0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
ин витро- колко струва и къде?
« -: Декември 26, 2006, 14:23:43 pm »
Здравейте моми4ета, 4ета из форума и направо ви се възхищавам на вярата, силата и най ве4е на информацията която имате, аз съвсем скоро се сбласках с проблема на безплодието, в спермата на съпруга ми няма нито един жив сперматозоид- изходът- ин витро с донорска сперма, искам да попитам вси4ки, които са правили ин витро или са проу4вали въпроса- колко сртува ин витро и колко се 4ака за него, направо не знам от къде да запо4на, със съпруга ми се шегуваме, 4е ако се окаже непослино скъпо да ни направят бебе ин витро , ще трябва да си легна с комшията, но това са шеги през сълзи, опити да се разсеем и да не мислим за най- лошото, надежда 4е ще имаме шанс да станем родители.
Благодаря ви и стискам палци на вси4ки, които опитват и 4акат втората 4ерта на теста :)
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: ин витро- колко струва и къде?
« Отговор #1 -: Декември 26, 2006, 14:28:45 pm »
Защо ин витро, а не инсеминация? Ако при тебе няма проблем, това е по-евтиния, по-логичен и медицински по-правилен подход към вашия проблем.

И, което всъщност е първо, нищо ли не може да се направи за сперматозоидите на мъжа ти? Каква е причината да няма витални сперматозоиди?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: ин витро- колко струва и къде?
« Отговор #2 -: Декември 26, 2006, 19:55:28 pm »
Ами за инсеменацията ништо не ни споменаха, при мен проблеми няма- изследваха ми овулацията-имам такава, и тръбите ми видяха - отпушени са, сега ще правим изследване на мъжа ми- дали има семки в топките му, и ако има( вероятността била 20% ) ми казаха инвитро, може ли инсеменация сас замразена сперма от донор? Това по-лесния вариянт ли е? А кои е с по-голям процент за успех? А да, а ако мъжа ми има семки в топките, може ли пак инсеменация?
Аз мисля 4е като свикнем с мисълтта 4е сами не можем да го направим, ще можем по-реално да гледаме на нещата, като 4е ли още не можем да повярваме и по-специялно-мъжа ми, той направо е в шок, все си мисли 4е има надежда, според мен изследванията изобщо не дадоха такава, дали има смисъл да се залъгваме и да 4акаме 4удо, или направо да отиваме да ни го направят??!
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: ин витро- колко струва и къде?
« Отговор #3 -: Декември 26, 2006, 20:09:39 pm »
Принципно инсеминацията е по-евтиния вариант, цените в различните клиники са различни ок. 400лв.е донорската иинсеминация, за разлика от едно инвитро, което не е по касата излиза ок.3000-5000лв. Ако на съпругът ти му намерят сперматозоиди, може би наистина ще сте за инвитро или икси поради малкият брой, но това ще го установите след биопсията или каквото там ще правите.


*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: ин витро- колко струва и къде?
« Отговор #4 -: Декември 26, 2006, 20:15:24 pm »
Първоначалният шок е сериозен, наистина, но като премине, ще отидете да му направят биопсия, за да се види наистина има или няма сперматозоиди в тестисите (явно в еякулата няма никакви сперматозоиди, нали така?). Състоянието се нарича азооспермия - имаме няклко статии по въпроса, както и няколко теми, прочетете ги, ще са ви от полза.

След биопсията и в зависимост от резултата, а може и допълнителни изследвания да се наложат, ще решавата дали има шанс този човек да е биологичен баща или ще вървите на вариант инсеминация с донорски сперматозоиди.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: ин витро- колко струва и къде?
« Отговор #5 -: Декември 28, 2006, 12:58:02 pm »
Каква е най - скъпата цена за ИКСИ и защо има такава голяма разлика между цените на отделните лекари? Става въпрос за цената на самата процедура, без лекарствата?
Re: ин витро- колко струва и къде?
« Отговор #6 -: Декември 28, 2006, 13:09:52 pm »
Чувала съм като най-висока цена за ИКСИ 2500лв. но не съм сигурна дали не включва и допълнителни неща. Иначе обикновено е 2000лв. в повечето клиники. В чужди клиники е по-скъпо.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
Re: ин витро- колко струва и къде?
« Отговор #7 -: Декември 30, 2006, 15:10:57 pm »
Ин витро процедурата струва 1500 лв. в повечето ин витро клиники, до 2200 лв. в клиниката на д-р Щерев. ИКСИ процедурата е от 2000 лв. нагоре. Два пъти по-скъпо излизат лекарствата за стимулиране на яйчниците, съпровождащи ин витро процедурата - на мен лично ми струва около 3500 лв. Всичко ин витрото ми излезе 6000 лв., ведно с всички изследвания. Ако организма ти реагира достатъчно добре на лекарствата, е възможно сумата да бъде и по-малка.
Ще се въздържа да препоръчвам клиники за ин витро. Аз лично направих първия си опит в Репробиомед - д-р Табакова и д-р Николов.
Препятствията са онези страховити неща, които виждаш, щом отклониш поглед от целта си.

Хенри Форд
Re: ин витро- колко струва и къде?
« Отговор #8 -: Декември 30, 2006, 15:25:03 pm »
Все пак,никъде не прочетох(или може би съм пропуснала нещо),но ако не стане от първия път ин-витро или дтуга АРТ процедура,следващите пъти пак ли става въпрос за същите суми,т.е.всяка следваща процедура си струва сама за себе си хилядарки?
*
Re: ин витро- колко струва и къде?
« Отговор #9 -: Декември 30, 2006, 15:44:50 pm »
Все пак,никъде не прочетох(или може би съм пропуснала нещо),но ако не стане от първия път ин-витро или дтуга АРТ процедура,следващите пъти пак ли става въпрос за същите суми,т.е.всяка следваща процедура си струва сама за себе си хилядарки?

Да всяка процедура си струва сама за себе си.
*
Re: ин витро- колко струва и къде?
« Отговор #10 -: Януари 04, 2007, 22:38:19 pm »
Благодаря на вси4ки които се вкл. в темата/ не мога да намера бг "U" на клавиатурата :) /
цените направо ме изплашиха, аз се надявам да не плащам толкоз пари за лекарства, защото уж яйцата ми са добре и овулирам, проблема бил само в на мъжа ми семето, 4е няма никои вътре, ще трябва поне да видим дали и в топките е празно??
Имам съмнения 4е може да се окаже "празно" защото той малко има проблеми и с "изхвърля
нето" ако изобщо е проблем това 4е той не може да свърши пове4е от 1 път на 3 дена, това нормално ли е??
т.е толкоз рядко правим и секс, аз поне мисля 4е ако вси4ко е наред с семето, може би по-лесно ще го събира за да го изхвърли, но нали за това са докторите, ще видим какво ще ни посъветват
Успех на вси4ки бебеправещи и нака новата 2007 ни донесе мн и здрави бебе4ета :)
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: ин витро- колко струва и къде?
« Отговор #11 -: Януари 10, 2007, 12:55:42 pm »
Все пак,никъде не прочетох(или може би съм пропуснала нещо),но ако не стане от първия път ин-витро или дтуга АРТ процедура,следващите пъти пак ли става въпрос за същите суми,т.е.всяка следваща процедура си струва сама за себе си хилядарки?

Не само, че всяка процедура се прави всичко наново и е сама за себе си, но дори може да излеле и по-скъпо от предходната , защото при всеки следващ път се изследват и допълнителни неща и може да се наложи лечение или повече и по-скъпи лекарства, на мен лично първото инвитро ми излезе около 6000лв, второто 5000, третото 7000 лв.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: ин витро- колко струва и къде?
« Отговор #12 -: Януари 10, 2007, 14:31:04 pm »
Благодаря на вси4ки които се вкл. в темата/ не мога да намера бг "U" на клавиатурата :) /
цените направо ме изплашиха, аз се надявам да не плащам толкоз пари за лекарства, защото уж яйцата ми са добре и овулирам, проблема бил само в на мъжа ми семето, 4е няма никои вътре, ще трябва поне да видим дали и в топките е празно??
Имам съмнения 4е може да се окаже "празно" защото той малко има проблеми и с "изхвърля
нето" ако изобщо е проблем това 4е той не може да свърши пове4е от 1 път на 3 дена, това нормално ли е??
т.е толкоз рядко правим и секс, аз поне мисля 4е ако вси4ко е наред с семето, може би по-лесно ще го събира за да го изхвърли, но нали за това са докторите, ще видим какво ще ни посъветват
Успех на вси4ки бебеправещи и нака новата 2007 ни донесе мн и здрави бебе4ета :)

 
         Ей, направо ме втрещи с този речник, скъпа!!!!
Не съм специалист, но си мисля, че онова нещо, което наричаш изхвърляне или това, че правите рядко секс, не пречи половинката ти, да има способни за оплодяване сперматозоиди.
   Иначе пожеланията ти са прекрасни!!!! Поздрави и успех и на теб!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: ин витро- колко струва и къде?
« Отговор #13 -: Януари 15, 2007, 09:49:06 am »
Здравейте момичета! Аз правих ин витро сега - през декември в Тина Кирова при д-р Янакиева! Втори път прявя. Излезе ми 4 000 лв. Ако някой се интересува отанаха ми 24 броя ампули Гонал със срок на годност 02. 2008г
*
Re: ин витро- колко струва и къде?
« Отговор #14 -: Януари 17, 2007, 21:03:52 pm »
          Ей, направо ме втрещи с този речник, скъпа!!!!
Не съм специалист, но си мисля, че онова нещо, което наричаш изхвърляне или това, че правите рядко секс, не пречи половинката ти, да има способни за оплодяване сперматозоиди.
   Иначе пожеланията ти са прекрасни!!!! Поздрави и успех и на теб!
Цитат

ами аз наистина се 4удя как то4но да се изразя, но исках да кажа 4е сигурно липсата дори на един сперматозоид в семето му е следствие от нещо по-сериозно, което едновременно предизвиква и невъзможност да се възбуди и "изхвърли" в интервал, по-къс от 3 дена.
май пак зву4и смешно но дано поне е по-ясно :)
« Последна редакция: Януари 17, 2007, 21:10:45 pm от miori »
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: ин витро- колко струва и къде?
« Отговор #15 -: Януари 19, 2007, 16:18:14 pm »
Аз правих ИКСИ и въпреки, че бях по касата (тоест лекарствата ми бяха поети) ми излезе 5000  8O (изледвания, прегледи, допълнителни лекарства и т.н.). По отношение на клиниките има много писано по въпроса (виж в анкетата забременели Инвитро/Икси). Аз правих също в Репробиомед, но горещо не ти препоръчвам тази клиника! :(
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: ин витро- колко струва и къде?
« Отговор #16 -: Януари 19, 2007, 16:56:54 pm »
Ей здавей още един участник с въпроси с които се сблъскам и аз. Това със секса няма нищо общо сперматозоидите ,защото на моя мъж му правиха биопсия и не му откриха нита един ,но пък за полова активност.........не мога да се оплача.Нека мъжът ти си направи биопсия пък после си решете какво да изберете,мен лично ме насочиха първо на инсеминация пък после ин витро.Самата процедура инсеминация не струвала повече от 450лева.И мисля ,че това е по-приемлив вариант. УСПЕХ с решението :sperm:
*
Re: ин витро- колко струва и къде?
« Отговор #17 -: Януари 19, 2007, 17:30:01 pm »
Цитат

ами аз наистина се 4удя как то4но да се изразя, но исках да кажа 4е сигурно липсата дори на един сперматозоид в семето му е следствие от нещо по-сериозно, което едновременно предизвиква и невъзможност да се възбуди и "изхвърли" в интервал, по-къс от 3 дена.
май пак зву4и смешно но дано поне е по-ясно :)

Цитат
Ако съм те разбрала правилно смяташ, че ерекцията на мъжа ти е свързана с липсата на сперматозоиди. Това е абсолютно погрешно мнение да знаеш. Щом мъжа ти е способен да еякулира та дори и след 3 дни няма физически проблем, а психически. Трябва непременно да потърсите мнение на сексолог-психолог по този въпрос. Незная дали сте ходили при андролог, но мисля, че и това е задължително при вашият проблем. А колкото до това кое да избереш икси или инсеминация, зависи до колко искаш дете от мъжа си. Инсеминация с материал от съпруга ти е невъзможна нали се сещаш! Остава донор...не си мисли, че и с донор ще стане от раз.  :goodluck:
*
Re: ин витро- колко струва и къде?
« Отговор #18 -: Януари 30, 2007, 10:28:55 am »
благодаря на вси4ки за отговорите и мненията, ние още до никъде не сме я докарали с изследванията и задвижването на процеса, мъжа ми е много зает с работа, по4ти не се виждаме, из4аквам да се понаработи и да се вдъхнови за ходене по доктори, аз проу4вам и варианти за ин-витро в 4ужбина , по специално в англия, но въпреки 4е цените са горе долу едни и същи с България, не е гаранция 4е щом е в 4ужбина ще попаднеш в добри ръце, доколкото инфо полу4их от един UK форум. Единственото по-разли4но ми се стори 4е ако дариш 4аст, т.е половината от яйцеклетките си- инвитрото ще ти е безплатно, което ми се стори много добре, в България съществува ли такъв закон, някой знае ли, е това е, успех на вси4ки  :D  :)
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: ин витро- колко струва и къде?
« Отговор #19 -: Януари 30, 2007, 15:10:17 pm »
Единственото по-разли4но ми се стори 4е ако дариш 4аст, т.е половината от яйцеклетките си- инвитрото ще ти е безплатно, което ми се стори много добре, в България съществува ли такъв закон, някой знае ли, е това е, успех на вси4ки  :D  :)
Ами на мен Табакова ми предложи при втория опит да даря част от яйцеклетките си (понеже добре съм се повлиявала). Приятел юрист провери и се оказа, че имало такава разпоредба, мисля, че се прави с нотариална заверка, защото става дума за генетичен материал.
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!