0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

AZOOSPERMIA-Моля за мнения и съвети!
« -: Август 02, 2006, 10:45:59 am »
Резултати от спермограма:
Въздържание 4 дни
Алкохол: НЕ
Антибиотици:НЕ
Време на втечняване : 20 мин.
Цвят : прозрачен
Обем : 3,2 мл
pH: 7,5
Визкозитет: 0
Левкоцити: НЕ
Желат.конгломерати: НЕ
Аглутинати: НЕ
Незрели клетки от сперматогенезата: НЕ
Обща конц. на сперматозоиди /1 мл: НЕ
Нормокинетични сперматозоиди /А+В/ : НЕ
Хипокинетични: НЕ
Акинетични: НЕ
Концентрация нормокин./А+В/ сперматозоиди /1мл.: НЕ
Тотален брой на нормокинетични сп. : НЕ
Заключение: След центрофугиране на еякулата- 10 на 2000 оборота не се наблюдават сперматозоиди. AZOOSPERMIA.
*

    balmi

Re: AZOOSPERMIA-Моля за мнения и съвети!
« Отговор #1 -: Август 02, 2006, 11:25:50 am »
Така като гледам спермограмата е направена в специализиран център по Репродуктивно здраве. Съветвам те да направите консултация с д-р Кацаров и той ще предложи подходящото лечение. Известно време след това отново повторете изследването. А какво казаха ембриолозите по въпроса?
Re: AZOOSPERMIA-Моля за мнения и съвети!
« Отговор #2 -: Август 02, 2006, 11:50:20 am »
Само направихме спермограмата във клиниката на Д-р Щерев...В близките дни ще отидем на консултация при Д-р Кацаров....Това е, мога да кажа е първа спермограма или поне доколкото разбрах предишните 2 са били недостоверни. Имам нужда от повече информация, а и сега сечувствам доста зле за да разсъждавам правилно....
Re: AZOOSPERMIA-Моля за мнения и съвети!
« Отговор #3 -: Август 02, 2006, 14:09:22 pm »
Съжалявам за лошите резултати  :( Дано да е нещо поправимо!
Моят съвет е да направите и генетични изследвания. Ако сте от София може да ги направите в Майчин дом, там има катедра по генетика.
  09.11.2007
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: AZOOSPERMIA-Моля за мнения и съвети!
« Отговор #4 -: Август 02, 2006, 14:22:33 pm »
Не си публикувала данни от предишни спермограми тук, нали?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: AZOOSPERMIA-Моля за мнения и съвети!
« Отговор #5 -: Август 02, 2006, 14:31:33 pm »
Не, защото ги нямам, а и са правени в не до там надеждни клиники,но вече предполагам отговора...Azoospermia е нещо, което е малко трудно да не се разпознае, нали?!! Било е преди 4-5 години и бившата му жена се е обърнала директно към осеменяване с донор!
« Последна редакция: Август 02, 2006, 14:33:20 pm от lastuzer »
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: AZOOSPERMIA-Моля за мнения и съвети!
« Отговор #6 -: Август 02, 2006, 14:35:09 pm »
Това имах предвид - нямаш изследванията, т.е. не можеш да прецениш дали са били надеждни или не. Ако тогава е имал някакви сперматозоиди и в последствие нещата са се променили, това е съвсем различно състояние от това и преди да е бил с азооспермия. Хубаво ще е да се открият предишните му спермограми.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: AZOOSPERMIA-Моля за мнения и съвети!
« Отговор #7 -: Август 02, 2006, 14:37:01 pm »
Непременно направете генетични изследвания - кариотип и делеции на У хромозомата.
Re: AZOOSPERMIA-Моля за мнения и съвети!
« Отговор #8 -: Август 02, 2006, 14:43:41 pm »
В отговор на Мели:
Ами сега вече ще опитам да добия тези резултати, защото разбирам,че е доста важно....Надявам се с помоща на майка му....е, да не ви натоварвам излишно....наистина много зле се чувствам....Той още не знае, аз взех резултатите и се опитвам да му ги представя в някакъв вид обвид с надежда....Ще мисля в близките дни, защото е безкрайно отчаян на тази тема и е въпрос на факти, които ми се иска да ги представя в готов вид....
« Последна редакция: Август 02, 2006, 14:45:14 pm от lastuzer »
Re: AZOOSPERMIA-Моля за мнения и съвети!
« Отговор #9 -: Август 02, 2006, 14:50:18 pm »
Непременно направете генетични изследвания - кариотип и делеции на У хромозомата.
Какво значи това?! Къде се прави?! Боже....може да ви звуча малко неадеватно, но така е при първия път....
*
Re: AZOOSPERMIA-Моля за мнения и съвети!
« Отговор #10 -: Август 02, 2006, 14:52:32 pm »
Спокойно, мила.
Може да се направят в София, в Александровска болница и в Плевен. Резултатите излизат след месец.
Късмет.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: AZOOSPERMIA-Моля за мнения и съвети!
« Отговор #11 -: Август 02, 2006, 14:59:33 pm »
Благодаря white! Само в Александровска болница ли се прави това?! Аз съм от София, за това питам....
Re: AZOOSPERMIA-Моля за мнения и съвети!
« Отговор #12 -: Август 02, 2006, 15:00:55 pm »
Ние ги правихме при Щерев - те работят съвместно с Цитогенетичната лаборатория в Майчин дом- просто за наше удобство съпругът ми даде кръв в клиниката и после от там си взехме резултатите като същевременно ги обсъдихме с лекарите ни. Нищо страшно не е - ще му вземат кръв и толкова.
*
Re: AZOOSPERMIA-Моля за мнения и съвети!
« Отговор #13 -: Август 02, 2006, 15:02:08 pm »
Там мисля, че е най-доброто място. За друго не съм сигурна. Аз лично правих генетичните в Плевен, но там е страшно натоварено и дори доц. Конова е спряла да приема пациенти. Сигурна съм, че ще се включат момичетата с опит при генетичните проблеми и ще помогнат.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: AZOOSPERMIA-Моля за мнения и съвети!
« Отговор #14 -: Август 02, 2006, 15:06:12 pm »
Мъжът ми направи генетичните изследвания в Майчин дом, излязоха за 2 седмици. Казаха че обикновено срокът е 10 дни, но нали е лято... Направи консултация с лекар-генетик там и той прецени какви изследвания да му назначи.

