Овулационен календар
за планиране на бременност и определяне на фертилните дни. Графики на фертилност.

Зачатие e българският портал за профилактика и преодоляване на стерилитета, репродуктивно здраве и семейно планиране, който съдържа много полезни материали и съвети, връзки с ресурси, свързани с лечението на безплодието и новите асистирани репродуктивни методи.

Сдружение Зачатие има за цел да обедини, информира и подпомага над 270 000-и български семейства, които не могат да имат свои деца, докато не им бъдат направени необходимите за целта изследвания и лечение.

Автор Тема: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)  (Прочетена 59889 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

sugari75

• Редовен потребител
  • Публикации: 910
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #140 -: Ноември 06, 2011, 13:43:27 pm »
И ако всички се затръшкат за "мъжко", какво правим след 20 -25 години? Извинявай, но ми е странно, жена с репродуктивни проблеми да има претенции за пол. Нищо лично, но всички тук се молим и надяваме на живо и здраво дете, а какъв пол ни е последна грижа.
  :good_post: Напълно подкрепям
Свободата означава да чувстваш това, което сърцето ти желае, независимо от мнението на околните.Паулу Коелю

dgina

• Много активен потребител
  • Публикации: 1766
« Отговор #141 -: Ноември 06, 2011, 13:47:29 pm »
ВЪТРЕМАТОЧНА ИНСЕМИНАЦИЯ И ТЕРАТОЗООСПЕРМИЯ ИМА ЛИ ШАНС ЗА УСПЕХ???
Шансът е нищожен,но защо да не опиташ,какво пък твоята докторка нищо не губи...даже напротив....Изводите ги оставям на теб..

sangrea

• Нов потребител
  • *
  • Публикации: 12
« Отговор #142 -: Ноември 06, 2011, 14:35:06 pm »
Да де, ама ти лично смяташ така. В ЕС се опитват да забранят казването на пола на чаканото бебе, за да няма аборти по желание, ако бъдещото дете не е от искания пол. Ти искаш при АРТ да се регулира пола на бъдещото дете. И ако всички се затръшкат за "мъжко", какво правим след 20 -25 години? Извинявай, но ми е странно, жена с репродуктивни проблеми да има претенции за пол. Нищо лично, но всички тук се молим и надяваме на живо и здраво дете, а какъв пол ни е последна грижа.

до колкото знам всяка жена иска някакво определено дете,като пол,някои го признават ,а други не
аз лично искам момиче
както и да е ,това не е темата тук

цигу

• Локален Модератор
  • *
  • Публикации: 3034
« Отговор #143 -: Ноември 06, 2011, 15:32:35 pm »
до колкото знам всяка жена иска някакво определено дете,като пол,някои го признават ,а други не
аз лично искам момиче

Да имаш предпочитание за пола е едно, а да впрегнеш репродуктивната медицина в производството на дете от определен пол съвсем друго.

Но ти действай! Имаш точно 50% шанс да улучиш. :)

Pesheck

• Локален Модератор
  • *
  • Публикации: 3615
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
« Отговор #144 -: Ноември 06, 2011, 15:48:42 pm »
sangrea, не обобщавай моля те.

Това просто не е вярно. Исках бебе, живо и здраво бебе. През нито един момент от 6-те години борба, не съм си помислила "искам момиче/момче". Дори галено име си бях намислила, такова, че да пасва и на двата пола. Първите месеци от бременоста, с него наричах бебчето в корема ми. Днес така наричам дъщеря си. Ти обаче имаш право да мислиш каквото си искаш. Пожелавам ти скорошна бременност.

Елфи

• Глобален Модератор
  • *
  • Публикации: 8375
« Отговор #145 -: Ноември 06, 2011, 18:52:16 pm »
Но ти действай! Имаш точно 50% шанс да улучиш. :)
:jump12:

:offtopic:

Ти к`во ми скърцаш с тая цигулка още тук?! Няма ли да ходиш да раждаш вече?

цигу

• Локален Модератор
  • *
  • Публикации: 3034
« Отговор #146 -: Ноември 06, 2011, 22:06:02 pm »
Досега гледах да не спамя в други теми, ама на модератор не мога да откажа.
Нито бебето се трогва да се ражда, нито докторите да предизвикат раждане. Ще си стоя бременна и толкоз.

mila1234567891

• Потребител
  • **
  • Публикации: 59
Инсеминация
« Отговор #147 -: Ноември 09, 2012, 16:11:09 pm »
Здравейте , момичета,

След много ровене и четене по темата никъде не намерих кратко и систематизирано как протича самата процедура , колко време трябва да отдели човек,каква подготовка трябва да направи?А и стимулацията не ми е много ясно как протича..............., абе гола вода съм :)
Предстои ми такова нещо и не съм наясно много-много.Страхувам се да не се получи като с цветната снимка - чета колко бързо и безболезнено било, оъиваш,правиш и си тръгваш,а като отидох и започнаха едни тежки процедури по приемането ми в болница се шокирах доста :)

pleyada

• Познат потребител
  • Публикации: 419
Re: Инсеминация
« Отговор #148 -: Ноември 09, 2012, 17:52:19 pm »
и аз съм любопитна , ние също сигурно ще правим след някой друг месец , ако не стане междувременно
ако някой има желание и време да разясни, ще му бъда благодарна :D

radosttinka

• Локален Модератор
  • *
  • Публикации: 3276
« Отговор #149 -: Ноември 09, 2012, 21:24:28 pm »
Информация за самата процедура прочетете тук:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=671&Itemid=32

Относно споделен опит и въпроси тук:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=48630.msg965247#new
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

mila1234567891

• Потребител
  • **
  • Публикации: 59
« Отговор #150 -: Ноември 16, 2012, 16:02:34 pm »
Добре , а като пари горе долу колко излиза стимулацията + инсеминацията ?Знам,че цената зависи от много неща,но приблизително. 700 лв? 500 ? 1000 лв.? Аз съм пациентка на Д-р Даскалов и при него ще си правя инсеминацията , в клиника Селена ми каза последния път.Малко се страхувам да не изгаснем финансово по средата , затова задавам тези малко досадни въпроси  :oops: .

radosttinka

• Локален Модератор
  • *
  • Публикации: 3276
« Отговор #151 -: Ноември 17, 2012, 22:51:50 pm »
Ами много е трудно да се каже, самата манипулация си има конкретна цена във всяка клиника, около 500лв да кажем. Отделно стимулацията зависи от лекарствата, които ще бъдат назначени, така че това по-трудно може да се предвиди. Попитай д-р Даскалов за лекарствата, които предвижда да ти назначи, за да си направиш сметката за тях и съответно за цената на процедурата. Аз мисля, че 1000лв ще са много. При моята инсеминация всичко излезе около 750лв.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

juliana83

• Познат потребител
  • Публикации: 319
« Отговор #152 -: Декември 07, 2012, 16:25:02 pm »
Здравейте момичета имам едно питане.... Преди 7 дни на 30 Ноември ми правиха Инсеминация, първа със стимулация, сега ми се налага да пътувам около седмица в чужбина, но не да отида до там, а цяла седмица трябва да съм в колата, на път..... та въпроса ми е, дали ще има някакъв проблем, като се има в предвид скорошната процедура?
Надявам се на бърз отговор и предварително благодаря :)

Информацията, съдържаща се в zachatie.org НЕ може да замени консултацията с лекар за диагнoстика и лечение! За всичко свързано с Вашето здраве се консултирайте със своя лекар! Екипът ни не носи отговорност за сайтовете, към които сме предоставили връзки .. още »
Банкова сметка: ПИБ - клон Витоша
IBAN - BG10 FINV 9150 10BG N0JD TK
BIC - FINVBGSF

|   реклама   |   контакти   |   отговорност   |   начало