0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте!
Отдавна не съм писала. Вероятно към края на годината или началото на другата ще правя трансфер на замразени ембриони.
Имам имунологични проблеми и се предполага, че ще ми слагат имуновенин и фраксипарин преди и след процедурата. А при евентуална бременност ще ми ги слагат през ден.
Въпросът ми е някой може ли да каже какви са цените на ампули(до колкото разбрах) имуновенин, фраксипарин и хепарин?
Благодаря предварително!
*
имуновенин около 12 лв,  хепарин - 3 лв, фраксипарин зависи от колко. най малките единици - 2850 са 6 лв и най високите 15 200 са 30 лв.успех.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Благодаря ти за бързия отговор!
Още не знам по колко от всяко ще ми слагат, но явно трябва да се подготвя финансово (ако ще ми слагат през ден за месеца излиза голяма сума).
*
да скъпи са,но ако имаш познат да си ги закупиш от склад ще ти излязат по евтино.ако те интересува друго като цена питай
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Само да допълня-обикновено препоръчват вливане на 30 ампули имуновенин като ги разтварят в банка NaCl 0,9% физиологичен разтвор.Докторите ще ти кажат по колко ампули и колко пъти ще се правят инфузиите.По принцип следят антителата и според титъра им преценяват дали ще се правят още.Досега съм правила 3 такива инфузии с по 30 ампули всяка.А Фраксипарин слагам всеки ден от 0,3 , намирам го на 5,75 лв.Ако мога да помогна с нещо-насреща съм.
« Последна редакция: Септември 15, 2006, 13:28:04 pm от piera »
*
извини ме, но ми стана любопитно и реших да попитам. В клиниката на д-р Владимиров аптека ли има, че ги поръчнвате??
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
даааа, доста хитро. въпреки че нямат право да продават лекарства и  ги дават на складови цени и ние пациентите оставаме безкрайно доволни, те си печелят отстъпката от склада ,която не е никак малка за тези лекарства.както винаги българина трябва да е предприемчив и пробивен във всяко едно отношение , във всеки един отрасъл.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
ок. извинявай. явно не съм те разбрала. просто се възмутих, защото работя в тази сфера. А що се отнася до професионализма, съжелявам, но не съм го коментирала. лека бременност ти желая
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Цитат
даааа, доста хитро. въпреки че нямат право да продават лекарства и  ги дават на складови цени и ние пациентите оставаме безкрайно доволни, те си печелят отстъпката от склада ,която не е никак малка за тези лекарства.както винаги българина трябва да е предприемчив и пробивен във всяко едно отношение , във всеки един отрасъл.
е вярно.
За целта ще е редно да си отворят аптеки в клиниките, да си плащат данъците и да осигурят поне още 3-4 работни места.
« Последна редакция: Септември 16, 2006, 16:13:27 pm от Lali »

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Цитат
даааа, доста хитро. въпреки че нямат право да продават лекарства и  ги дават на складови цени и ние пациентите оставаме безкрайно доволни, те си печелят отстъпката от склада ,която не е никак малка за тези лекарства.както винаги българина трябва да е предприемчив и пробивен във всяко едно отношение , във всеки един отрасъл.
е вярно.
За целта ще е редно да си отворят аптеки в клиниките, да си плащат данъците и да осигурят поне още 3-4 работни места.

Аз пък определено не разбирам какъв е проблемът. Никой не е принуден да ползва услугите им по закупуване на лекарства. На мен дори не ми е представена възможността за това, а съм редовен посетител. И ако, видиш ли, клиниката ще спечели левче за това, че ти е осигурила лекарства под пазарната цена, ей богу, не ми дреме за закона, халал да им е левчето.
« Последна редакция: Септември 16, 2006, 16:14:03 pm от Lali »


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
На мен ми препоръчаха вливане 30 ампули и при бременност - още едно такова. 30 ампули бяха към 360 лева - значи това е цената за едно вливане, отделно някои клиники взимат пари и за да го влеят (други не).

Успех :D
Благодаря ти, Бени!







А ориентировъчни цени на клексана някой знае ли?
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
А ориентировъчни цени на клексана някой знае ли?
Мисля, че е към 12-14 лева, но не съм сигурна.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Фраксипаринът върши същата работа и е на половин цена.
д-р Тодорова каза клексан заради комбинацията генетични и имунологични фактори, но сега след като анатителата са в норма може и да реши на фраксипарин.
Ще видим какво ще каже сега като и занеса последните изследвания
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
д-р Тодорова каза клексан заради комбинацията генетични и имунологични фактори, но сега след като анатителата са в норма може и да реши на фраксипарин.
Ще видим какво ще каже сега като и занеса последните изследвания
Аз съм с такава комбинация от имунологични и генетични фактори и от началото на бременността съм на Фраксипарин 0,3 и аспирин 100 мг.
д-р Тодорова каза клексан заради комбинацията генетични и имунологични фактори, но сега след като анатителата са в норма може и да реши на фраксипарин.
Ще видим какво ще каже сега като и занеса последните изследвания
Аз съм с такава комбинация от имунологични и генетични фактори и от началото на бременността съм на Фраксипарин 0,3 и аспирин 100 мг.
Яввно зависи от умунологичните фактори. Моите бяха положителни антинуклеарни и д-р Тодорова като ги видя + генетичните каза, че в този случай с такива антитела клексан. Не сме говорили сега с последния резултат, ще си записвам час и да коментираме клексан или фраксипарин ще е.
При последното ни виждане с доц. Конова я попитах за аспирина, но тя ми каза, че има някакво ново изследване и да не пия аспирин.
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Явно наистина имат значение антителата, а моите са завишени антикардиолипини.Докторката ще ти каже на какво ще си.
Това за аспирина -ако можеш пиши за какво горе-долу става въпрос, щото да не го пия и аз напразно, а не ми се иска да и звъня засега.
Ами доколкото разбрах имало някакво ново изследване, че аспирина не оказвал толкoва голямо влияние върху мутацията, която аз имам - изменения в генетичния вриант на гена на тромбоцитен гликопротеин IIb/IIIa(носител на хаплотип А2- хетерозиготен носител на хаплотип А2.
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Ами доколкото разбрах имало някакво ново изследване, че аспирина не оказвал толкoва голямо влияние върху мутацията, която аз имам - изменения в генетичния вриант на гена на тромбоцитен гликопротеин IIb/IIIa(носител на хаплотип А2- хетерозиготен носител на хаплотип А2.
Аз имам 2 вида мутации и единия е този като твоя,но съм хомозиготен носител на хаплотип А2.Тези дни ще звънна на доц.Конова да се консултирам.Благодаря за инфото.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
даааа, доста хитро. въпреки че нямат право да продават лекарства и  ги дават на складови цени и ние пациентите оставаме безкрайно доволни, те си печелят отстъпката от склада ,която не е никак малка за тези лекарства.както винаги българина трябва да е предприемчив и пробивен във всяко едно отношение , във всеки един отрасъл.

чак сега виждам темата и държа да направя едно уточнение (въпреки, че поради явно изтритите постинги, смисълът малко се губи).
във въпросната клиника НЕ продават лекарства като практика (все едно е аптека). те си имат свой запас за нуждите на оперативното лечение - така, както във всяка друга клиника. случвало се е да услужват на някои пациенти като им дават от техните лекарства (говоря за фраксипарин конкретно, аз поне друго не знам), при това на цената, на която го купуват от склада! това го знам със сигурност. никаква отстъпка не прибират в джоба си и това не го правят с цел печалба.
аз лично съм благодарна, че ми осигуряваха по този начин фраксипарин, защото иначе трябваше да платя няколкостотин лева повече, ако го купувах от аптеката с два лева отгоре!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
мисля че се извиних доста отдавна. а относно отстъпката знам как стоят нещата, защото съм работила в склад, и  сме зареждали клиники. Няма нищо лошо в това, все пак сме в България. За добрите доктори всичко е позволено.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Oф,нали Силви вземаше от тази клиника фраксипарин 0.3 на цена 5:75,аз пък го купувах от аптеката на цена 5:45,защо спорите,кой какво печели,че тази клиника няма да продава нещо без печалба,айде сега.
По въпроса на Лилия,ако иска да ми пусне лично съобщение,мога да и намеря 0.4 на добра цена,ако и потрябва,разбира се.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Oф,нали Силви вземаше от тази клиника фраксипарин 0.3 на цена 5:75,аз пък го купувах от аптеката на цена 5:45,защо спорите,кой какво печели,че тази клиника няма да продава нещо без печалба,айде сега.

морков, можеш ли да ми кажеш от коя аптека си купувала фраксипарин 0.3 по 5.45? защото аз съм го купувала от различни аптеки и винаги на твърдата цена от 7 лева!

и пак да кажа - те НЕ продават бе! не и в тоя смисъл! на мен ми го осигуряваха, защото аз ги помолих за това. после Силвито разбра от мен и също ги е помолила да я снабдят! НЯМАТ масова практика да предлагат лекарства на пациенти!
почвам да се ядосвам вече, ние българите, сме много склонни все да търсим далаверата и мошеничеството в чуждите постъпки, защо така? по себе си ли съдим...

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
ако го направи оплют от всички тук доктор ще е мошенничество и печалбарство, но  ако е от прехвалените разбирасе ще е "услуга към пациента". Аз няма да споря повече, но никой според мен не прави това само за да бъде добър към пациента си, и то без печалба, и най вече доктор.
Морковче, съвсем нормално е да има толкова евтин даже в аптека, просто се работи на складови цени.Аз където работя, е на същия принцип. Залага се на големия оборот с печалба около 20%, което никак не е малко де....а смятай другите аптеки.Дано като влезем в ЕС да направят всички цени еднакви.Това ще е добре и за нас, и за клиентите ни.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
да това с цените си е точно така.Аз живея в Дружба и в аптеката до нас,цените са много по-ниски ,в сравнение с аптеката в която работя(тя е в Студентски град).Разликата в цената на Утрогестана например е почти 2 лв.
« Последна редакция: Октомври 28, 2006, 12:22:32 pm от z22 »
<br />
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Аз няма да споря повече, но никой според мен не прави това само за да бъде добър към пациента си, и то без печалба, и най вече доктор.

Ами ... аз го правя. Съжалявам, че така развалям лошия имидж на българския лекар.

Ниа, понякога проблемът е по-сложен. Ще ти разкажа последно какво ми се случи. Умишлено не го разказвах, защото е негативен опит, а аз искам  на сайта да има повече позитивни неща. Моя позната по време на стимулация ми се обади, че не може да си намери 2 ампули оргалутран. Тя живее в малък провинциален град, далече от София, пътувала до Пловдив, но няколко аптеки й отказали. Реших да й помогна, отидох в една от най-големите пловдивски аптеки (верига от аптеки) 3 дни преди крайния срок, говорих с управителката, обясних колко е важно да се доставят навреме. Тя обеща да ми ги достави. Оставих капаро. Остави всички възможни телефони за връзка, като помолих и при най-малък проблем да ми се обадят. На следващия ден отново отидох да проверя и отново ме увериха, че всичко е наред. Въпреки това накарах и моята позната да им се обади и да ги попита. И нея също така са я уверили, че ще има доставка. В деня преди приложението на оргалутрана отново говорих с аптеката. И няколко часа преди времето за поставяне, след като никой от аптеката не се свърза нито с мен, нито с нея, се обадих да проверя как стоят нещата. Отговориха ми - ами не можем да ги доставим, от склада ги отказват, ние какво да направим. И ми затвориха телефона. Позвъних в склада - никой не е направил поръчката. Е познай сега за няколко часа как се доставят тези ампули, с колко телефонни разговори, с колко връзки, пътуване с колата и т.н.

Мога още много да говоря против тази аптека - как коментират неграмотно рецептите, как се опитват да променят назначението на лекаря, как не знаят какви са възможните антибиотични комбинации и говорят на пацинента, че при това лечение ще умре и т.н., и т.н.

Та понякога, макар да осъзнавам, че нямам право, аз също купувам и препродавам лекарства на пациентите си. Това е.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
добре, няма да споря с никой за нищо повече. То стана отново голям проблем. Както и да е. Аз работя близо 10 г в аптечната мрежа и също мога да дам десетки примери с рецепти на бебета и деца, които сме отказвали за изпълняваме, защото не са правилно изчислени дозите на съответното лекарство.Да не говорим, че има д-ри не могат да изписват правилно имената на лекарствата. Даже си имаме направена папка със събрани рецепти "бисери".Не мисля, че винаги аптеката е виновна като посредник между пациент и доктор.Друг е въпроса за скъпо изписваните лекарства и накрая на месеца доктора пристига и си чака месечното възнаграждение.Ставали сме свидетели на какво ли не между доктори, аптеки и складове.Просто въртележката е страшна.
Извън темата, имахме проверка от НЗОК - София преди няколко дни.По големите вериги бяха предупредени 2 дена преди това.Съответно проверяващите  влязаха при нас.Нямаше нищо нередно като рецепти и наличности и се хванаха за 1 рецепта изписана 2 дена по рано от датата. Глобата ни е 1500 лв.-заради грешка допусната от джи пи. Друг е примера с психиатрите в града, които обиколиха света на разноските на фирмите, чиито лекарства изписват.....Ох доста се отклоних от темата.Съжелявам за което.Лек ден Ви желая.
« Последна редакция: Октомври 28, 2006, 16:08:17 pm от nia72 »
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Така е, Ниа, медалът минаги има две страни.

Нека те попитам - когато дозата (според теб) не е правилна, какво правиш? При положение, че на рецептата има напечатано, т.е четливо означено, името и телефона на лекаря?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Джами,ти не ме разбра,аз не казвам,че д-р Владимиров е печелбар.Казах само,че на цена на фраксипарина о.3- 5:75лв пак има печалба,както и на цена 7:80лв,колкото аз си купих 1вата ампула.Аптеката,в която има по-ниски цени се намира в Кюстендил.
Да,бих си купила лекарства от доктора,ако има в наличност,вместо да обикалям,като луда аптеките,да се редя на опашки с пенсиите :lol: и тн.
*
моята гледна точка:
предпочитам да си взимам лекарствата от док (що се отнася до стимулация), първо са на по ниска цена от аптеката, второ - я си представете че след резултата от хормоните отивате при док и се оказва че дозата се увеличава( да ама вие нямате в наличност ампула повече) или се сменя препарат (да ама вие вече сте си купили от предишния и ще ви остане).При всички положения е по удобно и целесъобразно, когато има такава опция.Не вярвам в никакъв случай че лекарите печелят от това, а дори и така да е , като си представя тичането по аптеките...аре нема нужда.
В крайна сметка никой ,никого не задължава от къде да си купува препаратите.
Хич не е на добре да оплюваме хората които се опитват дани помогнат.
« Последна редакция: Октомври 28, 2006, 20:00:07 pm от bubata »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
ако го направи оплют от всички тук доктор ще е мошенничество и печалбарство, но  ако е от прехвалените разбирасе ще е "услуга към пациента". Аз няма да споря повече, но никой според мен не прави това само за да бъде добър към пациента си, и то без печалба, и най вече доктор.

според теб... добре, че е само според теб...
но понеже става дума не по принцип, а за конкретен човек, когото познавам много добре, не мога да преглътна подобно обвинение, още повече, абсолютно безпочвено - припомням защо безпочвено. не защото докторът продавал лекарства с надценка, а защото изобщо ги продавал!!!

Ния, Огънче писа преди време да благодари на д-р Владимиров, че й е намерил безплатни лекарства за лечение на ендометриозата (на стойност четирицифрено число). не знам дали си прочела това. аз знам и много други алтруистични постъпки на този човек и не съм съгласна някой да го обвинява, че печели от продажба на лекарство с надценка от 30 стотинки, щото, видите ли, някой го намерил в Крива паланка по-евтино!!!

ако даден лекар е хвален и обичан от пациентките си, то има защо да е така. Владимиров никому и никога не е предлагал насила да купува лекарства от него, за разлика от някои други негови колеги - репродуктивни специалисти. да не казвам кои са, коментирани са многократно и не са малко...

апропо, Ния, колко струва Фраксипарина в твоята аптека, ама честно?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Така е, Ниа, медалът минаги има две страни.

Нека те попитам - когато дозата (според теб) не е правилна, какво правиш? При положение, че на рецептата има напечатано, т.е четливо означено, името и телефона на лекаря?
в такъв случай се обаждаме на лекаря и коментираме-ако той държи на написаното от него ,то ние трябва да дадем лекарството и ако нещо се случи с пациента-ще съдят лекаря.Друг е въпроса,че аз ако съм убедена в правилността на преценката си,ще кажа на пациента да отиде в друга аптека.
<br />
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
доставната цена на Фраксипарин(0,3) от склада е 5,27.
<br />
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
доставната цена на Фраксипарин(0,3) от склада е 5,27.

мен ме интересуваше за колко се продава в аптеката, не колко му е доставната цена.

апропо, всички аптеки в България от едно място и на една цена ли купуват лекарствата?
питам и по този, и по друг повод - Фризопепа. питала съм в няколко аптеки, които го нямат в наличност, колко струва. те отварят бумагите, звънят някъде си да питат и са ми давали най-невероятни цени - като почнеш от 16 и стигнеш до 22 лева. ебахти складовете, ебахти доставчиците и надценките... нали уж един вносител?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Джами, има много складове и съответно различни доставни цени.В аптеката,в която работя  струва 7лв. (Фраксипарина),но ние работим с 30% надценка.Написах доставната,за да се опиентирате горе -долу под каква цена не може да се намери.
« Последна редакция: Октомври 28, 2006, 22:11:43 pm от z22 »
<br />
*
z22 ето това не можга да разбера
 " в такъв случай се обаждаме на лекаря и коментираме-ако той държи на написаното от него ,то ние трябва да дадем лекарството и ако нещо се случи с пациента-ще съдят лекаря.Друг е въпроса,че аз ако съм убедена в правилността на преценката си,ще кажа на пациента да отиде в друга аптека."
Цитат
значи работейки в аптека би трябвало да си фармацевт (не е задължително) лекарството и дозата са предписани от лекар (задължително), който е поставил диагнозата, преценил състоянието на пациента и е решил каква да е дозата. Не разбирам защо в аптеката трябва да се коментира доза и препарат?
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
защото много,ама много често се греши дозата от лекарите и ако аз дам лекарството в тази доза и на пациента му се случи нещо,ще ме съдят мен,а не лекарят-за това.
 Ясно ми е,че хората вярват на лекарите и едва ли не ние сме некомпетентните,но такива има и от двете страни.В Петък идва момиче с рецепта за Флажил таблетки 500мг.,а такива просто няма-таблетките са само от 250мг.,от 500 са вагинални.Титам я кои и трябват и тя ми казва,че за през устата и аз и давам от 250мг.Да ама тя почва да спори с мен,че не ги иска и щом лекаря бил написал от 500,значи имало и от 500мг. таблетки-еми иди се разправяй егати.
« Последна редакция: Октомври 29, 2006, 10:55:11 am от z22 »
<br />
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Цитат
Ния, Огънче писа преди време да благодари на д-р Владимиров, че й е намерил безплатни лекарства за лечение на ендометриозата (на стойност четирицифрено число). не знам дали си прочела това. аз знам и много други алтруистични постъпки на този човек и не съм съгласна някой да го обвинява, че печели от продажба на лекарство с надценка от 30 стотинки, щото, видите ли, някой го намерил в Крива паланка по-евтино!!!
Цитат
за разлика от някои други негови колеги - репродуктивни специалисти. да не казвам кои са, коментирани са многократно и не са малко...
Апропо, до кога ще адвукатствуваме на тези две клиники по реп. медицина, всяка от тях си има своите успехии морал, и не виждам смисъла от доста време да си доказваме коя е по-... и коя е най-...

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Апропо, до кога ще адвукатствуваме на тези две клиники по реп. медицина, всяка от тях си има своите успехии морал, и не виждам смисъла от доста време да си доказваме коя е по-... и коя е най-...

не знам какво значи "адвокатстване" и защо това трябва да е нещо лошо по подразбиране, но в случая аз защитих не клиниката, а човека, който беше несправедливо обвинен в далавераджийство и печалбарство. сметнах го за свой дълг.
ще се радвам, ако и мен има кой да ме защити от несправедливо обвинение някой ден...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Абе при доставна цена 5:27, аква надценка е 5:75. Ми да не говорим, че става въпрос за периоди с големина няколко месеца, тази доставна цена да не е бетонирана и да не се изменя. Аз миналата година си купувах фраксипарин за 7 лева. То ако с 47 стотинки се забогатяваше, то само хамалогията по поръчването и доставянето да го имат наличен в клиниката е в пъти повече ( телефонни разговори, транспортни разходи - пък ако ще и с градксия транспорт да е). Ако го даваше двойно да кажете, че е печалбарство :)
Апропо, до кога ще адвукатствуваме на тези две клиники по реп. медицина, всяка от тях си има своите успехии морал, и не виждам смисъла от доста време да си доказваме коя е по-... и коя е най-...
не знам какво значи "адвокатстване" и защо това трябва да е нещо лошо по подразбиране, но в случая аз защитих не клиниката, а човека, който беше несправедливо обвинен в далавераджийство и печалбарство. сметнах го за свой дълг.
ще се радвам, ако и мен има кой да ме защити от несправедливо обвинение някой ден...

Tези реплики така ми напомнят една друга тема....
Тогава обаче в положението на Джам, бях аз.
Исках и казах истината за един друг лекар,
но на познаващи го и не толкова познаващи хора,
това не им се хареса. И аз бях набедена за реклама
и какво ли не, което е наистина тъпо,
но така се получава винаги.
Няма идея от такива диалози :)
Всеки е прав за себе си.
Който иска да взима лекарствата,
откъдето иска :)
Никой никого не кара насила!
« Последна редакция: Октомври 29, 2006, 15:35:35 pm от BLACK_ROSE »
*
Мели, когато имам съмнения в изписаната доза, ако има тел. на рецептата звъня на д-р, ако не успея да се свържа отказвам да изпълня рецептата.Ако я изпълня и стане проблем, вината ще падне изцяло върху мен. Както казва z22  понякога е изписано грешно, но не можеш да убедиш клиента ,че е така.
Що се отнася до така наречената складова цена на дадено лекарство, това е много относително понятие. Наистина цената е еднаква, но в зависимост от оборота на самата аптека, базовата цена е различна, когато лекарството се отпусне от склада.Примерно малка аптека с ниски обороти ползва 5 или 10% отстъпка и съответно там лекарството ще е по скъпо. При нас, оборота е доста голям и на повечето лекарства отстъпката от склада е 20 до 25% - съответно самото лекарство го продаваме по евтино.Напоследък стана практика представителите на големите фирми производители отиват направо в частни кликини  и това което се ползва най много го предлагат почти на половин цена срещу закупено голямо количество и така се прескача ходенето до аптеката от пациента.Пример - миналата зима при закупени 1000 оп Колдрекс тб, даваха 1000 подарък.Значи купуваш за 4 хиляди, получаваш подарък за същата сума.Има още много примери с най различни лекарства и фирми. Не напразно казват, че търговията с лекарства е втората по печалба след дрогата.Съжалявам, че изказах мнение вобще по въпроса и се стигна до грандиозен скандал..И се извинявам за пореден път на тези,които се почувстваха обидени. Явно в повечето случаи тук е грешка да изразиш мнение, и то по въпроси, за които си малко или много си компетентен.Лека вечер.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Цитат
Явно в повечето случаи тук е грешка да изразиш мнение, и то по въпроси, за които си малко или много си компетентен.Лека вечер.

Айде пък ся - Ния, много те уважавам, но не прави такива крайни заключения. Пример съм аз - казвам си мнението, когато сметна , че е редно и се старая да го отстоявам, а ако се уверя , че не е правилно, просто се извинявам.

По темата - мълчах, но все пак ще го напиша :
1. Факт е, че много аптеки финансово се управляват от лица, които хал хабер си нямат от фармация и просто купуват дипломи на магистър фармацевти като използват името и професията им за регистриране на аптека. В подобни аптеки работят фелдшери и мед. сестри - от тях не бих очаквала професионализъм. Апропо на мен лично ми се случвало като питам колко млу/мл отчита уринния тест за бременност да ме гледат като изкопаеми в аптека до МЗ - произволен пример;
2. Владимиров не е черната овца , която го описвате. Не всеки има познат шеф /понякога във фирми като Лбира или Санита и дилър върши работа/, та да си поръчва лекарствата на доставни цени. Нали се сещате, че човека е нарушил ЗАЛХМ за да помогне на х-пациентка и с това си рискува по-големи главоболия от печалба /ако я има, в което се съмнявам/ от 30 лева, защото в ЗАЛХМ има административно-наказателни разпоредби с доста солени глоби.
3. Има много некомпетентни лекари, но има и много некомпетентни фармацевти /изключвам писалите по темата фармацевти/, както и има много некомпетентни юрсисти /примерно/ - във всяка професия е така.
4. Това, което правя аз, когато фармацевта ми каже, че дозировката не е правилна - звъня на лекаря, изписал лекарството. Консултирам се с друг лекар , ако трябва. Основно правило при мен е, когато ми е предписано лекарство преди да го купя, е да прочета листовката му. Ако ми е предписан блистер - изисквам такава. Ако ми кажат пък, че не могат да ми я дадат - искам им лекарствения справочник  - инфофарм или нещо подобно.
5. Евро, на мен ми писна да бъдеш на всикчо и всички опозиция тук.

Май е време да се заключи тази тема, че доста се отклонихме от първоначално зададения въпрос.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
1. Лейди, на мен ми писна от това - Кокошката или яйцето!? - ама на, мине се не мине и все се стига до въпроса: Владимиров или Стаменов! - и да ти кажа това е втория спор в който си позволявам да да се намеся /щом така добре си спомняш първия беше за липсата на толерантност/, и ти за втори път си ми опозиция, така че моля те не ме причислявай към скандалджийките във форума.
2. По принцип се чудя, проблемите със забременяването ли ни правят толкова агресивни?! Все се намира тема по която да се спори и обикновенно завършва със заключване на същата.
3. Що си затваряме очите пред истината - във всички клиники се продават лекарства!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Евро,какви мотиви имаш ти против д-р Владимиров и д-р Стаменов?И в какво ги обвиняваш,освен продажба на лекарства?
И 2ри въпрос-каква алтернатива даваш,посочи ми някой друг лекар,който да е по-добър от тези 2мата :x???
*
 Нали се сещате, че човека е нарушил ЗАЛХМ за да помогне на х-пациентка и с това си рискува по-големи главоболия от печалба /ако я има, в което се съмнявам/ от 30 лева, защото в ЗАЛХМ има административно-наказателни разпоредби с доста солени глоби.


Лейди,ти самата го казваш,че не е правилно ,нали?? И се съмнявам в правомерното прилагане в България на ЗАЛХМ.А що се отнася до въпроса за печалбата - добре, въпросните двама да кажем не печелят.Но повярвай ми, изкупуват се огромни количества на ниски цени направо от производителя, прескача се даже и склада,и се върти очарователна търговия.Не ти трябва нито познат в Либра, нито в Санита...Дано след 01.07 нещата да се променят наистина,но да не забравяме,че все пак живеем в държава,където всичко е опорачено и корумпирано за съжаление.
« Последна редакция: Октомври 30, 2006, 01:12:54 am от nia72 »
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Цитат
Лейди, на мен ми писна от това - Кокошката или яйцето!? - ама на, мине се не мине и все се стига до въпроса: Владимиров или Стаменов!

Съжалявам , Евро, но в този форум всеки пациент може свободно да си изкаже мнението за лекуващия го лекар. Факт е, че най-много доволни има от Владимиров и Стаменов.
Теб обаче, някой да те е притиснал до стената и да ти е насочил Калашник със заплаха да се лекуваш задължително при един от двамата? Мисля че не. Всеки тук си избара къде да се лекува и да повери здравето си .
Ти като искаш иди при Ватев, или още по-добре - при Методи Генов , който много успешно и с печалба си пробутва разните му там хранителни добавки. А най-добре иди при Борислав Кирчев - да ти влива венозно  за 2000 лв роцепин и ефлоран. Пък може и инсеминация на кушетка да ти направи.
Факт е, че лекари - печалбари има, но Владимиров или Стаменов не са от тях.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Дебатът се измести извън първоначалната тема, така че заключвам.
Всеки има право на свой избор.