Лаборатория по молекулярна патология (за генетични изследвания)
Университетска болница по акушерство и гинекология
ул. "Здраве" 2, София 1431
Доц. Иво Кременски
Тел: 02/ 952-04-90; Fax: 02/ 952-01-24
тел.: 02/ 91-72-268 ; 02/ 91-72-476; факс: 02/ 91-72-469 e-mail: kremensk@medfac.acad.bg
  09.11.2007
Re: AZOOSPERMIA-Моля за мнения и съвети!
« Отговор #15 -: Август 02, 2006, 15:11:18 pm »
Мерси Neige....ще се възползавм от всякаква информация!
Re: AZOOSPERMIA-Моля за мнения и съвети!
« Отговор #16 -: Август 02, 2006, 15:15:18 pm »
Ластузерче, наистина, не изглеждат добре нещата, но това още не означава, че не можете да имате деца. Нали знаеш, че това, че мъжът ти няма сперматозоиди в еякулата не означава, че изобщо няма такива в тялото си. Сигурна съм, че си прочела вече за различните технологии за справяне със стерилитета. Ти си деен човек, сигурна съм че усилията ти няма да останат невъзнаградени. Поздрави!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: AZOOSPERMIA-Моля за мнения и съвети!
« Отговор #17 -: Август 02, 2006, 15:26:51 pm »
Въпреки стреса minikky, въпреки изненадата....защото за мен е изненада наистина.... веднага прочетох доста неща и ми се струва от всичките събрани мнения, материали  и това, което прочетох , че решение на нещата има, но безсилието и многото неизвестни ме убиват.....а и шокът от резултата все още е доста голям....в близките дни ще се стабилизирам и ще коментирам по друг начин....
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: AZOOSPERMIA-Моля за мнения и съвети!
« Отговор #18 -: Август 02, 2006, 15:37:12 pm »
За тебе е обяснимо, че е изненада, ама той защо нищо не е направил по въпроса, след като от години е знаел за проблема си. Не разбирам аз тая мъжка логика и това е.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: AZOOSPERMIA-Моля за мнения и съвети!
« Отговор #19 -: Август 02, 2006, 15:38:22 pm »
Юзерче, ето ти линк към интересни статии:
http://www.bg-mamma.com/site/content/category/7/49/53/


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери