0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмична тема 12.02-19.02.2007
« Отговор #40 -: Февруари 14, 2007, 10:00:34 am »
Вени, някой пише дадено твърдение - цитирайки някакъв източник. Дали твърдението е вярно или не - няма кой да провери със сигурност. Този човек го повтаря 100 пъти. Оттам го научават други 100 и те го повтарят още по 100 пъти. И в крайна сметка ако си ограничи човек източниците на имформиране до един единствен форум, което е една затворена в това отношение система, рискува да бъде доста заблуден.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмична тема 12.02-19.02.2007
« Отговор #41 -: Февруари 14, 2007, 10:01:14 am »
Честити месечинки на всички бебоци, честито на бейби Стеф за прохождането- браво на юнака.
Честит празник на всички именници днес и на всички празнуващи който и да е празник. Пожелавам на всички да са много здрави и много обичани от любимите си същества.
Весело празнуване.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 12.02-19.02.2007
« Отговор #42 -: Февруари 14, 2007, 10:01:54 am »
за цикъла - на мен ми се появи едно зацапване от 2 дни горе-долу 2 месеца след секциото. след това нямаше никой още 2 месеца.
реално, 4 и нещо месеца след операцията започна нормален цикъл. наблюденията ми са, че е доста по-дълъг и обилен от преди. фертилна слуз също има.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмична тема 12.02-19.02.2007
« Отговор #43 -: Февруари 14, 2007, 10:05:28 am »
Аз не черпя инфо от бг-мамата - използвам хомеопатия много преди този форум да съществува!
За истината - не е ли вярно, че не Бърди е човека, който да попиташ за хомеопатия? Не е ли вярно, че тук ще срещне голям интерес? Къде е иронията?
Що търсите под вола теле?
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмична тема 12.02-19.02.2007
« Отговор #44 -: Февруари 14, 2007, 10:12:33 am »
Вени, тук си абсолютно права ! Тук слушаме и се позоваваме основно на съветите на лекарите!  :) Да не споменавам пък че от теб получих най-много информация за щитовиднте хормони и антитела, както и насоки към точните специалисти.  :bighug:

Я ми кажете сега случавало ли ви се е (на по отдавна родилите)  да усещате потреперване в областта на операцията? Това от една седмица насам. Да се допитвам ли до док или е нормално?
« Последна редакция: Февруари 14, 2007, 10:14:56 am от cygnus »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 12.02-19.02.2007
« Отговор #45 -: Февруари 14, 2007, 10:14:00 am »
ОК, Вени. да оставим това и да си продължаваме нататък по нашите си, мамешки темички.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмична тема 12.02-19.02.2007
« Отговор #46 -: Февруари 14, 2007, 10:34:58 am »
Ок, и честит празник!




За М. - на мен ми дойде, когато Мати беше на 7 месеца, два пъти беше доста оскъдно и нарядко - 33 дни, а после започна обилно и този път навреме! Даже подрани!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмична тема 12.02-19.02.2007
« Отговор #47 -: Февруари 14, 2007, 11:17:42 am »
Ей вЕрно бе, днес имаме празник :D
Пожелавам на всички много любов и щастие:D
*
Re: Седмична тема 12.02-19.02.2007
« Отговор #48 -: Февруари 14, 2007, 12:42:43 pm »
Честит праzник на всички  :D!
Честито прохождане на Стефко на Verdi! Сега мама да го паzи да не "хуква" по мацки  :lol:!
Чудесни снимки на Стефко и Юлия на gabi32! Не е учудваЩо, че децата печелят конкурси и стават модели  8).
StefiZ,
и Мелани се буди ноЩем да яде, при условие че вечер пие по около 100 - 120 мл. АМ, а кърмата е само 20 мл. Не вярвам, че ако хранеШ вечер с АМ Деси Ще спи цялата ноЩ, но ниЩо не пречи да опитаШ  :D.
Re: Седмична тема 12.02-19.02.2007
« Отговор #49 -: Февруари 14, 2007, 12:55:41 pm »
Честит  празник на всички влюбени в мъжете и хубавото вино!!!

И нашият обрив е себореен дерматит... сега я мажа с Атодерм ПП и капя фенистил... к'во да правим, явно си имаме госпожица с чувствителна кожа.
 :offtopic: Не знам при вас как е било, но аз май взех да се сдухвам... уж съм от коравите, ама тия дни все ми се реве... Начертах план - фризьор за нова фасада, после масаж и приятелки на кафе - да видим дали ще има ефект
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема 12.02-19.02.2007
« Отговор #50 -: Февруари 14, 2007, 13:14:53 pm »
По въпроса от снощи - понеже аз съм конкретната причина за хомеопатията - още веднъж да кажа - не я смятам за наука, която ми помага. За настинки - може и да става, но за сериозни неща - определено не. Говоря от личен опит. Мисля че споменах, имам приятелка лекар, която се занимава с това и е учила при специалист. Определено това, което съм ползвала - не ми помага и не смятам че би помогнало. Така че това не помогна да се преборя със скептицизма си към тази точно наука. Затова Вени не питам и не задавам въпроси на тази тема. Искам и търся конкретни решения от традиционната медицина.
Силви, тук рицина не мога да го открия. Хомеопатични лекарства се продават на определени места и много рядко ги има. Явно ще си чакам преглед при гинеколожката :(
Стефи, ние бяхме на смесено хранене още от самото начало, но аз за нощното хранене винаги използвах АМ. Определено е по-спокоен след хранене с него. Освен това някъде около 3ия месец сам се научи да спи по цяла нощ, т.е. отказа едното хранене. Вероятно и при Деската ще се получи така. Сама ще си намери режима. Освен това, като стана малко по-голям Алекс, започнах да добавям бисквити и те го засищат. Това също помага на спането по цяла нощ. Естествено ако няма колики или растящи зъби.
Дони, на мен често ми се случва. Ако се претоваря или се навеждам често да вадя Алекс от леглото или някъде другаде - усещам едно придърпване или потрепване. Понякога при промяна на времето, падане на налягането - също усещам болка в операцията. Мисля че това е нещо нормално след такава интервенция, но ако искаш да си по-сигурна - може да питаш все пак лекаря си.
Сетакап, смяната на обстановката и замяната с нещо приятно винаги помага. Човек рано или късно му се случва да се почувства уморен. Аз мога да ти кажа от собствен опит, че понеже гледах и все още си гледам детето сама, до 3ия месец, преди да си отида при майка ми, имах чувството, че съм най-лошата майка на света и не можех да си понасям детето :? Просто умората си казва думата, затова е най-добре да намериш някой да гледа бебка и да си починеш 2-3 часа.
Аз в момента мечтая да пратя детето си в колет на баба му, само и само да мога да поспя повече от 2 часа. За последните 48 часа имам общо 4 часа сън :( Нямам никакво настроение да празнувам, а имам два прекрасни повода за това :? Както и да е, размишлявам днес да си направя шопинг терапия, дано се променят малко нещата :D
Весел празник от мен! Много много любов в сърцата и душите ви!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмична тема 12.02-19.02.2007
« Отговор #51 -: Февруари 14, 2007, 13:26:26 pm »
За сдухването какво да кажа, май всички сме минали от там и продължаваме де. Аз също имах един период дето бях много зле, ей така както си седя и започвах да рева самонавивайки се, че съм лоша майка, че не гледам детето както трябва и тем подобни. Постепенно обаче нещата се нормализират, сега се опитвам да приемам всичко от веселата му страна, че иначе става страшно. Сега само неспането много ме тормози, постоянно ме боли глава.
И както Фани беше писала в темата на Гането, се премирих че няма как да бъда идеалната майка, идеалната съпруга и домакиня, в същото време и да не се губя като личност и професионалист, така че малко по-малко започвам да подреждам нещата. От утре, всеки четвъртък ще идва жена да ми чисти къщата, поне за това да не мисля, след няколко месеца си мисля да си наема и гледачка почасово и след като тръгна на работа да гледа Деси по цял ден. Много ми се иска да мога да се справям сама със всичко, но уви не става, така че решение има :D
А разхождането с приятелка определено помага, пък шопинг терапията съвсем :lol:
Re: Седмична тема 12.02-19.02.2007
« Отговор #52 -: Февруари 14, 2007, 13:34:35 pm »
Честит празник на всички именници, влюбени и любители на виното!

Честити месечинки, половин годинки, чисти молитви, прохождания и зъбчета - голяма активност тази седмица, ей :)

Setakap, сдухването на този етап е абсолютно нормално, аз то това време също горко плачех почти всеки ден. Няма да споменавам каква отчаяна съпруга ставах, като чуя "Another cup of coffee" на Mike and the Mechanics. Планът ти е в десетката, успешно изпълнение! По-сериозно, наблюденията ми показват, че на всеки 3 месеца става много по-лесно гледането на детето - постепенно става контактно, усмихва се, ти му разбираш защо плаче, после идва чудото да се събуди, без това да задейства звуковата аларма... Все има какво да те тревожи, но ще става все по-добре, има надежда за изтерзаните майки.

А сега аз да питам по-опитните мами за злободневните ми терзания:
1. Кога спряхте да стерилизирате шишетата за АМ?
2. Имате ли проходилка, какъв модел, доволни ли сте?
3. Кога дадохте кисело мляко, каква марка?
4. Кога дадохте попара и в какъв ред въведохте съставките? Гледам, че всички рецепти за попара включват сухар (значи, глутенова храна), сирене и масло. Ние не сме яли никое от тези неща, едва вчера дадох първата глутенова бисквитка ХИПП, натрошена, с АМ и плодово пюре, много апетитна бърканица се получи. После мисля да въведа малко сирене, и накрая маслото, но за него още се чудя дали да не забавя.

Благодаря предварително
« Последна редакция: Февруари 14, 2007, 13:38:46 pm от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Седмична тема 12.02-19.02.2007
« Отговор #53 -: Февруари 14, 2007, 13:44:51 pm »
1. Не стерилилизирам от 6 месечна възраст.
2. Проходилка ни дадоха, използвам я, когато искам нещо да се занимава без мен.
3. Мляко дадох пред около месец, но не се одобри - марка Герма!
4. Попара дадох на 8 месеца след като бях въвела глутена, а сиренето го въведох чрез нея.
Матей - 1.04.2006 г
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема 12.02-19.02.2007
« Отговор #54 -: Февруари 14, 2007, 13:55:51 pm »
Мармотче, по въпросите ти:
1. Аз все още ги стерилизирам, въпреки че ми обясниха, че на 9 месеца е добре да спра. Да започна да ги мия само с препарат и вода. Само че стерилизатора много силно ме изкушава все още :lol: Така и така го има, работи на пълна пара.
2. Аз ползвах такава след 6-ия месец. Моята е на Бертони. Доволна бях от нея, докато не реши моя син, че трябва да скача в нея. Счупи се от тежестта му, а и той не спираше да подскача вътре. Без да те плаша, ще споделя какво ми казаха тукашните лекари за проходилките. Лекаря беше доста скептичен и ми обясни, че едни от най-тежките инциденти, които са имали в практиката са били с проходилки. Освен това не препоръчват, тъй като забавят прохождането поне според тях. Променя се стойката на ходене и после по-трудно се връща правилната. Думите на лекаря бяха - Остави го да пълзи и той ще ти е толкова ядосан, че ще се научи сам да е по-бърз. Определено сега, като се замисля имали са право. Въпреки че, ако няма кой да ти помага с детето - проходилката е направо манна небесна за майката :lol:
3. Кисело мляко дадох от на Нестле плодовите млека. Има такива с банан, праскова, ягода и боровинка. Дадох само банан, праскова и боровинка. Харесаха му много и до сега си яде с огромен апетит. За пръв път ги пробва на 9 месеца. До тогава не бях давала млека.
4. Попара опитах да дам в 8-ми месец, но изобщо не му хареса. Независимо как е приготвена и съответно не повторих. Както и с жълтъка на яйцето. Предполагам за предпочитане е след като въведеш съставките на попарата и тогава да опиташ като цяло да я дадеш.
Ами това е от мен, надявам се да съм била полезна :D
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 12.02-19.02.2007
« Отговор #55 -: Февруари 14, 2007, 14:03:25 pm »
абе може ли да ме светнете какво е това нещо проходилката (нали на него му викат още "паяк"?)
гледах снимки в он-лайн магазините, ама нещо не си го представям - детето в какво положение стои в тоз уред - изправено, наведено напред и подпряно, може ли да седне?

е това гледах:
http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=23_137&products_id=1304

и не схванах. струва ми се, че в него се стои изправен, подпрян на "клавиатурата", така да се каже, и нещо се работи с ръцете - така ли е? колко време се издържа така?

и ортопедът Драганов, при който водих Марти, също се изказа против проходилките, бънджи-гащите и другите подобни уреди.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмична тема 12.02-19.02.2007
« Отговор #56 -: Февруари 14, 2007, 14:32:46 pm »
Стерилизирах  до 6-7 месец
Проходилка не съм ползвала
Кисело мляко - от данон повърна, сега давам само Елена 2% или Верея.започнах след 1 г, по съвет на педиатъра .Но при нас всичко беше по късно.
Попара от 7м с чай от шипки и сирене, постопенно сложих и масло.
Давала съм за закуска от тези детските бишкоти Плазмон ли бяха, може да греша името,но бяха много хубави объркани с кисело мляко.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема 12.02-19.02.2007
« Отговор #57 -: Февруари 14, 2007, 14:36:26 pm »
Джам, точно за това иде реч. В нея може да седи седнал, може ако иска да е изправен. Това е все едно ходещ стол. Като ръцете му са свободни да си прави каквото иска. Моя се засилваше и се пързаляше с него. Общо взето улеснява повече майката, отколкото детето, така се оказа. :lol: По принцип не се препоръчва стоенето вътре повече от час.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмична тема 12.02-19.02.2007
« Отговор #58 -: Февруари 14, 2007, 14:41:40 pm »
1. Стерилизирам още, не знам до кога трябва. Не ми тежи стерилизацията тъй като я прави стерилизаторът, но докато ги измия и наредя в него ми се разказва играта. Няколко часа на ден ми минават в плакнене на шишета, чаши и всичките им чаркалъци.
2. "Паяците" са в найлоните още и чакат момента да реша да ги използвам. Ортопедите са против, предполагам, ако детето все още не може да стои изправено, но след като вече може, не мисля, че са проблем. Можем да пуснем една питанка и в темата на Бърди. Другото, което съм чувала за паяците е, че децата стават сигурни и не развиват страх от падане т. е. след това като започнат да се "пускат" падат повече, не твърдя, че е така, рано е при нас още за тази тема, казвам какво съм чела. Но пък съм чела положително, че детето може да се оставя за кратко време в паяка, докато майката спокойно да свърши някаква работа, дори и да е вече проходило.
3. Още не съм давала, сигурно ще е след попарата, но още не съм въвела пшеницата (а само овеса) от глутеновите. Тя ми е наред ( в каша) и после попара със сиренце.
4. Смятам да дам първо малко попара без масло, и след 2-3 дни да е с масло? Какво ще кажете? Ама дайде тия вкусни теми в темата за манджата, моля ви :)
« Последна редакция: Февруари 14, 2007, 14:43:33 pm от cygnus »
Re: Седмична тема 12.02-19.02.2007
« Отговор #59 -: Февруари 14, 2007, 16:47:12 pm »
Здрасти,нямам време да изчета всичко,защото малката непрекъснато се дере.
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ
Сега имам няколко въпроса:
1во -какво давахте за коликите,че нашто се съдра-давам еспумизан изписан от педиатърът-не помага.и как да разбера,че реве от колики,ами ,ако е от глезотийка.баща и я научи да я носи на ръце по цяла нощ и аз цял ден се побърквам.
нямам време и за главните букви,ще ме извините
2ро-има 1 ужасен плач при който едвам си поема въздух,какво да правя?
вече откачам,2нощи не съм спала и през деня не мога.
знам,че много ги искахме и дълго чакахме бебчетата,но не съм предполагала,колко трудно ще е всичко.
айде давайте акъл,какво да правя със зверчето :lol: