0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #120 -: Октомври 17, 2010, 23:31:09 pm »
Още веднъж се извинявам и този път е наистина за последно! Извинявам се на жените, направили или канещи се да правят процедура в тази клиника за жестокостта си. Не знам дали ми вярвате, но това не е било нарочно или планирано. Просто споделих тревогите си, притесненията или съмнениеята или каквото и да е там...
Моля, някой модератор да изтрие мненията ми в темата!
Сполай ви!

*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #121 -: Октомври 18, 2010, 11:22:19 am »
Аз вярвам ,че не си го направила нарочно, още повече , че до момента не съм забелязала да създаваш интриги.
Виждам ,че си огорчена ... но виж , на всеки може да се случи, понякога човек не съобразява , не проявява чувство за такт ..... и всичко това в стремежа си да предпазиш някой от погрешна стъпка.Така виждам нещата аз.

Колкото до това дали правиш АРТ или не си е твоя лична работа,можеш да го споделяш а може и да не го споделяш.Не е лесно да се откажеш от мечтата за свое биологично дете.Ако имаш нужда от подкрепа и дискусия(макар по-болезнена такава не знам дали има) на тази тема ,пусни я в емоционални , аз лично ще участвам защото ме вълнува,много.Ама аз съм си малко мазохист :D
Както и да е, бъди здрава и участвай активно във форума!!! :bighug:


Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #122 -: Октомври 20, 2010, 23:25:16 pm »
sev_sev - къде съм бляла ,не съм видяла, че си ми отговорила...
Да са ти честити и двечките! Да си ги износиш със здраве! Пази се много от настинки и грипове ,че около мен само кашлят и се сополивят и мн ме е страх да не си проваля опита в "Надежда"(ако стигна до него тази година въобще).

пп... и драсвай когато можеш, че много ти се изкефих и ще ми е интересно какво се случва с вас  :D
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #123 -: Октомври 21, 2010, 11:30:27 am »
 New Love :D Благодаря ти много. ОК ще ти пиша! И ви желая успех.
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #124 -: Октомври 22, 2010, 15:49:10 pm »
Момичета имам въпрос - какво означава, че в Инстамбул е забранено донорството?
Мен ме интересува то, не правят ли процедура с донорски я.?
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #125 -: Октомври 22, 2010, 16:10:38 pm »
Не правят процедури с донорски яйцеклетки, просто е забранено по закон. Бях чела, че такива семейства ходят в Кипър.


*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #126 -: Октомври 23, 2010, 09:33:15 am »
Танита, изобщо не използват донорски материал (яйцеклетки и сперматозоиди). Законите на страната го забраняват. Чела съм, че пациентите на Мемориал Хоспитал, които имат нужда от донорски материал се насочват към филиали извън страната (извън Турция). Ще се поровя за препратки.

Върти ми се из главата интервю с наш лекар, което бях чела.
« Последна редакция: Октомври 23, 2010, 10:04:13 am от rtfrtf »
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #127 -: Октомври 24, 2010, 09:28:11 am »
Да, препращат пациентките до турската част на Кипър, където имат филиал за тази цел. Малко се оскъпява, но всичко е много добре организирано. Има търсене и те са намерили начин да го предложат.
И аз ще потърся къде го прочетох, че то колко нещо прерових и с гугъл преводача си донатъманявах преводи...сегичка...
хехе..ми то било в нашата темичка ето -
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=7191.msg437649#msg437649
и още по-точно
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=7191.msg438482#msg438482
Сега обърнах внимание, че се говори за клиника "UMUT"
Тук намерих разговор между потребителки, който бях си попревела - точно за Кипър говорят, който иска нека се задълбочи http://omgili.com/clinic-jinemed
Клиниката , която споменават и чийто сайт намерих е  Jinemed - http://www.ivfturkey.com/
Само ще вметна, че може да се интересувате за това чрез и-мейлите на клиниките, като въпросите може да си преведете на английски с гугъл преводача, става за по-простички изречения или попитайте из темите, има много момичета ,които говорят и пишат приличен английски.
« Последна редакция: Октомври 24, 2010, 11:05:40 am от New Love »
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #128 -: Октомври 24, 2010, 11:34:56 am »
Ето тук е споменато за тази клиника - УМУТ, дори става ясно ,че и без брачни двойки също имат шанс за ин витро в Турция http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=7191.msg632011#msg632011

ЗНачи извода е ...трябва да се чете подробно и със записване на най-важното НАШАТА си темичка :)
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #129 -: Октомври 24, 2010, 11:40:17 am »
Момичета, някоя от вас летяла ли е до Истанбул с Пегасус? По-точно ме интересува дали до това летище  Сабиха Гьокчен, което е в азиатската част, има метро станция?
В средата на следващия месец имаме среща с проф.Кахраман и почнах да се ориентирам в практическите неща.  :D
Специални поздравления за sev_sev , успешна до края  :youwoman: :bori_003:
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #130 -: Октомври 25, 2010, 10:06:15 am »
Момичета страхотни сте! Благодаря за ценното инфо! :bighug: :bighug: :grouphug2: :thankyousign: :flower:
Сега ще прочета
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #131 -: Октомври 25, 2010, 14:27:27 pm »
Мацки, пак да попитам. 8O Според това, което прочетох, една от причините успеваемостта в Инстанбул да е толкова висока била техниката - микроскоп, с помощта на който се преценява много прецизно качеството на сперматозоидите и яйцеклетката.
Това ми се струва малко непотвърдена информация. Някой има ли повече инфо по въпроса. Би трябвало да имаме инфо и в нашите клиники каква е техниката...
Аз не вярвам Стаменов, Владимиров и Щерев (примерно) да имат по-лоша техника. Изобщо добре е да си отговорим на въпроса: кое точно е по-добро в Инстамбул и колко е по-добро.
-диагностика
-кавлификация на докторите
-техника
-технология на процедурите
Ей такива неща ми се въртят в главата. Ще помоля момичетата, които са насочени към клиниката от своите лекари да споделят подробности, ако знаят.
Разбира се, твърде вероятно е причината за тази успеваемост да е комплексна. Комплексна, комплексна, ама колко да е комплексна. :lol: :lol:
Като сериозни и задълбочени жени е добре да се запознаем с детайлите и да имаме убедителни агрументи, защото на мен лично аргумента, че момичета X е правило няколко неуспешни опита тук и там е забренемяло от раз не ми звучи достатъчно аргументирано - просто може да е случайност.
Не искам да отричам успехите в клиниката - напротив - просто искам повече детайли от кухнята, за да преценя. И мился, че всички тук бихме се радвали, ако намерим такива :lol:
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #132 -: Октомври 25, 2010, 15:35:54 pm »
Танита,напълно подкрепям мнението ти!Аз също отдавна следя темата и също исках да помоля момичетата,които са правили процедура или просто са били на консултация да споделят своите впечатления.Досега най-пълно за преживяванията си е разказала mozzi /виж стр.3 на тази тема/.Доколкото разбирам при нея различното,което е довело до успеха е индивидуалния подход и намирането на подходящата стимулация за нея.
Бих се радвала ако и другите момичета споделят по-подробно за своя опит в клиниката.
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #133 -: Октомври 25, 2010, 22:53:07 pm »
Момичета, привет и от мен :D :D

Отдавна не съм писала, но просто не ми остава време- на 10.08 се родиха моите две бебета-Рада и Живко :lol: :lol:.Пожелавам на всички ви скоро да нямате време за форума от грижи покрай малките ви бебоци :wink:

Tanitа , много правилно си задаваш подобни въпроси-и на мен ми се въртяха същите неща из главата на път за Истанбул.Моето лично мнение е, че една от големите разлики са ембриолозите-може и да не съм права,но останах с такива впечатления.В БГ например ти дават информация за ембрионите всеки ден-колко са спрели да се развиват, на колко са се разделили и т.н-там ми обясниха, че след като видят колко от яйцеклетките са се оплодили, не пипат ембрионите 48 часа(може и да бъркам часовете, може и 24 да бяха), защото иначе може да се спре деленето им или да се наруши развитието и от там качеството им и съответно през тези часове никой няма никаква представа колко от ембрионите се развиват.Там никога не правят трансфер на 2 ден, на 3-ти по изключение-най-често на 5 ден,на стадий бластоцист, което на мен ми говори, че ембриолозите им успяват по-добре да "отгледат" ембриончетата
В Истанбул се засякох с една двойка от БГ-с 11 неуспешни опита ин витро в БГ в 3 различни клиники-при всички опити много яйцеклетки и ембриони с лошо качество.В Истанбул от 11 яйцеклетки при тях се получиха 9 отлични ембриона, което на мен пак ми изглежда добра работа на ембриолозите

Иначе за индивидуалния подход при стимулация-да, имат го,при мен това беше много важно и ключово за успеха, но моето мнение е, че и тук това го могат, но не го правят винаги

За микроскопа-проф.Кахраман ми каза, че такъв микроскоп имат само няколко клиники в Европа-с голямо увеличение е, но ако правилно съм я разбрала го използват за преценка на качеството на сперматозоидите, не на яйцеклетките
« Последна редакция: Октомври 25, 2010, 23:04:52 pm от mozzi »
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #134 -: Октомври 25, 2010, 23:16:48 pm »
Pitia Благодаря ти много и ви пожелавам успех :D :D :D
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #135 -: Октомври 26, 2010, 09:23:52 am »
Mozzi, много ти благодаря за информацията, сега стана доста по-ясно! Пожелавам ти прекрасни мигове с малките душици, да са ти живи и здрави. :lol:
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #136 -: Октомври 26, 2010, 12:38:34 pm »
Мози благодарности и от мен за информацията от първа ръка.
Да са ви живи и здрави двете слънца!!!

