0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #140 -: Ноември 06, 2011, 13:43:27 pm »
И ако всички се затръшкат за "мъжко", какво правим след 20 -25 години? Извинявай, но ми е странно, жена с репродуктивни проблеми да има претенции за пол. Нищо лично, но всички тук се молим и надяваме на живо и здраво дете, а какъв пол ни е последна грижа.
  :good_post: Напълно подкрепям
Свободата означава да чувстваш това, което сърцето ти желае, независимо от мнението на околните.Паулу Коелю
*
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #141 -: Ноември 06, 2011, 13:47:29 pm »
ВЪТРЕМАТОЧНА ИНСЕМИНАЦИЯ И ТЕРАТОЗООСПЕРМИЯ ИМА ЛИ ШАНС ЗА УСПЕХ???
Шансът е нищожен,но защо да не опиташ,какво пък твоята докторка нищо не губи...даже напротив....Изводите ги оставям на теб..
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #142 -: Ноември 06, 2011, 14:35:06 pm »
Да де, ама ти лично смяташ така. В ЕС се опитват да забранят казването на пола на чаканото бебе, за да няма аборти по желание, ако бъдещото дете не е от искания пол. Ти искаш при АРТ да се регулира пола на бъдещото дете. И ако всички се затръшкат за "мъжко", какво правим след 20 -25 години? Извинявай, но ми е странно, жена с репродуктивни проблеми да има претенции за пол. Нищо лично, но всички тук се молим и надяваме на живо и здраво дете, а какъв пол ни е последна грижа.

до колкото знам всяка жена иска някакво определено дете,като пол,някои го признават ,а други не
аз лично искам момиче
както и да е ,това не е темата тук








*
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #143 -: Ноември 06, 2011, 15:32:35 pm »
до колкото знам всяка жена иска някакво определено дете,като пол,някои го признават ,а други не
аз лично искам момиче

Да имаш предпочитание за пола е едно, а да впрегнеш репродуктивната медицина в производството на дете от определен пол съвсем друго.

Но ти действай! Имаш точно 50% шанс да улучиш. :)
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #144 -: Ноември 06, 2011, 15:48:42 pm »
sangrea, не обобщавай моля те.

до колкото знам всяка жена иска някакво определено дете,като пол,някои го признават ,а други не
Това просто не е вярно. Исках бебе, живо и здраво бебе. През нито един момент от 6-те години борба, не съм си помислила "искам момиче/момче". Дори галено име си бях намислила, такова, че да пасва и на двата пола. Първите месеци от бременоста, с него наричах бебчето в корема ми. Днес така наричам дъщеря си. Ти обаче имаш право да мислиш каквото си искаш. Пожелавам ти скорошна бременност.
*
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #145 -: Ноември 06, 2011, 18:52:16 pm »
Но ти действай! Имаш точно 50% шанс да улучиш. :)
:jump12:

 
:offtopic:

Ти к`во ми скърцаш с тая цигулка още тук?! Няма ли да ходиш да раждаш вече?
*
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #146 -: Ноември 06, 2011, 22:06:02 pm »
Досега гледах да не спамя в други теми, ама на модератор не мога да откажа.
Нито бебето се трогва да се ражда, нито докторите да предизвикат раждане. Ще си стоя бременна и толкоз.
Инсеминация
« Отговор #147 -: Ноември 09, 2012, 16:11:09 pm »
Здравейте , момичета,

След много ровене и четене по темата никъде не намерих кратко и систематизирано как протича самата процедура , колко време трябва да отдели човек,каква подготовка трябва да направи?А и стимулацията не ми е много ясно как протича..............., абе гола вода съм :)
Предстои ми такова нещо и не съм наясно много-много.Страхувам се да не се получи като с цветната снимка - чета колко бързо и безболезнено било, оъиваш,правиш и си тръгваш,а като отидох и започнаха едни тежки процедури по приемането ми в болница се шокирах доста :)
Re: Инсеминация
« Отговор #148 -: Ноември 09, 2012, 17:52:19 pm »
и аз съм любопитна , ние също сигурно ще правим след някой друг месец , ако не стане междувременно
ако някой има желание и време да разясни, ще му бъда благодарна :D
Re: Инсеминация
« Отговор #149 -: Ноември 09, 2012, 21:24:28 pm »
Информация за самата процедура прочетете тук:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=671&Itemid=32

Относно споделен опит и въпроси тук:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=48630.msg965247#new
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Инсеминация
« Отговор #150 -: Ноември 16, 2012, 16:02:34 pm »
Добре , а като пари горе долу колко излиза стимулацията + инсеминацията ?Знам,че цената зависи от много неща,но приблизително. 700 лв? 500 ? 1000 лв.? Аз съм пациентка на Д-р Даскалов и при него ще си правя инсеминацията , в клиника Селена ми каза последния път.Малко се страхувам да не изгаснем финансово по средата , затова задавам тези малко досадни въпроси  :oops: .
Re: Инсеминация
« Отговор #151 -: Ноември 17, 2012, 22:51:50 pm »
Ами много е трудно да се каже, самата манипулация си има конкретна цена във всяка клиника, около 500лв да кажем. Отделно стимулацията зависи от лекарствата, които ще бъдат назначени, така че това по-трудно може да се предвиди. Попитай д-р Даскалов за лекарствата, които предвижда да ти назначи, за да си направиш сметката за тях и съответно за цената на процедурата. Аз мисля, че 1000лв ще са много. При моята инсеминация всичко излезе около 750лв.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #152 -: Декември 07, 2012, 16:25:02 pm »
Здравейте момичета имам едно питане.... Преди 7 дни на 30 Ноември ми правиха Инсеминация, първа със стимулация, сега ми се налага да пътувам около седмица в чужбина, но не да отида до там, а цяла седмица трябва да съм в колата, на път..... та въпроса ми е, дали ще има някакъв проблем, като се има в предвид скорошната процедура?
Надявам се на бърз отговор и предварително благодаря :)
*

    petyamk

  • *
  • 45
  • Очакването на щастие също е щастие
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #153 -: Април 21, 2014, 19:13:05 pm »
Здравейте пиша за малко надежда до чакането на двете седмици след инсеминацията.случвало ли ви се е  първите дни след процедурата.Да се чувствате по особено болките ниско това че се чувстваш подут дали са признак че чудото е станало :D
*
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #154 -: Април 21, 2014, 19:37:22 pm »
petyamk, за съжаление симптомите са субективни и не са знак за успешна процедура. Те може да се дължат на лекарствата (за стимулация, за поддържане на лутеалната фаза...) или на въображението ти.
Само положителен тест за бременност ще ти даде отговор две седмици след инсеминацията. Успех!
*

    petyamk

  • *
  • 45
  • Очакването на щастие също е щастие
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #155 -: Април 23, 2014, 13:49:56 pm »
Съжалявам ако съм досадна но вече 4-ти ден съм с болки ниско и в кръста.Много съм подута имам чувството че ще се пръсна.След инсеминацията имам предписан само утрогестан вагинално 2х2 дали може от него да се чувствам така и въобще нормално ли е това
*
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #156 -: Април 23, 2014, 21:09:07 pm »
Съжалявам ако съм досадна но вече 4-ти ден съм с болки ниско и в кръста.Много съм подута имам чувството че ще се пръсна.След инсеминацията имам предписан само утрогестан вагинално 2х2 дали може от него да се чувствам така и въобще нормално ли е това
Цигу ти е отговорила по принцип в горния пост, но ако болките ти са силни се обади на лекаря си, не би трявало да има болки след инсе.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #157 -: Юни 12, 2014, 22:18:18 pm »
Тези дни и на мен ми предстои инсеминация,последно фоликула беше във вторник 16 мм ,чакам с нетърпение утре на прегледа да чуя колко е нараснал и кога ще правим евентуално инсето.С мъжа ми пуснахме всички необходими изследвания,неговата МБ е чиста,но при мен пак се изолира протеус мирабилис,който си го имах и миналата година.Резултатите си ги взех във вторник и веднага звъннах на доктора ,който ще ми прави есето,според антибиограмата и според лекаря трябва да взимам аугментин.Въпреки това има 3-4 дни до самата процедура мога през това време да взимам антибиотика.Утре,което ще е по време на самото лечение с АБ,ще ми вземат МБ в Селена,защото тук май на бургаските лаборатории никой не вярва.Моля ви ,ако на някой му се е случвало след изолирана батерия и кратко лечение в същия цикъл да направи подобна процедура да сподели,много би ме успокоило.
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #158 -: Май 20, 2016, 15:31:26 pm »
здравейте момичета!
надявам се че повечето писали в тази тема вече отдавна гушкат бебчета и за това отдавна няма отговори.
искам да питам някой има ли информация за т. нар. бавна инсеминация.
от Бургас съм и четох, че тук е получен някакъв апарат за бавна инсеминация, който увеличавал шансовете за успех с над 50%
четох и по чужбински сайтове, статистиката я има и наистина е така.
въпроса е: дали да правя класическа или такава процедура и къде освен в Бургас се предлага бавната ако наистина има такъв успех
другия очевиден въпрос е: някой дали го е правил...
предварително благодаря за отговорите!
« Последна редакция: Май 20, 2016, 15:43:26 pm от golden_f »
Re: Всичко за ИНСЕМИНАЦИИТЕ (вътрематочни)
« Отговор #159 -: Юни 08, 2016, 14:23:31 pm »
EVIE -инсеминация чрез бавно инжектиране правят във Виена ин витро център -болница Токуда