0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Деница

Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #600 -: Ноември 05, 2008, 20:35:37 pm »
Здравейте,
моля да коментирате следните резултати от изследване на сперма:
обем на еяулата -3,1
PH - 7,7
цвят : нормален
вискозитет: Н
време на втечнване 30 мин
концентрация на сперматозоидите:3,6мл
общ брой на сперматозоидите в еякулата: 166,16млн
обща подвижност на сперматозоидите: 61%
сперматозоиди с нормокинеза: 51%
сперматозоиди с хипокинеза: 10%
сперматозоиди с акинеза: 39%
брой нормокинетични сперматозоиди/мл 27336000
общ брой нормокинетични сперматозоиди: 87 741 600
аглутинация: не
агрегация: не
левкоцити : 8-9
епителни клетки<1
еритроцити и др. : не
желатинови конгломерати: не
незрели клетки на сперматокинезата: не
морфология:
сперматозоиди с нормална морфология : 10,5 %
Има ли нещо обезпокоително?
Опитваме 1 година вече... Имаме друго детенце на 2 години и не сме имали проблем със зачеването му. Може би просто умората и стреса си казват думата? :)Съпругът ми не пуши и пие умерено. Ако можем с нещо да подобрим качеството на спермата ще сме благодарни за съвет.
Предварително благодарим.
*
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #601 -: Ноември 07, 2008, 14:06:35 pm »
Здравейте, д-р Даскалова!
Съпругът ми има проблем с еякулацията, случва му се много рядко и то след 2 часа "труд", което право опитите ни за бебе абсолютно невъзможни. Нещата взеха да се влошават доста при него, откакто заопчна лечение с инжекции Копаксон, поради поставена диагноза Множествена склероза преди 2 години. Разбрах, че имуностимулантите имат подобно въздействие. Питам се дали да не прибегнем към вариант ИНСЕ? И също така се чудя как ще направим спермограма в този наш случай?!
Миналият месец имахме един полов акт, който завърши с еякулация, точно около овулацията, но нищо не се получи. То, ако само на такива редки опити разчитаме, все едно играем ТОТО. Вече съм се отчаяла тотално :balk_145:
Много ще съм благодарна, ако ми помогнете :balk_112:
Предварително БЛАГОДАРЯ!!!

*

    PolyaT

Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #602 -: Ноември 11, 2008, 16:11:44 pm »
Здравейте д-р Даскалова,

Направихме разширена спермограма на съпруга ми и резултата беше силно понижена биологична преживяемост на сперматозоидите в инкубатор/само трептят на място!/, лека астенозоспермия /46%/ останалите показатели са в норма /морфология оплодителна способност и т.н/. Интересува ме има ли възможност за медикаментозно третиране,което да подобри лошите показатели и каква би могла да е причината за понижението на биологичната преживяемост? Съвета на лекуващият ме лекар бе да направим ИКСИ, което звучи логично, но исках да знам има ли и алтернативен вариант. При мен също има проблем установена бе липса на овулация, но правихме стимулация с Клостилбегит, при която настъпи овулация.Благодаря предварително извинявам се, че побликувах на две места въпроса си. :oops:
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #603 -: Ноември 13, 2008, 08:57:34 am »
Здравейте д-р Даскалова,искам и аз да питам при нас проблема е не в качеството на спермата,а в количеството-1мл.За инсеминациите се отделят 3-4 млн.годни сперматозоиде,но ме притеснява маркото количество,на какво може да се дължи и как може да се подобри.С диагноза олигоастенозооспермия 2степен сме,пие вече 7 мес.Ел карнитин,мултивитамини и яде бърканицата с мед и пчелен прашец.Преди лечението спермограмата беше с 6млн.общ брой сперматозоиди,преди 2 мес.правихме нова и бяха 13 млн.,а сега както ви казах след прераотка на материала пак остават 3-4 млн.,но нали като количеството е по-голямо и шанса ще е по-голям.Моля дайте ни съвет.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #604 -: Ноември 21, 2008, 13:03:54 pm »
Тук май вече не се включват лекари,отдавна не е отговаряла на никого д-р Даскалова.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #605 -: Ноември 21, 2008, 13:39:56 pm »
Здравейте д-р Даскалова,
Днес резултатите от спермограмата на мажа ми са готови и,според мен(за6тото докито 6те ги види 4ак в понеделник), са много ло6и. 6те се опитам да напи6а стойностите, но 6те трябва да ги преведа от испански и не съм много сигурна дали 6те успея то4но да намеря термина на българси. Все пак 6те се пробвам и ви моля да си кажете мнението. Запо4вам:
                                    Стойност             Рефернция   
Проу4ване макроскопико:
Обем/Коли4ество:                      3 Cc.                      > 2 Сс.
Визкозост:                             +                           ++
PH:                                   7,8                         7,2-7,8

Проу4ване микроскопико:
Концентрация:                   7.000.000 сп./сс                > 20.000.000
Леуко/кампо 40х                      3                         < 10
Аглутинация:                         NO
Белене/Лющене:                       NO

Подвижност (за 6 мин.):
Добра (в права линия):               0%                       > 25%
Средна(бавно или зигзагообразно:     30%                      > 50% (+++ и ++)
Ло6а ( без прогресия):               30%
Неподвижни:                          40%                      < 50%

Неправолинейно напредване. Скорост бавна "++"

Морфология
Нормални:                            15%                   > 30%
Анормални:                           85%                   < 70%

След 2 4аса инкубация при Тем. 37º ъ 5% СО2: Тотален брой възстановени сперматозоиди тип +++: 1.000.000 спер./Сс.

Подвижност след 24 4аса инкубация:
Ацтивни:                          65%
Пасивни:                          15%
Неподвижни:                       20%

Диагнозата е: Олигозооспермия, Астенозоосермия, Тератозооспермия
Изглежда не6тата са доста зле. Препоръ4ват следното ле4ение: "microinyección espermática". Не знам какво то4но е, но е някаква разновидност на Ин Витро, само 4е по сложно. Направо запо4вам да се от4айвам. Моля ви, кажете си мнението и има ли някакъв на4ин да се подобрят тези резултати.
Спермограмата е правена след 5 дни въздържание в специализирана клиника.
Мажът ми пу6и п една кутия а ден и пие през по4ижните дни.
Благодаря ви.
 
 
 


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
*
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #606 -: Ноември 21, 2008, 13:45:47 pm »
Само да се поправя. Написала съм 4е подвижността е засе4ена на 6 мин. Правилното е 60 мин.


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
*
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #607 -: Ноември 24, 2008, 22:36:48 pm »
Здравейте др. Даскалова. Търсих инфирмация, но не намерих. Какво приблизително трябва да е количеството на сперматозоидите за една успешна инсеминация?
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #608 -: Ноември 25, 2008, 06:18:35 am »
Здравейте др. Даскалова. Търсих инфирмация, но не намерих. Какво приблизително трябва да е количеството на сперматозоидите за една успешна инсеминация?
Извинявай,че се намесвам,но и мен това ме вълнуваше и питах нашата ембриоложка за това,трябвали около 5млн.да се отделят годни след обработката.При нас общия им брой е 13-14 млн.и имаме малък обем,но пък въпреки това се отделят 3-4 млн.годни и ми казаха,че е добре,въпреки малкия обем се отделят доста подвижни.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #609 -: Ноември 25, 2008, 11:58:57 am »
Нашият лекар беше казал, че трябва да са поне 10 млн. след обработка.
« Последна редакция: Ноември 25, 2008, 12:01:14 pm от Osiana »
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #610 -: Ноември 26, 2008, 00:57:43 am »
Оси, за инсе трябва да има минимум 5 мил. след обработка, за да я направят, процента успеваемост се вдига със вдигане на бройката
навремето Джам беше пускала някакви количества и процентна успеваемост, ако намеря темата ще цитирам  :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #611 -: Ноември 26, 2008, 16:22:51 pm »
Здравейте,
Много ще бъда благодарна ако някой може да ми помогне при разчитането на резултатите, които получихме от спермограмата на мъжа ми днес. Опитваме се да имаме бебче вече повече от година и половина, а аз съм със съвсем нормален цикъл, на 31 години съм и досега не съм имала бременности и аборти. Затова решихме първо да изследваме мъжа ми. Изследването е направено след 5-6 дни въздържание в лаборатория "Лаборекспрес" - Варна. Ето и резултатите:

Обем 6 ml 
pH 8
Сперматозоидна концентрация 42 812 500 млн / ml 
Сперматозоиди с нормокинеза 40.15 % 
Сперматозоиди с хипокинеза * % 
Сперматозоиди с акинеза 52.55 % 
Левкоцити 10-12 левкоцита на поле 
Аглутинати Няма
Общ брой нормокинетични сперматозоиди 103 125 000 млн. 
Седимент Кристали пикочна киселина ***

Притеснява ме процента на сперматозоидите с нормокинеза - 40,15%. Мъжа ми е пушач и консумира алкохол умерено. Възможно ли е на това да се дължат тези резултати? Мислим да отидем на уролог за препоръчване на лечение ако е необходимо, но все пак реших първо да се обърна към Вас. Благодаря Ви предварително за помощта и съветите!
P.S. Забравих да кажа, че материалът за спермограмата е даден в домашни условия, но времето до занасянето в лабораторията беше не повече от 20 минути.
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #612 -: Ноември 26, 2008, 16:26:45 pm »
zdraveite.s maja mi si pravim bebe  no nestava ve4e 2 meseca.pravihme spermograma no kazvat 4e nqma aktivni spermatozoidi.ispisaha hap4eta i pak ne stava.ne6to opasno li e? blagodarq predvaritelno
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #613 -: Ноември 26, 2008, 19:07:26 pm »
Поля,бих те посъветвала,а и със сигурност и другите момичета ще ме подкрепят-спермограма от лаборатория не е достоверна,прави се в клиника по стерилитет.Нашата която правихме преди 3 год. в лабораторията на клиника Европа беше супер с брой сперматозоиди 67млн.,но бебето не ставаше,тогава тук в Зачатие прочетах единодушно мнение че в лаборатория спермограма не се прави.Отидахме в Майчин дом при д-р Сариев и какво се оказа спермограмата е много сле тия 67 млн.всъщност бяха 6 млн.,това го давам като сравнение,другите показатели също бяха съвсем различни.Така,че щом си от Варна иди в АГ при Александров или в Майчин дом при Сариев.И 6 дни въздържание са много,от 3 до 5 дни трябва да е,след това спермата се влошава,това също тук може да го прочетеш.Успех ти желая.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #614 -: Ноември 29, 2008, 16:46:12 pm »
Привет на всички. От доста време чета във форума, но от днес ставам официално член. Моля за съвет. Направихме спермограма на съпруга ми 41 г. и тя се оказа отчайващо зле. Трудно въобще намериха сперматозоиди. данните са обем:3.0 мл; цвят - жълт, бистър. вискозитет - повишен; РН 8.0. Заключ. не се откриват сперматозоиди на Makler камера и стъкло. След центрофугиране се установяват прибл. 50 сперматозоида. Extreme Oligoashunouospermic.Последното е написано мн. зле и трудно го разчитам - нещо такова е приблизително. Аз съм на 35 г. Какво следва от тук насетне? Моля ви за съвет. Предварително благодаря.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #615 -: Януари 31, 2009, 19:52:23 pm »
Здравейте д-р Даскалова ,
Правихме спермограма на съпруга ми в Щерев ,за съжаление беше много лоша според лекаря / остана в досието и затова не мога да я приложа ,запомних само че общия бр. беше 12 млн., а трябва да е мин.20 и че всички други стойности са доста под долните граници /.Казаха ни да изчакаме поне 20 дни и да я повторим.Иначе не пуши ,не пие , не работи във вредна среда .Въпросът ми е тъй като той пие Тритейс 5 и Бисогамма за високо кръвно , дали може да е от това и ако примерно ги спре или намали веднага /след консултация с кардиолог/след колко дни е добре да направим новата спермограма.Иначе аз имам 1 мисед от преди 1 година , но това ни беше първата спермограма.Благодаря предварително и Ви желая всичко най-добро!

Не ми е известно тези два препарата да оказват влияние върху сперматогенезата.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #616 -: Януари 31, 2009, 19:53:38 pm »
Здравейте д-р Даскалова,
имам един въпрос, който много ме притеснява - миналата седмица на съпруга ми му правиха рентгенова снимка и му предписаха антибиотика Аугментин, който той трябва да пие до днес. Днес ми е втори ден от цикъла. Въпросът ми е - можем ли да правим опити за бебе този цикъл и какво е влиянието на антибиотиците върху срерматозоидите.

Не се налага предпазване от забременяване, освен ако лекуващият лекар изрично не го е препоръчал.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #617 -: Януари 31, 2009, 19:54:56 pm »
Мели, вече 2 години се борим за подобрение на спермограмата.
Имам един въпрос, ако може да помогнеш.

Подобрихме бройката, подвижността, дори морфологията, но ОБЕМА винаги се движи м/у 1,4 и 2,0 мл.

Никой не можа да препоръча какво да направим за този обем?!
Изследвали сме простата- няма проблем.
Това е последната спермограма(КИРМ Плевен):

Обем на еякулата: 1.8
Брой сперматозоиди: 34 000 000
Нормокинетични сперматозоиди – гр. [ a+b ] 35.3%
С нормална морфология:Крюгер: 9.43%

/останалите параметри са в норми/

При останали добри показатели аз не бих се притеснявала за обема.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #618 -: Януари 31, 2009, 19:56:19 pm »
Здравейте д-р Даскалова.
Имам вече 3 опита ИКСИ зад гърба си и те протичат по един и същи начин! Оплождат се малко яйцеклетки и след това забавят и спират развитието си при делене. През цялото време мислехме, че проблема е в мен (съмнения за ендометриоза, запушени тръби и т.н.). Всички изследвания при мъжа ми са много добри, правили сме разширени спермограми, днк анализ, SDI  и др. и всичко е в норма. Преди известно време направихме проба с 3 чужди яйцеклетки (от моя далечна роднина) и спермозоиди на съпруга ми. Опитът го направихме в Германия. Резултът беше изненада за всички. На четвъртия ден ембрионите спряха развитието си!
Д-р Даскалова, моля ви напишете ми какви изследвания трябва да направи съпругът ми (генетични, имунологични).
Много съм объркана и не знам какво да мисля!Лекарите там не ни помогнаха много, казаха, че нямат обяснение!

Моля за помощ!!!

Като начало цитогенетичен анализ и консултация с генетик.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #619 -: Януари 31, 2009, 19:58:07 pm »
Здравей Мели :)Чудесно е, че си си тук и че ни внасяш повече яснота и ни вдъхваш надежда.
Ето и моя въпрос: от две години правим опит за бебе, при мен нещата от изследнванията са ок, при мъжа ми - правихме спермограма + Крюгер и още веднъж даде еякулат за Антиспермални антитела, Sperm Hyalurpman Binding Assay и ДНК фрагментация /всичко това в Център по репродуктивно здраве - София при Д-р Владимиров /. Резултатите от спермограмата са Нормозооспермия, допълнителните тестове към семенния анализ също са в норма. Четох тук, че въздържанието е от 3 до 5 дни, а при него и в двата случая беше 7 и 8 дни /като попълваха бланките там нищо не му казаха/. Та въпросът ми е: каква е вероятността от необективност на резултатите, след като въздържанието е било повече от 5 дни /извинявам се за глупавия въпрос/? Благодаря ти :)

Срокът на сексуално въздържание трябва да се спазва, защото нормите са изработени за този срок. При мъже, при които няма проблеми, малко по-малко или малко повече въздържание не оказват съществено влияние върху показателите.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу