0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: ин витро- колко струва и къде?
« Отговор #20 -: Януари 30, 2007, 15:11:58 pm »
А забравих да добавя, че в този случай "приемника" щеше да ми плати лекарствата за стимулацията.
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: ин витро- колко струва и къде?
« Отговор #21 -: Януари 30, 2007, 15:16:25 pm »
Да, аз също знам, че има такава програма и тя е напълно законна. Как точно обаче става не съм се интересувала.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: ин витро- колко струва и къде?
« Отговор #22 -: Януари 30, 2007, 16:47:13 pm »
А знаете ли към кого трябва да се обърнеш за такава информация.Никога не съм чувала за такова нещо.Май изобщо не съм във час :oops:
*
Re: ин витро- колко струва и къде?
« Отговор #23 -: Януари 30, 2007, 17:34:02 pm »
Ами предполагам, че ако при теб се установи нужда от донорска яйцеклетка лекаря, при който си ще ти обясни каква е процедурата. От лекарят предполагам също зависи срещу това каква част от инвитрото (само лекарствата или част от процедурата) ще ти бъде поета.
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: ин витро- колко струва и къде?
« Отговор #24 -: Януари 30, 2007, 21:25:35 pm »
моми4ета трябва да ви кажа 4е ако не е този форум и ако не сте вие, информация много тругно може да се полу4и от лекари и институции - сега ще дам пример за да стане по ясно:
- като разбрахме 4е имаме проблем с мъжо ми, по4нах да ровя из нет-а и да търся инфо, наметих този саит и в графата с клиниките кликнах и на вси4ки написах е-маил с какъв ни е проблема и помолих за инфо, съвети и ценоразпис, това беше преди пове4е от 2 месеца и отговор още нямам от нито една от тези клиники.
-Попитах вас във форум-а и отговор полу4их до следобеда.
-измъ4ена от съмнения, запо4нах да търся клиники в англия където имам сестра и където съм на гости в момента, писах в един форум www.babycentre.com полу4их отзиви за няколко клиники, писах им и веднага полу4их не е-маил а цели пакети с книйки по пощата, та въпреки 4е съм бг гражданин само с 2 е-маила знам много пове4е за ред-а и законите в англия, а там е така
ако искаш доброволно да станеш донор на яйца, все едно да дариш кръв- нищо няма да ти се плати- ти го правиш на добра воля
Но ако имаш нужда от ин-витро и решиш да дариш яицеклетки- полу4аваш инвитрото безплатно, а след като детето от донорската сперма/яйцеклетка стане на 18 има право на нау4и кои е другия биологи4ен родител
ако някои има подобна инфо за България нека я сподели
Аз пак с моите съмнения ве4е си мисля 4е бг докторите нищо за безпари не правят, в европа е забранено да платиш на някога за яйцеклетка орган или каквото и да е друго/ става въпрос за приемника на яйцеклетката който щял да плати лекарствата на донора/ за мен това е един вид купуване, а би трябвало от клиниката да осигурят безплатно ин-витро, както и  да е ,много дълги обяснения написах, дано да са разбираеми
Поне споделих какво ме тормози в избора на лекар и клиники и дали да е у дома или в 4ужбина
поздрави и прегръдки
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: ин витро- колко струва и къде?
« Отговор #25 -: Януари 31, 2007, 09:40:23 am »
Благодаря за инфото Roby,но всичко ми е голяма мъгла.Утре съм на док. и се чудя какво по напред да го питам.
*
Re: ин витро- колко струва и къде?
« Отговор #26 -: Януари 31, 2007, 10:14:06 am »
Ами georgeel не знам какъв точно ти е проблема, дали си пробвала вече нещо или не. Напиши повече,

miori много неща не са както трябва в БГ по отношение на АТР процедурите, включително в етично отношение (поне от моя горчив опит до сега!) Ако сега започваш и имаш възможност опитай в Англия. Една моя прителка забременя там от първо инвитро и беше много доволна. Всичко е регламентирано и ясно.
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: ин витро- колко струва и къде?
« Отговор #27 -: Януари 31, 2007, 10:41:40 am »
Единственото което съм правила досега са хидротубации и цветна снимка,няколко изследвания както и глупаво лечение със противозачатъчни?????Бавно отговарям защото имам много работа.А по принцип съм без една тръба,а другата естествено е запушена.
*
Re: ин витро- колко струва и къде?
« Отговор #28 -: Януари 31, 2007, 12:09:57 pm »
Единственото което съм правила досега са хидротубации и цветна снимка,няколко изследвания както и глупаво лечение със противозачатъчни?????Бавно отговарям защото имам много работа.А по принцип съм без една тръба,а другата естествено е запушена.

Някой на скоро беше направил много хубав списък в последователност какво трябва да се направи, ако сега стартираш. Опитай се да го потърсиш във форума. Със сигурност обаче може би имаш доста стъпки преди инвитро, поне лапароскопия (да ти отпуши тръбата) :(. Естествено лекарите знаят по-добре. Така, че потърси твоя лекар и успех!  :P
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: ин витро- колко струва и къде?
« Отговор #29 -: Януари 31, 2007, 13:29:45 pm »
Roby хич не ме успокояваш  :lol: :lol: :lol:-шегувам се то ако не се пошегувам ще откача като знам какво ме чака.Все пак много съм ти благодарна за инфото.Утре съм при Александров и той ще ми обясни предполагам всичко. :lol: :lol: :lol:
*
Re: ин витро- колко струва и къде?
« Отговор #30 -: Януари 31, 2007, 17:53:23 pm »
Спокойно мила, защо си мислиш само най-лошото  :roll:Може да се окаже, че нещата не са толкова страшни и да се намери и по-лесно решение за теб! Желая ти го от сърце и пиши как е минало! :crossfingers:
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: ин витро- колко струва и къде?
« Отговор #31 -: Януари 31, 2007, 18:11:41 pm »
Roby нали знаеш по добре си мисли най-лошото,че после да те изненадат с добра новина :)Извън шегата се надявам всичко да е наред.Ще пиша отзиви как е минало при док,и дали всичко е нормално 8)
*
Re: ин витро- колко струва и къде?
« Отговор #32 -: Февруари 01, 2007, 00:13:31 am »
miori много неща не са както трябва в БГ по отношение на АТР процедурите, включително в етично отношение (поне от моя горчив опит до сега!) Ако сега започваш и имаш възможност опитай в Англия. Една моя прителка забременя там от първо инвитро и беше много доволна. Всичко е регламентирано и ясно.

Roby, това за твоята приятелка е много добра новина, 4удя се дали слу4айно можеш да разбереш дали го е правила в 4астна клиника или по NHS + къде го е правила в Англия, ний преди да предприемем нещо, ще трябва първо да разберем на какво се дължи азооспермията на съпруга ми + дали е възможно изобщо той да е таткото, но това ве4е го мотаме 1 месец и още не сме го направили- ужас, 4акаме да ни дойде вдъхновението за ходене по доктори  8O
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: ин витро- колко струва и къде?
« Отговор #33 -: Февруари 01, 2007, 12:19:05 pm »

Roby, това за твоята приятелка е много добра новина, 4удя се дали слу4айно можеш да разбереш дали го е правила в 4астна клиника или по NHS + къде го е правила в Англия, 8O
Миори, доколкото си спомням беше във втората най-добра клиника в Лондон, мисля, че беше частна, защото тя надали имаше осигуровка (те скоро се преместиха там от Токио). Мога да я поразпитам повече ако искаш :D
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: ин витро- колко струва и къде?
« Отговор #34 -: Февруари 02, 2007, 23:15:44 pm »
Roby, поразпитай я пове4е ако поддържате връзка, никога не е в тежест пове4е инфо, макар 4е втората по известност клиника зву4и доста респектиращо, в англия дори и да си здравно осигурен, 4акаш около 3 години за ин-витро, защото здравната каса покрива едва 30% от нуждите или нещо подобно, но имаш право на по 1 опит на всеки 3 години, та щон скоро са се преместили, 100% е на 4астно
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*

    proletina

Re: ин витро- колко струва и къде?
« Отговор #35 -: Февруари 03, 2007, 01:39:17 am »
Здравейте
Искам само да ви кажа, че живея в Англия и че тук процедури с донорска яйцеклетка не се правят.Забранени са по закон на ЕС.Англичаните се явяват само посредници и изпращат пациентките си в Източна Европа, може би и в Бг.Цената на тази услуга, вкл\чваща всички изследвания и плащания на донора е £11000-£13000.Била съм в една от Водещите клиники и даже имам ценоразпис.Точно тук в Англия нищо не се прави без пари.
*

    Proletina

Re: ин витро- колко струва и къде?
« Отговор #36 -: Февруари 03, 2007, 01:47:44 am »
Цените 11000-13000 са в паунди.В частните клиники цените варират от 6000-7000 паунда.През NHS процедурата е доста тромава, а и в държавните болници хигиената е доста ниска....
*

    Proletina

Re: ин витро- колко струва и къде?
« Отговор #37 -: Февруари 03, 2007, 01:48:59 am »
Цените 11000-13000 са в паунди.В частните клиники цените на инвитрото варират от 6000-7000 паунда.През NHS процедурата е доста тромава, а и в държавните болници хигиената е доста ниска....
*
Re: ин витро- колко струва и къде?
« Отговор #38 -: Февруари 03, 2007, 10:55:50 am »
Miori, това, че за момента спермограмата е зле и става дума за азооспермия (ето тук статия по въпроса: Aзооспермията. Може ли мъж с азооспермия да бъде биологичен баща? ) Това не означава задължително, че не може и двамата да бъдете биологичи родители.
1. Трябва да се установи от уролог дали има сперматооиди в тестисите ( проблемът може да е в доставянето им и преминаването им през семенните канали - обструктивна азооспермия). Ако има - взимат се мерки  и проблемът се решава - докторът избира типа на лечението интервенцията или асистирана репродукция. Ако пък няма сперматозоиди и в тестисите - необструктивна азооспермия, то трябва да се разбере, защо няма - от какво е предизвикано нарушението в сперматогенезата - има ли начин да се повлияе от лечение - и ако може да се прецени как и с какво да се продължи.
2. Трябва да направите допълнителни изследвания - хормонални, а също и генетични - кариотип, микроделециии на Y хромозомата, а ако причините за азооспермията са обструктивни се прави още едно допълнително генетично изследване за да се установи дали може да се предате проблема. Но първото е консултация с уролог андролог, както и спермограма направена в клиника по стерилитет, а не случайна лаборатория. Там спермограмата се прави от ембриолог, специалист по репродукция, а не от лаборанти.
3. Ако се окаже, че няма начин да се извлекат сперматозоиди от тестисите тогава лекарят ви може да предложи да обсъдите варианта за оплождане от донор. Но защо ин витро? Ако ти имаш проходимост на тръбите, хормони в норма, овулираш нормално - излишно е да се преминава през тежката артилерия още в самото начало.

Послушай мъжа си, щом е оптимист! На колко сте години. Няма да се предавате. Надежда има, във форума е пълно с примери. Действай спокойно по задачите, намерете добър специалист, който да ви поеме  и назначи лечение и  място за самосъжаление и отчаяние няма.
Като попрочетеш малко в сайта ще намериш правилните думички, че наистина звучи доста натуралистично, не че ме дразни, просто не съм свикнала :)
По въпросът за клиниката - всичко е личен избор, четеш, проучваш, сравняваш плюсове и минуси и трябва да намериш лекуващ екип, на който да се довериш за да се чувстваш спокойна и уверена в успешния резултат.
Пожелавам ти успех!!!

« Последна редакция: Февруари 03, 2007, 11:03:45 am от cygnus »
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: ин витро- колко струва и къде?
« Отговор #39 -: Февруари 03, 2007, 12:02:10 pm »
Да допълня Сигнус, тъкмо събираме с колегите данни за азооспермия и варикоцеле. Имаме 12 пациенти с първоначална азооспермия, при които след операция от варикоцеле се появиха сперматозоиди в еякулата.

С две думи - азооспермия не е присъда. Трябва да се изясни каква е причината, където може, да се лекува или отстрани и чак тогава да се преминава към други видове асистирана репродукция.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу