0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: ВАРИКОЦЕЛЕ
« Отговор #60 -: Януари 07, 2009, 09:12:00 am »
той не говореше за терапия , а стимулация. Изследваните хормони бяха в норма. Тъй като ние отказахме стимулация на този етап първо защото е 1500 лв, а е по- добре да ги дам за лекарства та за моята стимулация за ин витро, отколкото за стимулация при него , която е с неясен резултат, и второ , защото той каза че тези препарати са инжекции , които се бият 3 пъти в седмицата, а мъжът ми е постоянно в движение.
Към момента ще ми помогнете ако ми кажете да очаквам ли изобщо някакво подобрение от довабките и витамините, които сега са ни зиписани
здр.при мен след такава стимулация дойде резултата.Да около 1500 е но пак е доста по евтино от 1 опит инвитро.При жените,когато се прави инвитро въпреки ,че хормоните са в норма се прави хорм.стимулация.Така е и при мъжете,когато хормоните са в норма,се прави по лека стимулация.Тези  хормони косвено или пряко участват в обр.на сперматозоидите.Аз ще съм винаги благодарен на този лекар,защото така избегнахме инвитро.Само да уточня че не става въпрос за кацаров,а за друг мн.добър уролог,при който сте ходили и вие предполагам,защото такава комплексна стимулация друг в бг не прави.Няма да споменавам името му защото тук повечето са пациенти на кацаров и да не се създават излишни полемики.Радвам се,че и вие сте се ориентирали при него.Според мен го послушай и направете стимулацията,която е ефикасна с вит.които ви е изписал.
Re: Всичко за Варикоцеле
« Отговор #61 -: Януари 08, 2009, 14:05:28 pm »
благодаря на всички, ще направим всичко , което е ноебходимо за да стигнем до желанта цел
*
Re: Всичко за Варикоцеле
« Отговор #62 -: Януари 09, 2009, 14:23:30 pm »
Rich ако може ми пиши кой е този уролог на лични!
На нас Кацаров ни каза, че има съмнение за варикоцеле, пием медикементи от август 2008, но никакъв резултат!
Имаме и едно неуспешно Инвитро/ИКСИ септември/октомври. Сега ще се подготвяме за ново.
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Всичко за Варикоцеле
« Отговор #63 -: Януари 18, 2009, 03:00:53 am »
Здравейте моми4ета,днес разбрахме диагнозата на мъжът ми - варикоцеле,ужасена съм и много уплашена,уролога ни препоръ4ва първо ин витро и след това операция,и не обратното защото можело да минат около 2 години след операцията за да се подобрят показателите(при нас главния проблем е морфологията 1% по Крюгер)това ме щокира тотално,на 27г съм и уролога смята 4е не трябва да отлагаме ин витрото....но тук 4ета за др мъже които имат подебрения дори след 3-4 месеца!!!Не знам какво да си мисля,възможно ли е да планираме ин витро ,а междувременно да направим операцията...знам ли може пък докато си 4акаме реда,нещата да се пооправят....живея в 4ужбина и тук за ин витро се 4ака по 4-5 месеца,понякога и пове4е :(
оххх...не знам дали някой разбра нещо от поста ми...мн объркано обясних,ама и аз самата съм страшно объркана :(.....
Моля ви,дайте ми съвет...ако някой може да ми отговори...много съм от4аяна :(
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Всичко за Варикоцеле
« Отговор #64 -: Януари 18, 2009, 10:33:18 am »
фибо не съм наясно с този проблем но мисля че трябва да послушате доктора.Подобрението при всеки е много индивидуално възможно съпругът ти да се подобри много бързо,но и обратното е възможно.Моето лично мнение е че ако имате възможност не отлагайте инвитрото.Каквото и да решите ви желая успехът да дойде бързо. :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Всичко за Варикоцеле
« Отговор #65 -: Януари 18, 2009, 14:07:50 pm »
Денисче,благодаря ти за подкрепата,не знам какво ще правим...дори още не сме го обсъдили :( и двамата сме в щок 8O
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: Всичко за Варикоцеле
« Отговор #66 -: Януари 19, 2009, 14:59:30 pm »
И ние започнахме с неуспешни ИКСИ-та. Точно една година след операцията на мъжа ми от варикоцеле забременях спонтанно. На 37г.

