0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    deni_

за цигарите
« -: Януари 28, 2007, 16:55:05 pm »
Преди няколко години с мажа ми ходихме по мъките за да си имаме бебе. Е най-накрая стана. Неговите резултати от спермограма бяха отчайващи. А сега когато правим опит за 2ро, след като вече не пуши 1год резултатите са му перфектни. Възможно ли е толкова силно да се отразяват цигарите?
*
Re: за цигарите
« Отговор #1 -: Януари 28, 2007, 17:04:42 pm »
възможно е ,
при моя мъж,година и половина след като спря цигарите обема скочи от 38 мил. на 78 мил.,а морфологията от 4 на 14%.
Re: за цигарите
« Отговор #2 -: Януари 28, 2007, 17:06:51 pm »
Цитат
Много сериозно влияние оказват тютюнопушенето, прекомерната употреба на алкохол, кафе, стимуланти и наркотици. Доказано е, че те директно увреждат клетките, от които произлиза сперматозоидът. Никотинът и катраните оказват пагубно влияние върху оплодителните качества на спермата, основно върху концентрацията на сперматозоидите, подвижността и морфологията им. Към това можем да добавим и, че тютюнопушенето се свързва със слабата функция на сперматозоидите при пенетрационен тест, както и води до увеличаване на левкоцитите в еякулата.
http://www.zachatie.org/modules.php?name=Sections&op=viewarticle&artid=44
http://www.zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=158
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: за цигарите
« Отговор #3 -: Януари 28, 2007, 17:17:24 pm »
Цигарите се отразяват пагубно на сперматогенезата. Нали сте виждали онези надписи върху цигарените кутии - Пушенето уврежда сперматозоидите. Тия неща не са написани случайно, просто защото на някого нещо му е хрумнало. Аз не съм виждала мъж, който е бил с лоши показатели, да е спрял да пуши и да не му се е подобрила спермограмата. Само че много на лошо ме гледат тия мъже, като им забранявам да пушат, имам чувството, че ще ме набият някой ден. :lol:


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: за цигарите
« Отговор #4 -: Януари 28, 2007, 18:24:37 pm »
Уф, при нас ефектът от спирането на цигарите за съжаление е нулев, но нашият проблем е и имунологичен, това оправяне няма. Оставам си обаче ожесточен противник на цигарения дим, мисля си че при все лоши резултати трябва да се полага максимално усилие, има няма резултат, нещо като да правим каквото трябва а да става каквото ще. Е, надявам се "каквото ще-то" да е бебе :D, впрочем не се надявам, а вярвам, че и работя по въпроса, работим де: аз, той, док + екип :D :D :D. Важното е да има схема и път на действие!!!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: за цигарите
« Отговор #5 -: Януари 28, 2007, 22:23:34 pm »
Моят мъж спря цигарите преди година, а преди 3 месеца си направи операция от варикоцеле. Това означава ли, че можем да очакваме положителни резултати? Кога най-рано може да се направи контролна спермограма?

*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: за цигарите
« Отговор #6 -: Януари 29, 2007, 10:26:49 am »
наистина цигарите оказват влияние, при нас също след като ги спряхме, резултатите значително се подобриха, както и много от изследванията. всичко е индивидуално, но все пак в името на детето си заслужава.
никога не отстъпвай на принципите си!
*
Re: за цигарите
« Отговор #7 -: Февруари 04, 2007, 11:33:28 am »
Някой може ли да ми каже колко време след отказването на цигарите могат да се наблюдават подобрения в спермограмата му?
Re: за цигарите
« Отговор #8 -: Февруари 04, 2007, 11:34:50 am »
Някой може ли да ми каже колко време след отказването на цигарите могат да се наблюдават подобрения в спермограмата му?