Това със техниката не е никак за подценяване.В крайна сметка АРТ са си Хай Тек технологии.Само помислете, какви усилия,компетентност и какви пари са нужни да организираш и да създадеш собствена ,частна клиника в България.То един магазин за домашни потреби да отвориш си е цяло изпитание камо ли нещо по сериозно.
Един хубав апарат за ехографско изследване е около 50000.00 EUR.Нашите лекари и ембриолози тук правят направо чудеса предвид средствата и техниката с която разполагат.
Така си е почти във всяка сфера-царе сме да направим от нищо нещо.

Мемориал Хоспитал е американска клиника, помислете за финансирането, с каква апаратура разполагат там,колко са улеснени и каква огромна подкрепа е това за специалистите.
С този микроскоп избират най-добрия сперматозоид и 50% от работата е свършена ако се намери и добра яйцеклетка .... ето го обяснението за успеха. 
Стартирам икси ,стимулирано и четвърто поред,ще оставим ембрионите на стадий бастоцист.Предния път спряха на етап морула.Едно ми е свито и притеснено  а някъде наблизо почти на 600 км, колкото е Варна - София, има един микроскоп , който може би е решението на проблема на мнозина от нас.
"Селин Дион роди близнаци след шесто инвитро", можете ли да си представите шесто инвитро,Селин Дион.А ние тук в дълбоката провинция колко ли опита трябва да направим за да успеем.
Стана малко като кофти есе, ама съм в едно такова настроение...... :(
         
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #137 -: Октомври 26, 2010, 13:07:15 pm »
Не подценявайте и първоначалните изследвания, които се правят . Тези , които ми поискаха на мен и на мъжа ми , подчертавам на мъжа ми , тук в България никой не си направи труда да изследва. Режеха си го ей така за разнообразие, а аз организирах транспорт на материал от едната клиника до другата , говоря за биопсия сиреч парчета тъкан от тестисите за да се извадят живи сперматозоиди. Не ми се мисли през какви глупости сме минали , при положение че такава операция трябва да се прави на място и емриолозите тутакси на момента да обработват тъканта под много силен микроскоп и да вадят живи сперматозоиди.
При Жоро Стаменов именно по тази причина успяхме, но не съм убедена че микроскопът е на същото ниво , като в Мемориал.
При Владимиров , който грозно ме отсвири тези дни по повод възрастта , това просто не може да се направи, поради технически несъвършенства на базата.
За Щерев не мога да се изказвам , защото нямам обективен поглед върху ситуацията там.
Стимулацията за зрелите яйцеклетки е от изключителна важност, това което бях чела при Моззи, беше за Фемарата , която в Б-ия я използват като много спомагаща за зреенето, а Проф. Кахраман я отхвърля точно по причина че не прави зрели яйцеклетки.
И аз не съм съвсем на ясно , но още на пръв поглед намирам разлики които още повече ме мотивират за Истанбул.
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #138 -: Октомври 26, 2010, 15:53:54 pm »
ised ,Pitia , напълно съм съгласна с това, което сте написали yahoo_33-изследвания, техника, индивидуален подход-всичко по малко и така успеваемостта расте.Не казвам, че са богове, но е факт, че успеваемостта им е по-висока-мисля, че съм писала в по-ранни постове каква е официалната статистика на Мемориал за 2008-дадоха ми я при първото ми посещение октомври 2009-60% успеваемост при жени до 33 год и цели 25% при жени над 38-39 год, което е доста висока успеваемост
Аз между другото миналата година докато се чудех на къде да поема, попаднах случайно на един американски сайт за т.нар медицински туризъм-препоръчваха се различни болници из цял свят за различи процедури, операции, лечение и т.н.За ин витро Мемориал беше посочена като една от най-препоръчваните клиники
Иначе в самото протичане не процедурата няма разлика-на който не му е първо ин витро ще си знае всички стъпки, нищо няма да го изненада
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #139 -: Октомври 28, 2010, 13:59:18 pm »
http://www.anadolumedicalcenter.org
Някъде по напред Кроу беше пуснала статия за тази болница, която също е в Истанбул. Та питането ми е някой правил ли е опит там,  има ли впечатления?
Така и така ще бъдем в града , дали да си правя труда да ги посетя  :ask:
Редактирам се , че мен като ме ръчне нещо , докато не го изровя мира нямам  :D
Свързах се с новооткрития им офис в София , утре имам среща с мениджъра им за България, който е български изселник и говори перфектен български , това беше много успокояващо за мъжа ми. Ще разказвам след срещата.
За сега който го интересува адрес и телефони:
Дианабад бул. Г.М.Димитров бл.62 до бензиностанцията на Шел
02/4410662 и 0882103940
Това е информационния център в София
« Последна редакция: Октомври 28, 2010, 15:46:53 pm от Pitia »