0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

AZOOSPERMIA-Моля за мнения и съвети!
« -: Август 02, 2006, 10:45:59 am »
Резултати от спермограма:
Въздържание 4 дни
Алкохол: НЕ
Антибиотици:НЕ
Време на втечняване : 20 мин.
Цвят : прозрачен
Обем : 3,2 мл
pH: 7,5
Визкозитет: 0
Левкоцити: НЕ
Желат.конгломерати: НЕ
Аглутинати: НЕ
Незрели клетки от сперматогенезата: НЕ
Обща конц. на сперматозоиди /1 мл: НЕ
Нормокинетични сперматозоиди /А+В/ : НЕ
Хипокинетични: НЕ
Акинетични: НЕ
Концентрация нормокин./А+В/ сперматозоиди /1мл.: НЕ
Тотален брой на нормокинетични сп. : НЕ
Заключение: След центрофугиране на еякулата- 10 на 2000 оборота не се наблюдават сперматозоиди. AZOOSPERMIA.
*

    balmi

Re: AZOOSPERMIA-Моля за мнения и съвети!
« Отговор #1 -: Август 02, 2006, 11:25:50 am »
Така като гледам спермограмата е направена в специализиран център по Репродуктивно здраве. Съветвам те да направите консултация с д-р Кацаров и той ще предложи подходящото лечение. Известно време след това отново повторете изследването. А какво казаха ембриолозите по въпроса?
Re: AZOOSPERMIA-Моля за мнения и съвети!
« Отговор #2 -: Август 02, 2006, 11:50:20 am »
Само направихме спермограмата във клиниката на Д-р Щерев...В близките дни ще отидем на консултация при Д-р Кацаров....Това е, мога да кажа е първа спермограма или поне доколкото разбрах предишните 2 са били недостоверни. Имам нужда от повече информация, а и сега сечувствам доста зле за да разсъждавам правилно....
Re: AZOOSPERMIA-Моля за мнения и съвети!
« Отговор #3 -: Август 02, 2006, 14:09:22 pm »
Съжалявам за лошите резултати  :( Дано да е нещо поправимо!
Моят съвет е да направите и генетични изследвания. Ако сте от София може да ги направите в Майчин дом, там има катедра по генетика.
  09.11.2007
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: AZOOSPERMIA-Моля за мнения и съвети!
« Отговор #4 -: Август 02, 2006, 14:22:33 pm »
Не си публикувала данни от предишни спермограми тук, нали?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: AZOOSPERMIA-Моля за мнения и съвети!
« Отговор #5 -: Август 02, 2006, 14:31:33 pm »
Не, защото ги нямам, а и са правени в не до там надеждни клиники,но вече предполагам отговора...Azoospermia е нещо, което е малко трудно да не се разпознае, нали?!! Било е преди 4-5 години и бившата му жена се е обърнала директно към осеменяване с донор!
« Последна редакция: Август 02, 2006, 14:33:20 pm от lastuzer »
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: AZOOSPERMIA-Моля за мнения и съвети!
« Отговор #6 -: Август 02, 2006, 14:35:09 pm »
Това имах предвид - нямаш изследванията, т.е. не можеш да прецениш дали са били надеждни или не. Ако тогава е имал някакви сперматозоиди и в последствие нещата са се променили, това е съвсем различно състояние от това и преди да е бил с азооспермия. Хубаво ще е да се открият предишните му спермограми.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: AZOOSPERMIA-Моля за мнения и съвети!
« Отговор #7 -: Август 02, 2006, 14:37:01 pm »
Непременно направете генетични изследвания - кариотип и делеции на У хромозомата.
Re: AZOOSPERMIA-Моля за мнения и съвети!
« Отговор #8 -: Август 02, 2006, 14:43:41 pm »
В отговор на Мели:
Ами сега вече ще опитам да добия тези резултати, защото разбирам,че е доста важно....Надявам се с помоща на майка му....е, да не ви натоварвам излишно....наистина много зле се чувствам....Той още не знае, аз взех резултатите и се опитвам да му ги представя в някакъв вид обвид с надежда....Ще мисля в близките дни, защото е безкрайно отчаян на тази тема и е въпрос на факти, които ми се иска да ги представя в готов вид....
« Последна редакция: Август 02, 2006, 14:45:14 pm от lastuzer »
Re: AZOOSPERMIA-Моля за мнения и съвети!
« Отговор #9 -: Август 02, 2006, 14:50:18 pm »
Непременно направете генетични изследвания - кариотип и делеции на У хромозомата.
Какво значи това?! Къде се прави?! Боже....може да ви звуча малко неадеватно, но така е при първия път....
*
Re: AZOOSPERMIA-Моля за мнения и съвети!
« Отговор #10 -: Август 02, 2006, 14:52:32 pm »
Спокойно, мила.
Може да се направят в София, в Александровска болница и в Плевен. Резултатите излизат след месец.
Късмет.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: AZOOSPERMIA-Моля за мнения и съвети!
« Отговор #11 -: Август 02, 2006, 14:59:33 pm »
Благодаря white! Само в Александровска болница ли се прави това?! Аз съм от София, за това питам....
Re: AZOOSPERMIA-Моля за мнения и съвети!
« Отговор #12 -: Август 02, 2006, 15:00:55 pm »
Ние ги правихме при Щерев - те работят съвместно с Цитогенетичната лаборатория в Майчин дом- просто за наше удобство съпругът ми даде кръв в клиниката и после от там си взехме резултатите като същевременно ги обсъдихме с лекарите ни. Нищо страшно не е - ще му вземат кръв и толкова.
*
Re: AZOOSPERMIA-Моля за мнения и съвети!
« Отговор #13 -: Август 02, 2006, 15:02:08 pm »
Там мисля, че е най-доброто място. За друго не съм сигурна. Аз лично правих генетичните в Плевен, но там е страшно натоварено и дори доц. Конова е спряла да приема пациенти. Сигурна съм, че ще се включат момичетата с опит при генетичните проблеми и ще помогнат.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: AZOOSPERMIA-Моля за мнения и съвети!
« Отговор #14 -: Август 02, 2006, 15:06:12 pm »
Мъжът ми направи генетичните изследвания в Майчин дом, излязоха за 2 седмици. Казаха че обикновено срокът е 10 дни, но нали е лято... Направи консултация с лекар-генетик там и той прецени какви изследвания да му назначи.

Лаборатория по молекулярна патология (за генетични изследвания)
Университетска болница по акушерство и гинекология
ул. "Здраве" 2, София 1431
Доц. Иво Кременски
Тел: 02/ 952-04-90; Fax: 02/ 952-01-24
тел.: 02/ 91-72-268 ; 02/ 91-72-476; факс: 02/ 91-72-469 e-mail: kremensk@medfac.acad.bg
  09.11.2007
Re: AZOOSPERMIA-Моля за мнения и съвети!
« Отговор #15 -: Август 02, 2006, 15:11:18 pm »
Мерси Neige....ще се възползавм от всякаква информация!
Re: AZOOSPERMIA-Моля за мнения и съвети!
« Отговор #16 -: Август 02, 2006, 15:15:18 pm »
Ластузерче, наистина, не изглеждат добре нещата, но това още не означава, че не можете да имате деца. Нали знаеш, че това, че мъжът ти няма сперматозоиди в еякулата не означава, че изобщо няма такива в тялото си. Сигурна съм, че си прочела вече за различните технологии за справяне със стерилитета. Ти си деен човек, сигурна съм че усилията ти няма да останат невъзнаградени. Поздрави!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: AZOOSPERMIA-Моля за мнения и съвети!
« Отговор #17 -: Август 02, 2006, 15:26:51 pm »
Въпреки стреса minikky, въпреки изненадата....защото за мен е изненада наистина.... веднага прочетох доста неща и ми се струва от всичките събрани мнения, материали  и това, което прочетох , че решение на нещата има, но безсилието и многото неизвестни ме убиват.....а и шокът от резултата все още е доста голям....в близките дни ще се стабилизирам и ще коментирам по друг начин....
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: AZOOSPERMIA-Моля за мнения и съвети!
« Отговор #18 -: Август 02, 2006, 15:37:12 pm »
За тебе е обяснимо, че е изненада, ама той защо нищо не е направил по въпроса, след като от години е знаел за проблема си. Не разбирам аз тая мъжка логика и това е.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: AZOOSPERMIA-Моля за мнения и съвети!
« Отговор #19 -: Август 02, 2006, 15:38:22 pm »
Юзерче, ето ти линк към интересни статии:
http://www.bg-mamma.com/site/content/category/7/49/53/


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: AZOOSPERMIA-Моля за мнения и съвети!
« Отговор #20 -: Август 02, 2006, 15:40:55 pm »
Мели, сигурна съм, че който и мъж да попиташ за това, ще ти даде поне 100 отговора. Но, която жена успее да стигне до поне един от тези отговори и да намери логиката, ще трябва да получи Нобелова награда. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: AZOOSPERMIA-Моля за мнения и съвети!
« Отговор #21 -: Август 02, 2006, 17:20:35 pm »
За тебе е обяснимо, че е изненада, ама той защо нищо не е направил по въпроса, след като от години е знаел за проблема си. Не разбирам аз тая мъжка логика и това е.

Мели, всички мъже са еднакви, ако не са жените им да разровят, да прочетат, да ги замъкнат на преглед, изследвания, да ги подложат на лечение...моят мъж не знае даже, какво е наименованието на диагнозата му, иначе слуша и изпълнява :D, те просто разчитат на нас за всичко.


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: AZOOSPERMIA-Моля за мнения и съвети!
« Отговор #22 -: Август 02, 2006, 17:25:53 pm »
Въпреки стреса minikky, въпреки изненадата....защото за мен е изненада наистина.... веднага прочетох доста неща и ми се струва от всичките събрани мнения, материали  и това, което прочетох , че решение на нещата има, но безсилието и многото неизвестни ме убиват.....а и шокът от резултата все още е доста голям....в близките дни ще се стабилизирам и ще коментирам по друг начин....

Да, шокът представлява дъното, но той слава богу отминава и оттук нататък можете да вървите само нагоре, стъпка по стъпка, важно е да вярваме, че проблемите се решават постепенно, но затова пък трайно!  Успех във всичко!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: AZOOSPERMIA-Моля за мнения и съвети!
« Отговор #23 -: Август 03, 2006, 08:40:49 am »
За тебе е обяснимо, че е изненада, ама той защо нищо не е направил по въпроса, след като от години е знаел за проблема си. Не разбирам аз тая мъжка логика и това е.

Мели, всички мъже са еднакви, ако не са жените им да разровят, да прочетат, да ги замъкнат на преглед, изследвания, да ги подложат на лечение...моят мъж не знае даже, какво е наименованието на диагнозата му, иначе слуша и изпълнява :D, те просто разчитат на нас за всичко.
Така е Мели...когато мъжете имат такъв проблем веднага се разрушава мъжкото им самочувствие и като щраусите си заравят главата в пясъка, като си мислят, че по този начин нещата ще се решат сами...Абсолютно съм съгласна, че жената е тази, която е водеща за решаването на тези проблеми....Някъде бях споменала,че бившата му жена директно се е обърнала към осеменяване с донор без изобщо да потърси причината за неговата Азооспермия /ако тогава е било това/ и той е останал с впечатлението,че проблема е нерешим и, че няма никакви шансове т.е. вярвал и е....За мен по-голяма вина има семейството му, най-близките....но в крайна сметка няма да търся виновен, само мъката остава и ще търся решение, това е!
Re: AZOOSPERMIA-Моля за мнения и съвети!
« Отговор #24 -: Август 03, 2006, 08:42:42 am »
Благодаря на всички за съветите и помоща....Ще отидем при Кацаров като за начало, път след това ще видим... :D
*

    фефе

Re: AZOOSPERMIA-Моля за мнения и съвети!
« Отговор #25 -: Август 03, 2006, 12:14:00 pm »
здравейте и моят мъж е с азооспермия и много трудно приехме резултата но това е живота трябва да се гледа напред
*

    joro

Re: AZOOSPERMIA-Моля за мнения и съвети!
« Отговор #26 -: Октомври 06, 2006, 14:08:39 pm »
mnogo barzam no ti pi6a za6toto skoro 6te imam otgovor dali e le4imo ili ne e :P
Re: AZOOSPERMIA-Моля за мнения и съвети!
« Отговор #27 -: Октомври 06, 2006, 16:57:30 pm »
Благодаря ти....ще чакам ...дай боже успешни новини:D
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: AZOOSPERMIA-Моля за мнения и съвети!
« Отговор #28 -: Октомври 07, 2006, 14:24:22 pm »
Подкрепям Миники напълно. Ако не сме ние жените да повдигнем проблема, да им намерим лекар, да им запишем час, да ги заведем, разбира се и да ги утешим.....нищо няма да предприемат. Поне при мен е така за съжаление............а иначе как силно искат да станат бащи, е да, ама то бебетата не падат от небето/колкото и грубо да звучи/. А нас кой ни разбира и подкрепя??? Изключвайки вас от сайта, мен  ме разбира само милата ми майчица....и няколко приятелки, които гледат като втрещени, като чуят думата ИКСИ, например. Дори собствената ми сестра, която нямаше дете 5 години, не се интересува от мен, така както аз се интересувах от нея преди да забременее. Просто явно се забравя болката и това е. Каму ли свекървите ни, деверите, снахите, или други подобни хорица. Ако не сме ние самите, не знам какво ще стане с нас. Вие как мислите?


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    vpp

Re: AZOOSPERMIA-Моля за мнения и съвети!
« Отговор #29 -: Октомври 08, 2006, 09:55:13 am »
Здравейте,
Моят съпрут е с диагноза Тежка Аsthenozoospermia. Доста тежко го прие, но пое инициативата в ръцете си, сам ходи и рови, чете по форумите и се консултира с лекарите, Лошото е, че само с мен отказва да го коментира - избягва темата. Направо с ченгел му вадя думите от устата. На родителите сме казали всичко, за да спрат всякакви намеци и подмятания. Според мен това е проблем, който стои само пред мъжа и жената и те трябва да говорят и заедно да намерят начин за разрешаването му. Никому не пожелавам да изпада в подобна ситуация, но ако се стигне дотам - не се отчайвайте, просто трябва да се мобилизираме и да мислим за проблема като задача, чието решение търсим. А решение винаги има.
*
Re: AZOOSPERMIA-Моля за мнения и съвети!
« Отговор #30 -: Октомври 08, 2006, 10:27:18 am »
Vpp, похвално е това, което прави мъжът ти, а ти му обясни, че си с него при всички ситуации за да е сигурен, че няма да те загуби и да се чувства спокоен, защото това най-много ги плаши мъжете. Обясни му, че проблемът не е негов, а на семейството ви и вие като семейство ще го решите. Решения има! Напълно разбирам как се чувстваш, трябва да сте силни, упортити и много да се обичате, а резултатът няма да закъснее със сигурност, а бебчетата ви ще имат сплотено семейство и ще растат обградени с много любов!
Re: AZOOSPERMIA-Моля за мнения и съвети!
« Отговор #31 -: Октомври 09, 2006, 09:33:29 am »
Правихме контролна спермограма, със същия резултат, въпреки лечението - сперматозоиди няма  :balk_145:
Много тежко го приехме и двамата, но усещам нови сили за борба.
Подкрепям го и му вдъхвам кураж, но само аз си знам какво ми коства това.
Re: AZOOSPERMIA-Моля за мнения и съвети!
« Отговор #32 -: Октомври 09, 2006, 20:39:31 pm »
Жулито, кураж и само напред! Това ще мине, сигурна съм, че има разрешение за вас. От все сърце желая успех!!!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: AZOOSPERMIA-Моля за мнения и съвети!
« Отговор #33 -: Ноември 01, 2006, 19:44:25 pm »
и моят мъж е с диагноза азооспермиа разбрахме го преди около 10 дни в шок сме и двамата колкото и да се старая да го успокоя толкова по лошо правя по цяла нощ ревем като деца побаркахме се ве4е но имам вяра 4е не6тата 6те се оправят пуснахме днк- резултата е добър няма генети4ни заболяваня ох дано вси4ко се оправи желая го са6тото и на вси4ки вас късмет
*
Re: AZOOSPERMIA-Моля за мнения и съвети!
« Отговор #34 -: Ноември 01, 2006, 22:58:21 pm »
Не се притеснявайте момичета, решение има, дори да няма сперматозоиди :).
Успех ви желая от все сърце!!! :) :) :)
*
Re: AZOOSPERMIA-Моля за мнения и съвети!
« Отговор #35 -: Ноември 03, 2006, 00:04:49 am »
и моят мъж е с диагноза азооспермиа разбрахме го преди около 10 дни в шок сме и двамата колкото и да се старая да го успокоя толкова по лошо правя по цяла нощ ревем като деца побаркахме се ве4е но имам вяра 4е не6тата 6те се оправят пуснахме днк- резултата е добър няма генети4ни заболяваня ох дано вси4ко се оправи желая го са6тото и на вси4ки вас късмет
Lora, не се отчайвай. Преглед при уролог направихте ли? А хормонални изследвания и биопсия? Къде е правена спермограмата и какво друго пише?
Успех, всичко ще е наред!
*
Re: AZOOSPERMIA-Моля за мнения и съвети!
« Отговор #36 -: Ноември 03, 2006, 12:26:22 pm »
преглед при уролог не сме правили а хормонални изследваня 6те правим след седмица в клиника кандиларов-там ни пращат
спермограмата е правена в маи4ин дом
Re: AZOOSPERMIA-Моля за мнения и съвети!
« Отговор #37 -: Ноември 03, 2006, 12:45:53 pm »
Лори беее, къв Майчин дом. Я направи спермограма в добра клиника по стерилитет. Дано да са объркали в МД! 


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: AZOOSPERMIA-Моля за мнения и съвети!
« Отговор #38 -: Ноември 03, 2006, 12:55:18 pm »
в форума много момичета не са доволни от маи4ин дом сигурно има за какво и аз не сам доволна от отно6ението на лекарката-струва ми се 4е само парите ги интересуват-на нас за спермограмата ни взеха 40лв. не е ли прекалено скъпо може и да не сам права но все сам си мислила 4е е по евтино.Ще отидем да пуснем една спермограма и в клиниката на доктор щерев пък ще видим
Re: AZOOSPERMIA-Моля за мнения и съвети!
« Отговор #39 -: Ноември 03, 2006, 13:00:15 pm »
По въпроса за парите - зависи що за спермограма са ви направили. Но не го мисли повече. Аз бих те посъветвала да запишете час за нова спермограма тук: www.ivf.bg. Искрено се надявам да има грешка и пред вас да се открие добър нов шанс. Късмет!!!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: AZOOSPERMIA-Моля за мнения и съвети!
« Отговор #40 -: Ноември 03, 2006, 13:35:44 pm »
Лора, направете нова спермограма в специализирана клиника по стерилитет! Тези в Майчин дом не са достатъчно информативни, а от отношението на лаборантите там и аз съм възмутена дълбоко. За преглед при уролог аз лично съм доволна от д-р Кацаров.
Успех!
Re: AZOOSPERMIA-Моля за мнения и съвети!
« Отговор #41 -: Ноември 03, 2006, 16:40:42 pm »
...в шок сме и двамата колкото и да се старая да го успокоя толкова по лошо правя по цяла нощ ревем като деца побаркахме се ве4е
Лори, колкото и да ти е трудно го подкрепяй! Старай се да не плачеш пред него, защото така не му помагаш изобщо! Ужасно много сили се изискват наистина, но дори и така с този проблем - вие трябва да продължите да живеете щастливо.
Щом сте решили да имате дете - ще имате. Не допускайте да се променят отношенията по между ви. Това е важно!
След прегледа на уролога ще имате по-ясна картина за вероятните причини.
Погледни и от друга страна, навреме сте установили проблема. Няма да изгубиш години в чакане "да се успокоиш и да не мислиш". Знаеш какво е положението и правиш всичко възможно да се подобри.
Успех!
« Последна редакция: Ноември 03, 2006, 16:47:56 pm от Julito »
*
Re: AZOOSPERMIA-Моля за мнения и съвети!
« Отговор #42 -: Ноември 06, 2006, 21:51:32 pm »
след всичко което изчетох не намерих решение на проблема ни къде ли не се рових-и нищо но продължаваме напред отчаяна съм до болка но имам още сили и вярвам 4е ме4тата ми ще се сбъдне все някога
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: AZOOSPERMIA-Моля за мнения и съвети!
« Отговор #43 -: Ноември 06, 2006, 21:57:37 pm »
Лора, още си в началото на пътя и е естествено да не намираш всички отговори.

Първо направете нова спермограма на читаво място. Нека го види уролог, да си направи хормоналн иизследвания и т.н.

Вижи и тази статия - http://www.zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=127


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    didoni

  • ***
  • 335
  • Животът е прекрасен
Re: AZOOSPERMIA-Моля за мнения и съвети!
« Отговор #44 -: Ноември 09, 2006, 22:40:57 pm »
Здревейте момичета, и аз искам да се включа в тази тема. При нас също диагнозата е азооспермия. Последва биопсия и се установи, наличие на незрели гамети /дано не греша с термините/. След лечение с прегнил1500, алое вера и още нещо, нямаше промяна. Започна мъжът ми да пие комбинация от витамини,която взех от форума и сега след малко повече от два месеца прием има много лека промяна. Не знам дали да се радвам, но след направена спермограма в чужбина се оказа че са намерени 3 бр. сперматозоиди и още 6 бр. след центруфугиране. Направо звучи смешно тази бройка, защото нормално тя е в милиони. Но все пак имаме шанс за наше дете след съответните инвитро методи.Като се върне мъжът ми ще преведем на български тези резултати и отново ще се консултираме със специалисти.
Между другото резултатите от тази спермограма излязоха след три седмици, а не след няколко часа, както тук в България.
Успех на всички момичета, че с тези диагнози е направо отчайващо!!!!!

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: AZOOSPERMIA-Моля за мнения и съвети!
« Отговор #45 -: Ноември 09, 2006, 22:48:27 pm »
Дидони, това е отлична новина. Тя дава надежда и на останалите мъже с тази диагноза.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    didoni

  • ***
  • 335
  • Животът е прекрасен
Re: AZOOSPERMIA-Моля за мнения и съвети!
« Отговор #46 -: Ноември 09, 2006, 22:51:57 pm »
Дай боже, както се казва, но е някак странно само 3 + 6 броя. Като видя изследванията следващата седмица ще съм по - обнадеждена. Дано имаме всички повече късмет. 

*
Re: AZOOSPERMIA-Моля за мнения и съвети!
« Отговор #47 -: Ноември 10, 2006, 12:06:02 pm »
дидони а какви са точно тези витамини били ми дала рецептата
*

    didoni

  • ***
  • 335
  • Животът е прекрасен
Re: AZOOSPERMIA-Моля за мнения и съвети!
« Отговор #48 -: Ноември 10, 2006, 21:47:30 pm »
lora 20 "рецептата" я прочетох от
http://forum.zachatie.org/index.php?topic=4883.0
и реших да я приложа. Прочети цялата тема и сама прецени дали да я приложиш, защото отначало моят мъж се намръщи от количеството хапчета. Дано да има ефект! УСПЕХ МИЛА!
« Последна редакция: Ноември 10, 2006, 21:52:11 pm от didoni »

Re: AZOOSPERMIA-Моля за мнения и съвети!
« Отговор #49 -: Ноември 13, 2006, 13:38:11 pm »
didoni, много се радвам за вас. Това е страхотна новина. Нека следващите спермограми са все по-добри и скоро да почнете процедурите!
*
Re: AZOOSPERMIA-Моля за мнения и съвети!
« Отговор #50 -: Ноември 14, 2006, 20:00:08 pm »
все повече си мисля че лекарите в България не обръщат достатъчно внимание и съпричастност към проблемите на хората дори да има изход от проблема те веднага казват по лесният вариант за тях но не и за нас едва сега тръгвам по този път и вече се побърквам 8O :(
*

    didoni

  • ***
  • 335
  • Животът е прекрасен
Re: AZOOSPERMIA-Моля за мнения и съвети!
« Отговор #51 -: Ноември 16, 2006, 15:17:12 pm »
Незнам дали в България са съпричастни или не, но добре че го има ЗАЧАТИЕ,  че иначе отчаянието е пълно и ако не сте ВИЕ МОМИЧЕТА, да давате кураж и съвети, моного по-професионални, просто незнам. Пътя е труден и много дълъг, но си струва!

Re: AZOOSPERMIA-Моля за мнения и съвети!
« Отговор #52 -: Ноември 22, 2006, 13:40:14 pm »
Здравейте,
Моят съпрут е с диагноза Тежка Аsthenozoospermia. Доста тежко го прие, но пое инициативата в ръцете си, сам ходи и рови, чете по форумите и се консултира с лекарите, Лошото е, че само с мен отказва да го коментира - избягва темата. Направо с ченгел му вадя думите от устата. На родителите сме казали всичко, за да спрат всякакви намеци и подмятания. Според мен това е проблем, който стои само пред мъжа и жената и те трябва да говорят и заедно да намерят начин за разрешаването му. Никому не пожелавам да изпада в подобна ситуация, но ако се стигне дотам - не се отчайвайте, просто трябва да се мобилизираме и да мислим за проблема като задача, чието решение търсим. А решение винаги има.
*
Re: AZOOSPERMIA-Моля за мнения и съвети!
« Отговор #53 -: Ноември 22, 2006, 21:39:59 pm »
 искам да споделя с вас че днес бяхме на уролог в клиниката на щерев при д-р Бъчваров и тои ни каза че всичко  е наред т.е. че тестисите са нормални , няма разширени вени и т.н. препоръча ни да направим хормонални изследваня и микробиология .пък след това 6те видим.
Д-р Бъчваров ни зареди с много вяра запърви път попадам на лекар които си разбира от работата и е там заради проблемите на хората-ох дано всичко се оправи и мечтата МИ СТАНЕ РЕАЛНОСТ.МОЛЯ СЕ И ЗА ВСИЧКИ ВАС-ВЯРВАИТЕ ЧЕ ВСИЧКО ЩЕ СЕ ОПРАВИ И ЩЕ ВИДИТЕ ЧЕ МЕЧТИТЕ НИ ЩЕ СТАНАТ РЕАЛНОСТ :D
*

    didoni

  • ***
  • 335
  • Животът е прекрасен
Re: AZOOSPERMIA-Моля за мнения и съвети!
« Отговор #54 -: Ноември 23, 2006, 07:38:52 am »
УСПЕХ  lora20,  дано да са повече специалистите като д-р Бъчваров! :lovedock: