0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Вики, а бисквитката каква е, безглутенова ли?
че малко ви е рано на 6м. за глутен и за сок :wink:
chapla, а защо държиш толкова на кашата? Аз специално ползвах само оризова и то най-често за сгъстяване на домашните пюрета. Ако детето се засища с плодово/зеленчуково пюре, аз специално не виждам смисъл от каша.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

А защо е този плодов сок? Това не е хранене.
а защо трябва да е хранене в 10 часа ние се храним на 4 часа много отдавна,а сок обича много защо да не му давам прясно изцеден сок  8O
Вики, а бисквитката каква е, безглутенова ли?
че малко ви е рано на 6м. за глутен и за сок :wink:
да Стефи безглутенова е от тези в кутиите взимам но аз два три пъти съм му давала а за сока казх вече че много го обича а и другото което явно не съм споменала е че от 3 месеца Момчил е на кисело мляко тъй като ми спря кърмата ,не искаше да яде никакво АМ ядеше отначало НАН яде го точно една седмица,един ден отказа а беше гладен взех Хумана яде я една седмица и отказа и нея след това Фризо от него взе да повръща Аптамил също и така с още Милмил и какви още боклуци бях станала като магазин за АМ всички ги ядеше по едно две хранения и стискаше устата и ревеше,беше някакъв кошмар един месец не спеше спокойно беше гладен тъй като не изяждаше колкото трябва а и половината което влезе в устата беше плюто и просто вече нямах избор  направих му кисело мляко и яде и определено му хареса от тогава АМ не е ял а и захранването ни беше по раничко ....нямаме проблеми за сега хапва си доста неща  :lol: :wink: и най важното е че се чувства добре и се вижда
« Последна редакция: Февруари 03, 2009, 00:11:07 am от Виктория »
*
Вики, има много хубав материал за даването на сок на бебета, прочети го. :)
*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
chapla, а защо държиш толкова на кашата? Аз специално ползвах само оризова и то най-често за сгъстяване на домашните пюрета. Ако детето се засища с плодово/зеленчуково пюре, аз специално не виждам смисъл от каша.
Ами просто тръгнах да захранвам първо с ябълка и после с оризова каша. А и не сме от дебелките и ми се иска каша - нали наддавали малко повече от кашата:) А и не съм много наясно - към десет ако дам плод, на обед зеленчук, следобед пак плод!?... Не е ли еднообразно, знам ли... А оризовата каша пише, че съдържа много полезни съставки за захранването, на нас ни е нисък и хемоглобинът. Иначе и аз сгъстявам ябълката с ориза и става много добре според мен, но не винаги според дъщеря ми:)
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
*
Ами, Виктория, сока му харесва, защото е сладък. Няма друга причина, а и от сока няма никаква полза, освен да тъпчеш организма на детето с въглехидрати и захариди. Витамините са в плода, а не в сока. Ти сама си сложила сока към храненията, виж си поста.
По принцип проблемите от ранното захранване се проявяват после, не на момента, така че сега няма какво да се види...
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Виктория, а според мен не си длъжна да се оправдаваш. Всички пишещи тук са захранени на месец и половина и на всички последствията са очевидни. Според мен си направила много правилно, че не си тъпкала детето с АМ до побъркване. Аз не съм чула алерголог, който да препоръчва АМ пред плодове. Но явно модите в педиатрията сега с лопата да ги ринеш.
Мими26 кога е това после? Тази мода с ранното захранване е от 3 години. Кога е имало време да се прояви това после. При теб как се е проявило баш? А при бабите, които са започнали отначало с кисело мляко? АМ в България има от 196n година.

Според мен детето само си показва кога е готово за захранване. Е има деца, които никога не са готови - само за тях, според мен, е добре към годинка да се започне. А за лакомите да се изчака 3 месец.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
За соковете не искам да споря с никой просто така съм решила така съм дала...то по новите методи и вода не трябва да се дава за някои ...а за захранването според мен по раничко е по добре като започнеш захранване с плод на 6 месеца и половина и от там насетне да започнеш всичко останало самото дете е вече захитряло и не яде какво дае и е по капризно и по трудно се въвеждат храните ....
А и не бих казала че детето ми се чувства зле и незнам какво би се проявило по нататък и Тамара е права че всяко дете е индивидуално Момчил яде много неща които повечето деца захранвани по новите модерни мисления не ядат а може и никога да не ги ядат всяко дете има предпочитания.,едно време нашите баби са дъвчели буквално и са давали на децата си и при липса на кърма са давали кисело мляко с това разбира се не искам да кажа че съм върл почитател на едновремешните разбирания но за някои неща определено.......... :wink:
Това разбирасе е лично мое мнение и не го налагам на никой просто споделям!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
като започнеш захранване с плод на 6 месеца и половина и от там насетне да започнеш всичко останало самото дете е вече захитряло и не яде какво дае и е по капризно и по трудно се въвеждат храните ....

това изобщо не е вярно и не би могло да е аргумент. по тая логика да го захраним на 5-дневна възраст, тогава е още съвсем тъпичко... ще може и шкембе-чорба да набутаме...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Не помня да съм споменавала 5 дневна възраст аз захраних на 4 месеца и 25 дни много бавно и търпеливо а и на 3 месеца и 7  дни вече имахме два зъба не съм насилвала никога да яде нещо което не иска ....спирам да пиша и да споделям какво давам на детето си тъй като едвали не още малко трябва да чувствам виновна
Надявам се искренно да не съм обидила или засегнала някого по какъвто и дае начин,и ако е така моля да бъда извинена ! :wink:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
това за 5-тия ден се нарича хипербола - стилистична фигура. явно не си я разбрала, затуй пояснявам: тъй като логиката ти е, че колкото по-късно захранено, толкова е по-хитро и по-трудно приема нови храни, по тая логика ако захраним на 5 дни ще имаме още по-голям успех, отколкото на 5 месеца.

ако не ти се пише - спирай да пишеш, но не мисля, че някой те обвинява. по-скоро споделяме различни гледни точки и правим дискусия. това са дискусионни форуми. ако всички сме на едно мнение, ще бъде много скучно и няма да има за какво да пишем. важното е да се спазва добрия тон на дискусията, а за това имат грижа модераторите.

не мога да разбера защо винаги, когато възникне спор, някой започва да се обижда, извинява, оттегля и прочие?

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
И аз това се чудя, Джам...
Тамара, ти незнаеш как съм захранена аз, за да ме питаш при мен как се е проявило. А иначе повечето болести - диабет, затлъстяване и т.н при малките деца са вследствие донякъде точно на изключително ранното захранване. Това че имат зъби децата не означава че трябва да почват кюфтетата и пържолите.
*
А иначе повечето болести - диабет, затлъстяване и т.н при малките деца са вследствие донякъде точно на изключително ранното захранване.

абсолютно, и не само на ранното захранване, а и храненето с неправилни храни. и за протокола, едно време са ги кърмили и хранили с мляко някой до годинка дори, поради простата причина че не е имало с какво друго :wink:
Аз не споря с никой и много мразя да споря за каквото и да е просто така е при нас и го споделям  това е... уважавам всяко мнения на всяка една от вас  :hug2:
 и сега един въпрос дава ли ли сте пюре от сини сливи свекито купила а аз досега не съм взимала не съм давала такова и се чудя дали да дам чувала съм че разбива стомахчето или някои ги запича  :?
На 6 месеца и 5 дни даваш сок и детето "яде много неща", пък си се зачудила за едни сини сливи :wink:

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
просто искам да знам дали имата такъв ефект защото примерно крушата разбива но.....няма значение
По принцип сливите имат разхлабващ ефект  :)
Давала съм, не съм видяла нещо по особено...при нас засега няма
проблем при вкарването на нова храна, но всичко е индивидуално  :)
« Последна редакция: Февруари 03, 2009, 17:07:51 pm от Black_rose »
*
Крушата и сливата не разбиват стомаха, а разхлабват.
това имах впредвит дали разхлабват не се изразих правилно  :oops: :?
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
На нас и крушата и сливата не са ни разбивали стомаха, но не са ни и разхлабвали :( Аз много си я уважавам сливата. А и в БГ сливата си е традиционен плод не е като портокала.
Сливите и кайсиите са много близки като действие (май са от едно семейство). Кайсията заради мъхчетата не я препоръчват до 6 месеца. Но както ти влияе на теб кайсията, така ще е и със сливата.

А иначе повечето болести - диабет, затлъстяване и т.н при малките деца са вследствие донякъде точно на изключително ранното захранване.
А аз мислех, че се дължи на стреса в детските градини.
То сигурно и склонността към насилие или хомосексуализъм също на ранното захранване се дължат?
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.