0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
ин витро- колко струва и къде?
« -: Декември 26, 2006, 14:23:43 pm »
Здравейте моми4ета, 4ета из форума и направо ви се възхищавам на вярата, силата и най ве4е на информацията която имате, аз съвсем скоро се сбласках с проблема на безплодието, в спермата на съпруга ми няма нито един жив сперматозоид- изходът- ин витро с донорска сперма, искам да попитам вси4ки, които са правили ин витро или са проу4вали въпроса- колко сртува ин витро и колко се 4ака за него, направо не знам от къде да запо4на, със съпруга ми се шегуваме, 4е ако се окаже непослино скъпо да ни направят бебе ин витро , ще трябва да си легна с комшията, но това са шеги през сълзи, опити да се разсеем и да не мислим за най- лошото, надежда 4е ще имаме шанс да станем родители.
Благодаря ви и стискам палци на вси4ки, които опитват и 4акат втората 4ерта на теста :)
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: ин витро- колко струва и къде?
« Отговор #1 -: Декември 26, 2006, 14:28:45 pm »
Защо ин витро, а не инсеминация? Ако при тебе няма проблем, това е по-евтиния, по-логичен и медицински по-правилен подход към вашия проблем.

И, което всъщност е първо, нищо ли не може да се направи за сперматозоидите на мъжа ти? Каква е причината да няма витални сперматозоиди?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: ин витро- колко струва и къде?
« Отговор #2 -: Декември 26, 2006, 19:55:28 pm »
Ами за инсеменацията ништо не ни споменаха, при мен проблеми няма- изследваха ми овулацията-имам такава, и тръбите ми видяха - отпушени са, сега ще правим изследване на мъжа ми- дали има семки в топките му, и ако има( вероятността била 20% ) ми казаха инвитро, може ли инсеменация сас замразена сперма от донор? Това по-лесния вариянт ли е? А кои е с по-голям процент за успех? А да, а ако мъжа ми има семки в топките, може ли пак инсеменация?
Аз мисля 4е като свикнем с мисълтта 4е сами не можем да го направим, ще можем по-реално да гледаме на нещата, като 4е ли още не можем да повярваме и по-специялно-мъжа ми, той направо е в шок, все си мисли 4е има надежда, според мен изследванията изобщо не дадоха такава, дали има смисъл да се залъгваме и да 4акаме 4удо, или направо да отиваме да ни го направят??!
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: ин витро- колко струва и къде?
« Отговор #3 -: Декември 26, 2006, 20:09:39 pm »
Принципно инсеминацията е по-евтиния вариант, цените в различните клиники са различни ок. 400лв.е донорската иинсеминация, за разлика от едно инвитро, което не е по касата излиза ок.3000-5000лв. Ако на съпругът ти му намерят сперматозоиди, може би наистина ще сте за инвитро или икси поради малкият брой, но това ще го установите след биопсията или каквото там ще правите.


*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: ин витро- колко струва и къде?
« Отговор #4 -: Декември 26, 2006, 20:15:24 pm »
Първоначалният шок е сериозен, наистина, но като премине, ще отидете да му направят биопсия, за да се види наистина има или няма сперматозоиди в тестисите (явно в еякулата няма никакви сперматозоиди, нали така?). Състоянието се нарича азооспермия - имаме няклко статии по въпроса, както и няколко теми, прочетете ги, ще са ви от полза.

След биопсията и в зависимост от резултата, а може и допълнителни изследвания да се наложат, ще решавата дали има шанс този човек да е биологичен баща или ще вървите на вариант инсеминация с донорски сперматозоиди.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: ин витро- колко струва и къде?
« Отговор #5 -: Декември 28, 2006, 12:58:02 pm »
Каква е най - скъпата цена за ИКСИ и защо има такава голяма разлика между цените на отделните лекари? Става въпрос за цената на самата процедура, без лекарствата?
Re: ин витро- колко струва и къде?
« Отговор #6 -: Декември 28, 2006, 13:09:52 pm »
Чувала съм като най-висока цена за ИКСИ 2500лв. но не съм сигурна дали не включва и допълнителни неща. Иначе обикновено е 2000лв. в повечето клиники. В чужди клиники е по-скъпо.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
Re: ин витро- колко струва и къде?
« Отговор #7 -: Декември 30, 2006, 15:10:57 pm »
Ин витро процедурата струва 1500 лв. в повечето ин витро клиники, до 2200 лв. в клиниката на д-р Щерев. ИКСИ процедурата е от 2000 лв. нагоре. Два пъти по-скъпо излизат лекарствата за стимулиране на яйчниците, съпровождащи ин витро процедурата - на мен лично ми струва около 3500 лв. Всичко ин витрото ми излезе 6000 лв., ведно с всички изследвания. Ако организма ти реагира достатъчно добре на лекарствата, е възможно сумата да бъде и по-малка.
Ще се въздържа да препоръчвам клиники за ин витро. Аз лично направих първия си опит в Репробиомед - д-р Табакова и д-р Николов.
Препятствията са онези страховити неща, които виждаш, щом отклониш поглед от целта си.

Хенри Форд
Re: ин витро- колко струва и къде?
« Отговор #8 -: Декември 30, 2006, 15:25:03 pm »
Все пак,никъде не прочетох(или може би съм пропуснала нещо),но ако не стане от първия път ин-витро или дтуга АРТ процедура,следващите пъти пак ли става въпрос за същите суми,т.е.всяка следваща процедура си струва сама за себе си хилядарки?
*
Re: ин витро- колко струва и къде?
« Отговор #9 -: Декември 30, 2006, 15:44:50 pm »
Все пак,никъде не прочетох(или може би съм пропуснала нещо),но ако не стане от първия път ин-витро или дтуга АРТ процедура,следващите пъти пак ли става въпрос за същите суми,т.е.всяка следваща процедура си струва сама за себе си хилядарки?

Да всяка процедура си струва сама за себе си.
*
Re: ин витро- колко струва и къде?
« Отговор #10 -: Януари 04, 2007, 22:38:19 pm »
Благодаря на вси4ки които се вкл. в темата/ не мога да намера бг "U" на клавиатурата :) /
цените направо ме изплашиха, аз се надявам да не плащам толкоз пари за лекарства, защото уж яйцата ми са добре и овулирам, проблема бил само в на мъжа ми семето, 4е няма никои вътре, ще трябва поне да видим дали и в топките е празно??
Имам съмнения 4е може да се окаже "празно" защото той малко има проблеми и с "изхвърля
нето" ако изобщо е проблем това 4е той не може да свърши пове4е от 1 път на 3 дена, това нормално ли е??
т.е толкоз рядко правим и секс, аз поне мисля 4е ако вси4ко е наред с семето, може би по-лесно ще го събира за да го изхвърли, но нали за това са докторите, ще видим какво ще ни посъветват
Успех на вси4ки бебеправещи и нака новата 2007 ни донесе мн и здрави бебе4ета :)
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: ин витро- колко струва и къде?
« Отговор #11 -: Януари 10, 2007, 12:55:42 pm »
Все пак,никъде не прочетох(или може би съм пропуснала нещо),но ако не стане от първия път ин-витро или дтуга АРТ процедура,следващите пъти пак ли става въпрос за същите суми,т.е.всяка следваща процедура си струва сама за себе си хилядарки?

Не само, че всяка процедура се прави всичко наново и е сама за себе си, но дори може да излеле и по-скъпо от предходната , защото при всеки следващ път се изследват и допълнителни неща и може да се наложи лечение или повече и по-скъпи лекарства, на мен лично първото инвитро ми излезе около 6000лв, второто 5000, третото 7000 лв.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: ин витро- колко струва и къде?
« Отговор #12 -: Януари 10, 2007, 14:31:04 pm »
Благодаря на вси4ки които се вкл. в темата/ не мога да намера бг "U" на клавиатурата :) /
цените направо ме изплашиха, аз се надявам да не плащам толкоз пари за лекарства, защото уж яйцата ми са добре и овулирам, проблема бил само в на мъжа ми семето, 4е няма никои вътре, ще трябва поне да видим дали и в топките е празно??
Имам съмнения 4е може да се окаже "празно" защото той малко има проблеми и с "изхвърля
нето" ако изобщо е проблем това 4е той не може да свърши пове4е от 1 път на 3 дена, това нормално ли е??
т.е толкоз рядко правим и секс, аз поне мисля 4е ако вси4ко е наред с семето, може би по-лесно ще го събира за да го изхвърли, но нали за това са докторите, ще видим какво ще ни посъветват
Успех на вси4ки бебеправещи и нака новата 2007 ни донесе мн и здрави бебе4ета :)

 
         Ей, направо ме втрещи с този речник, скъпа!!!!
Не съм специалист, но си мисля, че онова нещо, което наричаш изхвърляне или това, че правите рядко секс, не пречи половинката ти, да има способни за оплодяване сперматозоиди.
   Иначе пожеланията ти са прекрасни!!!! Поздрави и успех и на теб!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: ин витро- колко струва и къде?
« Отговор #13 -: Януари 15, 2007, 09:49:06 am »
Здравейте момичета! Аз правих ин витро сега - през декември в Тина Кирова при д-р Янакиева! Втори път прявя. Излезе ми 4 000 лв. Ако някой се интересува отанаха ми 24 броя ампули Гонал със срок на годност 02. 2008г
*
Re: ин витро- колко струва и къде?
« Отговор #14 -: Януари 17, 2007, 21:03:52 pm »
          Ей, направо ме втрещи с този речник, скъпа!!!!
Не съм специалист, но си мисля, че онова нещо, което наричаш изхвърляне или това, че правите рядко секс, не пречи половинката ти, да има способни за оплодяване сперматозоиди.
   Иначе пожеланията ти са прекрасни!!!! Поздрави и успех и на теб!
Цитат

ами аз наистина се 4удя как то4но да се изразя, но исках да кажа 4е сигурно липсата дори на един сперматозоид в семето му е следствие от нещо по-сериозно, което едновременно предизвиква и невъзможност да се възбуди и "изхвърли" в интервал, по-къс от 3 дена.
май пак зву4и смешно но дано поне е по-ясно :)
« Последна редакция: Януари 17, 2007, 21:10:45 pm от miori »
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: ин витро- колко струва и къде?
« Отговор #15 -: Януари 19, 2007, 16:18:14 pm »
Аз правих ИКСИ и въпреки, че бях по касата (тоест лекарствата ми бяха поети) ми излезе 5000  8O (изледвания, прегледи, допълнителни лекарства и т.н.). По отношение на клиниките има много писано по въпроса (виж в анкетата забременели Инвитро/Икси). Аз правих също в Репробиомед, но горещо не ти препоръчвам тази клиника! :(
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: ин витро- колко струва и къде?
« Отговор #16 -: Януари 19, 2007, 16:56:54 pm »
Ей здавей още един участник с въпроси с които се сблъскам и аз. Това със секса няма нищо общо сперматозоидите ,защото на моя мъж му правиха биопсия и не му откриха нита един ,но пък за полова активност.........не мога да се оплача.Нека мъжът ти си направи биопсия пък после си решете какво да изберете,мен лично ме насочиха първо на инсеминация пък после ин витро.Самата процедура инсеминация не струвала повече от 450лева.И мисля ,че това е по-приемлив вариант. УСПЕХ с решението :sperm:
*
Re: ин витро- колко струва и къде?
« Отговор #17 -: Януари 19, 2007, 17:30:01 pm »
Цитат

ами аз наистина се 4удя как то4но да се изразя, но исках да кажа 4е сигурно липсата дори на един сперматозоид в семето му е следствие от нещо по-сериозно, което едновременно предизвиква и невъзможност да се възбуди и "изхвърли" в интервал, по-къс от 3 дена.
май пак зву4и смешно но дано поне е по-ясно :)

Цитат
Ако съм те разбрала правилно смяташ, че ерекцията на мъжа ти е свързана с липсата на сперматозоиди. Това е абсолютно погрешно мнение да знаеш. Щом мъжа ти е способен да еякулира та дори и след 3 дни няма физически проблем, а психически. Трябва непременно да потърсите мнение на сексолог-психолог по този въпрос. Незная дали сте ходили при андролог, но мисля, че и това е задължително при вашият проблем. А колкото до това кое да избереш икси или инсеминация, зависи до колко искаш дете от мъжа си. Инсеминация с материал от съпруга ти е невъзможна нали се сещаш! Остава донор...не си мисли, че и с донор ще стане от раз.  :goodluck:
*
Re: ин витро- колко струва и къде?
« Отговор #18 -: Януари 30, 2007, 10:28:55 am »
благодаря на вси4ки за отговорите и мненията, ние още до никъде не сме я докарали с изследванията и задвижването на процеса, мъжа ми е много зает с работа, по4ти не се виждаме, из4аквам да се понаработи и да се вдъхнови за ходене по доктори, аз проу4вам и варианти за ин-витро в 4ужбина , по специално в англия, но въпреки 4е цените са горе долу едни и същи с България, не е гаранция 4е щом е в 4ужбина ще попаднеш в добри ръце, доколкото инфо полу4их от един UK форум. Единственото по-разли4но ми се стори 4е ако дариш 4аст, т.е половината от яйцеклетките си- инвитрото ще ти е безплатно, което ми се стори много добре, в България съществува ли такъв закон, някой знае ли, е това е, успех на вси4ки  :D  :)
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: ин витро- колко струва и къде?
« Отговор #19 -: Януари 30, 2007, 15:10:17 pm »
Единственото по-разли4но ми се стори 4е ако дариш 4аст, т.е половината от яйцеклетките си- инвитрото ще ти е безплатно, което ми се стори много добре, в България съществува ли такъв закон, някой знае ли, е това е, успех на вси4ки  :D  :)
Ами на мен Табакова ми предложи при втория опит да даря част от яйцеклетките си (понеже добре съм се повлиявала). Приятел юрист провери и се оказа, че имало такава разпоредба, мисля, че се прави с нотариална заверка, защото става дума за генетичен материал.
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: ин витро- колко струва и къде?
« Отговор #20 -: Януари 30, 2007, 15:11:58 pm »
А забравих да добавя, че в този случай "приемника" щеше да ми плати лекарствата за стимулацията.
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: ин витро- колко струва и къде?
« Отговор #21 -: Януари 30, 2007, 15:16:25 pm »
Да, аз също знам, че има такава програма и тя е напълно законна. Как точно обаче става не съм се интересувала.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: ин витро- колко струва и къде?
« Отговор #22 -: Януари 30, 2007, 16:47:13 pm »
А знаете ли към кого трябва да се обърнеш за такава информация.Никога не съм чувала за такова нещо.Май изобщо не съм във час :oops:
*
Re: ин витро- колко струва и къде?
« Отговор #23 -: Януари 30, 2007, 17:34:02 pm »
Ами предполагам, че ако при теб се установи нужда от донорска яйцеклетка лекаря, при който си ще ти обясни каква е процедурата. От лекарят предполагам също зависи срещу това каква част от инвитрото (само лекарствата или част от процедурата) ще ти бъде поета.
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: ин витро- колко струва и къде?
« Отговор #24 -: Януари 30, 2007, 21:25:35 pm »
моми4ета трябва да ви кажа 4е ако не е този форум и ако не сте вие, информация много тругно може да се полу4и от лекари и институции - сега ще дам пример за да стане по ясно:
- като разбрахме 4е имаме проблем с мъжо ми, по4нах да ровя из нет-а и да търся инфо, наметих този саит и в графата с клиниките кликнах и на вси4ки написах е-маил с какъв ни е проблема и помолих за инфо, съвети и ценоразпис, това беше преди пове4е от 2 месеца и отговор още нямам от нито една от тези клиники.
-Попитах вас във форум-а и отговор полу4их до следобеда.
-измъ4ена от съмнения, запо4нах да търся клиники в англия където имам сестра и където съм на гости в момента, писах в един форум www.babycentre.com полу4их отзиви за няколко клиники, писах им и веднага полу4их не е-маил а цели пакети с книйки по пощата, та въпреки 4е съм бг гражданин само с 2 е-маила знам много пове4е за ред-а и законите в англия, а там е така
ако искаш доброволно да станеш донор на яйца, все едно да дариш кръв- нищо няма да ти се плати- ти го правиш на добра воля
Но ако имаш нужда от ин-витро и решиш да дариш яицеклетки- полу4аваш инвитрото безплатно, а след като детето от донорската сперма/яйцеклетка стане на 18 има право на нау4и кои е другия биологи4ен родител
ако някои има подобна инфо за България нека я сподели
Аз пак с моите съмнения ве4е си мисля 4е бг докторите нищо за безпари не правят, в европа е забранено да платиш на някога за яйцеклетка орган или каквото и да е друго/ става въпрос за приемника на яйцеклетката който щял да плати лекарствата на донора/ за мен това е един вид купуване, а би трябвало от клиниката да осигурят безплатно ин-витро, както и  да е ,много дълги обяснения написах, дано да са разбираеми
Поне споделих какво ме тормози в избора на лекар и клиники и дали да е у дома или в 4ужбина
поздрави и прегръдки
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: ин витро- колко струва и къде?
« Отговор #25 -: Януари 31, 2007, 09:40:23 am »
Благодаря за инфото Roby,но всичко ми е голяма мъгла.Утре съм на док. и се чудя какво по напред да го питам.
*
Re: ин витро- колко струва и къде?
« Отговор #26 -: Януари 31, 2007, 10:14:06 am »
Ами georgeel не знам какъв точно ти е проблема, дали си пробвала вече нещо или не. Напиши повече,

miori много неща не са както трябва в БГ по отношение на АТР процедурите, включително в етично отношение (поне от моя горчив опит до сега!) Ако сега започваш и имаш възможност опитай в Англия. Една моя прителка забременя там от първо инвитро и беше много доволна. Всичко е регламентирано и ясно.
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: ин витро- колко струва и къде?
« Отговор #27 -: Януари 31, 2007, 10:41:40 am »
Единственото което съм правила досега са хидротубации и цветна снимка,няколко изследвания както и глупаво лечение със противозачатъчни?????Бавно отговарям защото имам много работа.А по принцип съм без една тръба,а другата естествено е запушена.
*
Re: ин витро- колко струва и къде?
« Отговор #28 -: Януари 31, 2007, 12:09:57 pm »
Единственото което съм правила досега са хидротубации и цветна снимка,няколко изследвания както и глупаво лечение със противозачатъчни?????Бавно отговарям защото имам много работа.А по принцип съм без една тръба,а другата естествено е запушена.

Някой на скоро беше направил много хубав списък в последователност какво трябва да се направи, ако сега стартираш. Опитай се да го потърсиш във форума. Със сигурност обаче може би имаш доста стъпки преди инвитро, поне лапароскопия (да ти отпуши тръбата) :(. Естествено лекарите знаят по-добре. Така, че потърси твоя лекар и успех!  :P
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: ин витро- колко струва и къде?
« Отговор #29 -: Януари 31, 2007, 13:29:45 pm »
Roby хич не ме успокояваш  :lol: :lol: :lol:-шегувам се то ако не се пошегувам ще откача като знам какво ме чака.Все пак много съм ти благодарна за инфото.Утре съм при Александров и той ще ми обясни предполагам всичко. :lol: :lol: :lol:
*
Re: ин витро- колко струва и къде?
« Отговор #30 -: Януари 31, 2007, 17:53:23 pm »
Спокойно мила, защо си мислиш само най-лошото  :roll:Може да се окаже, че нещата не са толкова страшни и да се намери и по-лесно решение за теб! Желая ти го от сърце и пиши как е минало! :crossfingers:
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: ин витро- колко струва и къде?
« Отговор #31 -: Януари 31, 2007, 18:11:41 pm »
Roby нали знаеш по добре си мисли най-лошото,че после да те изненадат с добра новина :)Извън шегата се надявам всичко да е наред.Ще пиша отзиви как е минало при док,и дали всичко е нормално 8)
*
Re: ин витро- колко струва и къде?
« Отговор #32 -: Февруари 01, 2007, 00:13:31 am »
miori много неща не са както трябва в БГ по отношение на АТР процедурите, включително в етично отношение (поне от моя горчив опит до сега!) Ако сега започваш и имаш възможност опитай в Англия. Една моя прителка забременя там от първо инвитро и беше много доволна. Всичко е регламентирано и ясно.

Roby, това за твоята приятелка е много добра новина, 4удя се дали слу4айно можеш да разбереш дали го е правила в 4астна клиника или по NHS + къде го е правила в Англия, ний преди да предприемем нещо, ще трябва първо да разберем на какво се дължи азооспермията на съпруга ми + дали е възможно изобщо той да е таткото, но това ве4е го мотаме 1 месец и още не сме го направили- ужас, 4акаме да ни дойде вдъхновението за ходене по доктори  8O
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: ин витро- колко струва и къде?
« Отговор #33 -: Февруари 01, 2007, 12:19:05 pm »

Roby, това за твоята приятелка е много добра новина, 4удя се дали слу4айно можеш да разбереш дали го е правила в 4астна клиника или по NHS + къде го е правила в Англия, 8O
Миори, доколкото си спомням беше във втората най-добра клиника в Лондон, мисля, че беше частна, защото тя надали имаше осигуровка (те скоро се преместиха там от Токио). Мога да я поразпитам повече ако искаш :D
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: ин витро- колко струва и къде?
« Отговор #34 -: Февруари 02, 2007, 23:15:44 pm »
Roby, поразпитай я пове4е ако поддържате връзка, никога не е в тежест пове4е инфо, макар 4е втората по известност клиника зву4и доста респектиращо, в англия дори и да си здравно осигурен, 4акаш около 3 години за ин-витро, защото здравната каса покрива едва 30% от нуждите или нещо подобно, но имаш право на по 1 опит на всеки 3 години, та щон скоро са се преместили, 100% е на 4астно
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*

    proletina

Re: ин витро- колко струва и къде?
« Отговор #35 -: Февруари 03, 2007, 01:39:17 am »
Здравейте
Искам само да ви кажа, че живея в Англия и че тук процедури с донорска яйцеклетка не се правят.Забранени са по закон на ЕС.Англичаните се явяват само посредници и изпращат пациентките си в Източна Европа, може би и в Бг.Цената на тази услуга, вкл\чваща всички изследвания и плащания на донора е £11000-£13000.Била съм в една от Водещите клиники и даже имам ценоразпис.Точно тук в Англия нищо не се прави без пари.
*

    Proletina

Re: ин витро- колко струва и къде?
« Отговор #36 -: Февруари 03, 2007, 01:47:44 am »
Цените 11000-13000 са в паунди.В частните клиники цените варират от 6000-7000 паунда.През NHS процедурата е доста тромава, а и в държавните болници хигиената е доста ниска....
*

    Proletina

Re: ин витро- колко струва и къде?
« Отговор #37 -: Февруари 03, 2007, 01:48:59 am »
Цените 11000-13000 са в паунди.В частните клиники цените на инвитрото варират от 6000-7000 паунда.През NHS процедурата е доста тромава, а и в държавните болници хигиената е доста ниска....
*
Re: ин витро- колко струва и къде?
« Отговор #38 -: Февруари 03, 2007, 10:55:50 am »
Miori, това, че за момента спермограмата е зле и става дума за азооспермия (ето тук статия по въпроса: Aзооспермията. Може ли мъж с азооспермия да бъде биологичен баща? ) Това не означава задължително, че не може и двамата да бъдете биологичи родители.
1. Трябва да се установи от уролог дали има сперматооиди в тестисите ( проблемът може да е в доставянето им и преминаването им през семенните канали - обструктивна азооспермия). Ако има - взимат се мерки  и проблемът се решава - докторът избира типа на лечението интервенцията или асистирана репродукция. Ако пък няма сперматозоиди и в тестисите - необструктивна азооспермия, то трябва да се разбере, защо няма - от какво е предизвикано нарушението в сперматогенезата - има ли начин да се повлияе от лечение - и ако може да се прецени как и с какво да се продължи.
2. Трябва да направите допълнителни изследвания - хормонални, а също и генетични - кариотип, микроделециии на Y хромозомата, а ако причините за азооспермията са обструктивни се прави още едно допълнително генетично изследване за да се установи дали може да се предате проблема. Но първото е консултация с уролог андролог, както и спермограма направена в клиника по стерилитет, а не случайна лаборатория. Там спермограмата се прави от ембриолог, специалист по репродукция, а не от лаборанти.
3. Ако се окаже, че няма начин да се извлекат сперматозоиди от тестисите тогава лекарят ви може да предложи да обсъдите варианта за оплождане от донор. Но защо ин витро? Ако ти имаш проходимост на тръбите, хормони в норма, овулираш нормално - излишно е да се преминава през тежката артилерия още в самото начало.

Послушай мъжа си, щом е оптимист! На колко сте години. Няма да се предавате. Надежда има, във форума е пълно с примери. Действай спокойно по задачите, намерете добър специалист, който да ви поеме  и назначи лечение и  място за самосъжаление и отчаяние няма.
Като попрочетеш малко в сайта ще намериш правилните думички, че наистина звучи доста натуралистично, не че ме дразни, просто не съм свикнала :)
По въпросът за клиниката - всичко е личен избор, четеш, проучваш, сравняваш плюсове и минуси и трябва да намериш лекуващ екип, на който да се довериш за да се чувстваш спокойна и уверена в успешния резултат.
Пожелавам ти успех!!!

« Последна редакция: Февруари 03, 2007, 11:03:45 am от cygnus »
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: ин витро- колко струва и къде?
« Отговор #39 -: Февруари 03, 2007, 12:02:10 pm »
Да допълня Сигнус, тъкмо събираме с колегите данни за азооспермия и варикоцеле. Имаме 12 пациенти с първоначална азооспермия, при които след операция от варикоцеле се появиха сперматозоиди в еякулата.

С две думи - азооспермия не е присъда. Трябва да се изясни каква е причината, където може, да се лекува или отстрани и чак тогава да се преминава към други видове асистирана репродукция.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: ин витро- колко струва и къде?
« Отговор #40 -: Февруари 06, 2007, 16:38:55 pm »
Roby, поразпитай я пове4е ако поддържате връзка, никога не е в тежест пове4е инфо,
Привет Миори,
Ето информацията, която тя ми даде - клиниката е  London University Collage Assisted Conception Unit. (ACU), общата цена е била 7,000 паунда, която включва всичко, лекарства, манипулации и самото инвитро (не икси). Не е била по тяхната каса. Възможно е и да излезе малко по-евтино, защото тя не се е повлияла много добре и са й дали допълнителни дози. Каза, че като отношение не е било супер (явно не само ние имаме проблем с това  :x), но резултата е на лице - първи опит - бременност с близнаци. Това е втората клиника по успеваемост в Англия.
Дано тази информация ти помогне! Успех!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Re: ин витро- колко струва и къде?
« Отговор #41 -: Февруари 06, 2007, 17:45:20 pm »
Пролетина, а можеш ли да ми кажеш ако знаеш ориентировъчна цена за икси на естествен цикъл в Англия? Писала съм питане за Англия в раздела АРТ в чужбина, може и там да ми отговориш.

Предварително благодаря!
Благодаря ти, Бени!







*

    proletina

Re: ин витро- колко струва и къде?
« Отговор #42 -: Февруари 07, 2007, 01:39:16 am »
Разбрах,че лекарствата за ИКСИ са 1,030 паунда.Друга информация за сега нямам.