0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #120 -: Септември 05, 2010, 00:27:37 am »
Ако са проходими тръбите и спермограмата е добра...няма защо да "не ми дадат", нали?
В половите хормони няма изменения...Само леко несъответствие м/у ЛХ и ФСХ, а  също и това пусто ТСХ, но това се контролира...
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #121 -: Октомври 10, 2010, 12:58:20 pm »
Здравейте,
 искам да попитам дали е възможно да се направи инсеминация в определена тръба.Питам защото за пореден път (втори)имаме извън маточна бременност в дясната тръба
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #122 -: Октомври 10, 2010, 22:22:48 pm »
Инсеминацията е процедура при която се доставя обработен материал в матката, от там на къде ще поемат си е "техен избор" (ако има две тръби, разбра се). Щом имаш две извънматочни в дясно, сега там какво е положението?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #123 -: Октомври 11, 2010, 08:28:11 am »
инсеминацията е процедура при която се доставя обработен материал в матката, от там на къде ще поемат си е "техен избор" (ако има две тръби, разбра се). Щом имаш две извънматочни в дясно, сега там какво е положението?
Ами аз съм и съпруга,в момента съпругата ми е в болница,заради извънматочната.Защо разбрах, че  инсеминацията материала се вкарва във тръбата.
Прави ли сме цветна снимка и лапароскупия,дясната тръба има нещо като сакче,но след лапароскупията казаха ,че всичко е нормално има проходимост,но уви 2 извън маточни.Търсим вече друго решение защото не искаме да минем пак по същия ад с тези бременности,а и съпругата ми вече се е сринала.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #124 -: Октомври 11, 2010, 10:28:17 am »
по принцип, има и инсеминации в тръбата, но само съм чела за тях, не знам някъде в България да ги прилагат на практика.
другото решение се нарича "инвитро" - при тази процедура, оплодените яйцеклетки се поставят в матката и се избяга пътуването на яйцеклетка през тръбите.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #125 -: Октомври 11, 2010, 23:02:24 pm »
инсеминацията е процедура при която се доставя обработен материал в матката, от там на къде ще поемат си е "техен избор" (ако има две тръби, разбра се). Щом имаш две извънматочни в дясно, сега там какво е положението?
Ами аз съм и съпруга,в момента съпругата ми е в болница,заради извънматочната.Защо разбрах, че  инсеминацията материала се вкарва във тръбата.
Прави ли сме цветна снимка и лапароскупия,дясната тръба има нещо като сакче,но след лапароскупията казаха ,че всичко е нормално има проходимост,но уви 2 извън маточни.Търсим вече друго решение защото не искаме да минем пак по същия ад с тези бременности,а и съпругата ми вече се е сринала.
Изберете си реномирана клиника по стерлитет.
Съжалявам за случилоно ви се, това сакче в тръбите изобщо не звучи обнадеждаващо, дори и това че е вероятно проблема е "премахнат". В смисъл говори за "увредена/и" тръби. Направете всички видове микробиологии, хламиди...
Моя съвет е: изчакайте няколко месеца от случилото се, направете нова цветна снимка и ако пак има "сакче" в дясно, запушете тръбата (ако сега не са я премахнали).
Пожелавам ви успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #126 -: Октомври 13, 2010, 08:52:27 am »
инсеминацията е процедура при която се доставя обработен материал в матката, от там на къде ще поемат си е "техен избор" (ако има две тръби, разбра се). Щом имаш две извънматочни в дясно, сега там какво е положението?
Ами аз съм и съпруга,в момента съпругата ми е в болница,заради извънматочната.Защо разбрах, че  инсеминацията материала се вкарва във тръбата.
Прави ли сме цветна снимка и лапароскупия,дясната тръба има нещо като сакче,но след лапароскупията казаха ,че всичко е нормално има проходимост,но уви 2 извън маточни.Търсим вече друго решение защото не искаме да минем пак по същия ад с тези бременности,а и съпругата ми вече се е сринала.
Изберете си реномирана клиника по стерлитет.
Съжалявам за случилоно ви се, това сакче в тръбите изобщо не звучи обнадеждаващо, дори и това че е вероятно проблема е "премахнат". В смисъл говори за "увредена/и" тръби. Направете всички видове микробиологии, хламиди...
Моя съвет е: изчакайте няколко месеца от случилото се, направете нова цветна снимка и ако пак има "сакче" в дясно, запушете тръбата (ако сега не са я премахнали).
Пожелавам ви успех!
Всички тестове сме ги правели,уверяваха ни за дясната тръба ,че всичко е ОК ,но уви!Не мисля вече да работим по нормално забременяване,ще търсим начин за инвитро.
Но и лекарите в държавните болници не струват(не искам да обидя никой),две седмици лежи милата и никои не може да каже каква е бременността.Единия вика извън маточна защото видял сянка на ехографа, другия това не е сянка а кръвоносен съд,и какво чакаха ЧХГ-то да стане над 1300 за да видят(това вчера го разбрах).А ние защото сме си патили преди с такава бременност веднага отидохме  на лекар за какво умните глави да я държат докато се свие милата.Почнахме лечение с метатрексат пък да видиме дали ще се изчисти защото зародиша е 7мм
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #127 -: Октомври 13, 2010, 10:07:55 am »
popaay, каквото и да ви уверяват след две извън маточни в една и съща тръба говори че тази тръба за нищо те става.
Ето ги и клиниките:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=167&Itemid=52

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #128 -: Октомври 13, 2010, 22:20:03 pm »
popaay, каквото и да ви уверяват след две извън маточни в една и съща тръба говори че тази тръба за нищо те става.
Ето ги и клиниките:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=167&Itemid=52
Благодаря много на всички
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #129 -: Ноември 08, 2010, 12:11:12 pm »
    Добър ден!
 Ние сме от гр.Бургас,посещаваме д-р Ганчев.Имаме изследвания на хормони,спермограма от м.09.2009г.Правих 2курса стимулация с Клостилбегит и Прегнил.Починах 2 месеца.
  Предстои ни конслтация в София за инсеминация.Приемат ли се медикаменти за стимулация на яй. от 5-я ден?Правят ли се някакви изследвания преди инсеминацията?Ако 1-я опит е неуспешен след колко време се прави 2-ри?Цената каква е?
  Въпросите са защото и двамата сме работещи,за да знаем как да си планирам отпуск и колко дни!
  Мисля да се обадя на д-р Коларов/София/да го питам,ако е удобно по тел.
             Благодаря Ви за мненията и инфото!
 
*
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #130 -: Ноември 08, 2010, 18:13:59 pm »
pateto_yake,не познавам д-р Коларов,но препоръката ми е да се обърнеш към някоя от следните специализирани клиники :
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=167&Itemid=52 , описани са и цените на различните процедури.

Задължително е изследването за проходимост на тръбите,актуална спермограма и каквото още лекарят прецени.
Инсеминацията може да се направи и на Спонтанен и на Стимулиран цикъл, но това е по преценка на лекаря.
Успех!

Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #131 -: Март 29, 2011, 11:33:29 am »
 ВЪТРЕМАТОЧНА ИНСЕМИНАЦИЯ И ТЕРАТОЗООСПЕРМИЯ ИМА ЛИ ШАНС ЗА УСПЕХ???
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #132 -: Април 14, 2011, 10:07:12 am »
Здравейте,

пиша Ви след неуспешна първа инсеминация на естествен цикъл. оказа се, че нямаме проблеми след всички изследвания на хормони, тръби, спермограми и т.н. въпреки това след повече от година опити планирахме тази процедура. възможно ли е цикълът да ми дойде на 9-я ден след процедурата, при условие, че имам нормална лутерална фаза? освен това когато мериха фоликула и беше 20 мм на 8 ден, процедурата я назначиха след 5 дни? моят цикъл средно е 24 дни, а ние направихме инсеминацията на 13-я ден. струва ми се, че не сме улучили овулацията и фолилулът се е пукнал поне 3 дни преди това? малко съм объркана, за сега сме решили да прекратим всички изследвания и да опитваме по стандартния начин. самият доктор каза, че в нашият случай няма нужда от инсеминация след тези хубави иследвания. все пак ако някой има подобен проблем ще се радвам да сподели мнение?

хибав ден на всички :)
*
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #133 -: Април 14, 2011, 17:21:39 pm »
ВЪТРЕМАТОЧНА ИНСЕМИНАЦИЯ И ТЕРАТОЗООСПЕРМИЯ ИМА ЛИ ШАНС ЗА УСПЕХ???

Това го определя лекарят. Зависи от стойностите на спермограмата и колко сериозна е тератозооспермията. Зависи си и от много други фактори: възрастта на двамата партньори, твоето репродуктивно здраве и други.

Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #134 -: Юли 22, 2011, 11:29:18 am »
Здравейте, в понеделник съм на изследвания на хормони и УЗД за инсеминация на 27 или 28 юли ще кажи д-р Табакова.Това което ни притеснява е приема на АНТИБИОТИЦИ от  МЪЖА МИ/обострен бронхит и темература38.5/ .Казавли са ни ,че взимат най-доброто от спермата.Но тези антибиотици???
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #135 -: Юли 22, 2011, 11:33:11 am »
 О,извинете ни!Свързахме се с д-рката,нямало проблеми беше отговора!

               Приятен ден на всички!
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #136 -: Ноември 04, 2011, 12:30:38 pm »
интересува ме при асистираните методи на забременяване и подбирането на сперматозоиди,не е ли измислен метод химически или физичен ,с който да се подберат примерно само X сперматозоиди ?
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #137 -: Ноември 04, 2011, 19:03:07 pm »
Е, но е забранено. Освен в случаи на генетично предавани заболявания, които се наследяват от определен пол.
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #138 -: Ноември 06, 2011, 11:04:06 am »
защо да е забранено,след всичките тези мъчителни процедури с инвитро и изкуствено осеменяване ,поне жените нямат ли право да изберат пола на детето си !
аз лично смятам,че е позволено !
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #139 -: Ноември 06, 2011, 12:51:27 pm »
Да де, ама ти лично смяташ така. В ЕС се опитват да забранят казването на пола на чаканото бебе, за да няма аборти по желание, ако бъдещото дете не е от искания пол. Ти искаш при АРТ да се регулира пола на бъдещото дете. И ако всички се затръшкат за "мъжко", какво правим след 20 -25 години? Извинявай, но ми е странно, жена с репродуктивни проблеми да има претенции за пол. Нищо лично, но всички тук се молим и надяваме на живо и здраво дете, а какъв пол ни е последна грижа.