0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Мели, вече 2 години се борим за подобрение на спермограмата.
Имам един въпрос, ако може да помогнеш.

Подобрихме бройката, подвижността, дори морфологията, но ОБЕМА винаги се движи м/у 1,4 и 2,0 мл.

Никой не можа да препоръча какво да направим за този обем?!
Изследвали сме простата- няма проблем.
Това е последната спермограма(КИРМ Плевен):

Обем на еякулата: 1.8
Брой сперматозоиди: 34 000 000
Нормокинетични сперматозоиди – гр. [ a+b ] 35.3%
С нормална морфология:Крюгер: 9.43%

/останалите параметри са в норми/

Здравейте д-р Даскалова.
Имам вече 3 опита ИКСИ зад гърба си и те протичат по един и същи начин! Оплождат се малко яйцеклетки и след това забавят и спират развитието си при делене. През цялото време мислехме, че проблема е в мен (съмнения за ендометриоза, запушени тръби и т.н.). Всички изследвания при мъжа ми са много добри, правили сме разширени спермограми, днк анализ, SDI  и др. и всичко е в норма. Преди известно време направихме проба с 3 чужди яйцеклетки (от моя далечна роднина) и спермозоиди на съпруга ми. Опитът го направихме в Германия. Резултът беше изненада за всички. На четвъртия ден ембрионите спряха развитието си!
Д-р Даскалова, моля ви напишете ми какви изследвания трябва да направи съпругът ми (генетични, имунологични).
Много съм объркана и не знам какво да мисля!Лекарите там не ни помогнаха много, казаха, че нямат обяснение!

Моля за помощ!!!




*

    ivetod

  • ****
  • 591
  • Благодаря!
Здравей Мели :)Чудесно е, че си си тук и че ни внасяш повече яснота и ни вдъхваш надежда.
Ето и моя въпрос: от две години правим опит за бебе, при мен нещата от изследнванията са ок, при мъжа ми - правихме спермограма + Крюгер и още веднъж даде еякулат за Антиспермални антитела, Sperm Hyalurpman Binding Assay и ДНК фрагментация /всичко това в Център по репродуктивно здраве - София при Д-р Владимиров /. Резултатите от спермограмата са Нормозооспермия, допълнителните тестове към семенния анализ също са в норма. Четох тук, че въздържанието е от 3 до 5 дни, а при него и в двата случая беше 7 и 8 дни /като попълваха бланките там нищо не му казаха/. Та въпросът ми е: каква е вероятността от необективност на резултатите, след като въздържанието е било повече от 5 дни /извинявам се за глупавия въпрос/? Благодаря ти :)
Зравей , Мели!Отчаяно моля за съвет!!!
рн 9,0-норма 8,0
втечняване 20 мин
вискозитет 3 см- норма 0-2
левкоцити 29,0.10/ml - норма по-малко 1,10/ ml
брой 25 500 000 /ml - норма  повече от 20.10/ml
нормокинетични 29,4% - норма повече от 50%
хипокинетични 37,25
акинетични 33,35%
морфология по Крюгер 11%.ПРеди три месеца морфологията по СЗО варираше от 6-3%.Може ли да се каже, че има подобрение или двата показателя не са сравними?

Микробиологията откри единични колонии Staphylococcus epidermidis.
SDI теста е добър.Казаха, че са открили хламидии.Повторихме и за двамата IgG IgA в местна лаборатория, но бяха отрицатели.Сега трябва да ги повторим пак.Какво да правя? Обиколихме цяла България и  вече не мога да вземам отпуск. Не преглеждаш ли и в други градове?Къде да отида?
Знам, че въпросите са ми много, но се надявам на помощ!
Zdravei,Meli!
Diagnozata na sapryga mi e azoospermia.Pri biopsia se otkrivat samo  spermatogonii.Iskam da popitam vazmojno li e ot tiax da badat napraveni spermatozoidi i da se napravi ICSI?Sagto taka pri izprazvane ima niakakvi jelirani par4eta.Konsyltirax me se s androlog,toi kaza,4e ne e problem,no na nas ne ni se vijda normalno.Ako obi4ash spodeli tvoeto mnenie.Blagodaria ti predvaritelno!
Здравей Мели,моля за мнение за тази спермограма.Правена е в лаборатория.

Дни на въздържание-5
Цвят-белезникав
Втечняване-11 мин.
Вискозитет-нормален
Обем-3.5 мл.
pH-7.8
Общ брой в 1 мл.-69451000
Общ брой-243078500
Нормокинезис-70%
Хипокинезис-25%
Акинезис-5%
Нормални форми-99 %
Патологични форми-1% шийни форми
Находка-8-11 левкоцита на зрително поле,единични простатни телца

Благодаря Ви предварително.
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #586 -: Август 08, 2008, 11:35:49 am »
Здравей, Мели! Веднъж вече бях поствала резултати от спермограма, ама сега вече е разширена и така като я гледам хич не ми харесва. В края на август сме на преглед пак в София. Но дотогава има време и затова искам да я видиш и ти.

Дни на въздържание - 5
Време на втечняване в лабораторни условия - 15 мин.
Цвят - слонова кост
Обем - 4 мл
Ph - N
Вискозитет - 0
Желатинови конгломерати - да
Левкоцити - 4
Аглутинати - да, тип - атипични
Незрели клетки от сперматогенезата - не
Обща концентрация на сперматозоиди/1мл - 64х106
Нормокинетични - 31%
Хипокинетични - 7%
Акинетични - 62%
Концентрация нормокинетични/1мл - 20х106
обща концентрация на нормокинетични в обема - 80х106

Обработка и ин витро култивиране на сперматозоидите, биологична преживяемост и прикрепителна способност.
След селективна обработка - swim out
Концентрация на сперматозоиди в 1мл - 20х106
Хиперкинетични сперматозоиди - 96%
HZA опит: HZI=40
Биологична преживяемост за 24 часа:
- добре подвижни сперматозоиди в инкубатор - 0%
- добре подвижни сперматозоиди на ст. температура - 50%

Оценка по Крюгер: 200 бр сперматозоиди
- с нормална морфология - 35 бр. - 17.5%
- с анормална морфология - 165 бр - 82.5%
- с микроцефалия - 5 бр
- с аморфни главички - 70 бр
- с шиловидни главички - 10 бр
- с шийни дефекти - 10 бр
- с опашни дефекти - 40 бр
- с цитоплазмичен остатък - 30 бр

Заключение - Asthenozoospermia

Преди 3 седмици направих втори мисед аборт и се чудя дали не е заради някой такъв сперматозоид с дефекти. Благодаря ти предварително!
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #587 -: Август 26, 2008, 14:21:49 pm »
Здравейте и от мен.Надявах се никога да не посетя тази част от сайта,но не стана.Правим опити за дете само от 4 год.и без резултат.Направи си спермограма и се оказа,че малките човечета са на 100% неподвижни.Трябва ли да загубя надежда за дете :(
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #588 -: Август 26, 2008, 15:09:53 pm »
Здравейте и от мен.Надявах се никога да не посетя тази част от сайта,но не стана.Правим опити за дете само от 4 год.и без резултат.Направи си спермограма и се оказа,че малките човечета са на 100% неподвижни.Трябва ли да загубя надежда за дете :(

НИКОГА НЕ ГУБИ НАДЕЖДА !!! Не съм специалист,но мисля,че неподвижни не означава мертви  така че сигурно може да се направи ин-витро ,а сигурно ще може и да се лекува.Първо чуйте какво ще ви каже лекаря ви преди да си правите сами изводи! Желая ви най-искренно УСПЕХ!!!
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #589 -: Август 26, 2008, 15:48:51 pm »
Благодаря за куража който ми даде.
*
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #590 -: Септември 02, 2008, 12:06:34 pm »

Здравей Мели ,

Ето и нашата спермограма .Моля за мнение.

Дни на въздържание – 4
Време на втечняване -20 мин
Обем -1,4
РН – норм.
Вискозитет- 2-3
Левкоцити -6-7
Желат.конгломерати – не
Аглугинати –да – много атипични + типични
Незрели клетки от сперматогенезата-не
Обща концентрацияна сперматозоиди/1мл. – 62.10 6
Нормокинетични  16% / 9+7 /
Хипокинетични 35%
Акинетични 49%
Концентрация нормокинетични на 1мл 10.10 6
Тотален брой нормокинетични 14.10 6

Тежка астенозооспермия , хиповолемия , много трудно втечняване

Преди два месеца правихме друга , тази дори е по-лоша.

Само да отбележа , че пие Тритейс 5 за високо сръвно .Външния преглед при Бъчваров не показа нищо нередно , сега ще правим хормони , генетични , микробиология и МАР тест.Имаме 1 мисед преди 1,5 год. Лекарите са категорични че няма възможност за инсеминация .Но ще видим какво ще излезе от другите изследвания.
*
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #591 -: Септември 08, 2008, 19:54:26 pm »
Здравей, Мели!
Най-накрая и аз се престраших да включа резултатите от спермограмата на моя съпруг за коментар от професионалист.Ето ги и тях:
-обем:3.8 мл
-цвят:N
-pH:8.5
-концентр.на сперм.:55.4 млн./мл
-общ брой:210.52 млн.
-клетки:2.8 млн./мл
-активно подвижни:5%
-подвижни:30%
-бавно подвижни:20%
-неподвижни:45%
-морфология;8%
Диагнозата е: Астенозооспермия, влошена морфология и вероятна Тератозооспермия.
Спермограмата е правена в клиника "Малинов",т.е. на подходящо място,няколко месеца след като съпруга ми направи епидидимит на левия тестис и уж се излекува след курс на лечение с антибиотик "Панцеф". Притеснява ме морфологията, повишеният вискозитет и големият процент неподвижни срещу едва 5% активно подвижни сперматизоиди. Възможно ли е да не е излекуван напълно епидидимитът? Преди 4 год.му е правена спермограма,която по заключение беше "отлична", ето и бременността ми миналата година и изведнъж след това заболяване на тестиса в началото на тази година резултатите се влошават драстично. Трябва да има някаква причина...?!
Моят гинеколог му предписа да пие 2-3 месеца "Active Male Complex", но не съм сигурна, че това е най-добрият лек. Моля те, посъветвай ме дали такава спермограма е подходяща за инсеминация /моят док.така ме посъветва/ или да правим направо опити за ин витро? Аз съм с ендометриоза,л екувана 6 месеца с Диферелин,след което забременях, но направих спонтанен аборт в 6 г.с., преди това сме опитвали близо 4 години, но нямаше резултат. Според теб трябва ли съпругът ми да отиде на преглед при уролог-андролог за по-задълбочени изследвания? Възможно ли е изобщо да забременея по естествен път? Притеснявам се,искам да направим всичко, което трябва, за да стигнем до заветната ни цел след тези мъчителни дългогодишни опити...

Благодаря предварителноза вниманието и мнението ти! :thankyousign:

*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #592 -: Септември 17, 2008, 22:58:39 pm »
Здравейте, д-р Даскалова!
Ще подновите ли през есента благотворителната инициетива за мъжете с репродуктивни проблеми?
*

    Bilianabg1

Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #593 -: Октомври 06, 2008, 13:30:18 pm »
Здравейте момичета, искам да ви попитам след като не ми дойде цели 42 дни си направих 3 теста и те бяха положителни си запазих час за гинеколог за 08,10,2008, за мое нещастие прокървях два дни преди да отида и два дни след последния направен тест първоначално беше слабо и оранжово, но после стана обилно и със съсиреци.
Отидох в банята да се изкъпя и с извинение от мен падна цяло / КАТО ПАРЧЕ/ съсирек.
Дали съм направила спонтанен аборт      
Скъсах се от рев защото аз си мисля че е точно това а пък и корема ме скъсва от болки далу ниско.
Мъжът ми казва да съм спокойна, но не става чувствам се ужасно
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #594 -: Октомври 06, 2008, 16:08:19 pm »
Oтиди на гинеколог непременно и внимавай къде какво пишеш, моля те.

*

    gvn

Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #595 -: Октомври 22, 2008, 19:57:38 pm »
Моля коментирайте спермограмата на съпруга ми
Обем 7 мл
РН 7,6
Вискозитет нормален
Сперматозоидна концентрация 79млн/мл
Брой нормокинетични сперматозоиди 31 600 000
общ брой нормокинетични сперматозоиди 221 200 000
Сперматозоиди с нормокенеза 40%
Сперматозиди с хипо кенеза 5%
Сперматозоиди с акинеза 55%
Левкоцити на поле 1 при увеличение 400х
Аглутинати на поле 1 при увеличение 400х
Заключение не мога да го разчета
Правена е при повече от 10 дни въздържание
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #596 -: Октомври 26, 2008, 15:39:37 pm »
   Здравейте д-р Даскалова!
Съпругът ми е носител на австралийски антиген(боледувал е от хепатит преди 15год). Казаха ми че това е пречка за да замръзим сперма и ембриони. Така ли е?
А как стоят нещата със замразяването на яйцеклетки?
    Предварително благодаря!
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #597 -: Октомври 30, 2008, 21:42:47 pm »
Здравейте, д-р Даскалова, бих искала да ми кажете пречка ли е за забременяването наличието на Enterococcus spp. в еакулата? И дали това може да е причина толкова време да нямаме успех в бебеправенето?
*

    детелина

Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #598 -: Ноември 03, 2008, 13:59:29 pm »
Здравейте д-р Даскалова.Няма да ви занимавам с подробности ,ще ви задам само един въпрос:какво се прави при проходимост на м.тръби под силно налягане и при 50%добра спермограма?
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #599 -: Ноември 03, 2008, 18:11:03 pm »
Здравейте,

Моят съпруг си направи спермограма след като изчетох доста от форумите и резултатите са следните:
обем:8,4 мл
-цвят:N
-вискозитет:N
-pH:8.0
-концентр.на сперм.:32,89 млн./мл
-общ брой:276,28 млн.
-клетки:1,1 млн./мл
-активно подвижни:39%
-подвижни:14%
-бавно подвижни:7%
-неподвижни:40%
-морфология;7% по СЗО
Диагнозата е: Hyperspermia, нормален брой и подвижност и  вероятна Тератозооспермия.

Много ме притеснява вероятната Тератозооспермия, моля  да ми помогнете с разчитането на тази спермограма или коментари ще бъда много благодарна и какво точно е вероятна Тератозооспермия.

Мерси