0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

какво означава
« Отговор #20 -: Юни 03, 2005, 13:52:01 pm »
Цитат на: cygnus
Аз пък искам близнаци  ylinfant  ylinfant

И аз, и аз!
Ама, ако можех да избирам аз искам да са   :sbabygirl:  :babyboy:
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
какво означава
« Отговор #21 -: Юни 03, 2005, 13:58:29 pm »
Цитат на: wassilena
Ама, ако можех да избирам аз искам да са   :sbabygirl:  :babyboy:



и аз!!!!!

сериозно, за мен близнаци е идеалния вариант.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
какво означава
« Отговор #22 -: Юни 03, 2005, 14:11:26 pm »
Пишете ме и мен в отбора за близначи :D
Тайничко да си призная и на тризнаци бих се зарадвала :wink:  :oops:
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
какво означава
« Отговор #23 -: Юни 03, 2005, 16:46:07 pm »
аз пък искам четиризнаци. за да не си търсят допълнително хора за белот ха-ха.  :D съвсем съм сериозна между другото. нищо че се смея
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
какво означава
« Отговор #24 -: Юни 03, 2005, 16:59:02 pm »
Цитат на: wassilena

И аз, и аз!
Ама, ако можех да избирам аз искам да са   :sbabygirl:  :babyboy:


И аз винаги съм си мечтала за този вариант, ама сега и до еднод а го докарам, пак ще съм щастлива :wink:
какво означава
« Отговор #25 -: Юни 04, 2005, 02:02:57 am »
Цитат на: a_s_n
Да си призная не ми казаха,че има такава вероятност след стимулация с клостил да се образуват два фоликула и евентуално две бебета,но ако съм бременна няма да им се сърдя :D

  Мила ,ако си забременяла при приемането на Клостилбегит имаш два варианта:
1.близнаци
2.едно ,но доста едро бебе-над 4килограма
  А пък каквото е станало,станало е-отиди след месец на УЗ и там ще ти кажат със сигурност
*
какво означава
« Отговор #26 -: Юни 06, 2005, 13:53:11 pm »
Мила ,ако си забременяла при приемането на Клостилбегит имаш два варианта:
1.близнаци
2.едно ,но доста едро бебе-над 4килограма
  А пък каквото е станало,станало е-отиди след месец на УЗ и там ще ти кажат със сигурност[/quote]

Е благодаря ти за хубавите думи :lol: направо се успокоявам при мисълта как се ражда 4кг.бебе и как се гледат близнаци.Все пак ако е станало здраве да е.Неизгледани деца няма :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
какво означава
« Отговор #27 -: Юни 06, 2005, 13:58:38 pm »
Цитат на: a_s_n
направо се успокоявам при мисълта как се ражда
4кг.бебе и как се гледат близнаци.Все пак ако е станало здраве да е.Неизгледани деца няма :lol:



това с 4-те килограмово бебе вследствие на Клостил са пълни ГЛУПОСТИ! не знам откъде си го е измислила пишещата това, но няма НИКАКВА връзка между приема на Клостил и едрината на новороденото!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

какво означава
« Отговор #28 -: Юни 07, 2005, 04:29:14 am »
това с 4-те килограмово бебе вследствие на Клостил са пълни ГЛУПОСТИ! не знам откъде си го е измислила пишещата това, но няма НИКАКВА връзка между приема на Клостил и едрината на новороденото![/quote]
  Има връзка мила моя.Това не означава,4е на нас като не ни е известно,няма връзка.Две от племениците ми са омъжени и се опитваха да имат деца от 3-4 години.Едната преди да роди беше качила само 10 кг,от които бебето беше 4,5кг.А другата 13 и бебето беше 5,200.Когато докторът им предписа Clomid (българското име е Клостилбегит) и на двете са им казали:или близнаци или по-едро бебе.А след като забременяха ,ги записаха в клуба на бъдещите майки и от там им препоръчваха какви храни да ядат,всяка седмица ходеха 3 пъти на гимнастика,като упражненията се променяха в зависимост от това в кой месец е бременната.
  Въобще ако не за друго,американците поне се грижат за жената и бъдещето и поколение.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
какво означава
« Отговор #29 -: Юни 07, 2005, 08:02:55 am »
Мога да те уверя, че и в България казват на бременната какво да яде, а също така има и гимнастика.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
какво означава
« Отговор #30 -: Юни 07, 2005, 08:27:14 am »
Цитат на: iliyanas
това с 4-те килограмово бебе вследствие на Клостил са пълни ГЛУПОСТИ! не знам откъде си го е измислила пишещата това, но няма НИКАКВА връзка между приема на Клостил и едрината на новороденото!  Има връзка мила моя.Това не означава,4е на нас като не ни е известно,няма връзка.Две от племениците ми са омъжени и се опитваха да имат деца от 3-4 години.Едната преди да роди беше качила само 10 кг,от които бебето беше 4,5кг.А другата 13 и бебето беше 5,200.Когато докторът им предписа Clomid (българското име е Клостилбегит) и на двете са им казали:или близнаци или по-едро бебе.А след като забременяха ,ги записаха в клуба на бъдещите майки и от там им препоръчваха какви храни да ядат,всяка седмица ходеха 3 пъти на гимнастика,като упражненията се променяха в зависимост от това в кой месец е бременната.
  Въобще ако не за друго,американците поне се грижат за жената и бъдещето и поколение.


дрън-дрън...
и ние ходим по доктори и даже четем книжки... нещата изобщо не стоят така с Кломида. а невежи доктори има навсякъде. като чета по форумите на ФертилитиФренд как лекуват американките от инфертилитет, почвам да се радвам, че съм в България!
а грижите за бременната са нещо съвсем отделно и нямат връзка с темата.
много те моля да не плашиш хората...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Anonymous

какво означава
« Отговор #31 -: Юни 07, 2005, 10:43:23 am »
Цитат на: wassilena
Цитат на: cygnus
Аз пък искам близнаци  ylinfant  ylinfant

И аз, и аз!
Ама, ако можех да избирам аз искам да са   :sbabygirl:  :babyboy:

 :lol:  :lol:  :lol: , пожелавам ви го от сърце. Моята най-добра приятелка има близнаци - момче и момиче... както се казва - с един куршум - два заека. А шефа ми - има тризнаци - 2 момичета и едно момче... Е това си е право в десетката / Без Иво Инджев/.... :lol:  :lol:  :lol:  :lol:
*
какво означава
« Отговор #32 -: Юни 07, 2005, 14:12:49 pm »
Включвам се и аз, защото самият Clomid, сам по себе си няма нищо общо с развитието на плода.Единственото действие на препарата е да стимулира яйчника да пройзведе повече фоликули.И това найстина са големи глупости.
Българските лекари също се грижат за бременната и за бъдещото поколение бъди сигурна
Подкрепям джамата с две ръце за невежите лекари, който са навсякъде.
Добре казано и аз се радвам, че съм в България! :D
какво означава
« Отговор #33 -: Юни 07, 2005, 14:44:22 pm »
И аз съм в отбора с близнаците :))))! Искам да кажа, че ми се иска, ама много!
*
какво означава
« Отговор #34 -: Юни 07, 2005, 14:48:33 pm »
Цитат на: Tutto
И аз съм в отбора с близнаците :))))! Искам да кажа, че ми се иска, ама много!

И аз се присъединявам към отборът на близнаците  :D . Макар, че и на трички няма да се расърдя и са добре дошли
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
какво означава
« Отговор #35 -: Юни 07, 2005, 15:48:50 pm »
:oops: може ли и аз да се запиша в клуба  :oops:
/ако мъжа ми прочете това ще получи удар горкия :D /
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
*
какво означава
« Отговор #36 -: Юни 07, 2005, 21:13:58 pm »
Аз също казах на мъжа си, че искам близнаци, та с един удар"два заека". А той отговори:Внимавайкакво си пожелаваш, че ще видиш тогава.


какво означава
« Отговор #37 -: Юни 07, 2005, 21:18:02 pm »
Цитат на: Hera_76
:oops: може ли и аз да се запиша в клуба  :oops:
/ако мъжа ми прочете това ще получи удар горкия :D /

И моят също  :lol:
И аз искам близнациииииииииииииииииии  :D
какво означава
« Отговор #38 -: Юни 09, 2005, 13:39:49 pm »
Цитат на: gabi32
Аз също казах на мъжа си, че искам близнаци, та с един удар"два заека". А той отговори:Внимавайкакво си пожелаваш, че ще видиш тогава.

  Правилно ти е отговорил.А аз се плаша да имам близнаци- в рода ми има 4 двойки ,а в на мъжа ми 2 двойки близнаци.Имам малко споделен опит и вярвай ми това си е живо самонаказание.
  На приятелката ми снаха й роди близнаци,качи 65 кг,въпреки ,че правеше "най-редовно гимнастиките за бременни и ядеше ,каквото и казваха".Уж не беше склонна към напълняване -165 см 48кг,а след като роди беше 107 килца.(придоби ренесансови форми)В осмият месец започна да вдига високо кръвно и близнаците ги извадиха 2 седмици по-рано чрез цезарово сечение и неприятностите й започнаха.Независимо,че е родила 2 деца(близнаците)майчинството й е само за едно дете и парите от него стигат само за памперсите на едното.Грижите за бъдещото поколение????Мъжа й работи на 2 места за да им стигат парите.Те сега са на 21 месеца,но е жива лудница у тях.
   Имам прекарани 4 дена у тях и не съм сигурна дали имах повече от 4 часа сън на денонощие.Тогава бяха на 9 месеца.Едното ревне в 4 сутринта -гладно било.Кърми го тя до 4,30 и лягаме да спим.Един час по-късно другото се обади и то иска да яде.Да но кърмата не й стига.
    Аз я оставям ,хващам такси и тръгвам да търся бебешка храна из денонощните магазини.Връщам се 40 минути по-късно и още от входа слушам бебешкият дует от 4ят етаж.Занесох храната и 10 минути по-късно беше готова и бебетата ядяха и после спаха.2 часа по-късно ревнаха отново-понапълнили памперсите.И после пак гладни и жадни.И пак смяна на памперси.А в промеждутъците -чистене,готвене,пране,пазаруване и посрещане на съпруга ,който този ден имаше 24 часово дежурство.
  Та на следващата сутрин понеже бебешката какафония не беше достатъчна и той ненаспалият се татко реши да се включи ,с надеждата ,че като им изреве като "Цар Лъв",шума ,ще намалее.
Единственото ,което се получи беше,че той се изнерви още повече и продължи да крещи.Семеен скандал,две-три струшени чинии ,а аз храня малките с изкуствената храна.Наядоха се те,но слушайки виковете от другата стая ,решиха повторно да се включат.Звъни се на вратата-отварям аз-гледам 2 полицаи в 5,30 сутринта? И ги поканих,но ги оставих в коридора на апартамента-те да си избират ,коя лудница предпочитат-на мама и татко ,или на бебетата.
   Едното бебе ми повърна върху лицето докато го гушках ,отидох до тоалетната измих се  и на връщане стана интересно.Единият полицай-по-ниският и по-слабият се престраши да отвори вратата ,където се вихреше семейният скандал.Гледайки ,едрият гръб на мъжа пред себе си и пода осеян с порцеланови останки ,не можа да разбере,защо мъжа приклекна.Когато в следващият момент една летяща стъклена чаша се разби в носа му.И настана още по-голяма лудница.
    Година по-късно отново ги посетих-този път издържах само 2 дена.
Купихме им каишки(защото като излязат навън и бягат навсякъде включително и на улицата.Завързахме ги на каишките и излизаме по главната .Като видяха,че имат ограничено движение ,се наведоха и започнаха да си блъскат главите по плочите на главната пред пощата.
Реват и продължават да си удрят главите.Хванахме ги за ръцете (а те хапят и ритат) и отидохме до аптеката.Купихме памук,спирт и анкерпласт .Дезифинкцирахме им раничките по челата .Обръснахме ги и на другият ден(неделя) на челата им имаше по половин пакет памук прикрепен към главата с анкерпласт и излязохме отново на главната с малките и каишките.Пак  пробваха старият номер,но памука който изпълняваше ролята на омекотител не позволи да се наранят този път.
Видяха ,че номера им няма да мине и се кротнаха за малко.После почнаха да се бият,гледайки нас(нещо като послание:"ако ни пуснете няма да се биеме един друг")
   Същият  ден прибираме се ,и тя почна да глади,аз свалям дрехите от тела, и зареждам нова пералня.Когато завърши с гладенето изключи ютията от контакта и отиде да готви.Изпрати ме доло да магазинчето да  купя хляб и докато чакам асансьора чувам рев.Върнах се и какво да видя?На малкият главата му в кръв и едно-две мехурчета??
     Като видях ютията на земята ми стана ясно-изглежда е дръпнал шнура на ютията и тя падайки от поставката за гладене го е уцелила по немирната глава.Таткото се прибра и веднага го отнесоха в спешен кабинет .Само да попитам защо се казва "СПЕШЕН",след като чакахме 3 часа за промивка и 2 шева, а преди нас имаше само 7 човека?
   Имаше една поговорка:Малки деца-малки проблеми,големи деца-големи проблеми.Аз бих я перефразирала:Малки деца-малки проблеми,близнаци-двойно по-големи проблеми.
*
какво означава
« Отговор #39 -: Юни 09, 2005, 13:51:49 pm »
Лелей Илиянче, плашиш куче с кокал  :a_dog_04: