0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: за цигарите
« Отговор #40 -: Юни 18, 2007, 13:59:37 pm »
Трудна работа само със отказване, но с октазване и правилна терапия има шанс!
Ние след спиране на тютюнеца и лечение увеличихме бройката 4 пъти, респ. и всички др. показатели де!
Пожелавам ти успех! :)

Благодаря!Все пак вие сте имали някаква бройка в началото,нали?А при нас не е така... :sperm:Ще мечтаем дори за 1! :D
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: за цигарите
« Отговор #41 -: Юни 18, 2007, 14:01:15 pm »
Мечтите се сбъдват, нали знаеш? :D

Къде се лекувате?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: за цигарите
« Отговор #42 -: Юни 18, 2007, 14:03:49 pm »
  Ами ние научихме преди 10 дена ,дори още док не е назовал диагнозата ,ама това е положението,сега започваме толкова бавно всичко става ...В сравнително голям град сме ,ако това имаш предвид. :)
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: за цигарите
« Отговор #43 -: Юни 18, 2007, 15:51:18 pm »
ами ще ти разкажа за нас: след 8 години и няколко "спермограми", се установи че сме с олигоастенозооспермия и 3,5% морфология, после при уролог, после изследвахме хормоните /слава на Бог, нямаме отклонения/, нямаме и варикоцеле, после терапия, съпроводена с отказване на цигарите и хоп след 3 месеца се озовахме с подобрение: астенозооспермия :D.
нещата при вас са по-различни, но оснвната идея ми е, че ще трябва да намерите правилния лекар, да разберете на какво се дължи липсата на сперматозоиди, и какви са вариантите за лечение. Според мен се насочете към София.
Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: за цигарите
« Отговор #44 -: Юни 18, 2007, 18:21:19 pm »
   Благодаря ,ще действаме засега чакам да видя какво ще ми каже моя док,а после ще ходим по градовете,като сметна че се е изчерпал.Той не знам защо  почна с мои изследвания ,днес ги взех ,всичко е добжре
Но незнам дали са достатъчни...?За мен имам предвид? :?А за него ще видим той какво ще каже пък шосле ще мислим накъде .Искал някакви инжекции,мускулни да му бие за 100 дена  и т .н.
   Чао засега !!! :)
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: за цигарите
« Отговор #45 -: Юни 18, 2007, 18:25:10 pm »
Ние сме били Провирон и после Прегнили, пил е и Клостил за цял месец, не си губи времето, потърси авторитетно мнение!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: за цигарите
« Отговор #46 -: Юни 18, 2007, 18:51:21 pm »
какво искаш да кажеш,че тези неща не помагат ли ?А как се открива това варикоцеле?Възможно ли е само от оглед и опипване да се разбере?Док това прави с моя...?
 :?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: за цигарите
« Отговор #47 -: Юни 18, 2007, 19:00:51 pm »
мииии принципно с оглед и опипване се диагностицира варикоцеле.
незнам дали при вас ще доведе до резултат предписаното ви лечение, просто аз се опитвам да ти кажа че ние изгубихме години докато стигнем до верния път.
Момичетата тук препоръчват Д-р Кацаров, ние не сме ходили там и нищо не мога да кажа по въпроса, 100 дни са три месеца и кусур, надявам се сте на прав път!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: за цигарите
« Отговор #48 -: Юни 20, 2007, 14:03:35 pm »
Svejo, щом нямате нито един трябва да направите биопсия. Да се установи дали в тестисите има или не. Моят съвет е да се консултирате с д-р Кацаров, вие този курс с инжекциите пак може да си го проведете, но то не пречи да действате и на други фронтове.
Късмет :goodluck:
« Последна редакция: Юни 20, 2007, 14:05:18 pm от zvetun4o »
Re: за цигарите
« Отговор #49 -: Юни 21, 2007, 10:22:52 am »
Svejo, азооспермията /липсата на сперматозоиди в еякулата/ е състояние - не е диагноза. Трябва да откриете причината ,защо е така. За да се правят заключения и да провеждате лечение е важно да имате:
спермограма /качествена, в център по стерилитет/
преглед при андролог
хормонални, генетични и др. изследвания, назначени от лекар.
Zvetun4o e права, че е важно да се направи биопсия. Но достоверната спермограма може да даде отговор дали все пак има дори единични бройки в еякулата, след определени обработки.
Обърнете се към компетентен лекар, не всички уролози имат знанията да се борят със стерилетет.
Re: за цигарите
« Отговор #50 -: Юни 25, 2007, 22:21:01 pm »
Обърнете се към компетентен лекар, не всички уролози имат знанията да се борят със стерилетет.
Аз не знам дали има изобщо уролози в България, които да знаят как да се борят със стерилитета. Прави ми впечатление, че двойките с десет и повече години стерилитет са с мъжки фактор. За съжаление. Мели, която не е уролог, ги слага в малкия си джоб повечето наши уролози.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: за цигарите
« Отговор #51 -: Юни 26, 2007, 15:59:38 pm »
Аз не знам дали има изобщо уролози в България, които да знаят как да се борят със стерилитета. Прави ми впечатление, че двойките с десет и повече години стерилитет са с мъжки фактор. За съжаление. Мели, която не е уролог, ги слага в малкия си джоб повечето наши уролози.
Има андролози - аз знам за двама поне: д-р Кацаров и един професор пак в София , ама не се сещам сега за името - нещо с Б. беше.
А за цигарите - като отидохме при доц. Конова, много ми хареса тя какво предписа на мъжа ми:
1. Спиране на цигарите  :lol: Няма искам не искам!
2. Посещение при специалист андролог - д-р Милен Кацаров.
3. Прием на антиоксиданти.
Ами сега остава да видим и положителния резултат от прилагането на "рецептата" ;)


*
Re: за цигарите
« Отговор #52 -: Юни 26, 2007, 19:53:58 pm »
Svejo, азооспермията /липсата на сперматозоиди в еякулата/ е състояние - не е диагноза. Трябва да откриете причината ,защо е така. За да се правят заключения и да провеждате лечение е важно да имате:
спермограма /качествена, в център по стерилитет/
преглед при андролог
хормонални, генетични и др. изследвания, назначени от лекар.
Zvetun4o e права, че е важно да се направи биопсия. Но достоверната спермограма може да даде отговор дали все пак има дори единични бройки в еякулата, след определени обработки.
Обърнете се към компетентен лекар, не всички уролози имат знанията да се борят със стерилетет.
 
   Момичета,благодаря ви за напътствията,аз вече от много четене в сайта долу-горе съм информирана каво трябва да се прави,и най-вече не съ толкова притеснена,както в началото.Исках да ви спомена че при нас нещата малко се "промениха",разликата не е голяма но все пак разбрах че имаме 2-3 сперматозоида на поле,неподвижни.Незнам дали съм права ама ми се струва че това означава ,че имаме сперматогенеза ,вие какво мислите?
  Понеже темата е за цигарите ,ще кажа че ние ги спряхме веднага,заедно с алкохола,който е сведн до мин.(по1 бира на вечер или по чша бяло вино)с тенденция и това да с енамали.Започнахме с витамините,чайовете плодове и т н.Аз съм оптимист и ще очаквам най-доброто!Да покачим резултата ,разбира се !!! :)
  Тази седмица сме на спермогерама при док Александров!
   Успех на всички ви пожелавам!!!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: за цигарите
« Отговор #53 -: Юни 26, 2007, 20:18:20 pm »
Цитат
Момичета,благодаря ви за напътствията,аз вече от много четене в сайта долу-горе съм информирана каво трябва да се прави,и най-вече не съ толкова притеснена,както в началото.Исках да ви спомена че при нас нещата малко се "промениха",разликата не е голяма но все пак разбрах че имаме 2-3 сперматозоида на поле,неподвижни.Незнам дали съм права ама ми се струва че това означава ,че имаме сперматогенеза ,вие какво мислите?
  Понеже темата е за цигарите ,ще кажа че ние ги спряхме веднага,заедно с алкохола,който е сведн до мин.(по1 бира на вечер или по чша бяло вино)с тенденция и това да с енамали.Започнахме с витамините,чайовете плодове и т н.Аз съм оптимист и ще очаквам най-доброто!Да покачим резултата ,разбира се !!! Smile
  Тази седмица сме на спермогерама при док Александров!
   Успех на всички ви пожелавам!!!

Браво!  :balk_46:
« Последна редакция: Юни 26, 2007, 22:54:04 pm от evro »

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: за цигарите
« Отговор #54 -: Юни 27, 2007, 16:54:58 pm »
Цитат
Момичета,благодаря ви за напътствията,аз вече от много четене в сайта долу-горе съм информирана каво трябва да се прави,и най-вече не съ толкова притеснена,както в началото.Исках да ви спомена че при нас нещата малко се "промениха",разликата не е голяма но все пак разбрах че имаме 2-3 сперматозоида на поле,неподвижни.Незнам дали съм права ама ми се струва че това означава ,че имаме сперматогенеза ,вие какво мислите?
  Понеже темата е за цигарите ,ще кажа че ние ги спряхме веднага,заедно с алкохола,който е сведн до мин.(по1 бира на вечер или по чша бяло вино)с тенденция и това да с енамали.Започнахме с витамините,чайовете плодове и т н.Аз съм оптимист и ще очаквам най-доброто!Да покачим резултата ,разбира се !!! Smile
  Тази седмица сме на спермогерама при док Александров!
   Успех на всички ви пожелавам!!!
   На кое точно ми ръкопляскаш бе евро?!На това че сме спрели цигарите или че имаме 2-3 неподвижни?!!!?:) :) :)

Браво!  :balk_46:
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: за цигарите
« Отговор #55 -: Юни 27, 2007, 17:26:32 pm »
на това:
Цитат
много четене в сайта долу-горе съм информирана каво трябва да се прави,и най-вече не съ толкова притеснена,както в началото
на това:
Цитат
Понеже темата е за цигарите ,ще кажа че ние ги спряхме веднага
и на това:
Цитат
Аз съм оптимист и ще очаквам най-доброто!

Отделих ти достатъчно време си, и някак ми стана притно от думите ти!

Пожелавам ви успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: за цигарите
« Отговор #56 -: Юни 29, 2007, 09:30:46 am »
Svejo, това че са се появили единични сперматозоиди, макар и неподвижни означава че имате шанс проблема да не е обструктивен.
Спирането на цигарите е просто задължително.
*
Re: за цигарите
« Отговор #57 -: Юли 09, 2007, 00:49:40 am »
  Такааа сега ,момичета,трябва да ви споделя че имаме 2ра  спермограма.Имаме хубава морфология, малък брой:1 000 000 на мл и,подвижност под нормата,но все пак,имаме подвижни.Казаха ни че сме идеални за инвитро и аз не смятам да чакаме ,а наесен да го почваме .Така че това е положението .Ако някоя от вас има опит с избор на клиника и други подробности ,ще се радвам да сподели .Чао засега и благодаря за вниманието.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: за цигарите
« Отговор #58 -: Юли 09, 2007, 14:41:42 pm »
Забележителен напредък, браво!


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: за цигарите
« Отговор #59 -: Юли 10, 2007, 11:22:57 am »
Виждам , че при мъжа цигарите се отразяват пагубно на спермата, а при жената? Пречат ли , за да се забременее.
И много моля Мели или някой друг да даде съвет, как се отказват цигарите, т.к. при мен е изключително трудно, да не кажа невъзможно и не оставайте с впечатлението , че нямам воля или достатъчно инат... отказвала съм храната за 30 дни, както и алкохола за година, да не говорим, че и вода мога да не пия 3 дена... но пустите цигари - не съм вярвала, че е възможно да си така зависим от нещо.
Помощщщщщ :oops: