0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Ми ние сме на 3 месеца ,но ве4е сме само на АМ за съжаление.Кърмата ми из4езна напълно и давам аптамил 1.Смятам да захранвам след 6 месец,но гледам че има разни оризови каши и други на аптамил .Та питам за мнението ви за качеството им
Моите деца много обичат оризовата каша на Милупа. Това беше първото нещо различно от АМ, което опитаха и много им хареса. Аз я одобрявам понеже се разтваря лесно, не е ароматизирана и не е подсладена.

Искам да ви попитам как точно се приготвя оризовата каша. Взела съм на Милупа. Пише, че може с вода или с АМ. А с кърма може ли? Също пише да се добави около 1 ч.л. рапично масло. Така ли трябва или може зехтин или нещо друго?
Искам да ви попитам как точно се приготвя оризовата каша. Взела съм на Милупа. Пише, че може с вода или с АМ. А с кърма може ли? Също пише да се добави около 1 ч.л. рапично масло. Така ли трябва или може зехтин или нещо друго?
Може и с кърма. Аз не добавям никаква мазнина в кашата.

lb2f
И аз не съм добавяла никаква мазнина. Даже мазнина в храните добавих към 8ия месец.
Имай предвид обаче, че кърмата втечнява кашата. Аз я правих само с вода и се ядеше и така.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Аз слагам кърма. Използвам каша на HIPP, но я прибавям към ябълка или круша. Доволна съм как се разтваря. Не слагам мазнина.
Ние се захранихме на 6м. и се чудя дали мога да му дам само каша?
Кога можем да премина към другите каши (бананова, ябълкова и т.н.)?

Можеш само каша да му дадеш. А и тези "другите" каши съм против тях. По-добре както правиш, с прибавен банан, ябълка, круша, морков, тиква...
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Ние се захранихме на 6м. и се чудя дали мога да му дам само каша?
Кога можем да премина към другите каши (бананова, ябълкова и т.н.)?
Може само каша. Аз от седмия месец някъде давам и от другите. Обикновено добавям плод, но съм давала и само каша.
Моите дечица много обичат ябълкова, бисквитена. Сега хита е круша с елда, много им харесва. Бананова не обичат.

lb2f
*
Моите дечица много обичат ябълкова, бисквитена.
А глутена, къде го забрави? :wink: Бисквитената е глутенова!
Ние си хапваме кашите на Хумана и съм много доволна. Обикновено правя каша 60-70 гр. и добавям пасирани плодове. Понякога слагам само по няколко бисквити в пюрето от плодове и така замествам кашата.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
момичета, кога започнахте да давате кашата с лъжичка? днес втори ден давам каша, от шише, да свикне с нея малката, че е първата храна, различна от кърма/АМ, която поема. смятам пюретата да ги давам с лъжичка, след 10 дена - 2 седмици, но се чудя не е ли много рано? ще успее ли да се нахрани бебето, тъй като, предполагам, храненето с лъжичка ще отнеме доста време  :?
*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
Дъщеря ми е на щест месеца, от месец се опитвам да я храня на оризовата на Милупа, много съм ината, ама май няма да стане. С лъжичка почнах, преди това пасирана ябълка - ябълката ядеше, а кашата не. Сега от кашата слагам по малко в АМ и така става :) Ако му хареса яденето на детето няма да стане много бавно, дано да е така :)
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
Вчера направих кашата с вода, а днес с АМ. Не сложих мазнина. Не ще и не ще. Първо започнах с картоф. Мъчихме се 4 дни, не искаше да яде въобще. Спряхме за няколко дни. Пробвахме с морков 2 дни. Вече не искаше да си отваря устата. Описах случая ни на Бърди и той ме посъветва да дам плод. Пробвахме с ябълка 2 дни, но пак никакъв резултат. Посъветва ме да дам каша. Е и с това не се получи. Гледам да не го насилвам и да не се отчайвам ама направо не знам какво да правя вече. Вече сме на 7 месеца.
И от шише не иска да пие, само от гърда. Направо не знам какво да го правя това дете  :?
milichka, видях, че си писала и в темата на Бърди, но там не исках да се намесвам. Ами приеми, че не всички деца свикват бързо с външната храна, не всички опитват лакомо и ядат това, което им се предлага. Моето дете също много късно започна да проявява интерес към друга храна освен към кърмата. Наистина е изнервящо, но прояви повече търпение. Не се прехвърляй от една на друга храна, само защото два дни примерно я е отказвало. На какви интервали го храниш? Сигурна ли си, че е гладен, когато предлагаш друга храна, защото те гърда никога не отказват и това не е показател. Тодор хареса външната храна в края на 10-ия месец и тогава за 2 месеца успях да въведа повече храни, отколкото преди това за 4. 

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
Mariposa, благодаря за отговора.
Първо започнах със зеленчуците по препоръка на педиатъра. Като му обясних как не се приема препоръча паузата и моркова. На консултацията пак каза да починем и да пробваме с каша. Тук вече реших да попитам Бърди и дадох ябълката и кашата както той ме посъветва. Зная, че не трябва така да се прехвърлям от една на друга храна ама така се случи. Бах чела толкова за това захранване ама сега някаква паника ме е обзела. Но гледам да не го насилвам. Гледам да е тръгнал да огладнява (може би към 15-20 минути преди хранене) защото ако е вече съвсем гладен се изнервя много бързо и започва да плаче. Проблема е, че не иска въобще да си отваря устата вече. Дори и лъжичката с кърма и вигантол отказва.
Ще се радвам на всякакви съвети.
« Последна редакция: Януари 29, 2009, 19:52:13 pm от milichka »
Знам за какво говориш :wink: Тодор беше на 7 месеца, когато ме видя да ям ябълка и поиска. Веднага обелих от другата страна и му дадох - тъкмо долните две зъбчета се бяха показали 2-3 мм над венеца и с тях си настърга малко, хареса му и пак поиска и така успях да въведа ябълката. Опитвай, продължавай да опитваш.

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*
Момичета кажете как да накарам бебка да яде зеленчуци? Освен сладък картоф друг зеленчук не харесва и яде само плодове и каши . Откога почвате да давате супи със зеленчуци?
chapla
момичета, кога започнахте да давате кашата с лъжичка? днес втори ден давам каша, от шише, да свикне с нея малката, че е първата храна, различна от кърма/АМ, която поема. смятам пюретата да ги давам с лъжичка, след 10 дена - 2 седмици, но се чудя не е ли много рано? ще успее ли да се нахрани бебето, тъй като, предполагам, храненето с лъжичка ще отнеме доста време  :?
От самото начало даваш с лъжица. Храненето не е състезание, понякога може да отнеме и 30-40 мин. Това не е причина да го "нагушиш" с шишето. На въпросът ти дали ще успее да се нахрани - да, ще успее. И даваш само толкова, колкото иска, ако не е достатъчно дохранваш с АМ/кърма.

chapla, недей да бъдеш ината, щом се отнася до хранене. Процедурата е много деликатна и може вместо да го "накараш" да яде, да откажеш детето изобщо от лъжицата. Давай само това, което му харесва. Другите неща, давай по лъжичка-две-три, колкото за вкуса. Но ако упорито отказва някаква храна спираш. Опитваш след време пак с нея.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

sany, супа дадох към годинката. Но зависи кога си захранила.
milichka, sany, щом не искат зеленчуци децата, оставете ги. Пробвайте след известно време. Въвеждайте ги в комбинация със сладкия картоф. Като в началото количеството картоф да преобладава, после леко намаляте докато остане само другият зеленчук. По принцип така се получава, но не винаги. Все някога ще проядат и зеленчуци.

Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
момичета, кога започнахте да давате кашата с лъжичка? днес втори ден давам каша, от шише, да свикне с нея малката, че е първата храна, различна от кърма/АМ, която поема. смятам пюретата да ги давам с лъжичка, след 10 дена - 2 седмици, но се чудя не е ли много рано? ще успее ли да се нахрани бебето, тъй като, предполагам, храненето с лъжичка ще отнеме доста време  :?

Кашата съм я давала винаги с лъжичка, не бях чувала да се слага в шише.

Момичета кажете как да накарам бебка да яде зеленчуци? Освен сладък картоф друг зеленчук не харесва и яде само плодове и каши . Откога почвате да давате супи със зеленчуци?

И на мен това ми проблем Сани, не че не ядат, но немога да заместя хранене. Наскоро пробвах към обедното зеленчуково пюре добавям на Хип едно пюре от морков и ябълка, малко колкото да овкуси другото и така се яде :)
Другото което ме притеснява е че ядат 4 пъти на ден, ето и режима ни:

7-7,30 - кърмене (след като сучат изцеждам още около 100-160мл.)
11,30-12 - зеленчуково пюре - 80-100гр, + 60-70-80мл. кърма с шише
17-17,30 - каша с плод (яде се много)
21 - около 180-200мл. мляко

този решим си го направиха, когато започнах да ги захранвам и храненето в 10,30 постепенно отпадна, защото не огладняваха, та се чувстваха добре с този режим до преди два-три дни.
Дали не са малко броя хранене?
Някой знае ли какво количество мляко е необходимо за седеммесечни бебета?
От зеленчуците предпочитат да има морков, дали не става много този морков да го ядат всеки ден? Най-вероятно защото им е сладък и предпочитат сладкото :?
Приемам мнения и съвети :)



*
С какво смесвате картофа,че не го ядат? Слагайте кърма или АМ, така повече им харесва. А за това че не иска даяде от лъжица, дай му малко да си поиграе с нея докато го гледаш, той сам ще я налапа и ще свикне с нея.