0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #160 -: Ноември 17, 2010, 18:50:24 pm »
Момичета, колебаем се как да пътуваме до клиниката. Става въпрос само за 1 ден, без престой. Вариантите са: 1) с колата; 2) автобус до Истанбул, после такси; 3) автобус, после градски транспорт.
От познати получихме напълно противоположни съвети :D, затова разчитам на вас за по-точна информация. Вие как предпочитате да пътувате?

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #161 -: Ноември 18, 2010, 09:58:39 am »
Момичета, колебаем се как да пътуваме до клиниката. Става въпрос само за 1 ден, без престой. Вариантите са: 1) с колата; 2) автобус до Истанбул, после такси; 3) автобус, после градски транспорт.
От познати получихме напълно противоположни съвети :D, затова разчитам на вас за по-точна информация. Вие как предпочитате да пътувате?

Ние ходихме с кола-за самото пътуване е доста по-удобно според мен, но като стигнете в Истанбул трафика е адски и много трудно може да се оправи човек ако не знае къде отива-първия път стигнахме по тъмно, но колите бяха по-малко и след доста лутане успяхме да си намерим хотела(бях извадила карти от нета).Втория път ни посрещна един човек и ни заведе до хотела, а после с нашата кола отидохме заедно от хотела до болницата, за да ни покаже и вече се оправяхме много добре(това е много добър вариант, ако намерите такъв човек)
Такситата са скъпички, но щом сте само за 1 ден така ще стигнете по-лесно до болницата и няма да се лутате.За градския транспорт нищо не мога да кажа, ние така и не го използвахме
Хотела близо до болницата ли е?


Благодаря на Мози за отзивчивостта,че ми даде координатите клиниката и за полезната информация,която ми предостави.

osi_9Сега остава само да завалят положителни тестчета :wink: :lol: :lol:
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #162 -: Ноември 18, 2010, 18:19:56 pm »
Mozzi, още веднъж ми помагаш! Много, много благодаря! :thankyousign:
До голяма степен, желанието и куража да тръгна за Истанбул, ги дължа на твоята помощ и на търпеливите ти обяснения. :D

По колко време чакахте с кола на границата? Казаха ми, че често се чакало по 3 часа и повече. :( Затова ни препоръчаха автобуса, за да спестим това чакане.

Ние искаме да пристигнем в деня на прегледа, т.е. ако сме с автобус, ще трябва да стигнем от автогарата до клиниката или съответно с кола, директно до клиниката. И в двата случая ще си предвидим достатъчно часове за загубване и намиране :wink:, а в колата ще ползваме GPS, но все пак....
Хотелът после ще го мислим. Като не бързаме за точен час и да се залутаме няма да е проблем. :)
« Последна редакция: Ноември 18, 2010, 18:32:45 pm от plumeria »

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #163 -: Ноември 18, 2010, 19:50:26 pm »
Mozzi, още веднъж ми помагаш! Много, много благодаря! :thankyousign:
До голяма степен, желанието и куража да тръгна за Истанбул, ги дължа на твоята помощ и на търпеливите ти обяснения. :D

plumeria yahoo_33, ще помагам с каквото мога.На мен за съжаление нямаше кой да ми даде повече информация като тръгвахме точно преди година-не че не се оправихме, но си спомням колко ми беше притеснено в началото за всичко

На границата не сме чакали изобщо, не знам дали е било късмет просто, но минавахме бързо, не сме чакали повече от 15-20 минути

Иначе аз си бях преписала адреса на болницата и на хотела на едно листче, както се пише на турски и така много лесно се оправяхме с такситата-дори и да не говори английски шофьора, показваш адреса и те си знаят :wink:

Може би сега само за консултацията ще ви е по-лесно с автобус и после с такси до болницата, стига да не те уморява много пътя с автобуса.После ако решите да отидете за процедура, аз бих избрала варианта с колата, защото има ходене всеки ден до клиниката и е по-удобно и по-евтино
Клиниката по принцип има много удобен паркинг за колите, който е безплатен за пациентите-от самата клиника ти дават едно талонче-нашето беше за 20 дни и срещу него ни дадоха карта за паркинга
Друго важно нещо е ако сте с кола да намерите хотел, който има паркинг за клиентите-централните често нямат и трябва да си оставиш колата на платен паркинг.Ако е за една нощ не е проблем, но ако си за повече дни както при процедура излиза скъпо да си я държиш на платен паркинг
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #164 -: Декември 13, 2010, 16:06:15 pm »
zdraveite momicheta,tai kato sam nova a silno jelaeshta dete ,no i mnogo pretisnena tai kato veche godinite naprednaha(40)a kazvat che tova e granitsata, bihte li me posavetvali dali imam niakakav shans da probvam v istanbul,pishete neshto as sam tolkova pritesnena che mai i nesvarzano pisha.blagodaria predvaritelno
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #165 -: Декември 13, 2010, 21:56:03 pm »
zdraveite momicheta,tai kato sam nova a silno jelaeshta dete ,no i mnogo pretisnena tai kato veche godinite naprednaha(40)a kazvat che tova e granitsata, bihte li me posavetvali dali imam niakakav shans da probvam v istanbul,pishete neshto as sam tolkova pritesnena che mai i nesvarzano pisha.blagodaria predvaritelno

здравей, вероятно имаш шанс макар с напредването на възрастта нещата стават достта по-трудно,казвам го от личен опит. като за начало бих ти препоръчала да се опиташ да пишеш на кирилица , както и да ни дадеш малко повече информация за проблема който имате,изследвания и други.


притеснението пречии на човек да предприеме нужните стъпки за решаване на проблема,опитай се да се успокоиш,щом има проблем има и решение.
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #166 -: Декември 13, 2010, 22:41:52 pm »
Момичета,бихте ли споделили впечатления от направените консултации с проф.Кахраман и/или в Анадолския  медицински център ? Темата бе гореща до началото на декември,дали нещо не ви разочарова или отказа? Питам защото скоро ми предстои пътуване по този повод до Истанбул и съм леко притеснена.
Благодаря.
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #167 -: Декември 14, 2010, 13:29:41 pm »
kamely, аз не съм писала, защото до преди ден-два бях в Истанбул. По-точно пътувахме три пъти, за по няколко дни. Започнахме процедура в Мемориал и не само, че не съм разочарована, а точно обратното...

Аз много се притеснявах за всички проблеми с организация, пътуване, намирането на пари и т.н. Изгубих цяла година, докато се реша да тръгна към Истанбул и сега ужасно съжалявам за това изгубено време, защото нещата не са никак трудни, а нивото на клиниката е видимо много по-високо, от това на българските.

Разликите са толкова много, че е трудно да се обяснят. Първо се започва от отношението - там чувстваш внимание и уважение във всеки момент. В някои български клиники съм получавала доста внимание, но не е това, което беше в Истанбул. Там те карат да се чувстваш постоянно обгрижвана и спокойна за всичко.
За вида на клиниката, обстановката и организацията въобще няма смисъл да говоря. Там е друг свят...

Обаче според мен, най-важната разлика е не вида на клиниката и не е отношението, а това, че там оставаш с впечатлението, че всички си вършат работата и постоянно се стараят да ти докажат, че не си дал парите си напразно при тях. Че правят максимално най-доброто, което може да се направи в момента и постоянно те държат в течение какво правят, защо точно така и т.н. Непрекъснато обясняват, питат по три пъти "имате ли въпроси" и... имат безкрайно търпение. :D Нищо общо с припряността и "конвейрната технология" в българските клиники.

Ние, с мъжът ми, се старехме да не се предоверяваме и да гледаме скептично на нещата (особено той :wink:). Имахме си разни предубеждения - че всичко е комерсиално, че може да са просто много по-добри измамници от нашите... Е, с сега вече категорично мога да кажа, че не е така!
Има много скрити неща при инвитрото, за които няма как да кажа дали са по-добре от Бг., но видимата страна на нещата показва много разлики в полза на турците...  Като се започне от лекарят, който водеше стимулацията - аргументираше всяко решение, рискува да получим ако трябва само един фоликул, но да е качествен и ме гледаше като рохко яйце ... после отгледаха ембрионите до 5 ден (при целия риск, да не оцелеят и много по-лесно беше да ми ги върнат на 3 ден) и накрая да стигнем до трансфера, който там е превърнат в рутуал.... :D Въобще, всичко в детайлите там е различно и на всеки етап успяваха да спечелят доверието ни.

Не са ми давали никакви празни надежди и обещания. Още от първия разговор ми обясниха, какви според тях са шансовете ми и какви са рисковете. Обаче и не се опитаха да използват възрастта ми като предварителна застраховка срещу неуспехите (както направиха в една от българските клиники).

Аз не съм била в друга клиника в чужбина и не мога да направя такова сравнение. Сравнявам само с клиниките в България.
Освен това, още не се знае резултатът от моята процедура и е рано да говоря за нея. Но дори и да не успея, моето лично усещане е, че турците направиха за мен максимално най-доброто и мога да кажа само много добри думи за тях.

Не направих консултация с проф.Кахраман, защото в началото тя отсъстваше, а после реших, че няма смисъл, защото имах пълно доверие на лекаря си (д-р Гювенч Карликая, изключително интелигентен и внимателен мъж). Иначе и тя е много любезна и симпатична жена и предразполага за разговор (всеки път ни поздравяваше в коридора :)).

Ако мога с нещо да съм ти полезна за пътуването или клиниката, питай спокойно, на разположение съм.
mozzi и lolly ми помогнаха с търпеливите си обяснения, да се реша да замина. Страшно съм им благодарна за това! И сега е мой ред да обяснявам. :D
« Последна редакция: Декември 14, 2010, 13:36:16 pm от plumeria »

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #168 -: Декември 14, 2010, 15:57:42 pm »
Късмет,plumeria!
От сърце ти желая успех!
ако можеш да ни споделиш подробности за процедурата от финансова гледна точка.Колко консултации направихте преди процедурата,какви изследвания,с езика как се справихте?Стимулацията тук ли я започнахте или всичко в Истанбул при тях правихте?
Извинявай,но ти в България при Щерев ли беше?Знам,че проф.Кахраман е консултант към Щерев и затова те питам.
Още веднъж,късмет ти желая и стискам силно палци!
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #169 -: Декември 14, 2010, 17:53:12 pm »
Мила plumeria изключително се радвам за теб и дай боже всичко да е наред и както трябва. yahoo_33 Съобщението ти ми озари днешния ден. :heartbeat:
Бих искала да попитам : стимулацията и наблюденията дали го прави в БГ и къде? На какъв период препоръчаха от Мемориал да е наблюдението - всеки ден или на 2-3дена? Защо се наложи да пътуваш три пъти? Какъв протокол ти предложиха? Дали се реши да направиш PGD и евентуално колко ти струва? Извинявай че те затрупвам с въпроси. Аз пътувам края на тази седмица и се чувстам като пред изпит  osi_16
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #170 -: Декември 14, 2010, 18:48:45 pm »
Plumeria, искам да ти пожелая много късмет и дано резултатът от процедурата е успешен!  yahoo_17
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #171 -: Декември 14, 2010, 19:13:24 pm »
plumeria  поздравявам те за направеният избор. Вярвам на всяка дума за отношението на лекал към пациент. Моя приятелка ходи в Турция да си прави протези на краката... при изписването й лекуващият я лекар й подарил букет цветя... едва ли има място за сравнение.

Сега почивай и дано този опит е с най-щастливият завършек! Бъди щастлива мила!
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #172 -: Декември 15, 2010, 12:43:53 pm »
plumeria, желая ти от сърце опита ти да е успешен и да получиш най-желания подарък за Коледа :bfp1:
И да не забравиш да ни се похвалиш :D :D

Д-р Гювенч Карликая беше и моя лекар в клиниката на проф.Кахраман-в по-сигурни ръце не съм се чувствала никога, изключително ерудиран лекар, много спокоен и търпелив, всяко решение, което трябваше да се вземе по време на процедурата сме го взимали заедно след подробни обяснения от негова страна, страхотен е!
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #173 -: Декември 15, 2010, 12:59:19 pm »
Plumeria, страшно много се радвам за теб!
Пожелавам ти успех от сърце - дано това да в твоят успешен опит!
Стискам много силно палци! :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :rainbow:
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #174 -: Декември 15, 2010, 13:25:18 pm »
Plumeria желая ти това да е твоя опит и да видиш двете чертички по Коледа!
 santa2 :babydust:
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #175 -: Декември 15, 2010, 16:53:05 pm »
Plumeria желая ти това да е твоя опит и дядо Коледа да ти донесе най-големия подарък в живота. Аз момичета реших да съм при  проф.ЛЕМИ Ергин Ибрахимоглу в Истанбул. Но ще започнем на пролет защото той иска да ми направят клампиране на тръбите и чак тогава да правим опити. Някой може ли да ми каже за тук как се прави това и каква му е цената.
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #176 -: Декември 15, 2010, 17:08:34 pm »
Здравей,КОТКА!
Клампиране на тръбите правят в клиника Щерев.За тях съм сигурна,защото съм пациент на клиниката,за другите не знам.Прави се оперативна лапароскопия,при която се клампират или както образно се изрази  лекарката ми "прищипват" тръбите.Цената би трябвало да е колкото на оперативна лапароскопия-1 555 лв.
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #177 -: Декември 15, 2010, 18:38:04 pm »
Момичета, благодря за подкрепата!
Аз чакам със свито сърце и не смея много да се надявам, защото шансовете ми не са големи, въпреки добрата процедура. Затова, засега си кротувам тихичко, пък... дано този път да стане някакво чудо......


Не може да се каже, че при мен нещата бяха по някаква стандартна формула. По-скоро беше голяма импровизация :D
Отидохме само за консултация (с много уговорки..), но се случи да ми е 4-ти ден от цикъла и докторът, след като прегледа всички изследвания (носех ги преведени), каза "искате ли да започнем веднага?" и аз без да мисля казах "ДА!!!".... и чак после, като видях стегнатата физиономия на мъжа ми, се усетих, че нито сме събрали парите, нито знаем как ще пътуваме, нито как ще отсъстваме от работа.... :?

Та така, спазарихме се с доктора да ни пусне в България, за да се оженим :D (задължително го изискват). Дадоха ми една торба лекарства (аз поисках да ги купя от тях, мисля, че излизат по-евтино от Бг).
Върнахме се тук. Примолих се на д-р Даскалов да ми прави фоликулометрията (той ми даваше протокол + запис на CD). Сутрин пусках Естрадиол (друго не искаха) и изпращах по мейла резултатите до обяд. След час-два ми се обаждаха, да ми кажат схемата за следващия ден и кога искат пак преглед.
При мен не вървеше съвсем идеално и д-р Гувенч ме извика за последните 2-3 дни от стимулацията, да съм под негово наблюдение. Иначе можеше да заминем направо за пункцията.

После, за трансфера, ни извикаха за 3-ти ден (защото ние пак бяхме избягали :D, пуста работа...) и стояхме в режим на изчакване до 5-я ден. Те настояват да е така, защото решение за трансфера взимат ден за ден.
Самият трансфер там е превърнат в истински приятен ритуал :D. Ембриологът вика и двамата. Обяснява, показва, отговаря на всички въпроси. После цялата манипулация е с много внимание, следват поздравления и пожелания от целия екип. Тогава ми се върна малко куража и... най-после осъзнах, какво всъщност правя. :)

Процедурата струваше 2100 Euro, като първоначално платихме прегледа, но после ни приспаднаха сумата. Основната сума се плаща при пункцията.
Съществен разход (който оскъпява спрямо България) са пътуването и хотелът. Аз нямах никакво време да търся и координаторката ми запази хотел, който беше по 100$/вечер. Дали е много или малко, не мога да преценя.

М/у другото координаторката Кюбра Бурназ е много отзивчива и можете да й пишете (на английски) спокойно, по всякакви въпроси. Аз много се колебах, докато й пиша и сега съжалявам. Въобще, ужасно, ужасно съжалявам, че не направих всчико това година по-рано. Дано сега само не съм закъсняла прекалено.....

Дано съм ви полезна с тези обстоятелствени обяснения. :D

________

kamely, на теб много силно ти стискам палци!!!
Няма от какво да се притесняваш! Не знам как го правят, но там всичко изглежда лесно и приятно. Толкова са внимателни и услужливи. Няма да усетиш никакво притеснение.

За PGD не сме коментирали, защото аз правя малко фоликули. При мен борбата беше да има повече от 1 (Накрая сами не вярваха, че са изкарали 10, ама наистина, мнооого им баяха :wink:).

Стимулацията там е абсолютно индивидуална. Докато чаках да ми дадат лекарствата, гледах какво дават на 2-3 жени и протоколите им почти не се повтаряха. Така, че имай търпение. Те ще ти кажат всичко. И питай смело, защото за всичко обясняват подробно и търпеливо.

Хайде, заминавай и чакакме добри новини!!  :D
« Последна редакция: Декември 15, 2010, 19:08:11 pm от plumeria »

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #178 -: Декември 15, 2010, 18:39:50 pm »
plumeria, стискам палци и аз  :crossfingers: :crossfingers: :bighug:
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #179 -: Декември 15, 2010, 18:43:25 pm »
Plumeria, стискам палци!