0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #520 -: Август 09, 2011, 19:33:15 pm »
Честито и от мен Margopetrova.Дано да имаш една нормана и спокойна бременност.Всичко,което си споделила е много поезно за нас.Дано повече момичета да имат такива хубави новини.
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #521 -: Август 09, 2011, 22:22:15 pm »
Много полезна тема! И тук да благодаря на всички, които споделят инфо и да пожелая лека и безпроблемна бременност на успелите! 
Аз имам следния въпрос към момичетата, минали процедура в Мемориал - преди началото на опита изписват ли така нашумелите у нас медикаменти за подобряване на качеството на яйцеклетката - метфогамма, лепенки разни и т.н. ? Аз имам планиран един опит в наша клиника наесен и ако е неуспешен, твърдо съм решила да избера Мемориал за следващия.
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #522 -: Август 10, 2011, 08:19:01 am »
Освен хормони, носихте ли и актуална ЦС на консултативния преглед, как стои въпроса с нея?
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #523 -: Август 10, 2011, 08:57:02 am »
Привет момичета, мога да споделя,че ноември ще ходим до Истанбул. Почти веднага след сватбата. Записахме на екскурзия до там, 132 лв. на човек, което е добра цена според мен и веднага писах на Кубра. Очаквам днес да ми потвърди часа за 11.11. От нея разбрах, че д-р Кахраман не е в болницата четвъртък и събота. Попитах я и колко ще ни струва прегледа и очаквам отговор, като го имам ще пиша веднага. Относно какво трябва да носим като изследвания за първия преглед, ето какво ми беше написала :   Prolactin (in the morning fasting is required)
Free T4
TSH
Hbs Ag
Anti-Hbs
Anti-HCV
Anti HIV I+II
Rubella IgG
Hemogram

Male;

Hbs Ag
Anti-HIV I+II
Anti-HCV

и мъжа да е на три дни въздържание заради спермограмата. Аз бях писала за многото ни изследвания и ме беше питала дали сме си правили и генетични. Аз мисля да занеса цялата папка, само не знам как ще си взема цветната снимка и резултата от биопсията.


*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #524 -: Август 10, 2011, 10:25:28 am »
момичета, ето малко обновена информацията за Мемориал :

Memorial  hospital
Piyalepaşa Bulvarı
34385
Okmeydanı / İstanbul
Telefon :
Santral: (0212) 314 66 66
Fax:
(0212) 314 66 21
проф. Кахраман
Кубра, координаторка -   kubra.burnaz@memorial.com.tr
Сайт на болницата:
http://www.memorial.com.tr/ru
Има безплатен паркинг към Мемориал но само за пациенти в процедура - дават карта срещу депозит
Цени и изследвания :
За изследванията - в болницата предлагат кое може да се направи при тях, като мах. се стремят нещата да са при тях, но трябва да питаме и уточняваме кое е по-изгодно за нас да си направим в България без  да се притесняваме
Признават изследванията от България но трябва да са преведени на турски или английски.
Първичен преглед – 300 ТЛ (турски лири)
ПКК – 600 ТЛ
Разчитане на резултати – 300 ТЛ
Спермограма – около 120 лв.
Хистероскопия – 2200 ТЛ
Кариотип – 900 ТЛ
Пред-имплантационна диагностика – за ембрион – 150 евро и 1500 евро фиксирана сума за над 10 ембриона.
Ко-култивация – 650 евро
ЕЦ с ИКСИ оплождане – 2050 USD
 Инвитро с ИКСИ с ИМСИ (ИМСИ винаги се прави с ИКСИ) – 3050 евро (ИМСИ е безплатно) ?????
Инвитро с ИСКИ с микроинжекции – 3051 USD ?????
ИКСИ – 2100 евро (включва самата процедура,прегледи,хормони, пункция, трансфер)
Лекарства – 500 – 1000 евро (зависи от конкретния случай)
Микротесе - 800 евро, първичен преглед при андролог - 290 ТЛ, сонография при мъжа - 890 ТЛ, вторичен преглед - след сонографията и въобще разчитане на резултати - 219 ТЛ

Хубаво е да има напревени изследвания на Prolactin, Free T4,TSH, Hbs Ag, Anti-Hbs, Anti-HCV, Anti HIV I+II, Rubella IgG, Hemogram, пълна кръвна картина, кръвна група.  За мъжа Hbs Ag, Anti-HIV I+II, Anti-HCV. Може да не се превеждат ако са на латински,но да се напишат отгоре имената на латински на кого са. Приемат се резултати до шест месеца назад максимум.
Двойката да е на преглед на втори ден от менструалния цикъл. В дена на прегледа партньорката се преглежда на ултразвук и дава кръв за изследване на LH, FSH, и Estradiol. При условие,че няма киста и тя се чувства готова, стимулация може да се назначи веднага.
Задължително свидетелство за граждански брак – преведено от фирма (турски или английски), не е необходимо да е легализирано. Необходими са 2 бр.снимки паспорт формат и на двамата. За всички официални  документи в Турция искат снимки.
Болница Мемориал работи с клиника Щерев. Може да се направи операция или започне стимулация в Щерев и да се продължи в Мемориал.

Информация за нощувки и придвижване в Истанбул :
Нужна е карта за магистралата - по целия път има бариери и най-добре да се закупи още на влизане от бензиностанция. Картите работят като дебитни най-евтината 25ТЛ, всяко минаване е 5ТЛ

Самолетен транспорт до Истамбул като пример: Пегаус -35 евро заедно с летищни такси, възможност за закупуване в последния момент
Най-приемлив квартал за отсядане в бизост до Мемориал е Таксим и подрайоните му Мачка, Нишанташъ.
От кв. Таксим се стига за 10 мин. с кола до болницата в кв. Окмейдан. С автобус - ходи се около 15 мин пеш до автогара на пристанището и от там се взема автобус до Окмейдан /така пише на автобуса/, който пътува 30 мин.
От кв. Таксим може да се хване от спирка автобус 54К, който води пък до Перпа в бизост до Мемориал за 20 мин.. Перпа, освен името на спирката е и комплекс като Пловдивския панаир с офиси и магазини. В него може да се ползва асансьора от 8-ми до 2-ри етаж, с което се преодолява денивелацията на улицата при лошо време
Цени на автобусни билети от кв. Таксим до Мемориал 1,5-2ТЛ
с такси от Таксим до Мемориал - 15ТЛ
От  кв.Таксим тръгват автобусите за летище Сабиха Гьокчен
квартал Окмейдънъ – в този квартал се намира болницата. Друг близък квартал  Касъмпаша, но там хотелите не стават, следващ Таксим.
Квартал Аскарай – хотел около 50 евро на вечер., паркинг -  17  ТЛ на вечер
Сайт на хостели.
http://www.hostelsclub.com/step02_str.php?lang=bg&str=15501&giorno=20&mese=11&anno=2010&notti=10&currency=1&guests=2

Хотели
OTEL SAHINLER
Koska Cad. №10
34480 Laleli - Istanbul
www.sahinlerotel.com – 20 евро на човек нощувката, вероятно е цена за групова нощувка ! Трябва да се пита и да се пазари човек .








Istanbul Cerrahi hastanesi 
 професор Леми Ибрахимоглу
Prof.Dr. Lem'i Ergin Ibrahimoglu
tel : 0 212 234 25 91 - 0 212 233 19 13
fax: 0 212 234 25 52
GSM: 0 532 231 25 52
e-mail: lemi.ibrahimoglu@gmail.com
Айнур- 00905 33 96 76 708 – сестра, говори български

Първичен преглед – 350 ТЛ (турски лири)
ИКСИ – 3500 ТЛ (включва самата процедура,прегледи,хормони, пункция, трансфер, замразяване за срок от пет години )
Лекарства – около 1000 ТЛ, в аптеката до болницата правят 20% отстъпка (зависи от конкретния случай)
Може и без граждански брак.


Анадолската болница (филиал на Джон Хопкинс)
Anadolu Medical Center
International Services Department
t:+90 262 678 5515
f:+90 262 654 00 53
c:+90 533 559 78 18
e-mail: dilek.inci@anadolusaglik.org


*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #525 -: Август 10, 2011, 11:46:47 am »
luce, благодаря за систематизираната информация - със сигурност ще е от голяма полза!!! Разбирам, че си се задействала с часа за първичния - желая ти успех и дано сбъднеш мечтата си за бебче!
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #526 -: Август 10, 2011, 11:51:40 am »
благодаря, sunflower  :). Да, очаквам потвърждение от Кубра кога точно да отидем на 11.11. Малко е далечко, но на 21.10. ще ставам госпожа  :D :wink: и затова така.

Между другото Кубра току-що ми писа,че няма значение на кой от цикъла отиваш за първичен преглед щом не започваш стимулация.

Дано мечтата ни за детенце се сбъдне на всички  :D


Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #527 -: Август 10, 2011, 14:01:46 pm »
luce, доста неточности има в цените на процедурите! Не знам от къде си систематизирала цялата информация? ИКСИ с ИМСИ Е 2100 евро- при нас беше такова и ни струваше толкова. Освен това спермограмата е 115 турски лири, а първичен преглед 295 турски лири или в левове съответно 97 лв. и 248лв. Картата за магистралата можеш да я заредиш за не по-малко от 50 турски лири и те ще са ви достатъчни за поне 2-3 ходения и за целият престой, като не всяко минаване е 5 турски лири, а отчита според км. и е не повече от 5 турски лири! Освен това момичета не се подвеждайте по информацията, която ви дава Кубра Бурназ за това, че ви иска само тези изследвания и др. не са необходими! Тези изследвания са задължителни преди стартиране на инвитро, Икси или Имси. Но ако отивате на първичен преглед са необходими всички ваши и тези на партньора изследвания правени досега- генетични, спермограми, хормони- до 3 месеца, ЦС на тръбите- желателно е да е по-нова, Епикризи от операции, ако имате такива и всичко др.които са важни за вашият случай. Хормони не превеждайте на английски или турски, ако не са на латиница напишете с молив острани на наименованиято тяхното лат. наименование.
« Последна редакция: Август 10, 2011, 14:13:52 pm от margopetrova »
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #528 -: Август 10, 2011, 14:17:29 pm »
Този хотел, който е дала Душка е в кв.Лалели и съвпада с квартала където е отсядала Марго и друго момиче установих.

luce, там където си писала хотел в Аксарай за 50 евро са дали описание:
кв.Лалели - близо до Аксарай
хотел Боюк Кебан 50евро двойна стая + закуска, паркинг 17ТЛ на денонощие
около хотела има ресторантчета с прилични цени, близо е до метрото и Капалъто
с кола до Мемориал около20 мин. взависимост от задръстванията или с метрото

Това летище Сабиха Гьокчен, на което каца Пегасус - оттам има регулярен бърз автобус за 13 ТЛ. Крайната точка на автобуса е кв.Таксим

материал за по нататъшно обновяване :)

а, Марго, по информация на страниците по напред, за картите мисля Пулмерия беше писала :) и зарина от части...
да, зарина е писала, че най-евтината карта е 25ТЛ, били два типа KGS и OGS 

Марго, дай сайт на хотела, че аз визирах теб в поста си за него



« Последна редакция: Август 10, 2011, 14:30:21 pm от Тара »
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #529 -: Август 10, 2011, 14:32:18 pm »
благодаря, Марго  :) и Тара  :). Ето ,сговорна дружина - планина повдига  :)

С риск да стана досадна, ето още веднъж инфото с поправките :

Memorial  hospital
Piyalepaşa Bulvarı
34385
Okmeydanı / İstanbul
Telefon :
Santral: (0212) 314 66 66
Fax:
(0212) 314 66 21
проф. Кахраман
Кубра, координаторка -   kubra.burnaz@memorial.com.tr
Сайт на болницата:
http://www.memorial.com.tr/ru
Има безплатен паркинг към Мемориал но само за пациенти в процедура - дават карта срещу депозит

Цени и изследвания :
За изследванията - в болницата предлагат кое може да се направи при тях, като мах. се стремят нещата да са при тях, но трябва да питаме и уточняваме кое е по-изгодно за нас да си направим в България без  да се притесняваме
Признават изследванията от България но трябва да са преведени на турски или английски.
Първичен преглед – 295 ТЛ (турски лири)= 248 лв
ПКК – 600 ТЛ
Разчитане на резултати – 300 ТЛ
Спермограма – 115 ТЛ =97 лв
Хистероскопия – 2200 ТЛ
Кариотип – 900 ТЛ
Пред-имплантационна диагностика – за ембрион – 150 евро и 1500 евро фиксирана сума за над 10 ембриона.
Ко-култивация – 650 евро
ЕЦ с ИКСИ оплождане – 2050 USD
ИКСИ с ИМСИ (ИМСИ винаги се прави с ИКСИ) – 2100 евро (ИМСИ е безплатно)
Инвитро с ИСКИ с микроинжекции – 3051 USD ?????
ИКСИ – 2100 евро (включва самата процедура,прегледи,хормони, пункция, трансфер)
Лекарства – 500 – 1000 евро (зависи от конкретния случай)
Микротесе - 800 евро, първичен преглед при андролог - 290 ТЛ, сонография при мъжа - 890 ТЛ, вторичен преглед - след сонографията и въобще разчитане на резултати - 219 ТЛ


За първичен преглед (295 ТЛ (турски лири)= 248 лв
Хубаво е да има направени изследвания на Prolactin, Free T4,TSH, Hbs Ag, Anti-Hbs, Anti-HCV, Anti HIV I+II, Rubella IgG, Hemogram, пълна кръвна картина, кръвна група.  За мъжа Hbs Ag, Anti-HIV I+II, Anti-HCV. Може да не се превеждат ако са на латински,но да се напишат отгоре имената на латински на кого са. Приемат се резултати до три месеца назад. За първичния преглед носете всички ваши изследвания, на вас и на партньора ви -  генетични, спермограми, хормони, епикризи от операции. Хормони не превеждайте на английски или турски, ако не са на латиница напишете с молив острани на наименованиято тяхното лат. наименование. Няма значение на кой ден от цикъла ще отидете за преглед.

Двойката да е на преглед на втори ден от менструалния цикъл – при започване на стимулация, за първичен преглед не важи . В дена на прегледа партньорката се преглежда на ултразвук и дава кръв за изследване на LH, FSH, и Estradiol. При условие,че няма киста и тя се чувства готова, стимулация може да се назначи веднага.
Задължително свидетелство за граждански брак – преведено от фирма (турски или английски), не е необходимо да е легализирано. Необходими са 2 бр.снимки паспорт формат и на двамата. За всички официални  документи в Турция искат снимки.
Болница Мемориал работи с клиника Щерев. Може да се направи операция или започне стимулация в Щерев и да се продължи в Мемориал.


Информация за нощувки и придвижване в Истанбул :
Нужна е карта за магистралата - по целия път има бариери и най-добре да се закупи още на влизане от бензиностанция. Картите работят като дебитни най-евтината 50 ТЛ, всяко минаване е не повече от 5ТЛ, отчита според броя изминати км. 50 ТЛ са достатъчни за две-три пътувания.

Самолетен транспорт до Истамбул като пример: Пегаус -35 евро заедно с летищни такси, възможност за закупуване в последния момент. Летище Сабиха Гьокчен, на което каца Пегасус - оттам има регулярен бърз автобус за 13 ТЛ. Крайната точка на автобуса е кв.Таксим.
Най-приемлив квартал за отсядане в бизост до Мемориал е Таксим и подрайоните му Мачка, Нишанташъ.
От кв. Таксим се стига за 10 мин. с кола до болницата в кв. Окмейдан. С автобус - ходи се около 15 мин пеш до автогара на пристанището и от там се взема автобус до Окмейдан /така пише на автобуса/, който пътува 30 мин.
От кв. Таксим може да се хване от спирка автобус 54К, който води пък до Перпа в бизост до Мемориал за 20 мин.. Перпа, освен името на спирката е и комплекс като Пловдивския панаир с офиси и магазини. В него може да се ползва асансьора от 8-ми до 2-ри етаж, с което се преодолява денивелацията на улицата при лошо време
Цени на автобусни билети от кв. Таксим до Мемориал 1,5-2ТЛ
с такси от Таксим до Мемориал - 15ТЛ
От  кв.Таксим тръгват автобусите за летище Сабиха Гьокчен
квартал Окмейдънъ – в този квартал се намира болницата. Друг близък квартал  Касъмпаша, но там хотелите не стават, следващ Таксим.

Квартал Аскарай – хотел около 50 евро на вечер., паркинг -  17  ТЛ на вечер
кв.Лалели - близо до Аксарай
хотел Боюк Кебан 50евро двойна стая + закуска, паркинг 17ТЛ на денонощие
около хотела има ресторантчета с прилични цени, близо е до метрото и Капалъто
с кола до Мемориал около20 мин. в зависимост от задръстванията или с метрото

Сайт на хостели.
http://www.hostelsclub.com/step02_str.php?lang=bg&str=15501&giorno=20&mese=11&anno=2010&notti=10&currency=1&guests=2

Хотели
OTEL SAHINLER
Koska Cad. №10
34480 Laleli - Istanbul
www.sahinlerotel.com – 20 евро на човек нощувката, вероятно е цена за групова нощувка ! Трябва да се пита и да се пазари човек .



Istanbul Cerrahi hastanesi 
 професор Леми Ибрахимоглу
Prof.Dr. Lem'i Ergin Ibrahimoglu
tel : 0 212 234 25 91 - 0 212 233 19 13
fax: 0 212 234 25 52
GSM: 0 532 231 25 52
e-mail: lemi.ibrahimoglu@gmail.com
Айнур- 00905 33 96 76 708 – сестра, говори български

Първичен преглед – 350 ТЛ (турски лири)
ИКСИ – 3500 ТЛ (включва самата процедура,прегледи,хормони, пункция, трансфер, замразяване за срок от пет години )
Лекарства – около 1000 ТЛ, в аптеката до болницата правят 20% отстъпка (зависи от конкретния случай)
Може и без граждански брак.


Анадолската болница (филиал на Джон Хопкинс)
Anadolu Medical Center
International Services Department
t:+90 262 678 5515
f:+90 262 654 00 53
c:+90 533 559 78 18
e-mail: dilek.inci@anadolusaglik.org


Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #530 -: Август 10, 2011, 18:26:32 pm »
Здравейте, аз планирам да отскоча до Истанбул за първичен преглед, ако не за повече. Не разбирам защо са им необходими ПКК и вирусологичните изследвания, щом няма да се прави стимулация.
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #531 -: Август 11, 2011, 10:39:35 am »
може би имат предвид, че ако всичко е наред и може да се започва стимулация. Нали вирусологията важи 3 месеца.


Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #532 -: Август 11, 2011, 12:35:48 pm »
Здравейте, аз планирам да отскоча до Истанбул за първичен преглед, ако не за повече. Не разбирам защо са им необходими ПКК и вирусологичните изследвания, щом няма да се прави стимулация.

Не е необходима ПКК и вирусологични , ако не се стартира стимулация!За първичен преглед са по-важни хормони,ЦС на тръби, спермограма, епикризи и др. изследвания,микробиология също не е излишна-дори и за ваше успокоение,  за да може лекарят да добие представа за вашият случай! Позволих си да го напиша в червено, защото е важно!
За картата за магистралата искам да кажа, че това е актуалната цена, до преди година е било 25 турски лири!
Ето сайта на хотел Буюк Кебан http://www.hotelbuyukkeban.com/index3.html , но пак казвам че най-добре е чрез тур. агенция от България да се направи резервация, защото цената ще бъде висока. Дори на мен по телефона ми казаха, че няма свободни места в хотела. А после чрез тур. агенция се намери свободна стая!
« Последна редакция: Август 11, 2011, 12:46:05 pm от margopetrova »
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #533 -: Август 11, 2011, 16:07:36 pm »
Margo как стои въпроса със спермограмата? В деня на първата консултация ли я правят там на място? Ние имаме спермограма с СДИ от м.04.2011 и много лоша морфология.... Проф.Кахраман лично ли ръководи процедурите или само първонач.консултация е с нея, а после ви поема друг лекар?
« Последна редакция: Август 11, 2011, 17:19:14 pm от bamboo »
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #534 -: Август 11, 2011, 20:56:22 pm »
Момичета много сте изписали едва смогнах да ви прочета.
Когато ходите за първичен преглед и нямате установен конкретен проблем не е необходимо да провите предварително никакви иследвания най-добре е те да ви кажат какво да напревите ,като остава да изберет само къде да ги направите там или тук.

Ако имате някакви операции и епикризи и установени диагнози преведете само тях и толкоз от там нататък те ще ви кажат какво следва да се направи.

Относно картата за магистралата по последни мои данни от месец май са си минимум 25тл. Всяко преминаване е 5тл . картата може да презаредите в банков клон на банката която е картата . Там си добавяш на гишето и те ти я допълват.
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #535 -: Август 12, 2011, 10:03:50 am »
момичета, днес ще допълня информацията и ще я публикувам. В момента ме "гони" службата  :lol:

На всички  :bighug:


Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #536 -: Август 12, 2011, 12:43:15 pm »
Margo как стои въпроса със спермограмата? В деня на първата консултация ли я правят там на място? Ние имаме спермограма с СДИ от м.04.2011 и много лоша морфология.... Проф.Кахраман лично ли ръководи процедурите или само първонач.консултация е с нея, а после ви поема друг лекар?

В деня на първичният преглед се прави спермограма и за това е хубаво да има въздържание от 3 до 5 дни. Всяка клиника иска спермограма при тях, така е дори в Бг. За това си носете една от Бг клиника, пък там ще ви направят нова. Тази в Мемориал се изработва за 3 работни дни, защото се гледа преживяемост на сперматозоидите. По принцип още в деня на първ. преглед те преглежда др. лекар и след това с цялата документация и вече информацията от прегледа направен при тях проф. Кахраман дава експертното си мнение. Така, че за първ. преглед имаш реално среща с един лекар и професорката. След това те преглежда лекар, а не проф. Тя дава експертно мнение по всички въпроси. Дори доколкото разбрах от Кубра и за самите дози при стимулациите.
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #537 -: Август 12, 2011, 14:45:30 pm »
Благодаря за информацията! Момичета много се вълнувам, имам записани часове за консултация за 22 август, за д-р Мустафа Ачет и после проф. Кахраман. Кубра отговаря много бързо,връзката чрез нея е много удобна.
Днес пуснах изследвания на хормоните на 3 ден, ПКК и останалите неща, така или иначе ще ми трябват. Цветната ми снимка е малко стара - от 2007 год.но не ми се прави нова, надявам се все пак да я погледнат. Ще споделя впечатления задължително когато се върна! 
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #538 -: Август 12, 2011, 17:08:15 pm »
стискам палци, bamboo, успех и ти пожелавам в най-скоро време да се похвалиш с хубави новини за  preggo  :)


*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #539 -: Август 12, 2011, 18:09:45 pm »
bamboo , то не останало време до прегледа... Успех! yahoo_17
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг