0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    deni_

за цигарите
« -: Януари 28, 2007, 16:55:05 pm »
Преди няколко години с мажа ми ходихме по мъките за да си имаме бебе. Е най-накрая стана. Неговите резултати от спермограма бяха отчайващи. А сега когато правим опит за 2ро, след като вече не пуши 1год резултатите са му перфектни. Възможно ли е толкова силно да се отразяват цигарите?
*
Re: за цигарите
« Отговор #1 -: Януари 28, 2007, 17:04:42 pm »
възможно е ,
при моя мъж,година и половина след като спря цигарите обема скочи от 38 мил. на 78 мил.,а морфологията от 4 на 14%.
Re: за цигарите
« Отговор #2 -: Януари 28, 2007, 17:06:51 pm »
Цитат
Много сериозно влияние оказват тютюнопушенето, прекомерната употреба на алкохол, кафе, стимуланти и наркотици. Доказано е, че те директно увреждат клетките, от които произлиза сперматозоидът. Никотинът и катраните оказват пагубно влияние върху оплодителните качества на спермата, основно върху концентрацията на сперматозоидите, подвижността и морфологията им. Към това можем да добавим и, че тютюнопушенето се свързва със слабата функция на сперматозоидите при пенетрационен тест, както и води до увеличаване на левкоцитите в еякулата.
http://www.zachatie.org/modules.php?name=Sections&op=viewarticle&artid=44
http://www.zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=158
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: за цигарите
« Отговор #3 -: Януари 28, 2007, 17:17:24 pm »
Цигарите се отразяват пагубно на сперматогенезата. Нали сте виждали онези надписи върху цигарените кутии - Пушенето уврежда сперматозоидите. Тия неща не са написани случайно, просто защото на някого нещо му е хрумнало. Аз не съм виждала мъж, който е бил с лоши показатели, да е спрял да пуши и да не му се е подобрила спермограмата. Само че много на лошо ме гледат тия мъже, като им забранявам да пушат, имам чувството, че ще ме набият някой ден. :lol:


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: за цигарите
« Отговор #4 -: Януари 28, 2007, 18:24:37 pm »
Уф, при нас ефектът от спирането на цигарите за съжаление е нулев, но нашият проблем е и имунологичен, това оправяне няма. Оставам си обаче ожесточен противник на цигарения дим, мисля си че при все лоши резултати трябва да се полага максимално усилие, има няма резултат, нещо като да правим каквото трябва а да става каквото ще. Е, надявам се "каквото ще-то" да е бебе :D, впрочем не се надявам, а вярвам, че и работя по въпроса, работим де: аз, той, док + екип :D :D :D. Важното е да има схема и път на действие!!!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: за цигарите
« Отговор #5 -: Януари 28, 2007, 22:23:34 pm »
Моят мъж спря цигарите преди година, а преди 3 месеца си направи операция от варикоцеле. Това означава ли, че можем да очакваме положителни резултати? Кога най-рано може да се направи контролна спермограма?

*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: за цигарите
« Отговор #6 -: Януари 29, 2007, 10:26:49 am »
наистина цигарите оказват влияние, при нас също след като ги спряхме, резултатите значително се подобриха, както и много от изследванията. всичко е индивидуално, но все пак в името на детето си заслужава.
никога не отстъпвай на принципите си!
*
Re: за цигарите
« Отговор #7 -: Февруари 04, 2007, 11:33:28 am »
Някой може ли да ми каже колко време след отказването на цигарите могат да се наблюдават подобрения в спермограмата му?
Re: за цигарите
« Отговор #8 -: Февруари 04, 2007, 11:34:50 am »
Някой може ли да ми каже колко време след отказването на цигарите могат да се наблюдават подобрения в спермограмата му?

Поне три месеца.
*
Re: за цигарите
« Отговор #9 -: Февруари 04, 2007, 11:44:57 am »
Благодаря
*

    deni_

Re: за цигарите
« Отговор #10 -: Февруари 04, 2007, 18:40:28 pm »
Много благодаря за отговорите. Не знаех, че влиянието на цигарите е чак толкова силно. Резултатите при мъжа ми бяха перфектни, а преди отчайващи. Странно е желанието на хората да се самоунищожават.
Re: за цигарите
« Отговор #11 -: Февруари 07, 2007, 16:59:03 pm »
Е ,не ще и не ще , да спре цигарите!
Как ли ,не съм опитвала и накрая от цялата работа аз треперя от нерви!
Поне да ги беше намалил......
Аз мога да ги спра ,когато е нужно, той не!
Казва ми " Мели каза ,че колкото за ИКСИ ,има "
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: за цигарите
« Отговор #12 -: Февруари 07, 2007, 17:34:00 pm »
Аз мога да ги спра ,когато е нужно, той не!
Казва ми " Мели каза ,че колкото за ИКСИ ,има "

Ох, изложила съм се тук явно.
Следващият път, като го видя, ще му ги забраня, обещавам.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: за цигарите
« Отговор #13 -: Февруари 07, 2007, 18:01:54 pm »
Не е лесно да накараш някого да се откаже от цигарите, освен той ако не иска. Аз започнах от далеч да обяснявам, че бих била доволна не да ги спре, а да ги намали. Това ще бъде добре както за организма му, така и за семейния бюджет (въпреки, че нямахме финансов проблем). Споразумяхме се със спестените пари да си купува нещо за хобито.  В момента дори миризмата го дразни. Прехода беше около 3-4 месеца. След това имаше период от 3 месеца през които на няколко дни пушеше по 1 цигара. Накрая сам реши, че може и без тях. Така постепенно намали цигарите като накрая ги спря окончателно. Трябва много търпение и такт. И най-вече да се каже в подходящия момент. Иначе правят всичко на инат.

*

    deni_

Re: за цигарите
« Отговор #14 -: Февруари 08, 2007, 00:10:58 am »
И при нас отказването беше моя инициатива. Предложих му да си спестява парите от цигарите и да си купува каквото поискаили или да си достави удоволствие изобщо-лични като допълнение към ежемесечните лични. Получи се. 
Re: за цигарите
« Отговор #15 -: Февруари 08, 2007, 10:46:24 am »
Трябва много търпение и такт. И най-вече да се каже в подходящия момент. Иначе правят всичко на инат.

Abloy, колко много ми се иска да ти кажа ,че не е точно така.
Че всичко е въпрос на чувство за отговорност , еднакво и за двамата.
Че сам трябва да осъзнае вредата от тях и да ги спре , поне за три месеца.......
 
Но , си признавам , права си!
Мъжете са от друга планета...............

Има само един проблем ,не ми се отдава да бъда тактична , да му се не види.... :D

Друго си е , да яхнеш метлата и да хвърляш огън и жупел , убеждавайки  , вятърните мелници в правотата си..... :balk_70:

П.П. :help: ,Мели !
*
Re: за цигарите
« Отговор #16 -: Февруари 08, 2007, 18:00:33 pm »
Efirche, съгласна съм, че ако не всички, то поне нашите мъже са от друга планета. Повтарям си аз нещо наколко месеца и отговорът е винаги отрицателен, докато някой ден "цъфне" пред мен и ми каже: "Знаеш ли какво ми хрумна?". Идва ми да го удуша. Естествено казва това за което съм си късала доста време нервите. С годините се научих да намирам подходящият тон и момент, за да споделям това, което истам да стане. Естествено той го възприема като негова инициатива, но това не ми прече.  :lol: важното е да става каквото искам.

Re: за цигарите
« Отговор #17 -: Февруари 09, 2007, 10:13:41 am »
:lol: важното е да става каквото искам.

