0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #900 -: Април 28, 2014, 13:57:15 pm »
Клиниката е същата,а за имуноложката не ми се говори.
Благодаря ви!


Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!

Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #901 -: Април 28, 2014, 18:03:44 pm »
Днес си взех генетичните за тромбофилии от Надежда. Когато попитах по тел. дали може да получа копие от тях, ми казаха - ама как, изследването си е Ваше, то Ви се полага. Пък за досието можем да направим копие. И наистина на място ми мадоха оригинала.

Не взимам страна в спора, просто споделям. Възможно е всичко да зависи от това на кого от администрацията попадаме и колко е любезен/наясно с правата ни.
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #902 -: Април 28, 2014, 18:32:53 pm »
Еми,  за изследванията - генетични, имунологични и хормонални няма проблем. Аз си ги имам вкъщи.
Доколкото знам  не се дават стимулационните протоколи и резултати от ендометриалните биопсии.
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #903 -: Април 28, 2014, 18:44:03 pm »
Да, биопсиите са нещо ново, което принципно никога не са давали. Резултатите само устно са били "добри" или недобри". И лекарствата за тях са "лекарство", "помпа", единствено PBMC си има име. Аз и не очаквам да ми дадат нещо, което никога не са ми давали.

За стимулационните протоколи не са прави.
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #904 -: Април 28, 2014, 19:16:07 pm »
Спор няма,говорим за цветни снимки ,лапароскопии и протоколи.Това ,което е " ноу хау".
Спирам защото темата е отворена за друга полезна информация.


Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!

*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #905 -: Април 28, 2014, 19:48:22 pm »
Само да допълня за резултатите от ЦС и хистеро(лапаро)скопия в същата клиника, защото стана дума и за това.
Като резултат от двете хистероскопии, имам епикриза + CD. При администраторките казах, че искам диск веднага след приключване на процедурата и не съм имала никакъв проблем в получаването му. Не знам, обаче за какво време съхраняват записите и евентуално за какъв период назад могат да копират.
Рентгеновата снимка от ЦС също си е в мен, дадоха ми я след самата процедура (ноември '13г.).
За протоколите от стимулация не знам как е , не се е налагало да ми трябват. Виждала съм какво описват в досието, може би не е много подробно, но би било редно да го копират.
Снимки на ембрионите съм получавала винаги, на самия трансфер. Разбрах, че вече дават и лист с описание развитието на ембрионите по дни.

Успех, desinka71!
« Последна редакция: Април 28, 2014, 20:24:58 pm от marsi »

Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #906 -: Април 28, 2014, 20:30:32 pm »
Извинете, че така нахлувам е темата, но само да кажа, че и на мен ми дадоха ЦС веднага след процедурата в Надежда.
Пожелавам успех на всички:)
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #907 -: Април 28, 2014, 21:24:25 pm »
Единственото, което не дават, са резултатите от биопсиите.
Всичко останало се предоставя, ако си го поискаш, а някои неща, дори и без да си ги искаш.
От известно време преди трансфер, освен снимките на ембрионите, дават протокол с пълна информация за случващото се веднага след пункцията - кой е обработвал материала, колко са извадените яйцеклетки, колко са се оплодили, на всеки ден на колко клетки са били разделени ембрионите, кои точно са трансферирани.
Според мен тази информация, заедно със протокол от стимулация са достатъчни за да се добие предства в клиниката в Истанбул. Допълнение са и всички други изследвания, за които не правят пречки да бъдат предоставени. Поне с мен е било така.


*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #908 -: Април 28, 2014, 21:38:20 pm »
Момичета отпелснахте се, темата е друга.Хайде да пишем за ин витро в Истанбул вече.

Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #909 -: Април 29, 2014, 11:33:04 am »
Привет момичета!
По молба на Севда от Мемориал изписвам новия номер на който отговаря.
00905446506972.Ако не вдигне,значи е с пациенти и веднага връща обаждането.


Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!

*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #910 -: Април 29, 2014, 16:58:57 pm »
Деси, ако нямаш дневник можеш да направиш тук  http://www.zachatie.org/forum/index.php?board=16.0, ако имаш желание разбира се. Там ще можем  да споделяме с теб всяка стъпка, през която преминаваш.

Пожелавам успех, най-важното е, че има положителен тест, след като веднъж е станало пак ще стане.   :D

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #911 -: Април 30, 2014, 10:39:15 am »
промоционални двупосочни билети месец юли turkish airline  и края на месец юни
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #912 -: Май 07, 2014, 09:59:52 am »
Здравейте ,аз да Ви попитам долу-горе колко излиза инвитро в Турция с билети,нощувки всичко от А до  Я.Благодаря.Вчера ми завърши първото неуспешно инвитро тук в България.Няма делене на ембрионите и не се стигна до ембриотрансфер.Направо не знам на коя клиника да вярвам имам 4-инсеминации в друга клиника различна е от тази дето ми беше инвитрото, от там нищо подобно не са ми казвали,та на ли и при инсеминации има престои,делене и.т.н.Направо се чувствам като ......С тези  чути думи от вчера ,не съм спряла да мисля.Ние сме с неизяснен стерелитет.Извинявам се ,че стана толкова дълго.Благодаря за подкрепата и разбирането Ви. :oops: :oops: :oops:
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #913 -: Май 07, 2014, 10:12:05 am »
Малко Офф, Тайфун при инсеминацията е когато се вкарва обработен материал от мъжа директно в матката.Няма как при тази процедура да се види дале се е оплодила яйцеклетката и как се дели.

Ето това е инсеминацията http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&view=article&id=671:---sp-616299821&catid=166&Itemid=154

А това ин витрото http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&view=article&id=923:---q--q&catid=165&Itemid=155

*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #914 -: Май 07, 2014, 10:13:05 am »
Тайфун, в тази теми а има доста писано за цените на процедура в Истанбул. Ето линк: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=7191.780

Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #915 -: Май 07, 2014, 10:50:37 am »
Малко Офф, Тайфун при инсеминацията е когато се вкарва обработен материал от мъжа директно в матката.Няма как при тази процедура да се види дале се е оплодила яйцеклетката и как се дели.

Ето това е инсеминацията http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&view=article&id=671:---sp-616299821&catid=166&Itemid=154

А това ин витрото http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&view=article&id=923:---q--q&catid=165&Itemid=155
Да ,аз май се насметох от мисли и за това се обърках за което се извинявам.Благодаря.
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #916 -: Май 14, 2014, 10:59:06 am »
Момичета,дайте малко инфо относно квартирите около Мемориал - цени, разстояние,хазяи,линкове и т.н. :?
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #917 -: Май 14, 2014, 11:26:28 am »
Рачо, мога да ти дам тел.на нашата хазайка,за да не минаваш през сайта.Ние бяхме април на 58 щд на вечер.Апартамента е с две спални и е близо до клиниката.Иначе много от семействата ползват БИГ БОКС хотел на 40 евро на вечер.Ако искаш на лични ще ти пусна тел.на Айсегюл хазайката ни.Сега настаних от 17 наши приятели за 20 дни.Айсегюл работи в туристическа агенция  в Истанбул,има много контакти и може да ти помогне за нещо сигурно,ако нейния апартамент не е свободен.


Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!

*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #918 -: Май 14, 2014, 11:30:43 am »
Да,пусни ми на лични.Ще съм ти благодарен. То рано още за нас ,ама - рано пиле,рано пее. :wink:
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    TaIChi

  • **
  • 125
  • Няма отстъпление. Има маневра. :)
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #919 -: Май 14, 2014, 11:32:24 am »
Момичета,дайте малко инфо относно квартирите около Мемориал - цени, разстояние,хазяи,линкове и т.н. :?

ra40,  сега април-май месец ние отседнахме тук - бяхме общо към 20 дена. Намира се на 10 мин. от болницата. Сградата е сравнително нова, стаята е добра - голяма и просторна, кухнята на апартамента е малка, но става като да си сготвиш някакви по-обикновени неща. Иначе има около 4 съквартиранта - кога са там, кога - не, но си съжителствахме много спокойно. https://www.airbnb.com/rooms/783249?euid=4409ad59-6044-1778-2cb1-642c0292b8e3
В този сайт има и други варианти на подобни кваритири, така че има избор, стига да са свободни за периода, който искате. Всичко се плаща и резервира през сайта предварително, като има такса на сайта, но на фона на цялата сума и спестяването, което се прави, ако си на хотел е съвсем прилична.