0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
за фолиевата киселина
« -: Март 12, 2005, 09:02:19 am »
момичета, моят лекар не ми каза да пия фолиева киселина, но според една приятелка това е задължително.Вие пили ли сте,и знаете ли повече по въпроса
*
за фолиевата киселина
« Отговор #1 -: Март 12, 2005, 09:19:38 am »
titi

Ето ти сайт http://forum.bg-mamma.com/ в който спокойно можеш да си говориш за бременност с други момичета.

По принцип, както си забелязала това е форум, в който предимно се обсъждат проблемите на зачеването!

Що се отнася до фолиевата киселина - да трябва да я пиеш и то до около 3-тия месец на бременността ти. Ако искаш повече информация за този витамин потърси тук в Зачатие - има много статии по въпроса.

Пожелавам ти лека и безпроблемна бременност! :)

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
за фолиевата киселина
« Отговор #2 -: Март 14, 2005, 11:46:21 am »
Добре е да я пиеш фолиевата киселина, пък и напоследък няма лекар който да не я изписва.

Таня, защо в разделите за бременност да не могат да пишат бременни момичета, мен лично това не ме дразни.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
за фолиевата киселина
« Отговор #3 -: Март 14, 2005, 11:52:42 am »
Задължително е да пиеш по 0,4 мг. фолиева киселина, не само като си бременна, но и преди забременяването !
*
за фолиевата киселина
« Отговор #4 -: Март 14, 2005, 12:02:19 pm »
Цитат на: Ledena_luna
Таня, защо в разделите за бременност да не могат да пишат бременни момичета, мен лично това не ме дразни.


Радва се когато прочета че някое момиче е забременяли. Силно стискам палци следващите да сме ние и нямам против да чета за бременност. Но titi ще получи доста повече информация от вече бременни момичета по интересуващите я въпроси.

Ми едно простичко нещо - тук за отговор на въпросите си може да почака дори и повече от ден - а там биха и отговорили на минутката.

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
за фолиевата киселина
« Отговор #5 -: Март 15, 2005, 03:08:41 am »
Ами тук просто момичетата с успешна бременност се броят на пръсти - аз лично знам две плюс Мели.
Някак си не е етично да се съпреживяват тези неща, а да не говорим, че и момичетата тук нямат опит.
С най-добри чувства.
*
ЕДНО ГОЛЯМО SORRY
« Отговор #6 -: Март 15, 2005, 07:34:52 am »
ееее добре едно SORRY но аз пиша във форум за бременни.Щом ви дразни си отивам :!:  :?:
*
за фолиевата киселина
« Отговор #7 -: Март 15, 2005, 07:38:38 am »
Мисля, че titi  е права. Щом не ви харесва тази част от форума може направо да я махнем ... Тя не е виновна изобщо - такова е името на форума. Може да не сме преживяли наистина от бременността, но мога да се подпиша с двете ръце, че знаем няколко пъти повече за нея от бъдещите мами заченали от 2 месеца опити  :) И ще знаем как да ценим и пазим с всички възможни средства този дар от Бога!
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
за фолиевата киселина
« Отговор #8 -: Март 15, 2005, 08:15:03 am »
Добре, може би Тити е права.
Извинявай, Тити.
Успех на всички.
*

    Anonymous

за фолиевата киселина
« Отговор #9 -: Март 15, 2005, 08:46:27 am »
Как може изобщо да повдигате този въпрос .Всяка жена, която е влязла във форума е имала някога проблеми, интересува се и иска да ви помогне с нещо за това и вие да забременеете. А защо не и вие да и дадете съвет - нали много сте чели и знаете. Егоистично е да искате само вашите проблеми да се разискват във форума. Който не иска да не чете материали за вече забременели жени!!! Имам чувството, че вие като че ли не искате другите жени да станат майки, а гледате само себе си!!! Все пак ви желая успех!!!
*
за фолиевата киселина
« Отговор #10 -: Март 15, 2005, 09:11:26 am »
Е, госте малко преувеличаваш нещата ... Къде видя, че някой е написал подобно нещо? Моля те  :(
за фолиевата киселина
« Отговор #11 -: Март 15, 2005, 09:21:03 am »
Ама защо щом някое момиче пусне тема в тоя форум и някой го порязва! Нали за това е той?!!!
Матей - 1.04.2006 г
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
за фолиевата киселина
« Отговор #12 -: Март 15, 2005, 09:23:12 am »
Това е форум "Зачатие", а не "Бъдещи и настоящи майки"!!!!!!
Какво ще ми помогне на мен, момиче забременяло от втория път??????
Да ме утешава - мяу-мяу-мяу!!!
ЕМИ НЯМАМ НУЖДА ДА МЕ УТЕШАВАТ!!!
Аз съм силна и ще успея!!!
Не искам да давам съвети за бременни. Не е етично, при положение, че някои от пишещите тук имат овулация един път годишно!!!
Някои са щастливи, че виждат втора чертичка на тест за овулация. Смешно и тъжно.
Какво разбираш ти, Госте???
Госте, и не бъди циничен!!!
*

    Anonymous

за фолиевата киселина
« Отговор #13 -: Март 15, 2005, 10:42:17 am »
Тук пише "Дългоочаквана бременност" - не си мислете, че другите жени не се имали проблеми. Това не е ли мястото точно за въпроси свързани с бремеността?
*

    в

за фолиевата киселина
« Отговор #14 -: Март 15, 2005, 10:43:15 am »
А може би като не искате да давате съвети, някои от успелите жени могат да ви помогнат...........
за фолиевата киселина
« Отговор #15 -: Март 15, 2005, 11:07:31 am »
Айде моля ви като ще давате компетентни мнения влизайте с някакви никове, а не така анонимно!
Цитат на: в
А може би като не искате да давате съвети, някои от успелите жени могат да ви помогнат...........

Цитат на: гост
... Всяка жена, която е влязла във форума е имала някога проблеми, интересува се и иска да ви помогне с нещо за това и вие да забременеете. А защо не и вие да и дадете съвет - нали много сте чели и знаете. Егоистично е да искате само вашите проблеми да се разискват във форума. Който не иска да не чете материали за вече забременели жени!!! Имам чувството, че вие като че ли не искате другите жени да станат майки, а гледате само себе си!!!

Как според вас би ни помогнал човек, който е опитвал два месеца?! Като ни каже да си държим краката вдигнати ли или да ни обясни, кога, какви изследвания да правим?!?!?!

Цитат на: гост
Тук пише "Дългоочаквана бременност" - не си мислете, че другите жени не се имали проблеми. Това не е ли мястото точно за въпроси свързани с бремеността?

Тук съм съгласна с теб! Наистина, на който му тежи да не чете тук!
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
за фолиевата киселина
« Отговор #16 -: Март 15, 2005, 11:17:57 am »
хм...
все пак, този форум е точно за вълнения, свързани с дългоочакваната бременност! не мисля, че е неудачно тук да се задават въпроси от бременни, даже напротив...
стремежът на нашия сайт е да обхване всички аспекти на инфертилитета. инфертилитетът не свършва с появата на две чертички върху теста за бременност!
а ние тук четем и знаем много, мисля, че можем да сме в по-голяма помощ, отколкото потребителите от разни други форуми  :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
за фолиевата киселина
« Отговор #17 -: Март 15, 2005, 11:21:34 am »
Ми те в повечето случаи там не разбират от първите няколко седмици от бременността, защото в общия случай не са знаели, че са бременни  :D
*

    Anonymous

за фолиевата киселина
« Отговор #18 -: Март 15, 2005, 11:35:48 am »
все пак, този форум е точно за вълнения, свързани с дългоочакваната бременност! не мисля, че е неудачно тук да се задават въпроси от бременни, даже напротив...
стремежът на нашия сайт е да обхване всички аспекти на инфертилитета. инфертилитетът не свършва с появата на две чертички върху теста за бременност!
а ние тук четем и знаем много, мисля, че можем да сме в по-голяма помощ, отколкото потребителите от разни други форуми
Съгласна съм с теб и мисля, че точно за това много жени искат тук да получават повече информация. Моля ви бъдете по толерантни към другите и към госта от сутринта
за фолиевата киселина
« Отговор #19 -: Март 15, 2005, 11:43:18 am »
Цитат на: Anonymous
Моля ви бъдете по толерантни към другите и към госта от сутринта


Госта от сутринта, госта от обяд... много гости станахте...
Смешно е, разберете. Пишете поне някакъв ник.