0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: въпрос за д-р Кирчева
« Отговор #20 -: Декември 13, 2006, 19:09:01 pm »
Много ти благодаря Каси.Ти правила ли си лапаро? И може ли да се свържа с теб по icq?
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: въпрос за д-р Кирчева
« Отговор #21 -: Декември 13, 2006, 19:23:54 pm »
Правила съм преди 2 години и половина. Може на кю, потърси ме.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: въпрос за д-р Кирчева
« Отговор #22 -: Декември 13, 2006, 19:25:23 pm »
Само не и лечение при Кирчева! Ние си загубихме почти година с нейното лечение.  :x Всеки път ни казваше, че бебето ще стане, но уви.........
"Надеждата" е създание хвъркато,
което се загнездва в душата,
пее ни без думи
и никога не спира...не спира..."
                     Емили Диксън
*

    pilmes

"Експертизата с вълшебно фенерче"
« Отговор #23 -: Юни 04, 2007, 15:59:24 pm »
Здравейте момичета!
И аз не се стърпях да ви разкажа за Д-р Кирчева.Имах доста проблеми и вече почти загубихме всякаква надежда за забременяване по естествен път.Имах само една тръба,която се оказа,че не пропуска много много добре/по време на цветна снимка/. Та,чухме и ние със съпругът ми за "лечителката" от Пловдив.По принцип никога не съм вярвала в подобни идеи, но отчаянието ни заведе до там.Бяхме силно притеснени още със пристигането ни във въпросния квартал.Просто нямам думи за невероятната цигания,мизерия,които ни заливаха отвсякъде...На няколко пъти "прелитащите" каруци щяха да ни блъснат,контейнерите бяха екстра в този регион.За музиките и вонята няма да говоря.Лесно намерихме блока,защото малките ромчета те упътват бързо-бързо, дори и без да искаш...Колата не оставихме без надзор,опасно е.Качихме се с асансьора и не можахме да отворим вратата,просто преливаше от хора един етаж нагоре и един надолу...Беше просто ад.Имахме записан някакъв час,който се досещате,че не беше спазен.Чакането се проточи часове.Блъсканица,народ,висяхме някъде по стълбите и ние,на смени.Успяхме по някое време да влезем.В коридора на апт. беше още по-задушно и не много чисто.Миришеше на билки, много силно.Някакъв "господин" ни покани да влезем в "кабинета"/май кухня беше/.Д-р Кирчева беше на едно канапенце седнала,с кучето до нея,много тихо и спокойно говореше,каза:"Аз знам защо сте тук,спокойно виждам бебе!"Започна "експертизата" с "вълшебното" фенерче и се оказа,че надежда има!Оставихме и ние пари за "дарение", взехме си билките в големи бутилки от мин. вода,и бегом към масажния стол от японското посолство/намира се в друг квартал/.Платих си и там масажа/беше отвратително болезнен за мен/.И натоварили ние вълшебната комбинация от билков концентрат, се прибрахме и започнахме събирането на пластмасови бутилки и бутилчици, защото този концентрат се разрежда и се пие по точно определено време и милилитри.Напълнихме нашата камера+половината фризер на родителите ми.И като се почна едно пиене всеки ден...И така няколко месеца,но резултат 0!Ходихме втори път,"ще има бебе",пак се "заредихме" с билки,пак нищо.И аз просто зарязах тая работа.Трябвало да слушам вътрешния си глас,но...И ние така си загубихме почти година.Това е моята история.
*
Re: въпрос за д-р Кирчева
« Отговор #24 -: Юни 05, 2007, 00:06:46 am »
Няма ли кой да забрани на тази лекарка да практикува?! Ужасена съм от прочетеното 8O!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: въпрос за д-р Кирчева
« Отговор #25 -: Юни 05, 2007, 10:49:43 am »
Няма ли кой да забрани на тази лекарка да практикува?!

Няма. Единственият начин е да се повиши нивото на здравна култура на хората и те сами да престанат да вярват на шарлатани. Това, разбира се, няма да стане в този живот.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: въпрос за д-р Кирчева
« Отговор #26 -: Юни 05, 2007, 11:20:36 am »
 :( Аз си мисля, че няма да стане въобще, защото е в човешката природа винаги да търси по няколко варианта. Въпрос е на добра преценка кои от вариантите са удачни (а в случая и здравословни) и кои - не. Лошото обаче е, че когато човек с години не може да реши един проблем и си натовари достатъчно психиката, започва да доминира чувството за отчаяност и се прибягва до крайни мерки, които може да противоречат дори на собствената трезва мисъл на човека. За това би трябвало да има съд за подобни шарлатани, защото се възползват от слабостта на хората, точно както има закони срещу другите измами. Измамата, която може да ти коства здравето е много по-тежко престъпление от измамата свързана с пари. Парите обаче ги има черно на бяло, а тази материя е леко недоказуема...
« Последна редакция: Юни 05, 2007, 11:22:58 am от Lan »
*

    pilmes

Re: въпрос за д-р Кирчева
« Отговор #27 -: Юни 05, 2007, 11:46:02 am »
Lan,абсолютно си права, не съм вярвала че мога да стигна дотам в отчаянието си,като се има предвид,че съм здравомислещ човек,здраво стъпил на земята.И не съм единствена,за съжаление.Удавници,които се хващат за сламка... :fighting:
Re: въпрос за д-р Кирчева
« Отговор #28 -: Юни 05, 2007, 17:14:54 pm »
ето в момента дават д-р Кирчева по канал1.
Re: въпрос за д-р Кирчева
« Отговор #29 -: Юни 05, 2007, 19:28:05 pm »
Да..Пуснах тема в "На чашка кафе и халба бира".
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: въпрос за д-р Кирчева
« Отговор #30 -: Юни 05, 2007, 20:07:30 pm »
pilmes,
Въпросната д-р Кирчева лекува майка ми от множествена склероза, по същия начин както на теб запушената тръба - с тубата билки и с масажният стол.
Лошото е, че след като ги пи около месец, състоянието на майка ми се влоши - започна да не може да говори плюс пълен блокаж да краката и ръцете. Когато се обади на Кирчева, тя й отговори, че всъщност това е временен спад, показващ, че предстои подобрение. Добре, че тогава родителите ми се отказаха от този експеримент и изхвърлиха всички туби от хладилника - оттогава майка ми не иска да погледне чай.
Аз бях против това лечение, но безизходицата на тази коварна болест и отчаянието, подтикнаха майка ми да търси изход в такива, добре звучащи и даващи й шанс за излекуване методи.



*
Re: въпрос за д-р Кирчева
« Отговор #31 -: Юни 06, 2007, 12:56:07 pm »
Мели, така е :)! Трудно е да накараме хората да не вярват в шарлатаните, но за да направим нещо в тази посока трябва да има гласност относно въпросните, а не да се примиряваме, да мълчим и да си казваме, че е пълно с такива и не можем да ги спрем. Тогава и един човек да се откаже и да не отиде да се лекува при тях си е прогрес.

... За това би трябвало да има съд за подобни шарлатани, защото се възползват от слабостта на хората, точно както има закони срещу другите измами. Измамата, която може да ти коства здравето е много по-тежко престъпление от измамата свързана с пари. Парите обаче ги има черно на бяло, а тази материя е леко недоказуема...

Лан, права си, но когато се съберат над 10 човека и подадат жалба в полицията, че са били измамени от въпросната лекарка и се разбере за методите на лечение, които използва, тогава си мисля и една проверка да й направят, ще е от полза, може и да я стресне малко. А може дори и до съд да се стигне, ако има достатъчно свидетели и пострадали от нейните действия.  Лошото е, че не си търсим правата, нямаме гражданско общество като в нормалните държави и заради това страдат други невинни и наивни хора, които продължават да се връзват на подобни псевдо лечители.   
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: въпрос за д-р Кирчева
« Отговор #32 -: Юни 06, 2007, 12:58:59 pm »
Още 2004 г. едно от момичетата сигнализира в МЗ. Отговорът им беше, че проблемът си е неин на кого да вярва и най-вероятно е отишла при човек, който не е лекар.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    pilmes

Re: въпрос за д-р Кирчева
« Отговор #33 -: Юни 06, 2007, 13:10:18 pm »
pilmes,
Въпросната д-р Кирчева лекува майка ми от множествена склероза, по същия начин както на теб запушената тръба - с тубата билки и с масажният стол.
Лошото е, че след като ги пи около месец, състоянието на майка ми се влоши - започна да не може да говори плюс пълен блокаж да краката и ръцете. Когато се обади на Кирчева, тя й отговори, че всъщност това е временен спад, показващ, че предстои подобрение. Добре, че тогава родителите ми се отказаха от този експеримент и изхвърлиха всички туби от хладилника - оттогава майка ми не иска да погледне чай.
Аз бях против това лечение, но безизходицата на тази коварна болест и отчаянието, подтикнаха майка ми да търси изход в такива, добре звучащи и даващи й шанс за излекуване методи.

Да ти кажа misi, състоянието ми не се влоши,нито пък подобри.Тази жена беше надежда за нас,защото преди години ми отстраниха дясна тръба с яйчника. Та при нея се явих с полузапушена лява тръба и поликистозен яйчник.Ей,че като се сетя пак толкова ме е яд!Почти година губене на време с тези билки,после чакахме одобрение на НЗОК,после един неуспешен опит инвитро, а днес точно започвам стимулация за втори опит. :bfp1:


*
Re: въпрос за д-р Кирчева
« Отговор #34 -: Юни 06, 2007, 13:11:41 pm »
   То това им е лошото на такива измами - и сто човека да се съберат, никой не можа да докаже, че точно тя му е навредила, освен ако билките и не са някакви вредни и това може да бъде доказано с експертиза. Обещава здраве, но за това не може да бъде осъдена. Има железен довод: "И лекарите лекуват, но не не винаги помагат!". Няма да издържи в съда. Надявам се Lady_11 да се включи и да каже, но моята проста некомпетентна логика рядко греши (трябвало колежка да и стана, ама язък :D ). Най-лошото е, че ако я съдят, но я оправдаят още повече хора ще се стекат към нея.    Онзи "феномен" Деси е доказателство, че и да я осъдят, пак ще има хора, които отчаяно да се надяват на помощ от подобни "лечители".
   Ето даже по Канал 1 я били поканили и не за да я разкритикуват, а като един вид реклама, сега още повече ще я търсят хората.  :? Единственият начин за прогрес според мен е лична нетърпимост, такава да бъде възпитана и в децата ни и така да съветваме и приятелите си. Ето на мен скоро ми дадоха съвет да пия не знам каква си отвара в деветия месец, която помагала за безболезнено раждане. Аз викам "Хубаво, но коя лаборатория я е изследвала тази комбинация как точно влияе, помага и дали не вреди на бебето? Кой може да ми каже, че не съм алергична към някоя от странните съставки (а те си бяха странни) и няма да колабирам от едната глупост?" - жената се замисли и вика "Ей, аз как така не съм се замислила, ами веднага - казват ми, пия!".
« Последна редакция: Юни 06, 2007, 13:30:28 pm от Lan »
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: въпрос за д-р Кирчева
« Отговор #35 -: Юни 06, 2007, 15:04:47 pm »
pilmes,

Да ти кажа misi, състоянието ми не се влоши,нито пък подобри.Тази жена беше надежда за нас,защото преди години ми отстраниха дясна тръба с яйчника. Та при нея се явих с полузапушена лява тръба и поликистозен яйчник.Ей,че като се сетя пак толкова ме е яд!Почти година губене на време с тези билки,после чакахме одобрение на НЗОК,после един неуспешен опит инвитро, а днес точно започвам стимулация за втори опит. :bfp1:


pilmes, регистрирай се и пиши, тук във форума ще срещнеш много момичета със сходни проблеми - аз самата съм в подобна ситуация, като твойта. Ще се радвам да обмениме опит.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: въпрос за д-р Кирчева
« Отговор #36 -: Юни 06, 2007, 20:00:49 pm »
дори и водата с босилек има някакъв плацебо ефект, просто тя е много популярна, а няма кой знае каква ПР-кампания, странна работа...

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: въпрос за д-р Кирчева
« Отговор #37 -: Юни 08, 2007, 11:14:28 am »
misi,ve4e sam registrirana/ pilmes/   :hello:


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: въпрос за д-р Кирчева
« Отговор #38 -: Юни 08, 2007, 16:41:11 pm »
 :welcome:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: въпрос за д-р Кирчева
« Отговор #39 -: Юни 08, 2007, 19:55:47 pm »
Добре де, седя си тук и си се чудя! Тя че не става тази „докторка”, не става. Ама какво прави телефонният и номер сред кабинетите на ирисодиагностиците  в страницата на „Зачатие”. Мен това ме подведе впрочем. Признавам си. Само ме е яд, че загубих няколко месеца при нея. Така де. Никого не съдя. Чудя се!!!