Поне три месеца.
*
Re: за цигарите
« Отговор #9 -: Февруари 04, 2007, 11:44:57 am »
Благодаря
*

    deni_

Re: за цигарите
« Отговор #10 -: Февруари 04, 2007, 18:40:28 pm »
Много благодаря за отговорите. Не знаех, че влиянието на цигарите е чак толкова силно. Резултатите при мъжа ми бяха перфектни, а преди отчайващи. Странно е желанието на хората да се самоунищожават.
Re: за цигарите
« Отговор #11 -: Февруари 07, 2007, 16:59:03 pm »
Е ,не ще и не ще , да спре цигарите!
Как ли ,не съм опитвала и накрая от цялата работа аз треперя от нерви!
Поне да ги беше намалил......
Аз мога да ги спра ,когато е нужно, той не!
Казва ми " Мели каза ,че колкото за ИКСИ ,има "
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: за цигарите
« Отговор #12 -: Февруари 07, 2007, 17:34:00 pm »
Аз мога да ги спра ,когато е нужно, той не!
Казва ми " Мели каза ,че колкото за ИКСИ ,има "

Ох, изложила съм се тук явно.
Следващият път, като го видя, ще му ги забраня, обещавам.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: за цигарите
« Отговор #13 -: Февруари 07, 2007, 18:01:54 pm »
Не е лесно да накараш някого да се откаже от цигарите, освен той ако не иска. Аз започнах от далеч да обяснявам, че бих била доволна не да ги спре, а да ги намали. Това ще бъде добре както за организма му, така и за семейния бюджет (въпреки, че нямахме финансов проблем). Споразумяхме се със спестените пари да си купува нещо за хобито.  В момента дори миризмата го дразни. Прехода беше около 3-4 месеца. След това имаше период от 3 месеца през които на няколко дни пушеше по 1 цигара. Накрая сам реши, че може и без тях. Така постепенно намали цигарите като накрая ги спря окончателно. Трябва много търпение и такт. И най-вече да се каже в подходящия момент. Иначе правят всичко на инат.

*

    deni_

Re: за цигарите
« Отговор #14 -: Февруари 08, 2007, 00:10:58 am »
И при нас отказването беше моя инициатива. Предложих му да си спестява парите от цигарите и да си купува каквото поискаили или да си достави удоволствие изобщо-лични като допълнение към ежемесечните лични. Получи се. 
Re: за цигарите
« Отговор #15 -: Февруари 08, 2007, 10:46:24 am »
Трябва много търпение и такт. И най-вече да се каже в подходящия момент. Иначе правят всичко на инат.

Abloy, колко много ми се иска да ти кажа ,че не е точно така.
Че всичко е въпрос на чувство за отговорност , еднакво и за двамата.
Че сам трябва да осъзнае вредата от тях и да ги спре , поне за три месеца.......
 
Но , си признавам , права си!
Мъжете са от друга планета...............

Има само един проблем ,не ми се отдава да бъда тактична , да му се не види.... :D

Друго си е , да яхнеш метлата и да хвърляш огън и жупел , убеждавайки  , вятърните мелници в правотата си..... :balk_70:

П.П. :help: ,Мели !
*
Re: за цигарите
« Отговор #16 -: Февруари 08, 2007, 18:00:33 pm »
Efirche, съгласна съм, че ако не всички, то поне нашите мъже са от друга планета. Повтарям си аз нещо наколко месеца и отговорът е винаги отрицателен, докато някой ден "цъфне" пред мен и ми каже: "Знаеш ли какво ми хрумна?". Идва ми да го удуша. Естествено казва това за което съм си късала доста време нервите. С годините се научих да намирам подходящият тон и момент, за да споделям това, което истам да стане. Естествено той го възприема като негова инициатива, но това не ми прече.  :lol: важното е да става каквото искам.

Re: за цигарите
« Отговор #17 -: Февруари 09, 2007, 10:13:41 am »
:lol: важното е да става каквото искам.

Точно така , ЦЕЛТА ОПРАВДАВА СРЕДСТВАТА ! :D
Абе , ще се науча и аз , ама нейсе..........
Re: за цигарите
« Отговор #18 -: Февруари 12, 2007, 14:39:42 pm »
Мъжа ми също ги спря преди 2 години,но нищо.Единствената промяна е,че напълня.Сега ни предстой операция другата седмица.Аз съм доста притеснена,още повече като чета някой неща тук за това какви са периодите на възстановяване .
*
Re: за цигарите
« Отговор #19 -: Февруари 15, 2007, 21:24:25 pm »
Моят мъж си има много нерви и е много зает и според него цигарите го успокояват. Още няма време да посетим лекаря но вече съм решена да опитам всичко идната седмица за да се случи това посещение най-накрая. : :cry: :help: :BangHead: