0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #500 -: Юли 31, 2011, 17:24:55 pm »
Здравейте! Аз говорих с Др.Гювенч и каза, че не знае още кьде ще работи. Имам една лоша новина Сабрие сьщо напусна  :x Аз говорих с координаторката за преводач обаче нещата не зависят от нея, обади се пред мен да пита дали ще им разрешат да наемат прежодач, но и отказаха жената отсреща е казала че имат сестра, която говори български, незнам къде е тази сестра понеже и Сабрие я няма :(
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #501 -: Август 04, 2011, 14:12:35 pm »
Здравейте от мен! :bighug: Вече мога да се похаля с хубави новини! Опитът ни в Истанбул е успешен и съм бременна! :bfp: Появи се и малък проблем ,за който сега не искам да бързам да вземам решение - плодните сакчета са 3 броя ! Лекарят ми каза ,че може и от самосебе си да се редуцира едното, а ако не ще се наложи редукция защото съм дребна на ръст и ще бъде много рисково ! За сега само ще ходя на прегледи и ще наблюдавеме как вървят нещата!
Изключително съм доволна от отношението, обслужването и вниманието в Мемориал ! Няма я тази изнервеност и припряност като в Бг ! Лекарствата също са различни от тези , които са ми предписвали в Бг за след трансфера! Стискайте палци всичко да бъде наред!
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #502 -: Август 04, 2011, 15:03:39 pm »
Честито, Марго! Чудесна новина. Лека и успешна бременност! :D
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #503 -: Август 04, 2011, 15:09:16 pm »
Честито и лека бременност!
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #504 -: Август 04, 2011, 15:22:37 pm »
Благодаря ви от сърце и благодаря, че има тази темичка в Зачатие и Бг Мама , за да събера кураж да отида до Истанбул! Благодаря и на всички момичета за пълната и точната информация и помоща която ми оказаха :bighug:
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #505 -: Август 04, 2011, 15:28:58 pm »
И от тук да ти честитя и да кажа още веднъж,че много се радвам  :D :D :D :D


*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #506 -: Август 04, 2011, 15:56:48 pm »
margopetrova честито! Леко и успешно бременеене!
Момичета следя ви от известно време, но сега след като прочетох поста на denika съвсем се запалих по клиниката....проблем е обаче че нямаме сключен брак. Прочетох че поне за консултация такъв не се изисква. Чела съм много за IMSI, питах и Мели и настина в България този метод не се прилага, а ние сме точно за това - последната спермограма в Малинов показа само 2% сперм.с нормална морфология. Отделно аз имам имунологични проблеми (НК и антитела) и при следващ опит ще трябва да прилагам имунотерапия ..... нещата са доста усложнени. Някой правил ли е цветна снимка на тръбите в Мемориал, моята е отпреди 4 години. Към момичетата които най-скоро са били там - как точно записахте час за консултация?
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #507 -: Август 04, 2011, 16:20:17 pm »
margopetrova, лека бременност :)
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #508 -: Август 04, 2011, 18:20:43 pm »
margopetrova, честито!
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #509 -: Август 04, 2011, 22:04:59 pm »
Поздравления margopetrova и лека бременост, дано всичко се нареди :)
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #510 -: Август 04, 2011, 23:39:25 pm »
Марго, страхотна новина!!! Честито!




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #511 -: Август 05, 2011, 07:27:21 am »
Честито Марго, лека и успешна бременност!
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #512 -: Август 05, 2011, 08:15:31 am »
Честито Марго :D! Успешен финал!

Аз уж чета темата редовно, но ми се губи ако е писано на-важното за мен; правят ли ИМСИ там в крайна сметка?
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #513 -: Август 06, 2011, 00:34:11 am »
Честито Марго, лека  бременност и прекрасни, здрави бебета на финала!  :bori_007: :bori_004: :bori_015:

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #514 -: Август 06, 2011, 16:26:25 pm »
Първо благодаря на всички за хубавите пожелания и да се връща на вас също хубавата вест в най-скоро време!  :bighug: Бях отнова на преглед, само че този път с вагинален ехограф и се оказа че имам 2 плодни сакчета , а не 3 както се видя отгоре. Така, че се поуспокоих !!
 Реших да напиша един дълъг пост, защото получих много съобщения на лични и реших, че ще бъде добре да обобща по-важната инфармация, а на лични ще отговарям на конкретни въпроси , за които не съм писала тук!
На 40 навършени години съм! Имам един опит в България за кратко успешен!  Аз бях при д-р Гювенч!  Само веднъж ме прегледа един др. лекар преди пункцията , но не знам как се казва. При нас беше ИМСИ и цената е  2100 евро .
Стартирах стимулацията в БГ на втори ден от цикъла, пуснах  LH, FSH и Estradiol. Отидох при лекаря ,който ми следеше стимулацията в БГ  и видя колко на брой и с каква големина фоликули имам. Издиктувахме резултатите на Кубра по телефона. После тя се обади за да каже, че може да започвам и какви са ми дозите за следващите 4 дни. На 4 ден пак Estradiol и отново фоликулометрия и нива на хормони.  На 5 ден нямаше преглед, 6,7 и 8 ден отново фоликулометрия и нива на Estradiol. Извикаха ме на 8 ден от стимулацията , после имах още един ден инжекции т.е 9-ти ден и на 10 си бих Овитрел . След 36 часа е пункцията и след това след 5 дни беше нашият трансфер. Там не правят трансфер преди 3 ден- това е в най лошият случай когато няма достатъчно добри ембриони. Ние сме с лоша спермограма и с диагноза Астенотератозооспермия и въпреки това имахме 3 ембриона на стадий бластоцид на 5 ден, което според мен е страхотна работа на ембриолозите там!
 По принцип можеш да се прибереш в Бг между пункцията и трансфера, но ние не се прибирахме защото пътя е доста! Ние имахме 9 нощувки там, като максимално бяхме в БГ. Не са ми приспадали никакви суми от предишни прегледи! Имате право на безплатен паркинг едва когато си на стимулация и си започнала инвитрото процедурата- тогава си искаш талонче от регистратурата, което даваш на паркинга! Срещу него ти дават карта ,за която се плаща 20 турски лири депозит и когато приключиш с всичко връщаш картата и си получаваш обратно парите!
Всичко ми излезна 7400 лв. , но тук са включени много разходи- лекарства 750 евро, нощувки 450 евро, ИМСИ 2100 евро, пътни, пари за преводач от турски + неговото гориво до Турция и обратно, храна за престоя ни там 9 дни, лекарства за след трансфер и сега до 12 ГС  около 400 турски лири  и др.
Спахме в хотел Буюк Кебан за 50 евро двойка стая на вечер с вкл. закуска, но резервацията я направихме от България чрез тур. агенция, защото иначе на място излиза много по-скъпо!
Искам да ви кажа нещо много важно , което се отнася за всички клиники в Бг , тук са претрупани от работа, не отделят нужното внимание на пациентите и ако имаш повече от три опита в една клиника не мисля, че това вече трябва да бъде вашата клиника  и лекари. Това е мое мнение разбира се! Според мен те тъпчат на едно място и не откриват проблем. А в Мемориал веднага ти правят преглед ,които трае 1 и 1/2 часа и ти казват възможности и какви са причините за неуспеха.
Ако не искате да правите опит там можете да отидете на първичен преглед и няма да съжалявате за парите 295 турски лири, защото веднага ще разберете за какво става въпрос и сами ще си вземете решение дали да правите опит там! Много българи ходят да им откриват там проблемите, които тук в Бг НЕ СА ОТКРИТИ!
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #515 -: Август 06, 2011, 16:54:44 pm »
Марго, благодаря ти за изчерпателния пост, много е полезен!
Като си формулирам смислени въпроси ще ги задам :)
Всъщност правят ИМСИ, и ние сме с мъжки фактор, и аз си мисля, че причината да не става тук в българските клиники е невъзможността за най-добър подбор на ембриони.

 
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #516 -: Август 06, 2011, 17:51:26 pm »
margo огромно благодаря! :bighug:
Всичко което си споделила тук е много ценно за нас, особено за мен в този момент когато съм на кръстопът и не знам на кого да се доверя.....
Смятам да се свържа с клиниката чрез имейл, моля за актуален имейл, лично на Кубра или на клиниката
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #517 -: Август 07, 2011, 11:17:53 am »
argopetrova,Честито Марги. Много лека и прекрасна Бр да изкараш до щастливия финал. :D :balk_64:

*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #518 -: Август 07, 2011, 11:20:22 am »
margo огромно благодаря! :bighug:
Всичко което си споделила тук е много ценно за нас, особено за мен в този момент когато съм на кръстопът и не знам на кого да се доверя.....
Смятам да се свържа с клиниката чрез имейл, моля за актуален имейл, лично на Кубра или на клиниката
Ето пощата на Кюбра.kubra.burnaz@memorial.com.tr
« Последна редакция: Август 07, 2011, 11:21:55 am от zarina »
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #519 -: Август 09, 2011, 18:11:54 pm »
Има ли момичета ,които са преодолели проблема тънък ендуметриум при своите опити в клиниките в Истанбул?При нас всичко върви добре с изключение на една тънка лигавица,която при никакви лечения вече не достига повече от 7 мм тип м до пункцията.Току-що ми приключи 5 неуспешен опит и не знам вече кой път да хващам.Лекува ли се проблемният ендуметриум там?