0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    закъсала

какво означава
« -: Май 24, 2005, 12:20:50 pm »
"произвеждаш ненормално големи фоликули"- така ми каза лекаря. според него това бил проблема при мене (не мога да забременея от няколко години). да де ама аз така и не схванах какво значи това. при предишния цикъл на 11 ден бях с 28 мм. на следващия преглед след 10 дни вече се беше спукал (не знам на какъв размер). после ме извика на 9 ден от цикъла. бях на 17 мм. би ми прегнил. чудя се какво следва. доктора много много не обяснява какво прави. но пък за сметка на това действа. другите само обясняваха без много много да правят нещо и със сигурност без да ми дадат резултат. някой ако може да ме осветли ще съм благодарна.
какво означава
« Отговор #1 -: Май 24, 2005, 12:28:35 pm »
Бе и този доктор май не е най-подходящия, ама не съм сугурна какво пък им е лошото на големите фоликули. Пък 17 не е ли малко.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
какво означава
« Отговор #2 -: Май 25, 2005, 15:54:43 pm »
Според мен иди и при друг лекар. А мисля че е рано да се бие Прегнил при фоликул 17 мм.
*

    закъсала

какво означава
« Отговор #3 -: Май 27, 2005, 15:31:24 pm »
лекаря мисля че не е лош. до сега само хубави неща съм чувала за него из форума. не искам да цитирам имена (нито моето нито неговото), защото мисля че чете и той тук и май не му е съвсем приятно, когато го цитират макар и с добро. само се надявам да е наистина толкова добър колкото всички други били при него казват че е. и се моля наистина да знае какво прави.
какво означава
« Отговор #4 -: Май 27, 2005, 15:33:54 pm »
Цитат на: закъсала
лекаря мисля че не е лош. до сега само хубави неща съм чувала за него из форума. не искам да цитирам имена (нито моето нито неговото), защото мисля че чете и той тук и май не му е съвсем приятно, когато го цитират макар и с добро. само се надявам да е наистина толкова добър колкото всички други били при него казват че е. и се моля наистина да знае какво прави.


Само дано не е един добър и популярен лекар, дето много "едно към гьоторе" я кара фоликуметрията ... На мен ми каза в два последователни дни размери, от които следва обратен ход на растеж на фоликули и лигавица  8O    :wink:

Успех!
Благодаря ти, Бени!







*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
какво означава
« Отговор #5 -: Май 27, 2005, 15:42:40 pm »
Кой е ?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
какво означава
« Отговор #6 -: Май 27, 2005, 17:25:19 pm »
Цитат на: FreshBreeze
Само дано не е един добър и популярен лекар, дето много "едно към гьоторе" я кара фоликуметрията ... На мен ми каза в два последователни дни размери, от които следва обратен ход на растеж на фоликули и лигавица  8O    :wink:


щом е написала, че не обяснява много-много какво прави - значи не е този, който ти имаш предвид, Фреши ;)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: какво означава
« Отговор #7 -: Май 27, 2005, 17:30:51 pm »
Цитат на: закъсала
"произвеждаш ненормално големи фоликули"- така ми каза лекаря. според него това бил проблема при мене (не мога да забременея от няколко години). да де ама аз така и не схванах какво значи това. при предишния цикъл на 11 ден бях с 28 мм. на следващия преглед след 10 дни вече се беше спукал (не знам на какъв размер). после ме извика на 9 ден от цикъла. бях на 17 мм. би ми прегнил. чудя се какво следва. доктора много много не обяснява какво прави. но пък за сметка на това действа. другите само обясняваха без много много да правят нещо и със сигурност без да ми дадат резултат. някой ако може да ме осветли ще съм благодарна.


ами не са нормални тия размери, факт!
при спонтанен цикъл, зрелият фоликул преди пукане достига големина от 18-23 мм. това обикновено става към 14-ти ден. фоликули от 28 мм, при това на 11-ти ден, не са с нормални размери. за съжаление, нямам идея от какво става така.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
какво означава
« Отговор #8 -: Юни 02, 2005, 11:48:54 am »
Какво ще кажете за мойте фоликули?Единият е 2.36см,другият е 2.07см.Резултата е след стимулация с клостил-1м. мерене на 13-ти ден.Двата фоликула са в единия яйчник.И един въпрос който малко ме смущава.След като имам два фоликула значи ли,че има възможност за близнаци?Е не че ще се сърдя де,но така езведнъж...незнам малко ме е страх 8O
*

    Мари

какво означава
« Отговор #9 -: Юни 02, 2005, 12:39:41 pm »
А-С-Н, твоят лекар не те ли предупреди, 4е при стимулация в повечето случаи се оплождат по няколко фоликула, т.е. близнаците са нещо нормално????!!!
Като идеш за инсеминацията му кажи, че не искаш близнаци, за да ти отмени процедурата, щото в момента си с реални шансове за това. И  е добре по принцип като ще ти правят нещо по тялото и ще ти се намесват в естествените биологични функции, да си подготвена с много инфо преди това какво точно ще се случва, как, защо и какви последствия ще носиш после. 8O
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
какво означава
« Отговор #10 -: Юни 02, 2005, 13:44:30 pm »
Цитат на: a_s_n
Какво ще кажете за мойте фоликули?Единият е 2.36см,другият е 2.07см.Резултата е след стимулация с клостил-1м. мерене на 13-ти ден.Двата фоликула са в единия яйчник.И един въпрос който малко ме смущава.След като имам два фоликула значи ли,че има възможност за близнаци?Е не че ще се сърдя де,но така езведнъж...незнам малко ме е страх 8O


идеални фоликули, готови за спукване.
целта на стимулацията е именно да се отделят повече яйцеклетки, за да се увеличи шанса поне една от тях да се оплоди и закрепи.
това, че имаш 2 фоликула, изобщо не значи, че ще се оплодят, имплантират или закрепят и двата. вероятността за многоплодна бременност след стимулация нараства, но не достига дори до 50%, така че споко...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
какво означава
« Отговор #11 -: Юни 02, 2005, 13:46:02 pm »
Цитат на: Мари
А-С-Н, твоят лекар не те ли предупреди, 4е при стимулация в повечето случаи се оплождат по няколко фоликула, т.е. близнаците са нещо нормално????!!!
Като идеш за инсеминацията му кажи, че не искаш близнаци, за да ти отмени процедурата, щото в момента си с реални шансове за това. И  е добре по принцип като ще ти правят нещо по тялото и ще ти се намесват в естествените биологични функции, да си подготвена с много инфо преди това какво точно ще се случва, как, защо и какви последствия ще носиш после. 8O


Мари, не е баш така - не са чак пък "нормално" нещо близнаците, особено при наличието само на 2 фоликула.
а съветът ти да се отмени процедурата поради наличието на два фоликула е просто безумен... че нали точно затова са я стимулирали жената с Клостил - за да отдели повече фоликули и да се повиши шанса за оплождане и имплантиране?!!!!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

какво означава
« Отговор #12 -: Юни 02, 2005, 14:17:18 pm »
Цитат на: jam


щом е написала, че не обяснява много-много какво прави - значи не е този, който ти имаш предвид, Фреши ;)


Права си, не е той :)

Поздрави :D
Благодаря ти, Бени!







*

    Мари

какво означава
« Отговор #13 -: Юни 02, 2005, 21:13:31 pm »
Джам, добре, съгласна съм с теб. Попитах моми4ето дали не е предупредена, защото аз само като си отворих устата да питам не може ли да ми дадат един клостил и ми я запушиха като ме предупредиха изри4но, 4е е възможна многоплодна бременност и искам ли наистина това. Че не винаги се стига до близнаци, не, но шансът го има, нали? По-голям е отколкото, ако си без клостил. А това момиче, което задава въпроса, казва "така изведнъж, малко ме е страх"... Т.е. не е подготвена. Нито от лекаря, нито психически. Съветът за спирането на процедурата беше ироничен, съжалявам, ако не съм го написала достатъчно ясно.  :oops:
*
какво означава
« Отговор #14 -: Юни 03, 2005, 10:41:42 am »
Благодаря ви за хубавия и изчерпателен отговор.Е може вече и да са станали близнаци така,че нямам голям избор :lol: Наистина ме е страх да гледам две бебета,но ако съм бременна това няма значение.Таткото само се усмихва,но ще го видя ако наистина съм забременяла с близнаци как ще му замръзне усмивката :lol:  :lol:  :lol: Да си призная не ми казаха,че има такава вероятност след стимулация с клостил да се образуват два фоликула и евентуално две бебета,но ако съм бременна няма да им се сърдя :D
какво означава
« Отговор #15 -: Юни 03, 2005, 11:43:08 am »
Цитат на: a_s_n
...Да си призная не ми казаха,че има такава вероятност след стимулация с клостил да се образуват два фоликула и евентуално две бебета...

Мила, в листовката към хапчетата пише, че е възможна бременност с два плода или нещо от този род!!!
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
какво означава
« Отговор #16 -: Юни 03, 2005, 11:51:03 am »
Споко бе, хора! Естествено, че има вероятност да се оплодят и развият и двата фоликула, но замисляли ли сте се каква е тя?

При ин витрото вкарват 3-4 оплодени и делящи се ембриона, а вероятността като цяло за бременност е 25%, и от тези 25% вече да са близнаци е 25% от тях, тризнаци 5% от тях и 1 бебе 70% от тях.  Това го бях чела някъде из американските сайтове. И тези проценти са след трансфер при гарантирано оплождане и делене обаче.
*
какво означава
« Отговор #17 -: Юни 03, 2005, 11:59:27 am »
Има едно момиче в нашия квартал което роди близнаци.Честно казано докато ги износваше ми беше жал за нея.Огромно коремче в предвид неините 50кг.мисля,че го носеше доста трудно.Сега дечицата са на по 2-ве годинки,но мисля,че и беше доста трудно.
*
какво означава
« Отговор #18 -: Юни 03, 2005, 12:06:07 pm »
Аз пък искам близнаци  ylinfant  ylinfant
*
какво означава
« Отговор #19 -: Юни 03, 2005, 12:38:25 pm »
Браво на теб.Щом имаш смелост да гледаш близнаци си достойна за възхищение.Сигурна съм,че това което искаш ще стане само трябва да си търпелива.Пожелавам ти го от сърце :lol: