали очите въпреки че само лаборантката ме гледа. а тя реално не знае какъв бих искала аз да е резултата...всеки го разбира различно, но за мен специално това при табаковите не е най-голямата драма.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
Re: МОЛЯВИ ИСКАМ СЪВЕТ /смяна на лекар за ин-витро/
« Отговор #54 -: Април 03, 2007, 20:15:17 pm »
Абсолютно сте прави - Табакова е рязка и безпардонна! Това мисля, че го знае и синът и и като, че ли се стреми да оправи нещата. До колко ще успеят - не знам! Той е внимателен, любезен и обяснява нещата. Мисля, че се стреми да върне загубеното към тях доверие от страна на пациентите.
Roby, д-р Персенска ми препоръча ин витро на ЕЦ. Сега ще почакам да видим дали ще ме одобрят за ин витро по ЗК и вероятно първо ще направя класическо ин витро, а пък ако резултатът не е такъв, какъвто очакваме всички, после ще му мислим! Теб с какво те стимулира Табакова? 
Sarni4kata, мила, желая ти успех и дано това ИКСИ да е първо и последно (успешно) за теб!  :crossfingers: :bfp: :cloud9: :babyflips:

*
Re: МОЛЯВИ ИСКАМ СЪВЕТ /смяна на лекар за ин-витро/
« Отговор #55 -: Април 04, 2007, 09:24:50 am »
Душка, лекарствата ми бяха по касата, pyregon и още нещо (явно искам да изтрия всички спомени). Иначе Николов не е повече стока, той е на настроения, един ден любезен, на другия те подминава и ти измучава нещо в отговор. Едно момиче много го боляха гърдите по време на стимулация и той й каза "Остави си ги дома" (не мога да сложа ударенията, а тя им беше дългогодишна, лоялна пациентка...
Пожелавам ти много успех с касата и после с процедурата!!!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: МОЛЯВИ ИСКАМ СЪВЕТ /смяна на лекар за ин-витро/
« Отговор #56 -: Април 04, 2007, 09:57:44 am »
Roby, благодаря ти за пожеланията! Дано да имаме повече късмет! Успех и на теб ти желая! Притеснява ме факта, че почти всички момичета са на Пурегон, а на мен д-р Стаменов ми е писал - дълъг протокол, Gonal F - 75  - 19 ампули, Cetrotide - 0,25 -5 ампули. Дали има някакво значение какви са лекарствата за стимулацията?

Re: МОЛЯВИ ИСКАМ СЪВЕТ /смяна на лекар за ин-витро/
« Отговор #57 -: Април 04, 2007, 11:18:15 am »
Извинявам се за тъпия въпрос, но
Къде работи тази Табакова?
Отношението ми се струва безумно, направо не мога да го проумея. Дори и кучето си не бих завела там ...
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: МОЛЯВИ ИСКАМ СЪВЕТ /смяна на лекар за ин-витро/
« Отговор #58 -: Април 04, 2007, 12:26:18 pm »
репробиомед
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
Re: МОЛЯВИ ИСКАМ СЪВЕТ /смяна на лекар за ин-витро/
« Отговор #59 -: Април 04, 2007, 16:13:51 pm »
Roby, благодаря ти за пожеланията! Дано да имаме повече късмет! Успех и на теб ти желая! Притеснява ме факта, че почти всички момичета са на Пурегон, а на мен д-р Стаменов ми е писал - дълъг протокол, Gonal F - 75  - 19 ампули, Cetrotide - 0,25 -5 ампули. Дали има някакво значение какви са лекарствата за стимулацията?
Душка, голямо съм магаре и аз бях на Гонал, пурегон май касата не предписва. Д-р Стаменов знае какво да ти предпише, не всички момичета при него са с еднакви лекарства, не се притеснявай!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: МОЛЯВИ ИСКАМ СЪВЕТ /смяна на лекар за ин-ви
« Отговор #60 -: Април 04, 2007, 18:15:21 pm »
Аз първия път бях с Пурегон и Мерионал, а втория - Гонал и Менопур. И двата пъти имах по 16 яйцеклетки, ама втория път (успешния :D) се бяха разделили по-добре - не знам дали от лекарствата или "по вина" на ембриолога  :D
Док наистина си знае работата - не се притеснявай!
Успех!
« Последна редакция: Април 04, 2007, 18:18:12 pm от Bora82 »
*
Re: МОЛЯВИ ИСКАМ СЪВЕТ /смяна на лекар за ин-витро/
« Отговор #61 -: Април 04, 2007, 19:01:01 pm »
Благодаря ви, момичета, направо не мога да се понасям вече!!!
Bora82, Гонал и Пурегон са ми известни лекарства, вероятно почти с еднакво предназначение. Неизвестното ми е Cetrotide - то е и в mg, а не в единици. Но  както и да е - доверявам се на док, изпълнявам каквото ми каже и каквото ми е писано, това ще стане! Много се радвам за теб!
Roby, не си магаре, душата, а си много миличка! Не знам какво е било миналата година, но тази година касата разрешава всички лекарства(Пурегон, Меногон, Менопур, Гонал и още много други). Още веднъж ти пожелавам успех!
Дано тази година има голям бум на бебета!!!

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: МОЛЯВИ ИСКАМ СЪВЕТ /смяна на лекар за ин-витро/
« Отговор #62 -: Април 04, 2007, 19:03:17 pm »
Roby, благодаря ти за пожеланията! Дано да имаме повече късмет! Успех и на теб ти желая! Притеснява ме факта, че почти всички момичета са на Пурегон, а на мен д-р Стаменов ми е писал - дълъг протокол, Gonal F - 75  - 19 ампули, Cetrotide - 0,25 -5 ампули. Дали има някакво значение какви са лекарствата за стимулацията?
Душка, голямо съм магаре и аз бях на Гонал, пурегон май касата не предписва. Д-р Стаменов знае какво да ти предпише, не всички момичета при него са с еднакви лекарства, не се притеснявай!
Аз бях с Пурегон и Cetrotide, Гонала му е "братовчед" на пурегона, но е по-евтин. Чакам отговор от касата, а Д-р Стаменов ми е предписал отново Пурегон и Cetrotide!
Успех мацки!!!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: МОЛЯВИ ИСКАМ СЪВЕТ /смяна на лекар за ин-витро/
« Отговор #63 -: Април 04, 2007, 19:42:07 pm »
Еvro, успех и на теб - първо с касата и после с бебето!!!

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: МОЛЯВИ ИСКАМ СЪВЕТ /смяна на лекар за ин-витро/
« Отговор #64 -: Април 04, 2007, 19:45:47 pm »
 :thankyousign:
Дано!
Дано всички успеем!!!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    HI

Re: МОЛЯВИ ИСКАМ СЪВЕТ /смяна на лекар за ин-витро/
« Отговор #65 -: Април 06, 2007, 17:35:21 pm »
Здравейте и от мен! Предстои ми ин витро - началото на м.май. С риск да ви разочаровам: в Репробиомед при д-р Табакова. Като човек не мога и не искам да я коментирам,тъй като имам бегъл поглед, но като специалист - имам доверие на тази жена.
Наистина е пряма и малко груба,не спестява нищо,но всеки е различен.Не всеки притежава тактичност и финес в общуването с пациенти. Преди 4 мес. се родиха дългоочакваните ми племенници,заченати именно в тази клиника чрез икси.Раждането беше планирано,но бебетата тръгнаха да излизат малко по-рано - през нощта преди определената дата. Обадихме се на д-р Табакова и екипът беше формиран на момента,въпреки,че можеше да се изчака до сутринта. Възхищавам се на отговорността и всеотдайността на екипа.Това са хора,които във всеки един момент са на разположение и в готовност да реагират адекватно на нуждите на пациента. Пожелавам на всички вас и на себе си щастието,което споходи сетричката ми след дългите години чакане и търсене на точния лекар.
Весели празници и успех! :balk_45:
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: МОЛЯВИ ИСКАМ СЪВЕТ /смяна на лекар за ин-витро/
« Отговор #66 -: Април 06, 2007, 17:41:17 pm »
HI,
Успех и дано това е усхешниея ти опит! Дано!!! :D

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: МОЛЯВИ ИСКАМ СЪВЕТ /смяна на лекар за ин-витро/
« Отговор #67 -: Април 06, 2007, 17:52:59 pm »
HI, успех и от мен!

*

    adi1971

  • *
  • 41
  • направи каквото трябва пък да става каквото ще
Re: МОЛЯВИ ИСКАМ СЪВЕТ /смяна на лекар за ин-витро/
« Отговор #68 -: Април 08, 2007, 20:04:54 pm »
успех мила :balk_35:дано да е последният ти опит
*
Re: МОЛЯВИ ИСКАМ СЪВЕТ /смяна на лекар за ин-витро/
« Отговор #69 -: Април 10, 2007, 11:23:56 am »
HI всеки решава за себе си. Ситуацията, с раждането която описваш е истинско изключение от "практиката" на тази лекарка, но искренно се радвам, че е довело до такъв резултат при сестра ти. Мен и още 10 момичета, които бяхме след трансфер ти "заряза" и замина за 3 седмици в Астралия (без мобилен), а сина й по това време беше в отпуска  :x и с изключен мобилен, остана едната акушерка да отговаря на всичките ни въпроси...

Желая ти успех и щом й имаш доверие дано нещата се развият по най-добрия начин за теб!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: МОЛЯВИ ИСКАМ СЪВЕТ /смяна на лекар за ин-витро/
« Отговор #70 -: Април 10, 2007, 15:47:07 pm »
Благодаря на всички за пожеланията! Може би факта,че предстоящият ми опит е първи и все още нямам повод за разочарование ме прави така уверена в избора ми.Надявам се да е и последен/ в смисъл успешен/... :oops:
Re: МОЛЯВИ ИСКАМ СЪВЕТ /смяна на лекар за ин-витро/
« Отговор #71 -: Април 11, 2007, 15:42:22 pm »
Здравейте, аз съм нова в тази тема. Харесва ми това, което чета за Стаменов, защото имам час за 26 май. Миналия месец направих и една консултация в "Св. София" - д-р Янакиева и после смятам да реша. Какви са цените за инвитро при Стаменов? Какви изследвания се изискват там?
Re: МОЛЯВИ ИСКАМ СЪВЕТ /смяна на лекар за ин-витро/
« Отговор #72 -: Април 11, 2007, 16:07:08 pm »
Шеди,
много е относително за изследванията. Стаменов преценява индивидуално, зависи какъв е твоят случай и какви изследвания са ти правени до момента.
Ако си падаш хипохондричка като мене, ето ти една тема за изследванията тук.
За цените е най-добре да коментираш с докторите.
Моето мнение, като бивша пациентка на Св. София и настояща на Стаменов - твърдо при Стаменов  :D

lb2f
Re: МОЛЯВИ ИСКАМ СЪВЕТ /смяна на лекар за ин-витро/
« Отговор #73 -: Април 12, 2007, 14:31:20 pm »
При мен проблемите са много. Първо правех фоликуларни кисти в десния яйчник - правих лапароскопия миналата година, при която ми откриха и запушена тръба в дясно, но уж всичко е оправено. Преди 4 години ми установиха повишен пролактин, но на лечение съм от година и половина - бромокриптин. Ту влизам в норма-ту леко се повишава. Правила съм ЯМР - няма пролактином. Най-високи стойности съм имала на 3януари т.г.-700 при горна граница 514. Сега съм в норма вече три поредни месеца БЕЗ БРОМОКРИПТИНА. При консултацията в "Св. София" ми откриха нова киста само че на левия яйчник и раничка на шийката на матката. Правила съм изследване на хормоните през януари. Сега ме съветват да направя цветна снимка. Спремограмите са в норма. Правих и хламидии този месец и се оказа +. Сега сме на антибиотици в конски дози. След това ще правя и микробиологията. Другата седмица съм на контролен преглед да видим дали кистата се е спукала, а после и на лечение за раничката. Изобщо проблеми от всякъде...