0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: AZOOSPERMIA-Моля за мнения и съвети!
« Отговор #40 -: Ноември 03, 2006, 13:35:44 pm »
Лора, направете нова спермограма в специализирана клиника по стерилитет! Тези в Майчин дом не са достатъчно информативни, а от отношението на лаборантите там и аз съм възмутена дълбоко. За преглед при уролог аз лично съм доволна от д-р Кацаров.
Успех!
Re: AZOOSPERMIA-Моля за мнения и съвети!
« Отговор #41 -: Ноември 03, 2006, 16:40:42 pm »
...в шок сме и двамата колкото и да се старая да го успокоя толкова по лошо правя по цяла нощ ревем като деца побаркахме се ве4е
Лори, колкото и да ти е трудно го подкрепяй! Старай се да не плачеш пред него, защото така не му помагаш изобщо! Ужасно много сили се изискват наистина, но дори и така с този проблем - вие трябва да продължите да живеете щастливо.
Щом сте решили да имате дете - ще имате. Не допускайте да се променят отношенията по между ви. Това е важно!
След прегледа на уролога ще имате по-ясна картина за вероятните причини.
Погледни и от друга страна, навреме сте установили проблема. Няма да изгубиш години в чакане "да се успокоиш и да не мислиш". Знаеш какво е положението и правиш всичко възможно да се подобри.
Успех!
« Последна редакция: Ноември 03, 2006, 16:47:56 pm от Julito »
*
Re: AZOOSPERMIA-Моля за мнения и съвети!
« Отговор #42 -: Ноември 06, 2006, 21:51:32 pm »
след всичко което изчетох не намерих решение на проблема ни къде ли не се рових-и нищо но продължаваме напред отчаяна съм до болка но имам още сили и вярвам 4е ме4тата ми ще се сбъдне все някога
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: AZOOSPERMIA-Моля за мнения и съвети!
« Отговор #43 -: Ноември 06, 2006, 21:57:37 pm »
Лора, още си в началото на пътя и е естествено да не намираш всички отговори.

Първо направете нова спермограма на читаво място. Нека го види уролог, да си направи хормоналн иизследвания и т.н.

Вижи и тази статия - http://www.zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=127


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    didoni

  • ***
  • 335
  • Животът е прекрасен
Re: AZOOSPERMIA-Моля за мнения и съвети!
« Отговор #44 -: Ноември 09, 2006, 22:40:57 pm »
Здревейте момичета, и аз искам да се включа в тази тема. При нас също диагнозата е азооспермия. Последва биопсия и се установи, наличие на незрели гамети /дано не греша с термините/. След лечение с прегнил1500, алое вера и още нещо, нямаше промяна. Започна мъжът ми да пие комбинация от витамини,която взех от форума и сега след малко повече от два месеца прием има много лека промяна. Не знам дали да се радвам, но след направена спермограма в чужбина се оказа че са намерени 3 бр. сперматозоиди и още 6 бр. след центруфугиране. Направо звучи смешно тази бройка, защото нормално тя е в милиони. Но все пак имаме шанс за наше дете след съответните инвитро методи.Като се върне мъжът ми ще преведем на български тези резултати и отново ще се консултираме със специалисти.
Между другото резултатите от тази спермограма излязоха след три седмици, а не след няколко часа, както тук в България.
Успех на всички момичета, че с тези диагнози е направо отчайващо!!!!!

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: AZOOSPERMIA-Моля за мнения и съвети!
« Отговор #45 -: Ноември 09, 2006, 22:48:27 pm »
Дидони, това е отлична новина. Тя дава надежда и на останалите мъже с тази диагноза.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    didoni

  • ***
  • 335
  • Животът е прекрасен
Re: AZOOSPERMIA-Моля за мнения и съвети!
« Отговор #46 -: Ноември 09, 2006, 22:51:57 pm »
Дай боже, както се казва, но е някак странно само 3 + 6 броя. Като видя изследванията следващата седмица ще съм по - обнадеждена. Дано имаме всички повече късмет. 

*
Re: AZOOSPERMIA-Моля за мнения и съвети!
« Отговор #47 -: Ноември 10, 2006, 12:06:02 pm »
дидони а какви са точно тези витамини били ми дала рецептата
*

    didoni

  • ***
  • 335
  • Животът е прекрасен
Re: AZOOSPERMIA-Моля за мнения и съвети!
« Отговор #48 -: Ноември 10, 2006, 21:47:30 pm »
lora 20 "рецептата" я прочетох от
http://forum.zachatie.org/index.php?topic=4883.0
и реших да я приложа. Прочети цялата тема и сама прецени дали да я приложиш, защото отначало моят мъж се намръщи от количеството хапчета. Дано да има ефект! УСПЕХ МИЛА!
« Последна редакция: Ноември 10, 2006, 21:52:11 pm от didoni »

Re: AZOOSPERMIA-Моля за мнения и съвети!
« Отговор #49 -: Ноември 13, 2006, 13:38:11 pm »
didoni, много се радвам за вас. Това е страхотна новина. Нека следващите спермограми са все по-добри и скоро да почнете процедурите!
*
Re: AZOOSPERMIA-Моля за мнения и съвети!
« Отговор #50 -: Ноември 14, 2006, 20:00:08 pm »
все повече си мисля че лекарите в България не обръщат достатъчно внимание и съпричастност към проблемите на хората дори да има изход от проблема те веднага казват по лесният вариант за тях но не и за нас едва сега тръгвам по този път и вече се побърквам 8O :(
*

    didoni

  • ***
  • 335
  • Животът е прекрасен
Re: AZOOSPERMIA-Моля за мнения и съвети!
« Отговор #51 -: Ноември 16, 2006, 15:17:12 pm »
Незнам дали в България са съпричастни или не, но добре че го има ЗАЧАТИЕ,  че иначе отчаянието е пълно и ако не сте ВИЕ МОМИЧЕТА, да давате кураж и съвети, моного по-професионални, просто незнам. Пътя е труден и много дълъг, но си струва!

Re: AZOOSPERMIA-Моля за мнения и съвети!
« Отговор #52 -: Ноември 22, 2006, 13:40:14 pm »
Здравейте,
Моят съпрут е с диагноза Тежка Аsthenozoospermia. Доста тежко го прие, но пое инициативата в ръцете си, сам ходи и рови, чете по форумите и се консултира с лекарите, Лошото е, че само с мен отказва да го коментира - избягва темата. Направо с ченгел му вадя думите от устата. На родителите сме казали всичко, за да спрат всякакви намеци и подмятания. Според мен това е проблем, който стои само пред мъжа и жената и те трябва да говорят и заедно да намерят начин за разрешаването му. Никому не пожелавам да изпада в подобна ситуация, но ако се стигне дотам - не се отчайвайте, просто трябва да се мобилизираме и да мислим за проблема като задача, чието решение търсим. А решение винаги има.
*
Re: AZOOSPERMIA-Моля за мнения и съвети!
« Отговор #53 -: Ноември 22, 2006, 21:39:59 pm »
 искам да споделя с вас че днес бяхме на уролог в клиниката на щерев при д-р Бъчваров и тои ни каза че всичко  е наред т.е. че тестисите са нормални , няма разширени вени и т.н. препоръча ни да направим хормонални изследваня и микробиология .пък след това 6те видим.
Д-р Бъчваров ни зареди с много вяра запърви път попадам на лекар които си разбира от работата и е там заради проблемите на хората-ох дано всичко се оправи и мечтата МИ СТАНЕ РЕАЛНОСТ.МОЛЯ СЕ И ЗА ВСИЧКИ ВАС-ВЯРВАИТЕ ЧЕ ВСИЧКО ЩЕ СЕ ОПРАВИ И ЩЕ ВИДИТЕ ЧЕ МЕЧТИТЕ НИ ЩЕ СТАНАТ РЕАЛНОСТ :D
*

    didoni

  • ***
  • 335
  • Животът е прекрасен
Re: AZOOSPERMIA-Моля за мнения и съвети!
« Отговор #54 -: Ноември 23, 2006, 07:38:52 am »
УСПЕХ  lora20,  дано да са повече специалистите като д-р Бъчваров! :lovedock: