0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
АЗОСПЕРМИЯ-маже ли да се лекува и къде ?
« -: Ноември 14, 2006, 09:08:31 am »
Съпруга ми е с тази диагноза. Има правени доста спермограми и за по-лесно лекарите препоръчват зачеване чрез донорство. В момента дори чакам за ин-витро пак чрез донорство. Къде може да се отиде и намери лекар за мъжки стерилитет ?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: АЗОСПЕРМИЯ-маже ли да се лекува и къде ?
« Отговор #1 -: Ноември 14, 2006, 09:28:38 am »
Освен спермограмите, правени ли са други изследвания? При такава диагноза се препоръчват генетични, хормонални и имунологични изследвания, както и задължителна консултация с уролог-андролог, за да се открие причината за това състояние. Едва на базата на всичко това може да се заключи какви са начините и шансовете за провеждане на определен вид лечение. Тука има случаи на мъже с такава диагноза, в последствие биологични бащи. Прочети и ТОВА, ако не сте попадали на статията. Късмет!!!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: АЗОСПЕРМИЯ-маже ли да се лекува и къде ?
« Отговор #2 -: Ноември 14, 2006, 09:49:39 am »
Проблема е в това ,че никой нете упътва към специалист. Затова се обърнах към форума. искам да разбера къде трябва да се отиде,защото доколкото знам за мъжки проблеми има много малко лекари :(
Re: АЗОСПЕРМИЯ-маже ли да се лекува и къде ?
« Отговор #3 -: Ноември 14, 2006, 12:17:18 pm »
Мила, ако отидеш при който и да е лекар, той ще ти каже, че мъжкия стерилитет не се лекува. Уролози предписват хормонално лечение при някои мъжки показатели. Много момичета тук се оплакват, че от хормоналните лекарства спермограмите се влошават или не се подобряват. Единственият изход за мен е в диетата и витамините. За това има изписано много във форума.  От както приятелят ми спря алкохола /от време на време пийва по малко вино/, пие витамини и яде мед и орехи нещата се подобриха.  Разбира се, има тежки случаи при които даже и това не помага. 
Re: АЗОСПЕРМИЯ-маже ли да се лекува и къде ?
« Отговор #4 -: Ноември 14, 2006, 14:53:20 pm »
Данидани, не е честно така да обезкуражаваш момичето...

Марби - ако сте от София, или ви е близко, най-добре е да отидете със съпруга ти при Кацаров, той освен, че е уролог е и АНДРОЛОГ, което е много важно!!!
Адресът му го има на сайта...

И не се отчайвай, винаги се намира решение  :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
Re: АЗОСПЕРМИЯ-маже ли да се лекува и къде ?
« Отговор #5 -: Ноември 14, 2006, 16:09:48 pm »
Целта ми изобщо не е да обезкоражавам когото и да било. Това са както лични впечатления, така и впечатления събрани тук във форума. И ние бяхме с различни диагнози - олигозооспермия, после беше нормоспермия, следвана от тератозооспермия. Последно бяхме с нормоспермия, но пак на долна граница. Когато питах лекарите по стерилитет които посещавах какво може да се направи, да отидем ли на уролог или андролог, отговорът беше - не, това не се лекува. Сама  взех решението да наложа диета на половинката и да му давам да пие витамини.  Ако се поровите малко из форума ще видите, че това е основното което се прилага при мъжки фактор /плюс чайове и антиоксиданти/. Хормонални лекарства се изписват от андролог, но не за всички диагнози. За да се завоюват резултати трябва дисциплина и упорство.

Успех!
*
Re: АЗОСПЕРМИЯ-маже ли да се лекува и къде ?
« Отговор #6 -: Ноември 14, 2006, 19:46:41 pm »
и моят мъж е с азооспермия и на нас ни препоръчват донорство .Днес пуснахме пак спермограма но този път в клиниката на д-р Щерев-резултатите са същите но под азооспермия пише хиповолемия знаете ли какво е това :(
Re: АЗОСПЕРМИЯ-маже ли да се лекува и къде ?
« Отговор #7 -: Ноември 14, 2006, 20:35:23 pm »
и моят мъж е с азооспермия и на нас ни препоръчват донорство .Днес пуснахме пак спермограма но този път в клиниката на д-р Щерев-резултатите са същите но под азооспермия пише хиповолемия знаете ли какво е това :(

Хиповолемията е намален обем на еякулата. Колко мл е вашият?


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: АЗОСПЕРМИЯ-маже ли да се лекува и къде ?
« Отговор #8 -: Ноември 14, 2006, 20:41:08 pm »
0,2 :(
Re: АЗОСПЕРМИЯ-маже ли да се лекува и къде ?
« Отговор #9 -: Ноември 14, 2006, 20:45:29 pm »
0,2 :(

 :(

Лори, правите ли вече допълнителни изследвания. Обърнахте ли се към андролог?




МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: АЗОСПЕРМИЯ-маже ли да се лекува и къде ?
« Отговор #10 -: Ноември 14, 2006, 23:16:35 pm »
в сряда сме при д-р Бъчваров в клиниката на д-рЩерев
*
Re: АЗОСПЕРМИЯ-маже ли да се лекува и къде ?
« Отговор #11 -: Ноември 16, 2006, 13:34:58 pm »
Благодаря на всички за окуражаването и съветите. В началото на декември ми предстоят още изследвания в "Света София" ,но ще прескочим и до Клиниката на д-р Щерев да проверим и там.
Re: АЗОСПЕРМИЯ-маже ли да се лекува и къде ?
« Отговор #12 -: Ноември 17, 2006, 13:23:33 pm »
Момичета, не се давайте така лесно!
Донор, та донор и ние го чухме сто пъти. Това е вариантът, когато сте изчерпали всички други.
След консултацията с уролога е важно да се прецени на какво се дължи сегашното положение, има ли генетични дефекти /микроделеции/, хормони и т.н. Ако се докаже, че имате живи сперматозоиди при пункция на тестис, можете да направите икси.
*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: АЗОСПЕРМИЯ-маже ли да се лекува и къде ?
« Отговор #13 -: Ноември 27, 2006, 19:23:42 pm »
и моят мъж е с азооспермия...
установена оперативно...липсват каналчетата, които извеждат материала на вън...
преди години...правихме 2 инсета с донорски материал...понеже тогава - това беше варианта...
сега...се готвим за ИКСИ...със собствен материал, изваден от стените на тестисите, т.е. с пункция...
направете повече изселвания...дано се окаже нещо незначително и лесно преодолимо...
УСПЕХ !!!
*
Re: АЗОСПЕРМИЯ-маже ли да се лекува и къде ?
« Отговор #14 -: Декември 19, 2006, 19:01:59 pm »
ние правихме много изследваня
хормони-в нормата са
генетични-и те са добре
направихме и преглед при уролог-каза ни че всичко му е наред и верочтно става дума за запушване или инфекция предизвикана преди години.След празниците ште пуснем разширена спермограма,ще изследваме дали има бактерии
Сигурно вече ви станах банална с моя проблем но ако не ви пиша и не споделя с някои проблемите си просто ще се пръсна вече .
Малко по малко губя вяра че аз и мажа ми ще си имаме наше бебе,но ще продължим с борбата-ДАНО ТЗИ КОЛЕДА СТНАТ ЧУДЕСА ЗА ВСИЧКИ НАС И ИМАМЕ НАИ ПРЕКРАСНИТЕ ПОДАРЪЦИ :babyflips: :bighug: tree2a
*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: АЗОСПЕРМИЯ-маже ли да се лекува и къде ?
« Отговор #15 -: Декември 19, 2006, 20:05:47 pm »
Лори...
никога не се предавай !!!
ние сме силни !!
и за това всички тук се подкрепяме...
имаш нужда - пишеш...олеква...
 :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :bighug: :bighug:
*
Re: АЗОСПЕРМИЯ-маже ли да се лекува и къде ?
« Отговор #16 -: Декември 19, 2006, 21:02:30 pm »
marbi, миличка, преди да отидете в клиниката на Щерев, консултирайте се с д-р Кацаров. Не пребързвайте с каквото и да е решение. Може да имате реален шанс за собствено дете - частица и от двамата. Мъжа ми беше с тази диагноза и много лекари се опитваха да ни накарат дори да си осиновим дете (при условие, че при мен всичко е наред!?!). Ние продължихме борбата. Правихме неуспешни ИКСИ-та, спермограмата се подобряваше. Правихме неуспешни инсе-та, докато накрая се оказа варикоцеле. Измина месец и половина от операцията. Д-р Кацаров каза, че има реален шанс да забременея по естествен път. А само като си представя, че започнахме от АЗООСПЕРМИЯ.  Не се предавайте. Вярно е, че мъжа ми беше силен и изпи тонове лекарства. Спря и цигарите. Сега д-р Кацаров му каза да живее пълноценен живот и да не се лишава от нищо. Без чайове, без витамини, без лекарства... Сега просто чакаме. Не се предавайте. Това е нашият опит. Мога да предположа какво ще ви кажат в клиниката на Щерев. Вземете и друго мнение. В крайна сметка като купуваме дреха обикаляме по магазините като откачени, а що се отнася до здравето ни сме толкова немърливи, че се хващаме за мнението на първия лекар и недай си Боже, той много-много да не е чел когато трябва. Срещнала съм както изключителни лекари, така и търгаши и некадърници.
Искрено ти желая късмет. 

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: АЗОСПЕРМИЯ-маже ли да се лекува и къде ?
« Отговор #17 -: Декември 19, 2006, 21:32:20 pm »
Момичета, азооспермия не винаги означава "смъртна присъда" и преминаване към донор. Само след поредица изследвания може със сигурност да се каже, че няма шанс.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: АЗОСПЕРМИЯ-маже ли да се лекува и къде ?
« Отговор #18 -: Декември 24, 2006, 23:58:32 pm »
в сряда сме при д-р Бъчваров в клиниката на д-рЩерев

Какво ви каза д-р Бъчваров, какви изследвания ви назначи... Мисля че е много добър специалист, дано ви помогне, ще видим резултата и при мен след 45 дена.
*
Re: АЗОСПЕРМИЯ-маже ли да се лекува и къде ?
« Отговор #19 -: Декември 26, 2006, 19:28:53 pm »
д-р Бъчваров ни назначи хормонални изследваня и микробиология(разширена спермограма)
направихме хормоналните изследваня, а спермограмата ще я правим след празниците