0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #560 -: Октомври 20, 2011, 00:04:06 am »
Къде се изгубихте, кулинаркиииии  :wink:
Хайде давайте идеи, че имам нужда от разнообразно меню  :lol: :wink:

Добре една рецепта за Какаов кекс от мен:
2 чаени чаша брашно
1 бакпулвер
ванилия
олио 100 мл
2 яйца
100 грама захар
1 чаена чаша кисело мляко
пудра захар
3 супени лъжици вода и какао


Приготвяне:
Пресява се брашното, добавя се захарта, бакпулвер и ванилия.
Яйцата се разбиват с олиото.
Какаото се разтваря във вода и се добавя към киселото мляко.
Всичко това се добавя към сместа, слага се в подходяща форма
и се печа в загратя преди това фурна -180 градуса!
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #561 -: Октомври 20, 2011, 23:53:54 pm »
Търся рецепта за мъфини с тиква :) Идеи?
Преди година гледах някаква снимка на мъфини с тиква, като тиквата беше излята като крем  отгоре. Еееей, очите миостанаха там.
[/url][/url]
*
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #562 -: Октомври 21, 2011, 08:31:12 am »
Вени, такава имаше на един брой от брошурите "Пикадили", тогава я пробвах, но нещо не ми се получи, стана много влажно тестото, защото тиквата се разбърква там. Сега правя едни мъфини с пълнеж от ябълки и банан, като ябълките могат да се заменят с тиква или други плодове. Много са сполучливи и малките много ги харесват. Ако проявяваш интерес мога да ти я напиша и да пробваш с тиква как ще е.
*
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #563 -: Октомври 21, 2011, 09:31:52 am »
Вени, аз правя тези, не са с крем от тиква, но стават много вкусни.

Мъфини с тиква

Продукти:
2 яйца
1/2 ч.ч пр. мляко
1/2 ч.ч захар
1/4 ч.ч олио
2 ч.л мед
1/2 ч.л. сода
1/2 суп.л. бакпулвер
1 ч.л канела
1 и 3/4 ч.ч брашно
1 ч.ч настъргана тиква
1/2 ч.ч счукани орехи
Приготовление:
• Пресейте брашното с канелата и бакпулвера
• Смесете олиото, меда и захарта и загрейте на котлона докато се разтопи меда( в микровълновата за 1 минутка)
• Като свалите от котлона прибавете хлябната сода и разбъркайте
• Разбийте с миксер яйцата с млякото
• Добавете към тях сместа от олиото, захарта и меда, бьркайте докато се получи хомогенна смес.
• Добавете сухата смес и разбъркайте докато се усвои.• Добавете тиквата и орехите и разбъркайте добре.
• Намаслете 12 формички за мъфини и разпределете в тях сместа.
• Печете на 175С(350Ф) градуса, около 20 минути.

Сайта от който съм ги взела е http://tanitaang.blogspot.com/search/label/%D0%BC%D1%8A%D1%84%D0%B8%D0%BD%D0%B8 има много готини рецепти за мъфини, а любимите са ми ябълковите.
« Последна редакция: Януари 25, 2013, 21:19:53 pm от mishanta »

Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #564 -: Октомври 21, 2011, 12:47:48 pm »
Мерси Мими, Маги :)
Мими, дай я тази рецепта за мъфини, че идва зима и повече време ще имам да готвя :)
[/url][/url]
*
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #565 -: Октомври 21, 2011, 14:33:24 pm »
Мерси Мими, Маги :)
Мими, дай я тази рецепта за мъфини, че идва зима и повече време ще имам да готвя :)
Готово  :D

Ябълкови мъфини
За тестото:
4 яйца
1ч.ч.захар
1 ч.ч.кисело мляко с 1л.сода
2 ч.ч брашно с 1 бакпулвер
1 ванилия

За пълнежа:
1 ябълка и 1банан настъргани
½ ч.ч.захар
2-3 обикновени бисквити (ползвам “Закуска”)
канела

Хартиените форми може да се намажат предварително с малко олио.  Слага се по 1 лъжица тесто на дъното на всяка форма, после по средата по 1 лъжица пълнеж и се допълва отново с тесто до 2/3 от хартиената форма.
Пече се в предварително загрята фурна на 3-та степен.
Докато са топли се наръсват с пудра захар.

Пълнежа може да се замени и с друг плод или готов мармалад и да се добавят ядки и стафиди
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #566 -: Октомври 21, 2011, 19:34:20 pm »
Вени, виж тази рецепта:
http://tanitaang.blogspot.com/2011/09/blog-post.html
В този блог има доста интересни неща.

p.s. хихихи  :lol:, тя Маги е дала същата. Значи с нея готвим по едни и същи рецепти  :lol:.
« Последна редакция: Октомври 21, 2011, 19:35:57 pm от Врабчо »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #567 -: Октомври 21, 2011, 20:17:20 pm »
http://stirianowa.blogspot.com/2009/10/blog-post_29.html
а това е моето предложение
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #568 -: Октомври 22, 2011, 21:44:31 pm »
http://stirianowa.blogspot.com/2009/10/blog-post_29.html
а това е моето предложение
Аз съм фен на тиквеният ти пай :) Тия мъфини звучат супер готино, ама исккам да стават и за малкия, за да има сутрин за закуска. Жалко, че и пая не мога да му дам, но него си го уважавам самичка и с кеф :lol:
[/url][/url]
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #569 -: Октомври 22, 2011, 21:46:07 pm »
Ами Жаси, ако са без какао и шоколад не виждам проблем :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #570 -: Октомври 23, 2011, 00:04:11 am »
Вие си говорете за сладкиши, не ми пречите  :lol:. Тя мини знае - Пешек сладкиши не прави, само яде  8). Но да си кажа аз какво правих по нощите - Трушия от камби. Дано да са се получили както пробната доза, че малко се притеснявам. За който се интересува ще я споделя. Признавам си научих я от мамата, на Селма е рецептата. Да предупредя - сладки са.

1 ч.ч за тази рецепта е равна 250 мл.

   1 кг камби
   1/2 ч.ч. оцет
   1/2 ч.ч. олио
   1/2 ч.ч. вода
   1/2 ч.ч. захар
   щипка(много малка щипка,не повече) сол
   щипка черен пипер на зърна(може и смлян)
   3-4 скилидки чесън
Камбите се измиват,почистват се и се срязват на 4 или на 6  ,ако са много едри. В дълбок тиган се разбъркват олиото,оцетът,водата,захарта и щипката сол.Слагат се на котлона. Когато тази смес започне да завира,в нея се изсипват камбите. Изцедете ги хубаво преди това,за да не пръскат.
     Така се задушават около 15 минути. Към края на готвенето към тях се прибавят нарязани на 2-4 скилидките чесън и пиперът.
     Много важно!!! Камбите трябва да останат малко твърдички,да запазят формата си и в никакъв случай да не се разкашкат!
     Проверявайте ги за готовност с виличка,ако влиза лесно,край на готвенето!
Ако решите да ги затворите в буркани.
     За това количество продукти ще ви потрябват 2 буркана по 750 мл.
     Измивате ги много добре и ги заливате с току що завряла вода(хубаво е да сложите вътре метална лъжица или нож,за да не се спука стъклото). Същото правите и с капачките.
     Бурканите само се заливат със току що врялата вода за да се стрилизират. Тази вода се изсипва. И камбите се слагат в празен буркан!
И така......в още горещите буркани слагате още горещите камби. И ги заливате със сместа ,в която ги пържихте. Разпределяте я поравно за всеки буркан. Хубаво е сместа да покрива камбите изцяло.
     Затваряте плътно капачките и обръщате бурканите с капачките надолу. Оставяте ги да престоят така поне 1 денонощие.
     После вече бурканът се обръща обратно и се прибира на тъмно до идването на зимата.
Да ви е сладко!
« Последна редакция: Януари 25, 2013, 21:20:46 pm от mishanta »
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #571 -: Октомври 23, 2011, 00:16:34 am »
Някой може ли да ми предложи рецепта за чииз кейк със сирене рикота?
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #572 -: Ноември 08, 2011, 12:58:58 pm »
Здравейте и от мен! И аз да се разпиша с 2 рецепти, изпитани от мен.
"Кекса на сестра ми"
5 яйца, 1 ч.ч захар, 1 ч.ч олио, 1 ч.ч. топло прясно мляко, брашно приблизително 3 ч.ч. (ако се наложи още), ванилия, лимонови или портокалови корички, сладко от сини сливи (по желание е количеството), щипка джинджифил, бакпулвер.
Разбивам яйцата със захарта и ванилията до получаване на кремообразна смес. Добавям олиото и топлото мляко като продължавам да разбивам с миксера. Прибавям овкусителите ( коричките, джинджифила и сладкото). Прибавям брашното, което е предварително пресято с бакпулвера. По желание може да се добави и какао. Изсипвам във форма, пече се на 180 С. до пълна готовност ( в зависимост от фурната).

Съботно тутманиче
общо 5 яйца, 1 кг. брашно, 1 кубче прясна мая, 1/2 литър топло прасно мляко, щипка сол, 2 с.л. захар, сирене / кашкавал, свинска мас (може масло, маргарин, олио, но с мас става по-хубаво).
Важно е да се знае, че яйцата трябва да са със стайна температура. Отделям 1 жълтък за намазване, отделям си 2 яйца за плънката. В купа пресявам брашното като оставям 1 ч.ч за омесване и разточване. Маята слагам в 1/2 ч.ч топло прясно мляко да втаса. Затоплям маста до омекване.
В брашното правя кладенче, в което слагам 3 яйца (предварително леко разбити), прясното мляко (топло), втасалата мая, омекналата мас, солта, захарта. Омесвам всичко до получаване на меко, нелепнещо тесто. Тестото се меси около 5 минути до поемане на брашното, което е сложено. Аз се ориентирам така: когато не ми лепне вече по ръцете много е готово. Оставя се да втаса на топло, но не трябва да превтасва, т.е. да увеличи обема си почти до ръба на купата.
Правя плънката от яйца и сирене или кълцам кашкавал-по избор.
Когато е вече втасало тестото, късам парчета, точа кора, слагам плънката. И в зависимост колко време имам-навивам на руло и режа розички или направо слагам рулата в тавата  :lol: . Самата кора също се омазнява, но леко. Когато се приключи с рулата, тестото отново втасва до увеличаване на обема. Понякога ако нямам време да го чакам, включвам фруната на ниски градуси и вътре втасна  :wink:
Преди да се изпече, разбивам отделения жълтък с олио и намазвам тутманика. Пече се до златисто-кафяв цвят.
Приятен апетит!
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #573 -: Ноември 13, 2011, 19:11:10 pm »
Момичета, да ви попитам - правила ли е някоя от вас шоколадови бонбони? Споделете как ги правите, от къде какво купувате?
*
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #574 -: Ноември 13, 2011, 19:30:19 pm »
Камбите на Селма са божествени, потвърждавам и аз. Направих 8 кг. за проба, е имаме в момента само два буркана :lol: опитваме си ги редовно.
Колкото по-големи и месести са камбите, толкова по-вкусни!
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #575 -: Ноември 15, 2011, 12:36:39 pm »
Помощ куринарки!Някой може ли да ми предложи как да сготвя ориз или елда с леща. Четох разни рецепти, но са много различни като начин на приготвяне /в едните и ориза и лещата се варят предварително, в други - само едното, в трети - се слагат помти едномременно в тендежра сурови/ и се обърках. А никога не съм правила, пък искам да се науча - щото много вкусно и полезно ми звучи :wink:
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #576 -: Ноември 16, 2011, 14:17:47 pm »
Някой може ли да ми предложи как да сготвя ориз или елда с леща.

Привет! Само веднъж съм правила елда с леща. Накиснах ги заедно в една тенджера със студена вода от предната вечер да се накиснат добре, така правя и с боба. Варенето им става по-бързо. А ако имаш и тенджера под налягане, още по-добре. Ще се сварят перфектно за 30-40 минути.
За овкусяването - е по избор. Аз си го овкусих както правя леща.
Успех!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #577 -: Ноември 19, 2011, 10:22:11 am »
нещо интересно и различно от мен

http://stirianowa.blogspot.com/2011/11/tuna-bread.html
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    sunnynevi

  • ***
  • 273
  • Слънца и усмивки за всички!!!
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #578 -: Декември 10, 2011, 16:43:38 pm »
miniiiiii izglejda ujasno vkusnooooo   :lol: :lol: :lol:
Bani4kite mnogo me teglqt naposleduk, 6te si naloja veto ve4eeeeee...moje bi sled kato opitam i tezi  :lol: :lol: :lol:

*

    sunnynevi

  • ***
  • 273
  • Слънца и усмивки за всички!!!
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #579 -: Декември 10, 2011, 16:50:03 pm »
Vreme e za Koledno nastroenie i Koledni sladki  :lol: :lol: :lol:
Az 6te opitam da napravq tezi  :wink:
http://culinarywithme.blogspot.com/2010/12/honey-cookiesgalletas-de-miel.html?spref=fb