Re: Всичко за Варикоцеле
« Отговор #67 -: Януари 19, 2009, 21:01:28 pm »
Здравей Фибо , аз забременях спонтанно точно на 4-тия месец след операцията.Незнам дали тя помогна или Профертила ,който мъжа ми пи 1 месец ,но резултата е факт. Защо не пробвате първо с операцията ?
Искрено ви пожелавам успех!
*
Re: Всичко за Варикоцеле
« Отговор #68 -: Януари 19, 2009, 21:30:57 pm »
Ние бяхме и все още сме с 3% по Крюгер. Започнахме с операцията първо и докато се подготвяхме за ИКСИ, аз забременях спонтанно много скоро след операцията на 35 години.
възможно ли е да планираме ин витро ,а междувременно да направим операцията...
Разбира се, че е възможно :)
Много от момичетата тук, включително и аз сме минали през шока, объркването и отчаянието,но това не е начина да решим проблема - тук има достатъчно много примери, че няма невъзможни неща, че когато човек има цел и план за постигането и нещата се случват!Успех!
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Всичко за Варикоцеле
« Отговор #69 -: Януари 20, 2009, 12:00:43 pm »
Линче,Аблой,Дори,Деси,благодаря ви много за отговорите,ще ви послушам и ще направим първо операцията,то така или иначе ин витрото ще е за през лятото,така че има време нещата да се подобрят,Дори,тия хапчета с рецепта ли са? или мога просто да си ги поръчам?Мъжът ми се скапа мн от диагнозата,милия мн се отчая....Вие ми вдъхвате мн надежда - благодаря ви!!! :bighug:
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
Re: Всичко за Варикоцеле
« Отговор #70 -: Януари 21, 2009, 09:26:41 am »
Фибо , тези хапчета ни ги донеса от Австрия .Доктора ни каза,че нямат внос още в БГ. Изпиши  PROFERTIL в търсачката , и ще ти излезне сайта на завода ,който ги произвежда. Ние ако не бяха ни ги доставили,щяхме от там да си ги поръчаме.Доставиха ни ги без рецепта.Тя остана в нас.
*
Re: Всичко за Варикоцеле
« Отговор #71 -: Януари 21, 2009, 11:20:44 am »
fibo, и ние сме минали през сдухването. Няма място за отчаяние. Аз карах милото да чете това, което са ми писали другите и това му вдъхваше кураж. Сега той ме подтиква да пиша. Защото знаем какво е да си отчаян. Не се колебайте и направете тази операция.

*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Всичко за Варикоцеле
« Отговор #72 -: Януари 21, 2009, 12:26:33 pm »
Аблой,ще я направим операцията,милото се притеснява доста ама няма как... :(
и ще се молим нещата да си станат спонтанно,ако ли не ин витро на лято,но това ще го уточним със специалиста др седмица,не знам ако направим ин витро през пролетта дали ще ми позволят да летя до БГ :(...
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: Всичко за Варикоцеле
« Отговор #73 -: Януари 21, 2009, 12:38:57 pm »
При нас леко раздвижване на резултатите имаше чак след 9 месеца. Не се притеснавай, ако до лятото няма резултат.

*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Всичко за Варикоцеле
« Отговор #74 -: Януари 21, 2009, 12:45:33 pm »
Да,нас уролога ни предупреди че може до две години да минат,а дори и тогава да няма подобрение,не знам,но не беше мн оптимист....
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: Всичко за Варикоцеле
« Отговор #75 -: Януари 21, 2009, 22:28:48 pm »
Аз не съм писала отдавна, но да споделя и нашия опит с варикоцеле.
Януари 2007ма откриха варикоцелето на мъжа ми- двустранно, лоша спермограма и морфология 2%
Февруари 2007- операция
до Юли 2007 - що хапчета, чайчета и стмуланти изпи мъжа ми, трудно е да се опише
Подобрението беше минимално, морфологията стана 4%, и не мръдна нито на 3тия, 6ти,9ти, 12ти месец след операцията.

Взехме решение да не чакаме повече, защото аз бях не на себе си, ужаса че чакаме напразно ме убиваше.
Започнахме да действаме- направихме 3 инсеминации- неуспешни.

Накрая ИКСИ през август 2008ма.
Резултата е 2ен, и ме ритат 2 момиченца отвътре :)

Пожелавам на всички възможно най-скоро  след операцията да заченат естествено, и да не се подлагат на изпитанията и манипулациите.
Но в крайна сметка, дори да не става естествено- ето вижте мен- стана с икси.

*
Re: Всичко за Варикоцеле
« Отговор #76 -: Януари 21, 2009, 22:36:41 pm »
На нас уролога ни каза да чакаме резултат минимум след 6 месеца, а реално към 12ти месец след операцията. А резултата вчера стана на 10 месеца :D Пратих мъжа ми да направи спермограма миналата седмица, за да видим година и половина след операцията дали има подобрение в резултатите - не е чудо станало, леко раздвижване има, ще видим как ще процедираме за номер 2.Говорих с лекаря, ще почнем с инсеминации, ако не стане - ИКСИ.

AIDA, прекрасен резултат си имате! Спокойно очакване на госпожиците!
Re: Всичко за Варикоцеле
« Отговор #77 -: Януари 22, 2009, 07:46:06 am »
Аида да си ти живи и здрави момиченцата!.Значи с 4% морфология станаха бебетата.
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Всичко за Варикоцеле
« Отговор #78 -: Януари 22, 2009, 09:40:52 am »
ЕЕхх,много надежда ми вдъхвате :D,а дано и при нас нещата да се получат..........
изпадам в ужас като си помисля за всичките тия стимулации и тн

Линче - да ти е живо и здраво детенцето
Айда - на теб пожелавам леко раждане,и две красиви принцески на края
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!