0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте!
Отдавна не съм писала. Вероятно към края на годината или началото на другата ще правя трансфер на замразени ембриони.
Имам имунологични проблеми и се предполага, че ще ми слагат имуновенин и фраксипарин преди и след процедурата. А при евентуална бременност ще ми ги слагат през ден.
Въпросът ми е някой може ли да каже какви са цените на ампули(до колкото разбрах) имуновенин, фраксипарин и хепарин?
Благодаря предварително!
*
имуновенин около 12 лв,  хепарин - 3 лв, фраксипарин зависи от колко. най малките единици - 2850 са 6 лв и най високите 15 200 са 30 лв.успех.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Благодаря ти за бързия отговор!
Още не знам по колко от всяко ще ми слагат, но явно трябва да се подготвя финансово (ако ще ми слагат през ден за месеца излиза голяма сума).
*
да скъпи са,но ако имаш познат да си ги закупиш от склад ще ти излязат по евтино.ако те интересува друго като цена питай
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Само да допълня-обикновено препоръчват вливане на 30 ампули имуновенин като ги разтварят в банка NaCl 0,9% физиологичен разтвор.Докторите ще ти кажат по колко ампули и колко пъти ще се правят инфузиите.По принцип следят антителата и според титъра им преценяват дали ще се правят още.Досега съм правила 3 такива инфузии с по 30 ампули всяка.А Фраксипарин слагам всеки ден от 0,3 , намирам го на 5,75 лв.Ако мога да помогна с нещо-насреща съм.
« Последна редакция: Септември 15, 2006, 13:28:04 pm от piera »
*
извини ме, но ми стана любопитно и реших да попитам. В клиниката на д-р Владимиров аптека ли има, че ги поръчнвате??
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
даааа, доста хитро. въпреки че нямат право да продават лекарства и  ги дават на складови цени и ние пациентите оставаме безкрайно доволни, те си печелят отстъпката от склада ,която не е никак малка за тези лекарства.както винаги българина трябва да е предприемчив и пробивен във всяко едно отношение , във всеки един отрасъл.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
ок. извинявай. явно не съм те разбрала. просто се възмутих, защото работя в тази сфера. А що се отнася до професионализма, съжелявам, но не съм го коментирала. лека бременност ти желая
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Цитат
даааа, доста хитро. въпреки че нямат право да продават лекарства и  ги дават на складови цени и ние пациентите оставаме безкрайно доволни, те си печелят отстъпката от склада ,която не е никак малка за тези лекарства.както винаги българина трябва да е предприемчив и пробивен във всяко едно отношение , във всеки един отрасъл.
е вярно.
За целта ще е редно да си отворят аптеки в клиниките, да си плащат данъците и да осигурят поне още 3-4 работни места.
« Последна редакция: Септември 16, 2006, 16:13:27 pm от Lali »

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Цитат
даааа, доста хитро. въпреки че нямат право да продават лекарства и  ги дават на складови цени и ние пациентите оставаме безкрайно доволни, те си печелят отстъпката от склада ,която не е никак малка за тези лекарства.както винаги българина трябва да е предприемчив и пробивен във всяко едно отношение , във всеки един отрасъл.
е вярно.
За целта ще е редно да си отворят аптеки в клиниките, да си плащат данъците и да осигурят поне още 3-4 работни места.

Аз пък определено не разбирам какъв е проблемът. Никой не е принуден да ползва услугите им по закупуване на лекарства. На мен дори не ми е представена възможността за това, а съм редовен посетител. И ако, видиш ли, клиниката ще спечели левче за това, че ти е осигурила лекарства под пазарната цена, ей богу, не ми дреме за закона, халал да им е левчето.
« Последна редакция: Септември 16, 2006, 16:14:03 pm от Lali »


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
На мен ми препоръчаха вливане 30 ампули и при бременност - още едно такова. 30 ампули бяха към 360 лева - значи това е цената за едно вливане, отделно някои клиники взимат пари и за да го влеят (други не).

Успех :D
Благодаря ти, Бени!







А ориентировъчни цени на клексана някой знае ли?
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
А ориентировъчни цени на клексана някой знае ли?
Мисля, че е към 12-14 лева, но не съм сигурна.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Фраксипаринът върши същата работа и е на половин цена.
д-р Тодорова каза клексан заради комбинацията генетични и имунологични фактори, но сега след като анатителата са в норма може и да реши на фраксипарин.
Ще видим какво ще каже сега като и занеса последните изследвания
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
д-р Тодорова каза клексан заради комбинацията генетични и имунологични фактори, но сега след като анатителата са в норма може и да реши на фраксипарин.
Ще видим какво ще каже сега като и занеса последните изследвания
Аз съм с такава комбинация от имунологични и генетични фактори и от началото на бременността съм на Фраксипарин 0,3 и аспирин 100 мг.
д-р Тодорова каза клексан заради комбинацията генетични и имунологични фактори, но сега след като анатителата са в норма може и да реши на фраксипарин.
Ще видим какво ще каже сега като и занеса последните изследвания
Аз съм с такава комбинация от имунологични и генетични фактори и от началото на бременността съм на Фраксипарин 0,3 и аспирин 100 мг.
Яввно зависи от умунологичните фактори. Моите бяха положителни антинуклеарни и д-р Тодорова като ги видя + генетичните каза, че в този случай с такива антитела клексан. Не сме говорили сега с последния резултат, ще си записвам час и да коментираме клексан или фраксипарин ще е.
При последното ни виждане с доц. Конова я попитах за аспирина, но тя ми каза, че има някакво ново изследване и да не пия аспирин.
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Явно наистина имат значение антителата, а моите са завишени антикардиолипини.Докторката ще ти каже на какво ще си.
Това за аспирина -ако можеш пиши за какво горе-долу става въпрос, щото да не го пия и аз напразно, а не ми се иска да и звъня засега.
Ами доколкото разбрах имало някакво ново изследване, че аспирина не оказвал толкoва голямо влияние върху мутацията, която аз имам - изменения в генетичния вриант на гена на тромбоцитен гликопротеин IIb/IIIa(носител на хаплотип А2- хетерозиготен носител на хаплотип А2.
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Ами доколкото разбрах имало някакво ново изследване, че аспирина не оказвал толкoва голямо влияние върху мутацията, която аз имам - изменения в генетичния вриант на гена на тромбоцитен гликопротеин IIb/IIIa(носител на хаплотип А2- хетерозиготен носител на хаплотип А2.
Аз имам 2 вида мутации и единия е този като твоя,но съм хомозиготен носител на хаплотип А2.Тези дни ще звънна на доц.Конова да се консултирам.Благодаря за инфото.