Точно така , ЦЕЛТА ОПРАВДАВА СРЕДСТВАТА ! :D
Абе , ще се науча и аз , ама нейсе..........
Re: за цигарите
« Отговор #18 -: Февруари 12, 2007, 14:39:42 pm »
Мъжа ми също ги спря преди 2 години,но нищо.Единствената промяна е,че напълня.Сега ни предстой операция другата седмица.Аз съм доста притеснена,още повече като чета някой неща тук за това какви са периодите на възстановяване .
*
Re: за цигарите
« Отговор #19 -: Февруари 15, 2007, 21:24:25 pm »
Моят мъж си има много нерви и е много зает и според него цигарите го успокояват. Още няма време да посетим лекаря но вече съм решена да опитам всичко идната седмица за да се случи това посещение най-накрая. : :cry: :help: :BangHead:
Re: за цигарите
« Отговор #20 -: Февруари 15, 2007, 21:53:11 pm »
Lucky - нервите и ядовете на работа са само оправдание!!! Моят мъж също има много нерви, неприятности, стресови ситуации на работа, освен това работи на две места!!!!
Това не му пречи от януари миналата година да не пуши... Всичко е въпрос на воля и добро решение!!!

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: за цигарите
« Отговор #21 -: Февруари 15, 2007, 23:48:45 pm »
Лично мое мнение, като се извинявам на пушачките, че никога не съм пушила и не мога да кажа от първа ръка, но определено мисля, че пушещите изглеждат по-изнервени. Поне около мен пушачите се оплакват от безсъние, от нерви, от раздразнителност, не знам как точно ги "успокояват" в същото време цигарите. Виж периодът на отказване си е още по-изнервен и труден, но все пак минава.
*
Re: за цигарите
« Отговор #22 -: Февруари 20, 2007, 23:46:05 pm »
Цигарите се отразяват пагубно на сперматогенезата. Нали сте виждали онези надписи върху цигарените кутии - Пушенето уврежда сперматозоидите. Тия неща не са написани случайно, просто защото на някого нещо му е хрумнало. Аз не съм виждала мъж, който е бил с лоши показатели, да е спрял да пуши и да не му се е подобрила спермограмата. Само че много на лошо ме гледат тия мъже, като им забранявам да пушат, имам чувството, че ще ме набият някой ден. :lol:
Де да можех да му забраня...като си е решил че няма да окаже кой знае какво влияние и това е,не ги спира...въпреки че е лекар!Ами не се учудвам в известна степен - като се има предвид, че всичките ни приятели не са имали никакъв проблем ,и то доста закоравели пушачи сред тях...Ох надявам се Икси-то ни да успее сега март месец,ако не - ще го натискам да ги отказва - това, че други пушачи успяват да направят бебе не означава че можеш да си пушиш на воля и да очакваш всичко да е наред...!!!


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
Re: за цигарите
« Отговор #23 -: Февруари 22, 2007, 19:00:57 pm »
Цигарите се отразяват пагубно на сперматогенезата.
Още от днес ще го подхвана моя на тази тема ... Дано му уври главата ...
Кофти нещо са цигарите, за всичко не само за сперматогенезата. Само не знам с какви аргументи да се зареда  :)
*
Re: за цигарите
« Отговор #24 -: Февруари 23, 2007, 08:08:22 am »
не, че да вървя на обратно на всички, и двамата с моя не пушиме, мисля, че това е нещо наистина отвратително, ама спермограмата му хич не е цвете, при това без 1 цигара!в същото време брат му пуши по 2 кутии на ден, етървата хваща от поглед.явно не са само цигарите, има си и други фактори!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: за цигарите
« Отговор #25 -: Февруари 23, 2007, 12:33:52 pm »
Цигарите се отразяват пагубно на сперматогенезата. Нали сте виждали онези надписи върху цигарените кутии - Пушенето уврежда сперматозоидите. Тия неща не са написани случайно, просто защото на някого нещо му е хрумнало. Аз не съм виждала мъж, който е бил с лоши показатели, да е спрял да пуши и да не му се е подобрила спермограмата. Само че много на лошо ме гледат тия мъже, като им забранявам да пушат, имам чувството, че ще ме набият някой ден. :lol:
Де да можех да му забраня...като си е решил че няма да окаже кой знае какво влияние и това е,не ги спира...въпреки че е лекар!Ами не се учудвам в известна степен - като се има предвид, че всичките ни приятели не са имали никакъв проблем ,и то доста закоравели пушачи сред тях...Ох надявам се Икси-то ни да успее сега март месец,ако не - ще го натискам да ги отказва - това, че други пушачи успяват да направят бебе не означава че можеш да си пушиш на воля и да очакваш всичко да е наред...!!!

Я ми го прати този юнак да си поговорим колегиално и насаме с него.  :witch:


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Жужка

  • ****
  • 564
  • Фен на Пегъзи Музовски
Re: за цигарите
« Отговор #26 -: Февруари 23, 2007, 15:50:07 pm »
Мели, може ли да ти пратя и моя юнак  :lol:
Щото аз като яхна метлата няма почти никакъв резултат ...
Мога, стига да искам.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: за цигарите
« Отговор #27 -: Февруари 23, 2007, 18:20:28 pm »
Мели, може ли да ти пратя и моя юнак  :lol:
Щото аз като яхна метлата няма почти никакъв резултат ...

Всички юнаци-пушачи под строй и при мене да си посъскаме.  :a_snake_01:


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: за цигарите
« Отговор #28 -: Февруари 23, 2007, 22:27:14 pm »
Цигарите се отразяват пагубно на сперматогенезата. Нали сте виждали онези надписи върху цигарените кутии - Пушенето уврежда сперматозоидите. Тия неща не са написани случайно, просто защото на някого нещо му е хрумнало. Аз не съм виждала мъж, който е бил с лоши показатели, да е спрял да пуши и да не му се е подобрила спермограмата. Само че много на лошо ме гледат тия мъже, като им забранявам да пушат, имам чувството, че ще ме набият някой ден. :lol:
Де да можех да му забраня...като си е решил че няма да окаже кой знае какво влияние и това е,не ги спира...въпреки че е лекар!Ами не се учудвам в известна степен - като се има предвид, че всичките ни приятели не са имали никакъв проблем ,и то доста закоравели пушачи сред тях...Ох надявам се Икси-то ни да успее сега март месец,ако не - ще го натискам да ги отказва - това, че други пушачи успяват да направят бебе не означава че можеш да си пушиш на воля и да очакваш всичко да е наред...!!!

Я ми го прати този юнак да си поговорим колегиално и насаме с него.  :witch:
С най-голямо удоволствие бих ти го пратила,Мели - аз вече съм вдигнала ръце и съм се отказала да му набивам в главата,че трябва да ги спре :bonk:,но току виж се вслушал,чувайки го от колега..!  :balk_602:


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: за цигарите
« Отговор #29 -: Февруари 23, 2007, 22:42:00 pm »
С най-голямо удоволствие бих ти го пратила,Мели - аз вече съм вдигнала ръце и съм се отказала да му набивам в главата,че трябва да ги спре :bonk:,но току виж се вслушал,чувайки го от колега..!  :balk_602:

Ще се изненадаш колко много хора съм отказала да пушат. Понякога чак сама се изненадвам.  :lol:

Истината е, че на хората трябва да им се говори, да им се обяснява, ако е колега, още по-добре, ще разбере доказателствата, ще разчете правилно посланието ...


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: за цигарите
« Отговор #30 -: Февруари 23, 2007, 23:01:29 pm »
Цитат

Ще се изненадаш колко много хора съм отказала да пушат. Понякога чак сама се изненадвам.  :lol:

Е,сега с това изявление направо си ме амбицира да му организирам една среща на четири очи с теб! :lol: Щото той си е такъв твърдоглав за тия цигари,че ако някой успее да го откаже, ще го призная за велик!!!! :wave: :wink:
« Последна редакция: Февруари 24, 2007, 10:28:48 am от Lali »


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: за цигарите
« Отговор #31 -: Февруари 23, 2007, 23:07:15 pm »
Айде, ако пък не успея, ще те черпя един обяд и така все ще си на далавера.  :lol:


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: за цигарите
« Отговор #32 -: Февруари 23, 2007, 23:20:23 pm »
Айде, ако пък не успея, ще те черпя един обяд и така все ще си на далавера.  :lol:
Навита съм!Макар че по-скоро аз ще те почерпя,за проявените усилия (а и похабени нерви), с моя твърдоглавец! :lol: :lol: Сега сме започнали Икси процедура, но след това като приключи(надявам се успешно!),ще се включа тук пак да ти напомня за тази оферта :wink: :lol:


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: за цигарите
« Отговор #33 -: Април 30, 2007, 19:56:22 pm »
Леле, момичетааа като чета тези редове и направо настръхвам.. Моя сладур пуши над кутия на ден (даже понякога са и две :x), а пък аз се чудя защо му е толкова ужасна спермограмата.. Наистина не подозирах, че цигарите вредят ЧАК толкова. УЖАС! А, не, миличък, ще трябва да се боря някакси. Аз как ги отказах отраз. Дано да се преборя. Стискайте ми палци. А ако някой ми даде линкове за "ужасяващи материали" по темата, ще съм мн. благодарна за да му ги дам да чете пък белким се стресне..  :?

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: за цигарите
« Отговор #34 -: Май 01, 2007, 12:06:25 pm »
той много добре знае, до какви ужасяващи болести може да допринесе тютюнопушенето. така че е необходимо сам да прецени иска или не иска да подобри материала си. Съпруга ми след иксито отново пропуши, но след неуспешния финал - САМ реши да ги спре окончателно /за сега  :wink:/.
Успех на всички ни!!! :grouphug:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: за цигарите
« Отговор #35 -: Май 01, 2007, 13:47:29 pm »
Мъжа ми пушеше по две кутии на ден, преди седем години ги спря.Смятате ли,  че лошата морфология може да е от дъгогдишен пушачески стаж макар от седем години да не запалвал?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: за цигарите
« Отговор #36 -: Май 01, 2007, 13:52:10 pm »
и да и не.  :(

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: за цигарите
« Отговор #37 -: Юни 17, 2007, 14:30:25 pm »
  Мислите ли че при пълно отсъствие на сперматозоиди в еякулата,могат да се появят след спиране на цигарите,не веднага ,разбира се!?Има ли въобще такива случаи? 8O
*
Re: за цигарите
« Отговор #38 -: Юни 17, 2007, 14:35:33 pm »
   Искам да попитам дали при пълно отсъствие на сперматозоиди в еякулата,след спиране на цигарите ,могат да се появят,не веднага разбира се!?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: за цигарите
« Отговор #39 -: Юни 17, 2007, 14:46:40 pm »
Трудна работа само със отказване, но с октазване и правилна терапия има шанс!
Ние след спиране на тютюнеца и лечение увеличихме бройката 4 пъти, респ. и всички др. показатели де!
Пожелавам ти успех! :)

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: за цигарите
« Отговор #40 -: Юни 18, 2007, 13:59:37 pm »
Трудна работа само със отказване, но с октазване и правилна терапия има шанс!
Ние след спиране на тютюнеца и лечение увеличихме бройката 4 пъти, респ. и всички др. показатели де!
Пожелавам ти успех! :)

Благодаря!Все пак вие сте имали някаква бройка в началото,нали?А при нас не е така... :sperm:Ще мечтаем дори за 1! :D
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: за цигарите
« Отговор #41 -: Юни 18, 2007, 14:01:15 pm »
Мечтите се сбъдват, нали знаеш? :D

Къде се лекувате?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: за цигарите
« Отговор #42 -: Юни 18, 2007, 14:03:49 pm »
  Ами ние научихме преди 10 дена ,дори още док не е назовал диагнозата ,ама това е положението,сега започваме толкова бавно всичко става ...В сравнително голям град сме ,ако това имаш предвид. :)
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: за цигарите
« Отговор #43 -: Юни 18, 2007, 15:51:18 pm »
ами ще ти разкажа за нас: след 8 години и няколко "спермограми", се установи че сме с олигоастенозооспермия и 3,5% морфология, после при уролог, после изследвахме хормоните /слава на Бог, нямаме отклонения/, нямаме и варикоцеле, после терапия, съпроводена с отказване на цигарите и хоп след 3 месеца се озовахме с подобрение: астенозооспермия :D.
нещата при вас са по-различни, но оснвната идея ми е, че ще трябва да намерите правилния лекар, да разберете на какво се дължи липсата на сперматозоиди, и какви са вариантите за лечение. Според мен се насочете към София.
Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: за цигарите
« Отговор #44 -: Юни 18, 2007, 18:21:19 pm »
   Благодаря ,ще действаме засега чакам да видя какво ще ми каже моя док,а после ще ходим по градовете,като сметна че се е изчерпал.Той не знам защо  почна с мои изследвания ,днес ги взех ,всичко е добжре
Но незнам дали са достатъчни...?За мен имам предвид? :?А за него ще видим той какво ще каже пък шосле ще мислим накъде .Искал някакви инжекции,мускулни да му бие за 100 дена  и т .н.
   Чао засега !!! :)
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: за цигарите
« Отговор #45 -: Юни 18, 2007, 18:25:10 pm »
Ние сме били Провирон и после Прегнили, пил е и Клостил за цял месец, не си губи времето, потърси авторитетно мнение!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: за цигарите
« Отговор #46 -: Юни 18, 2007, 18:51:21 pm »
какво искаш да кажеш,че тези неща не помагат ли ?А как се открива това варикоцеле?Възможно ли е само от оглед и опипване да се разбере?Док това прави с моя...?
 :?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: за цигарите
« Отговор #47 -: Юни 18, 2007, 19:00:51 pm »
мииии принципно с оглед и опипване се диагностицира варикоцеле.
незнам дали при вас ще доведе до резултат предписаното ви лечение, просто аз се опитвам да ти кажа че ние изгубихме години докато стигнем до верния път.
Момичетата тук препоръчват Д-р Кацаров, ние не сме ходили там и нищо не мога да кажа по въпроса, 100 дни са три месеца и кусур, надявам се сте на прав път!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: за цигарите
« Отговор #48 -: Юни 20, 2007, 14:03:35 pm »
Svejo, щом нямате нито един трябва да направите биопсия. Да се установи дали в тестисите има или не. Моят съвет е да се консултирате с д-р Кацаров, вие този курс с инжекциите пак може да си го проведете, но то не пречи да действате и на други фронтове.
Късмет :goodluck:
« Последна редакция: Юни 20, 2007, 14:05:18 pm от zvetun4o »
Re: за цигарите
« Отговор #49 -: Юни 21, 2007, 10:22:52 am »
Svejo, азооспермията /липсата на сперматозоиди в еякулата/ е състояние - не е диагноза. Трябва да откриете причината ,защо е така. За да се правят заключения и да провеждате лечение е важно да имате:
спермограма /качествена, в център по стерилитет/
преглед при андролог
хормонални, генетични и др. изследвания, назначени от лекар.
Zvetun4o e права, че е важно да се направи биопсия. Но достоверната спермограма може да даде отговор дали все пак има дори единични бройки в еякулата, след определени обработки.
Обърнете се към компетентен лекар, не всички уролози имат знанията да се борят със стерилетет.
Re: за цигарите
« Отговор #50 -: Юни 25, 2007, 22:21:01 pm »
Обърнете се към компетентен лекар, не всички уролози имат знанията да се борят със стерилетет.
Аз не знам дали има изобщо уролози в България, които да знаят как да се борят със стерилитета. Прави ми впечатление, че двойките с десет и повече години стерилитет са с мъжки фактор. За съжаление. Мели, която не е уролог, ги слага в малкия си джоб повечето наши уролози.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: за цигарите
« Отговор #51 -: Юни 26, 2007, 15:59:38 pm »
Аз не знам дали има изобщо уролози в България, които да знаят как да се борят със стерилитета. Прави ми впечатление, че двойките с десет и повече години стерилитет са с мъжки фактор. За съжаление. Мели, която не е уролог, ги слага в малкия си джоб повечето наши уролози.
Има андролози - аз знам за двама поне: д-р Кацаров и един професор пак в София , ама не се сещам сега за името - нещо с Б. беше.
А за цигарите - като отидохме при доц. Конова, много ми хареса тя какво предписа на мъжа ми:
1. Спиране на цигарите  :lol: Няма искам не искам!
2. Посещение при специалист андролог - д-р Милен Кацаров.
3. Прием на антиоксиданти.
Ами сега остава да видим и положителния резултат от прилагането на "рецептата" ;)


*
Re: за цигарите
« Отговор #52 -: Юни 26, 2007, 19:53:58 pm »
Svejo, азооспермията /липсата на сперматозоиди в еякулата/ е състояние - не е диагноза. Трябва да откриете причината ,защо е така. За да се правят заключения и да провеждате лечение е важно да имате:
спермограма /качествена, в център по стерилитет/
преглед при андролог
хормонални, генетични и др. изследвания, назначени от лекар.
Zvetun4o e права, че е важно да се направи биопсия. Но достоверната спермограма може да даде отговор дали все пак има дори единични бройки в еякулата, след определени обработки.
Обърнете се към компетентен лекар, не всички уролози имат знанията да се борят със стерилетет.
 
   Момичета,благодаря ви за напътствията,аз вече от много четене в сайта долу-горе съм информирана каво трябва да се прави,и най-вече не съ толкова притеснена,както в началото.Исках да ви спомена че при нас нещата малко се "промениха",разликата не е голяма но все пак разбрах че имаме 2-3 сперматозоида на поле,неподвижни.Незнам дали съм права ама ми се струва че това означава ,че имаме сперматогенеза ,вие какво мислите?
  Понеже темата е за цигарите ,ще кажа че ние ги спряхме веднага,заедно с алкохола,който е сведн до мин.(по1 бира на вечер или по чша бяло вино)с тенденция и това да с енамали.Започнахме с витамините,чайовете плодове и т н.Аз съм оптимист и ще очаквам най-доброто!Да покачим резултата ,разбира се !!! :)
  Тази седмица сме на спермогерама при док Александров!
   Успех на всички ви пожелавам!!!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: за цигарите
« Отговор #53 -: Юни 26, 2007, 20:18:20 pm »
Цитат
Момичета,благодаря ви за напътствията,аз вече от много четене в сайта долу-горе съм информирана каво трябва да се прави,и най-вече не съ толкова притеснена,както в началото.Исках да ви спомена че при нас нещата малко се "промениха",разликата не е голяма но все пак разбрах че имаме 2-3 сперматозоида на поле,неподвижни.Незнам дали съм права ама ми се струва че това означава ,че имаме сперматогенеза ,вие какво мислите?
  Понеже темата е за цигарите ,ще кажа че ние ги спряхме веднага,заедно с алкохола,който е сведн до мин.(по1 бира на вечер или по чша бяло вино)с тенденция и това да с енамали.Започнахме с витамините,чайовете плодове и т н.Аз съм оптимист и ще очаквам най-доброто!Да покачим резултата ,разбира се !!! Smile
  Тази седмица сме на спермогерама при док Александров!
   Успех на всички ви пожелавам!!!

Браво!  :balk_46:
« Последна редакция: Юни 26, 2007, 22:54:04 pm от evro »

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: за цигарите
« Отговор #54 -: Юни 27, 2007, 16:54:58 pm »
Цитат
Момичета,благодаря ви за напътствията,аз вече от много четене в сайта долу-горе съм информирана каво трябва да се прави,и най-вече не съ толкова притеснена,както в началото.Исках да ви спомена че при нас нещата малко се "промениха",разликата не е голяма но все пак разбрах че имаме 2-3 сперматозоида на поле,неподвижни.Незнам дали съм права ама ми се струва че това означава ,че имаме сперматогенеза ,вие какво мислите?
  Понеже темата е за цигарите ,ще кажа че ние ги спряхме веднага,заедно с алкохола,който е сведн до мин.(по1 бира на вечер или по чша бяло вино)с тенденция и това да с енамали.Започнахме с витамините,чайовете плодове и т н.Аз съм оптимист и ще очаквам най-доброто!Да покачим резултата ,разбира се !!! Smile
  Тази седмица сме на спермогерама при док Александров!
   Успех на всички ви пожелавам!!!
   На кое точно ми ръкопляскаш бе евро?!На това че сме спрели цигарите или че имаме 2-3 неподвижни?!!!?:) :) :)

Браво!  :balk_46:
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: за цигарите
« Отговор #55 -: Юни 27, 2007, 17:26:32 pm »
на това:
Цитат
много четене в сайта долу-горе съм информирана каво трябва да се прави,и най-вече не съ толкова притеснена,както в началото
на това:
Цитат
Понеже темата е за цигарите ,ще кажа че ние ги спряхме веднага
и на това:
Цитат
Аз съм оптимист и ще очаквам най-доброто!

Отделих ти достатъчно време си, и някак ми стана притно от думите ти!

Пожелавам ви успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: за цигарите
« Отговор #56 -: Юни 29, 2007, 09:30:46 am »
Svejo, това че са се появили единични сперматозоиди, макар и неподвижни означава че имате шанс проблема да не е обструктивен.
Спирането на цигарите е просто задължително.
*
Re: за цигарите
« Отговор #57 -: Юли 09, 2007, 00:49:40 am »
  Такааа сега ,момичета,трябва да ви споделя че имаме 2ра  спермограма.Имаме хубава морфология, малък брой:1 000 000 на мл и,подвижност под нормата,но все пак,имаме подвижни.Казаха ни че сме идеални за инвитро и аз не смятам да чакаме ,а наесен да го почваме .Така че това е положението .Ако някоя от вас има опит с избор на клиника и други подробности ,ще се радвам да сподели .Чао засега и благодаря за вниманието.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: за цигарите
« Отговор #58 -: Юли 09, 2007, 14:41:42 pm »
Забележителен напредък, браво!


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: за цигарите
« Отговор #59 -: Юли 10, 2007, 11:22:57 am »
Виждам , че при мъжа цигарите се отразяват пагубно на спермата, а при жената? Пречат ли , за да се забременее.
И много моля Мели или някой друг да даде съвет, как се отказват цигарите, т.к. при мен е изключително трудно, да не кажа невъзможно и не оставайте с впечатлението , че нямам воля или достатъчно инат... отказвала съм храната за 30 дни, както и алкохола за година, да не говорим, че и вода мога да не пия 3 дена... но пустите цигари - не съм вярвала, че е възможно да си така зависим от нещо.
Помощщщщщ :oops:
*
Re: за цигарите
« Отговор #60 -: Юли 10, 2007, 21:49:04 pm »
Може, може! Само инат трябва. От опит ти го казвам. Мноооого инат. Баща ми пушеше по 2,5 кутии на ден, но каза, че ги отказва и през последните 22 години е изпушил 3 цигари.
Инат, мале, инат!

*
Re: за цигарите
« Отговор #61 -: Юли 10, 2007, 22:08:16 pm »
Re: за цигарите
« Отговор #62 -: Юли 11, 2007, 10:36:03 am »
От години се каня да ги откажа, но истината е че страшно обичам да пуша.
Има и още нещо, което явно ми влияе на решението и то подсъзнателно.
Прабаба ми например, пушеше от сутрин до вечер нон стоп. Беше родила 20 здрави деца и умря на 109 години. На всичко отгоре и пиеше мастика - доста. А в същото време около мен измря страшно много народ - млад и зелен от болести без да бяха запалили цигара и въобще не пиеха.
Не знам, явно стреса в който живея, цигарите са нещото, което ме успокоява....
Не, че е извинение... но като се замисля от друга страна май няма нищо по - силно което да желая от бебеееее... та затова ще се мобилизирам и ще трябва да опитам да ги махна гадните цигари.
 :(
« Последна редакция: Юли 11, 2007, 10:38:23 am от Palinka »