0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Седмична тема 12.02-19.02.2007
« Отговор #60 -: Февруари 14, 2007, 16:54:01 pm »
Честит празник на всички.

Нека сърцата ви са пълни с любов винаги.

Нас ни затрупа 60 см сняг и студ, предупредиха, който може да не излиза и да си стои в къщи на топло.Даже затвориха училищата.Големият син пак отиде навън, съседката го закара, защото ще празнува с приятелката си деня на влюбените :):):)
Дори си размениха подаръчета ;)

Бебетата са добре, горните зъбки ще се покажат в най-скоро време, вече са прорязали.


Габи 32, честити ви 6 месеца.Юлето как хубаво си седи, ние още се кълбичкаме наляво-надясно.
Верди браво на красивото бебе, че е проходило, както гледам и мързеливкото Тони ще се забави с ходенето
Аз да кажа за депресията, да чукна на дърво, все още няма признаци на такова нещо.Психически се чувствам много добре.Дори , когато ми е трудно и съм сама и няма кой да подържи децата на тоалетна да отида спокойно, пак една топлина и мекота ми е в сърцето и всичко иде от моите сладки, прекрасни творения.А и знам, че този период на плач, зъби и недоспиване ще отмине.Кураж момичета!

исках да пиша по точките на мармотче, но после в другия постинг

целувки на всички


П.с Морки, според мойто педи до 1 година не може и да става дума за разглезване.Детето има нужда от вашата любов и иска да ви усеща близо до себе си.
За коликите нека другите мами се изкажат, ние нямахме.
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Седмична тема 12.02-19.02.2007
« Отговор #61 -: Февруари 14, 2007, 17:18:04 pm »
Морки, и аз като Ема си мисля, че не плаче от глезотия, много е мъничка. Иначе за коликите аз давах саб симплекс преди всяко ядене по 7-8 капки, но и тя нямаше колики и ги спрях някъде към 40-50 ден. Търпение му е майката, нормално е сега да се чувстваш така, умората си казва думата, за съжаление.
Re: Седмична тема 12.02-19.02.2007
« Отговор #62 -: Февруари 14, 2007, 17:24:47 pm »
Мога само да кажа на нас какво помогна - Хамомила 30 4 пърти дневно по една гранулка, разтворена в малко вода!
Съчувстват ти - като си спомня какво беше преди да дам Хамомилата....!!!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмична тема 12.02-19.02.2007
« Отговор #63 -: Февруари 14, 2007, 17:29:12 pm »
Морковче, едва ли е глезотия,ама за твое добро занапред не я учете на ръце.Като останеш сама няма да домакинствате заедно я. :lol:А за коликите Ели е нямала много и до лекарства не съм стигала, но й помагаше чай на Хип за колики, затопляла съл хавлиена кърпа и съм слагала на корема и масажи, и най много търпение
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 12.02-19.02.2007
« Отговор #64 -: Февруари 14, 2007, 18:05:07 pm »
морков, категорично няма такова нещо като "глезотия" при толкова малко бебе!
просто единственият му начин да съобщи за проблемите си е с плач. а в тази възраст, то още не е никак адаптирано към света и има много проблеми.
за коликите помага единствено търпението и чакането на момента да отминат.

все пак, пусни търсачката по дума "колики" в този форум - много пъти е обсъждано и ще намериш много съвети.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмична тема 12.02-19.02.2007
« Отговор #65 -: Февруари 14, 2007, 18:14:02 pm »
Честит празник на всички празнуващи - на тези, които празнуват Св. Валентиин и на тези, които празнуват Трифон Зарезан!

Tanja, venus_melena, ema2, благодаря ви за хубавите думи! Нали знаете - нищо не гъделичка майчиното самочувствие повече от похвалите за детето и.

Вени, между другото на нас лекаря за коликите ни предписа Колоцинтис, не Хамомила така че явно е необходима консултация.

Ние днес ходихме на консултация и лекарката направо ме изуми. Накара ми се, че съм и дала банан. Той бил силно най-алергизиращ в сравнение с цитрусите и се давал след годинка. Във всички схеми дето съм чела той се дава в началото още. :roll:


« Последна редакция: Февруари 14, 2007, 18:25:55 pm от gabi32 »


*
Re: Седмична тема 12.02-19.02.2007
« Отговор #66 -: Февруари 14, 2007, 18:21:39 pm »
Габи, със закъснение и от мен честити ви 6 месеца. много сте сладки на снимката. има вид на голямо дете вече. А това за банана, наистина ли е така, направо се учудих.аз доста преди годинката започнах да го давам и педиатърката не ми се е карала.За пръв път чувам ,че бил силно алергизиращ, и то повече от цитрусите.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: Седмична тема 12.02-19.02.2007
« Отговор #67 -: Февруари 14, 2007, 18:55:21 pm »
Момичета, много, много благодаря за отговорите! Вземам си бележка, виноват, вече "вкусните" въпроси ще ги задавам в темата за храненето :)

Морковче, за коликите сме пробвали чайчето на ХИПП, капки Саб Симплекс и едни други капки Infacol, които ми ги донесе една приятелка от Англия. Не помогнаха, само направиха акането на по-големи интервали. Но имаше умерен ефект от чайче от анасон - една равна чаена лъжичка анасон (семе), попарена с 500 мл вряла вода, оставяш половин час и прецеждаш. После може да подсладиш мъничко (а може и хич) и го даваш вместо водичка. Каквото бебо не го изпиваше, го пиех аз - повишава лактацията.

Освен масажчета по коремчето (кръгообразно по посока на часовниковата стрелка по края на коремчето, по пътя на дебелото черво, от долу дясно, нагоре, до долу ляво на бебето), пробвайте и носене с поза самолетче, казват й още тигърче - бебката да е легнала с коремчето надолу върху ръката ти, идеята пак е да й е затопленко и леко масажирано коремчето, докато се разхождате така.

Ема2, трябва да си смениш ника на Ема3, да са живи и здрави и тримата братя:) Мислех си, кога ли ще го докараме и ние до такива вълнения, да излизат с гадже за Св. Валентин...
« Последна редакция: Февруари 14, 2007, 19:01:14 pm от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Седмична тема 12.02-19.02.2007
« Отговор #68 -: Февруари 14, 2007, 19:11:59 pm »
Да, Габи, опредлено - то май това са двете лекарства
Сега се сещам, че изакване много му помагаше!
Матей - 1.04.2006 г
Re: Седмична тема 12.02-19.02.2007
« Отговор #69 -: Февруари 14, 2007, 22:47:06 pm »
Благодаря Ви момичета за съветите,ще пробвам всичко по ред на номерата.Ясно,че не са глезотийки,ама имам още много да уча за гледането на бебето,сега ми е трудно,защото се шашкам,като незнам какво да правя.

пп:Какво става със срещата с бебчета,искате ли март месец,като се стопли да се видим в южния парк?
« Последна редакция: Февруари 14, 2007, 23:16:00 pm от morkovche »
Re: Седмична тема 12.02-19.02.2007
« Отговор #70 -: Февруари 15, 2007, 01:03:21 am »
за коликите помага единствено търпението и чакането на момента да отминат.

Е това е истината! Всеки път пробваш и изреждаш изброените от момичетата методи и или един ще подейства или ще каталяса от рев и ще заспи... Повтаряй си, че са временни и ще минат скоро. По едно време Дара ревеше след като я нахраня с кърма, а от АМ не. Така че внимавай какво ядеш!!!
А нашия тати добре, че заспа, иначе щях да го ошамаря... не спря да закача Дара докато яде (доста почерпен), при което тя спря да се храни и наду гайдата - сега той хърка, а аз ще се чудя как да я усмиря  :x
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмична тема 12.02-19.02.2007
« Отговор #71 -: Февруари 15, 2007, 06:39:25 am »
Малей, Морки, щом ти предаваш фронта, аз кво ли ще правя...

Девойки, днес съм на фетална морфология при Димитрова и мъничко ме е страх, дали всичко на бебето му е наред. Кво малко бе, много си ме е страх!

За сдухването - ми аз май съм паталогичен случай и почвам още от бремеността. Онзи ден кат му ревнах, че ще бъда лоша майка, малеййй!
Ся вече ми се изяснява картинката, че женското тегло си е за цял живот.
Re: Седмична тема 12.02-19.02.2007
« Отговор #72 -: Февруари 15, 2007, 08:13:39 am »
Лейди, успех! Това, което казвш си е общоизвестна истина!
За идеята на Морки - аз си мислех дали да не плануваме среща зо 8-ми март? Знам, че много хора не го считат за празник, но все пак е хипотетична дата!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмична тема 12.02-19.02.2007
« Отговор #73 -: Февруари 15, 2007, 09:19:34 am »
Всичко ще е наред Лейди, спокойно :D
А за срещата аз съм за, стига да е хубавовремето юруш към Южния парк :D
*
Re: Седмична тема 12.02-19.02.2007
« Отговор #74 -: Февруари 15, 2007, 14:34:24 pm »
Хайде добър ден и от нас!
От сега може да ми викате Офето (от Офелия в сцената с полудяването)  :lol: :lol:
Детето ми е прекрасно, обстановката се изнервя единствено от роднини и приятели, които звънят буквално през 5 минути, а част от тях и напират през вратата...
Но подред:
В понеделник отидохме да си го вземем към 10 от дома и си се прибрахме у нас, където ни чакаха двете баби и Хъкълбери. От дома го изписаха с епикриза, от която разбрах, че не е ваксиниран изобщо и понеже се опулих ми обясниха, че през цялото време е бил в контакт с болни деца, та за това докторката не посмяла... или поне така каза.
Попитах какъв му е бил режима, казаха ми - когато ние имаме време, тогава. И наистина, хората са ужасно малко, а бебетата много (така че никой да не ми говори, че нямало бебета). Никола не е извеждан изобщо, не е къпан (освен дупето на чешмата) и очевидно не е захранван, защото изобщо не знае какво да прави с лъжицата. В никакъв случай не искам да виня персонала, напротив, много съм благодарна, защото хората правят каквото могат. Не съм видяла някой да седи, всички жени тичат като калинки наляво надясно, просто са много малко.
Като си дойдохме в къщи, голяма радост, той се смя, игра си, бабите тичаха около него като папараци, Хъки не му се зарадва особено, обаче постепенно си пое грижата  :lol: и сега Никола като ревне, тича да го утешава, и вече наистина лае нон стоп  :x :x, защото пази.
После човека поспа малко и се почна - телефона звънеше през 5 минути, а на вратата през 10. Близки и не толкова близки приятели:
- Какво прави; - Как го изписахте; - Изостанал ли е; - Колко е изостанал; - Калин радва ли се; Ама колко му се радва; Баба му щастлива ли е; А другата баба повече или по-малко; Аз идвам, нищо че не си ме поканила; Ама само да го видя; Ох само да го щипна и си тръгвам...; Ти трябва да...; Ти сега ще...; Ни направи ли това... Ако не защо и кога ще го направиш...
Направо ми се разказа играта. Не мога да спирам хората защото всички са с прекрасно отношение към мен и детето. Всички страшно му се радват и аз се чувствам адски неудобно, че трябва полека да ги отбивам, защото детето ми се побърка. И без друго мъничкия му свят се преобърна, нови непознати хора, нови миризми, шарении, ново легло. Звъна на телефона моя мозък пробиваше, за него просто не мога да мисля...
Първата вечер си легна към осем и завалията заспа кат пукал, събуди се само за малко за около час, помрънка си мъничко, но сам се утеши и се събуди пак чааак към 7 и половина.
На другия ден кошмара се повтори , само дето аз се извинявах непрестанно на два пъти повече хора. Чувствах се наистина отвратително, като някаква невъзпитана кретенка, дето се държи лошо с хората. Отидохме на детска консултация, където го измериха по- прецизно - Висок е 72 см, тежи 8.800. Като за 7м и 20 дни - добре.
След обяд се разревах от нерви, викнах мама и всичко се оправи  :lol: :lol: :lol:
Сега съм съвсем спокойна, детето е прекрасно и много кротичко, кикоти се през цялото време, а аз полека лека влизам в релси и всичко ще се нормализира
Тук специални извинения се поднасят на Лили, която звънна един единствен път, но в пика на моя рев :lol:, затова мама е вдигнала телефона!
ЛИЛИ МОЛЯ ТЕ НЕ МЕ МРАЗИ. Разбери ме, като даврандисам, ще звънна. Целувам те
« Последна редакция: Февруари 15, 2007, 15:30:09 pm от Fussii »
В очакване ....
*
Re: Седмична тема 12.02-19.02.2007
« Отговор #75 -: Февруари 15, 2007, 15:06:13 pm »
Фани, най-важното е, че вече сте заедно. Много щастливи мигове ви желая!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмична тема 12.02-19.02.2007
« Отговор #76 -: Февруари 15, 2007, 15:18:19 pm »
Fussii  :flower:
Благодаря ти,че сподели това с нас!
За мен е сила и кураж,за нас е щастие!
Имам усещането,че се случва на мен!
Бъдете безумно щастливи заедно!



P:S:Виртуално от мен за него!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Седмична тема 12.02-19.02.2007
« Отговор #77 -: Февруари 15, 2007, 15:29:56 pm »
Фуси, дано са само доброжелатели пред врата ти! А как само приятно ми стана като прочетох , че има едно космато` детенце` преди Никола.... :PТе ще се разбират прекрасно, убедена съм!А и детето ще е щастливо с вярно другарче като кучето. :P

Лейди, ах, как те разбирам само!Мисълта , че може да съм лоша майка мене ме понесе още  преди първия преглед...Та така, Лейдунчо, ти няма да си лоша майка, ти ще си стриктна, добра и умерено възпитателна!Горе главата..и корема де! :P
*
Re: Седмична тема 12.02-19.02.2007
« Отговор #78 -: Февруари 15, 2007, 15:32:21 pm »
Фуси, дано са само доброжелатели пред врата ти!
Ама то това е най-тъпото..., че хората само му се радват и идват с най-положителни емоции, чувства и пожелания, а аз нервната депресантка ги отбутвам...
От днес вече съм си доста по-добре и няма вече да съм лоша. Обещавам  :lol:
В очакване ....
Re: Седмична тема 12.02-19.02.2007
« Отговор #79 -: Февруари 15, 2007, 16:16:22 pm »
Фани, зарадвах се на подробния ти разказ - вече съм съпричасна и няма да ти звъня или висна на вратата, само да го зърна - по-нататък :D

Искам само да те попитам нещо, дето ум не ми го побира - как се справяш миличка с този, меко казано, летящ старт?

Все като си бременна, може да прочетеш някоя книга, да обмислиш нещата, да обмениш инфо, да се подготвиш психически - а иначе как се справя човешкото същество?

Много виртуални целувки на Никола :D Много е сладичък, както го описваш, и много кротичък :D
Благодаря ти, Бени!