0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #880 -: Април 10, 2014, 22:32:26 pm »
bibuska,ако позволиш един съвет-смени клиниката.Нямаш ли доверие на един лекар-процедурата е 50% неуспешна-лично мнение.
Аз след три поредни трансфера на замразени ембриони в Селена-Пловдив,затворих страницата и твърдо реших да сменя лекаря и клиниката-така или иначе лекуващия ме лекар в Пловдив каза,че нямам никакъв шанс да ме одобрят по фонда и всичките си опити до сега съм  ги самофинансирала...
Така лекарката ми д-р Сузан Генчсой,която идваше от време на време в Селена,ме покани да отида при тях в Истанбул.Тук е мястото да вмъкна,че това е център за ин-витро и женско здраве,намиращ се на няколко метра от площад Таксим, Бейоглу.
Съгласих се да опитам там и бях очарована от обслужването на целия персонал-почти не ми се е налагало да чакам-познавах си лекуващия лекар,имаше една сестра от България и една рускиня,така че и да не знаеш турски (съпруга ми знае) не е проблем.С докторката също комуникираме на български :)
Първия стимулиран опит с пресни ембриони завърши с положителен кръвен тест,но за кратко.Следващия опит го направихме след хистероскопия,отново направена от докторката ми,но за съжаление беше отрицателен,поради силен стрес от към работата ми, непосредствено след трансфера.Сега си чакам датата на кръвния тест,след ЗЕТ на три мн.добри ембриона-утре е и силно се надявам това да е нашия опит!!!
Дълъг се получи поста ми,но ако съм помогнала на някого,ще бъда много щастлива!Желая на всички УСПЕХ и много сладки бебенца!
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #881 -: Април 11, 2014, 07:03:56 am »
Нищо му няма на поста ,че бил дълъг  :lol: нали за това е форум. Важното е теста да е +++ !!! Стискаме палци,Бис. И както казваш,а и практиката го е доказала,когато почустваш,че "бягаш на място" в една клиника,колкото и да ти е близка,просто сменяй клиниката. Вътрешното чувство на спокойствие и вяра в правилния избор е от съществено значение за успеха! :)
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #882 -: Април 14, 2014, 22:12:06 pm »
Мина и моя преглед в Мемориал хоспитал. Имаше закъснение от половин час, не повече. Още на регистратура като си казах, че имам час дойде д-р Мурад Онал, поздрави ме, каза „Милена, да ние си писахме”. Вкараха ме в кабинета и след 2 мин. дойде доктора. За превода ни викнаха Бахтишен/мед.сестра от гинекологията, много приятна жена/. Брат ми също присъстваше, превеждаше на английски, докато се водеше разговора. Прегледа  трая час и половина. В началото се започна с много подробен разпит за историята ни, от кога се опитваме да имаме дете, за опитите ни, за правени изследвания и какво ли още не. Всичко доктора си описваше много подробно в досието, което ни направиха на регистратурата, където си дадохме и снимките, акта за граждански брак не ни го искаха. Дойде и още една лекарка, чието име не разбрах. Последва прегледа от доктора, сядаш на стола, покриват те с чаршафи, гледа ме много обстойно и през цялото време измерваше нещо и го диктуваше на сестрата. Дойде и проф. Кахраман, изложи й се всичко коментирано до момента. Тя също ме прегледа много подробно и диктуваше нещо за записване. Накрая ме оставиха да се облека и тримата доктори започнаха да коментират случая ми, да гледат цветната снимка и да обсъждат нещо си. Когато се облякох и се присъединих към тях, мъжа ми плачеше. Беше се разстроил, чудеше се как може три светила да коментират така дълго и обстойно нашия проблем, нещо което в България не се беше случвало никога, поне не пред очите ни. И така Бахтишен започна да превежда…. Проблема е в матката ми, поне за последния аборт. Констатираха го от цветната снимка. В горната част на матката има нещо като слепване, което се е получило от кюртажите, изглежда леко деформирана и е малка, сякаш се е свила. Проф. Кахраман беше категорична, че това не е по рождение, каза „Ти не си се родила с такава матка, това е вследствие на кюртажите”. И решението е следното. Хистероскопия /при тях/, ще изчистят ако има излишни лигавици, ще поставят спирала да опънат формата й и ще поставят балон, за да я разширят. С него ще стоя 40 дни, като на 40-ят ден трябва да отида, да махнат балона и през цялото това време ще приемам някакви медикаменти. Професорката заключи тези два проблема – моята матка и мъжкият фактор, но каза че при мен малко трябва да се пипне и нещата ще се оправят. Попитах, дали това не е аденомиоза, каза „Не,не прилича на такава”. Похвалиха ни, че документите са систематизирани и преведени много добре. На мен ми предписаха Glifor, да го пия до 3-ти месец на бременността, при което аз възкликнах „Значи имаме шанс за дете” и те отвърнаха „Разбира се”. Когато споделихме, че един български андролог ни е казал, че аз винаги ще забременявам от мъжа ми, но никога няма да износвам плода, д-р Онал каза „Тези български лекари винаги ме разсмиват”. На следващият ден направихме спермограма и последва преглед при андролога проф. Мурад Башар. Отново дълъг разговор, като всичко се качваше на компютъра. Всички изследвания са в норма, но проблема е в опашките на сперматозоидите ни. Може би генетично са такива /неподвижни/. Категорично заяви, че сме за ИМСИ и че има бебета с такъв тежък мъжки фактор. Предписа ни Proxeed plus за 6 месеца до опит.
И накрая Кюбра не работи вече там,  самите лекари вдъхват невероятен респект, всички рапортуваха пред професорката, самата тя като минаваше по коридора и виждаше, че има чакащи, веднага раздвижваше момичетата от регистратурата да проверят кой за какво е /това е видно и без да знаеш една дума на турски/. В крайна сметка всеки си гони нещата, аз предварително им бях писала, бяха една идея подготвени, отговарят подробно на всичко, което ги питаш... В крайна сметка ние отидохме там заради мъжкия фактор и добрите ембриолози... И плануваме да се върнем...
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #883 -: Април 27, 2014, 14:15:55 pm »
Да се отчета в темата.
ЧХГ на 12 ден след трансфера-21,36
Днес на 14 ден след трансфера -8,62
Въпреки резултата благодарим на екипа на Мемориал за огромния професионализъм и отношение
към нас. Проф.Кахраман постигна резултати непостижими за клиниката в България,която посещаваме от 6 години.Много тъжно,но факт.Пожелавам на всички успех, накъдето и да се насочите.
Между другото можете ли да ми помогнете по кой член,мога да накарам клиниката в БГ да ми предостави мои изследвания.


Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!

*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #884 -: Април 27, 2014, 14:37:02 pm »
desinka71, в другия форум в темата за Истамбул  скоро някой беше постнал цитати от Закона за здравето.  Какво не ти дават от клиниката тук?
Аз сега ще правя ЦС и умувам как веднага да си я взема, че като ми потрябва после да не се разправям.

До какъв етап успяха да отгледат ембрионите?
Имала ли си положителен тест до сега?
Имаше ли за замразяване?
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #885 -: Април 27, 2014, 15:34:12 pm »
Ех, desinka71, жалко, дано да имаш замразени ембриончета!  :hug2:
Основната разлика в начина на стимулиране ли беше? По дълъг протокол ли?
На кой ден беше трансферът и колко ембриончета?

Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #886 -: Април 27, 2014, 15:39:58 pm »
Никога до сега не съм имала положителен тест.
С тежък мъжки фактор сме и търсиха причината в съотношението между тостостерон и естрадиол при него,както те се изразиха ще търсят проблема в опашките.След прием на аримидекс и проксиид плюс спермограмата  и хормоналните изследвания бяха много добри.За сравнение от 4%подвижни скочихме на 40 %.
Хюсние се притесни за извънматочна и аз в моята глава си разсъждавам,че на хартия случайно по друг повод за санаториум ми трябваше епикриза пише ,отстранена дясна и прекъсната лява,но диск нямам.Принципно след 3 разговора и драми не съм взела нищо.Отидох в Турция с бял лист и по спомен последния опит от декември,както и снимки на ембрионите.За тях беше недопустимо трансфер на такива ембриони,с толкова лошо качество.
Ще търся в другия форум това за което ми пишеш.Не съм първия случай,при който не дават нищо,че било ноу-хау.Колкото и да сме близки вече,и вип и не знам какви и досието ни е винаги с него,много време загубих и там си дадох сметка,че късно отидох,за да не "изневеря".


Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!

Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #887 -: Април 27, 2014, 15:53:11 pm »
Marsi,нямам замразени.В БГ вадиме по 14 яйцеклетки,но там бяха три ,като оплодиха само две,отлично качество.Имам снимки,мога да ти ги пусна на лични.Трансфера беше на 3 ден.На 8 ден получих розово зацапване.Писах на stoeka71,тя ми вдъхваше сили и ми каза,че се повтарят нещата както при нея.Всичко беше много различно:
1.  Не бях на работа
2. 24 дни в един магичен град,който ни изненадваше всеки ден
3. Много нови приятели,тези приятелства са за цял живот
4. Не дават да се лежи, гела ,който се слага след трансфер изисква движение,за да се абсорбира в тялото.Имам ежедневни обаждания и проверки дали се разхождам.
5.Стимулацията ми беше с гонал ф 225 и цитротайд
6.Прегледите и хормоните бяха всяка сутрин.
7.След трансфера имахме ежедневни разговори с биолозите лично,не по телефона какво се случва.
Имам много неща да споделя,но сега май в главата ми е каша.


Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!

Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #888 -: Април 27, 2014, 15:59:27 pm »
Деси, имаш направена първа стъпка, има надежда и това ЧХГ макар и спадащо го показва. Рано или късно трябва смяна, доверие да, но тъпчене на едно място не. Все пак всички сме хора и имаме предел на възможности и е доблестно да кажем - не мога! Пожелавам ти от все сърце да успееш да вземеш досието и да продължиш напред.
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #889 -: Април 27, 2014, 16:06:33 pm »
Благодаря ти Къди(МАМА ЕМИ)!
За съжаление нашето поколение така сме възпитани,да сме деликатни,да не разочароваме и нараниме някого.Три пъти ходихме по нощите на някакви безмислени разговори,какви килимчета и пътечки ще правим със сперматозоидите и нищо не взех,но сега съм решила заради моето лично здраве да доведа нещата до край.


Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!

Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #890 -: Април 27, 2014, 16:17:00 pm »
Благодаря ти Къди(МАМА ЕМИ)!
За съжаление нашето поколение така сме възпитани,да сме деликатни,да не разочароваме и нараниме някого.Три пъти ходихме по нощите на някакви безмислени разговори,какви килимчета и пътечки ще правим със сперматозоидите и нищо не взех,но сега съм решила заради моето лично здраве да доведа нещата до край.

Стискам палци! Вчера видях една позната, пациентка дългогодишна /може би 6-7г./ на тукашна клиника, е бременна е  в 6м., първи опит в Истанбул.
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #891 -: Април 27, 2014, 19:58:28 pm »
Деси, стискам ти палци, важното е че е имало положителен резултат.
Няма да се отчайваш, смело напред. Ще ходите ли на интервю, за да обсъдите резултата?

Аз също никога при предишните си опити не бях виждала положителен резултат - винаги ЧГХ 0.00!
Не зависимо, че бях в България, на мен също Хюсние ми се обаждаше, да пита как съм, дали се разхождам след гела и т.н. Позволиха ми да лежа, само когато се появи розовото зацапване преди теста, но когато на другият ден ми се обади и казах, че вече няма нищо, ми каза да ставам и да се разхождам. Последно звъня преди месец, да пита дали всичко е наред.
При нас, също бяха учудени как са ни връщали толкова лоши ембриони, но поне аз имах епикриза от клиника Щерев, вярно лаконична, но с описани трите опита при тях, качество на ембриони и вид на стимулацията и т.н. Клиника Владимиров също ми даде епикриза.
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #892 -: Април 27, 2014, 23:12:24 pm »
Деси, имаш право да изискаш здравното си досие си от клиниката. Копирам пост от бг мама. Смятам, че ще е полезно да го има и тук:

 "Момичета, поствам цитати от Закона за здравето, които може да ползвате, за да си изискате документите. Мога да ви кажа, че в момента, в който разберат, че си знаете правата, си променят на 180 градуса становището, че не могат да ви дадат, това което си е ваша собственост.

Раздел V.
Здравна информация и документация

Чл. 27. (1) Здравна информация са личните данни, свързани със здравословното състояние, физическото и психическото развитие на лицата, както и всяка друга информация, съдържаща се в медицинските рецепти, предписания, протоколи, удостоверения и в друга медицинска документация.
(2) (Изм. - ДВ, бр. 76 от 2005 г., в сила от 01.01.2007 г., изм. - ДВ, бр. 98 от 2010 г., в сила от 01.01.2011 г.) Лечебните и здравните заведения, регионалните здравни инспекции, лекарите, лекарите по дентална медицина, фармацевтите и другите медицински специалисти, както и немедицинските специалисти с висше немедицинско образование, работещи в националната система за здравеопазване, събират, обработват, използват и съхраняват здравна информация.
Чл. 28б. (Нов - ДВ, бр. 41 от 2009 г., в сила от 02.06.2009 г.) (1) Пациентът има право да получи от лечебното заведение здравната информация, отнасяща се до неговото здравословно състояние, включително копия от медицинските си документи.
(2) Пациентът има право да упълномощи писмено друго лице да се запознае с медицинските му документи, както и да направи копия от тях.
(3) При смърт на пациента неговите наследници и роднини по права и по съребрена линия до четвърта степен включително имат право да се запознаят със здравната информация за починалия, както и да направят копия от медицинските му документи.
Чл. 86. (1) Като пациент всеки има право на:
1. зачитане на гражданските, политическите, икономическите, социалните, културните и религиозните му права;
2. грижи от общността, в която живее;
3. достъпна и качествена здравна помощ;
4. повече от едно медицинско становище относно диагнозата, лечението и прогнозата на заболяването;
5. защита на данните, отнасящи се до неговото здравословно състояние;
6. възнаграждение за работата, която извършва, еднакво с това, което получава, ако не е болен;
7. запознаване на достъпен език с неговите права и задължения;
8. ясна и достъпна информация за здравословното му състояние и методите за евентуалното му лечение;

9. (нова - ДВ, бр. 41 от 2009 г., в сила от 02.06.2009 г.) здравна профилактика и рехабилитация;
10. (нова - ДВ, бр. 41 от 2009 г., в сила от 02.06.2009 г.) сигурност и безопасност на диагностичните и лечебните процедури, провеждани по време на лечението му;
11. (нова - ДВ, бр. 41 от 2009 г., в сила от 02.06.2009 г.) достъп до модерни методи на лечение;
12. (нова - ДВ, бр. 41 от 2009 г., в сила от 02.06.2009 г.) предотвратяване на болката и страданието по време на лечението му, доколкото е възможно;
13. (нова - ДВ, бр. 41 от 2009 г., в сила от 02.06.2009 г.) достъп до медицинската документация, свързана със здравословното му състояние.
(2) При хоспитализация пациентът има право:
1. да бъде посещаван от личния си лекар и от специалиста, издал направлението за хоспитализация;
2. (нова - ДВ, бр. 60 от 2011 г., в сила от 05.08.2011 г., изм. - ДВ, бр. 54 от 2012 г., изм. - ДВ, бр. 15 от 2013 г., в сила от 01.01.2014 г.) на осигуряване от лечебното заведение за болнична помощ на необходимите за лечението му медицински изделия, когато те не се заплащат от Националната здравноосигурителна каса или от държавния бюджет;
3. (предишна т. 2 - ДВ, бр. 60 от 2011 г., в сила от 05.08.2011 г.) да приема или да отказва посетители;
4. (предишна т. 3 - ДВ, бр. 60 от 2011 г., в сила от 05.08.2011 г.) да ползва услугите на психотерапевт, юрист и свещенослужител;
5. (предишна т. 4 - ДВ, бр. 60 от 2011 г., в сила от 05.08.2011 г.) на образование и достъп до занимания, отговарящи на неговите социални, религиозни и културни потребности;
6. (изм. - ДВ, бр. 41 от 2009 г., в сила от 02.06.2009 г., предишна т. 5 - ДВ, бр. 60 от 2011 г., в сила от 05.08.2011 г.) да получи информация за цената на всяка една медицинска услуга, манипулация, лечение и лекарствените продукти в извънболничната и болничната помощ.
(3) (Нова - ДВ, бр. 60 от 2011 г., в сила от 05.08.2011 г., изм. - ДВ, бр. 54 от 2012 г.) В случаите по ал. 2, т. 2 медицинските изделия се осигуряват и заплащат по реда на чл. 82б.
(4) (Предишна ал. 3 - ДВ, бр. 60 от 2011 г., в сила от 05.08.2011 г.) Правата на пациента се упражняват при спазване на правилника за устройството, дейността и вътрешния ред на лечебното заведение."
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #893 -: Април 28, 2014, 06:20:14 am »
Много ти благодаря Мецани!
Написах молба,цитирах закона и днес я придвижвам.
Съжалявам ,че не присъствах на ДРЗ за да се запозная с много от вас, но деня вчера беше такъв за мен-ден на теста.
Още веднъж благодаря!


Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!

*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #894 -: Април 28, 2014, 06:52:20 am »
Успех, Деси при вземането на епикриза, но не очаквай старание и подробности, особено стимулациите ги описват на две на три, без нищо конкретно по дни, а това снимки на ембриони от предишни опити - въобще.

Голям напредък е, че си стигнала до положителен тест.
« Последна редакция: Април 28, 2014, 06:54:10 am от Тара »
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #895 -: Април 28, 2014, 07:09:56 am »
Браво ,Деси! Резултатът показва ,че сте на прав път и сте намерили правилният подход. Следващият път ще се получи със сигурност. Сега се починете ,а съберете средства,че без тях не може :wink:. темата за доверието и "верността"  обсъждахме някъде назад, мисля.онякога дори и само една рязка и коренна промяна,както е при вас,може да има "освежаващ" ефект. :)
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #896 -: Април 28, 2014, 07:27:48 am »
Благодаря ви за подкрепата!Много е ценна за мен.
Искам само диска от лапароскопията.Това ме човърка.
Ще се справя.Снощи написах писмо на професорката.Ние с нея си пишем редовно. :)
Чакам отговор.Преди да тръгна за Истанбул си казах последно,но вече градя план.


Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!

*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #897 -: Април 28, 2014, 09:04:34 am »
Деси, не се притеснявай, че не си дошла на ДРЗ. Ще имаме и други срещи, на които ще се радвам да те видя и да се запознаем  :)

Успех и стиснати палци от мен!
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #898 -: Април 28, 2014, 12:41:17 pm »
Деси нямам идея коя клиника си посещавала в БГ,но ще ти кажа,че аз посещавах надежда и имах проблем с това да си взема резултата от биопсията,която ми правиха...тъй като съм медицинска сестра ги заплаших директно,че ще ги съдя без да се позовавам на закони,просто казах,че това е мое право и те няма как да ми откажат,естествено не ми дадоха самия резултат,но той бе подробно описан в епикризата,която ми дадоха,а между другото имаше много грешки и неточни описания на процедурите ми и опитите ми,това затвърждава мнението ми,че там работят на конвейр,въпреки,че съм почти в 11 г.с...
Успех ти желая от сърце
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #899 -: Април 28, 2014, 13:54:43 pm »
Деси,ще успееш. След като веднъж си стигнала до имплантация, просто трябва да продължиш.
Успех в взимането на епикризите. Аз като бях в Надежда заради тези биопсии имах разговор с имуноложката, не помня как се казваше/ тази слабичката/. Та тази персона ми говореше да се отказвам, защото биопсията показвала,че никога ама никога нямало да стане. И нейното мнение е да се откажа. Макар,че като говорих с Стаменов след това -той имаше друго мнение. Смених клиниката и отидох при проф. Кахраман, точно след 3 месеца-аз за първи път в живота си видях две чертички. При турците няма НК клетки,вливания и биопсии за повечко парички. Просто по-добра ембриология.
Успех!