0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
моля за коментар
« -: Февруари 16, 2007, 20:20:19 pm »
съжалявам много, ако по погрешка съм пуснал темата си няколко пъти, но за пръв път пиша в този полезен форум, а ние мъжете по-трудно се ориентираме :?
Днес правихме спермограма
Моля да я коментирате, то е ясно,разбрах,че ще се прави следващата в спец.център и от ембриолози,а не от лаборанти.Но моля за мението ви за тази. И въпросът ми е лоша ли е, от нея може ли да забременее жена ми или не става :(  Мерси предварително мили дами
Забележка : * В ДОНЕСЕНИЯТ МАТЕРИАЛ НЕ СЕ НАБЛЮДАВАТ СПЕРМАТОЗОИДИ *
 
 
 Единици
 Референтни граници
 
 
 Спермограма *
 Профил Виж по-долу
 
 Обем 6
 ml 2-6
 
 Сперматозоидна концентрация *
 млн / ml 40-120
 
 Сперматозоиди с нормокинеза *
 % над 70
 
 Сперматозоиди с хипокинеза *
 % 
 
 Сперматозоиди с акинеза *
 % 
 
 Сперматозоиди с нормална морфология *
 % над 90
 
 Левкоцити 15-18
 на поле до 10
 
 Брой нормокинетични сперматозоиди *
 млн./ml 
 
 Общ брой нормокинетични сперматозоиди *
 млн. 
 
   
Re: моля за коментар
« Отговор #1 -: Февруари 16, 2007, 20:25:15 pm »
Ами аз доколкото разбирам не е имало нито един сперматозоид в еякулата, съжалявам...  :?
Има ли заключение "Азооспермия" отдолу или нещо друго?
Ако наистина няма сперматозоиди не е възможна бременност по естествен път. Трябва да посетиш андролог-уролог и евентуално да направиш някои генетични изследвания за да се намери причината за липсата на сперматозоиди.
Някои материали:
http://www.zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=127
http://www.zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=254
« Последна редакция: Февруари 16, 2007, 20:28:00 pm от Жабче »
  09.11.2007
*
Re: моля за коментар
« Отговор #2 -: Февруари 16, 2007, 20:27:33 pm »
няма никакво заключение,което да пише отдолу
това лекува ли се,на какво може да се дължи и има ли възможност да  :( ох незнам,подкосиха ми се краката :(
Re: моля за коментар
« Отговор #3 -: Февруари 16, 2007, 20:32:12 pm »
Виж първия от двата линка, които ти дадох, там пише повече за азооспермията.
Дано се включи Мели или някое момиче с подобен проблем, за да ти дадат съвет.
Стискам палци!
  09.11.2007
*
Re: моля за коментар
« Отговор #4 -: Февруари 16, 2007, 20:35:06 pm »
да,но направо съм безнадежден.Добре,че вече излиза наяве проблема,за да не се тормози повече милата ми че е от нея :? :(
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: моля за коментар
« Отговор #5 -: Февруари 16, 2007, 20:43:47 pm »
Стив, съжалявам :( Резултатите поне по това, което пишеш са много лоши. Освен това имаш някаква инфекция, която трябва да бъде проверена.
Хубаво е да кажеш къде е правена СГ, за да ти кажат момичетата дали е вярна или не.
Има случаи като твоя - взет е материал от тестисите - биопсия. За случаи като този е подходящо икси.
Нека все пак и Мели да се включи.
Според мен е добре да си направиш СГ в клиника по стерилитет.
Желая ви късмет и дано да не са верни резултатите ти, а да е някаква лабораторна грешка.
П.С. Сериозни заболявания имаш ли? Евентуално заушка да си боледувал? Тов аможе да бъде една от причините да не се намери нищо.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: моля за коментар
« Отговор #6 -: Февруари 16, 2007, 20:45:35 pm »
Хей, горе главата. Проблемът наистина е сериозен, важното сега е да не се предавате и да не се отчайвате. Тук винаги ще получите подкрепа и съвети.  :bighug:

Потърси в този подфорум има доста информация, ако не знаеш как ще ти помогна. Ето, намерих:

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=7204.0
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=8422.0
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=5568.0
« Последна редакция: Февруари 16, 2007, 20:51:40 pm от Жабче »
  09.11.2007
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: моля за коментар
« Отговор #7 -: Февруари 16, 2007, 20:45:54 pm »
Да добавя само - според немските лекари, специалисти по стерилитет добре е да се спази въздържание 3 дни. Това според тях е златната среда.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: моля за коментар
« Отговор #8 -: Февруари 16, 2007, 20:49:05 pm »
Стив, разгледай този форум "стерилитет при мъжа", за азооспермията е писано много, тепърва ще се наложат множество изследвания за установяване на проблема. Но задължително - спермограма в клиника по стерилитет. Не се отчайвайте, не губете време, то определено не е на ваша старана. Желая ви много късмет и бързо справяне с проблема.


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: моля за коментар
« Отговор #9 -: Февруари 16, 2007, 20:52:27 pm »
в цибалаб днес я правихме спермограмата, но още другата седмица да запишем час при Кацаров, как мислите :?
Re: моля за коментар
« Отговор #10 -: Февруари 16, 2007, 20:58:37 pm »
Записвай, записвай, няма защо да чакаш и да се тревожиш, още повече че при него е доста голям наплива. Но направете задължително спермограма и в някоя клиника по стерилитет, да сте сигурни че няма грешка.
  09.11.2007
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: моля за коментар
« Отговор #11 -: Февруари 16, 2007, 21:33:16 pm »
Стив, положението е лошо, но все още не е безнадеждно. След първоначалния шок, вярвам ще се съвземеш и ще прочетеш какво ти пишем.

Първо, не винаги диагнозата азооспермия (това означава липса на сперматозоиди в еякулата) е лесна. Имам достатъчно много на брой пациенти, на които първо е сложена тази диагноза, а в последствие се оказва, че не е така. Това разминаване се получава, защото не е достатъчно само да се погледне еякулата под микроскоп. Иска допълнително да се работи, за да сме съвсем сигурни, че няма никакви сперматозоиди.

Второ, и с азооспермия да си, това пак не означава веднага, че не можеш да имаш деца. Имам поне 12 пациента (в момента обработвам данните, затова съм сигурна в конкретната бройка), които са били с азооспермия и варикоцеле и след отстраняването му са се появили сперматозоиди.

Има и други причини, които водят до азооспермия, но могат да се отстранят и да се възстанови сперматогенезата.

Така че моят съвет е без излишна паника да спазиш 2-3 дни сексуално въздържание и да отидеш в клиника да ти направят спермограма. Но е добре да отделиш еякулата на място и в стерилен съд, ще ти дадат от клиниката.

После пак ще говорим.
« Последна редакция: Февруари 17, 2007, 15:06:12 pm от Мели »


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: моля за коментар
« Отговор #12 -: Февруари 16, 2007, 21:53:07 pm »
хиляди благодарности, наистина е шок за нас, надяваме се, че има надежда :?
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: моля за коментар
« Отговор #13 -: Февруари 17, 2007, 14:55:54 pm »
Стив, ако се обичате, държите един на друг и се подкрепяте - надежда винаги може да се намери. Важното е, че сте открили проблема и ще търсите решението. Труден и трънлив е пътя, но края му е винаги хубав - по един или друг начин вие ще бъдете родители. Трябва да вярвате в това! Късмет и стискаме палци!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: моля за коментар
« Отговор #14 -: Февруари 18, 2007, 14:02:18 pm »
Надежда винаги има :D
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: моля за коментар
« Отговор #15 -: Февруари 19, 2007, 12:21:03 pm »
Стив, вярвай, може да имаш късмет.