0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Иглотерапия !
« Отговор #80 -: Март 01, 2008, 20:24:17 pm »
Да споделя и своя опит, може пък да е полезен на някого. Преди тестът да отчете положителен резултат, ходих при акупунктурист, китаец, при когото и мъжът ми беше ходил преди това и беше доволен. Казах му за какво искам и той ми направи комбинирана процедура против стреса и три игли малко под пъпа ми сложи за имплантиране и "активиране на матката". Те назовават нещата със свои си понятия. Не знам дали от акупунктурата, или е случайно съвпадение, но след това имах положителен тест. Опитайте, ако намерите добър акупунктурист, не пречи поне да се опита. Нямах абсолютно никакви синини, както тук някои споделят, но явно си зависи колко е добър майсторът. Слага ти иглите и стоиш така 15-20 минути, след това идва, върти ги малко (тогава леко боли, като от ощипване на по-злобна мравка!), вади ги и пак ги слага още толкова време на същото място. Ходих три пъти.
 Дано има в БГ такива майстори!
Re: Иглотерапия !
« Отговор #81 -: Март 02, 2008, 00:31:50 am »
...
И още нещо, не отдавам масовото забременяване на иглотерапията, а на професионализма на екипа и подобряване качеството на работа.
Абсолютно подкрепям!
Аз така и не се убедих в предимствата на иглотерапията и предвид това, че трябваше да пътувам след трансфера за терапия, тотално се отказах. Самият д-р Ликсов ми правеше  лошо впечатление докато чаках за хормоналните изследвания и много трудно мога да си представя как бих се отпуснала при терапия.  Може би, ако си бях в София, щях да направя. Не толкова от убеденост, а от суеверие, стремеж да съм направила всичко възможно...
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Иглотерапия !
« Отговор #82 -: Март 02, 2008, 08:36:33 am »
аз съм за иглотерапия!!!толкова много други глупости сме правили,що баби Куни,гледачки,лечителки.......не мисля че иглотерапия ще навреди а само може да помогне
*
Re: Иглотерапия !
« Отговор #83 -: Март 02, 2008, 12:17:03 pm »
И аз съм за иглотерапията.Не ме интересува късмет ли е или благодарение на нея,но успях от първи опит ,като ходих и на иглотерапия паралелно.Но във Варна, а не при въпросния Ликсов.
*
Re: Иглотерапия !
« Отговор #84 -: Март 04, 2008, 16:00:19 pm »
Никога не съм ходила при билкар,баяч,гледач или нещо от този тип.Въздържах се от акупунктурата,защото не вярвам и защото ми се видя твърде дръстично поскъпването,а това ми говори за шарлатанство.Бременна съм едва в шеста седмица от първи опит.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Иглотерапия !
« Отговор #85 -: Март 04, 2008, 16:03:58 pm »
Никога не съм ходила при билкар,баяч,гледач или нещо от този тип.Въздържах се от акупунктурата,защото не вярвам и защото ми се видя твърде дръстично поскъпването,а това ми говори за шарлатанство.Бременна съм едва в шеста седмица от първи опит.
Първи опит, какво Мисми?

Честито и леко бременеене!
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Иглотерапия !
« Отговор #86 -: Март 05, 2008, 22:52:31 pm »
И аз съм за иглотерапията.Не ме интересува късмет ли е или благодарение на нея,но успях от първи опит ,като ходих и на иглотерапия паралелно.Но във Варна, а не при въпросния Ликсов.

Пуки, ти така ме запали за тази иглотерапия! Аз се свързах с една докторка, няма да правя реклама, тя ми каза, че 2 сеанса изобщо не са достатъчни, трябва да са поне 8-10, за да има някакъв ефект и се започват заедно със стимулацията. На мен ми звучи логично и мисля да експериментирам със себе си, пък ако има ефект, чудо ще е, аз вече спадам към тежките случаи с 3 неуспешни ин витро процедури. Всъщност аз бих искала иглотерапията да ме държи в кондиция, то ще си покаже още на стимулацията. И ако може без имунологични изненади. Миналата година нищо ми нямаше, сега още чакам резултати, но може да съм се променила. И тук съм за превантивните мерки с вливания на имуновенин, няма да навреди, но ако има проблем, ще помогне.
 
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Иглотерапия !
« Отговор #87 -: Март 06, 2008, 00:22:18 am »
Пуки, при кого ходи там във Варна? Колко сеанса направи?
Беше ли сеанса подобен на този който Дива Роза описва?
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Иглотерапия !
« Отговор #88 -: Март 06, 2008, 09:31:33 am »
Пуки, при кого ходи там във Варна? Колко сеанса направи?
Беше ли сеанса подобен на този който Дива Роза описва?

Да, ще ви разкажа. Тука иглотерапевта също ми препоръча 10 сеанса,но аз направих само 6 защото накрая ми писна да ходя.Там където беше,трудно се паркираше. :lol:
Забиваше ми игли на прегънката на лактите, на корема, на шията, малко под колената и на глезените. Това го правеше на два етапа. Първо половината игли за по 20 минути,после други за още толкова.Всеки път ми даваше и дихатални упражнения,които да въздействат на матката. Относно цената е 30 лв. на сеанс.Не те задължава да правиш всичките 10 сеанса ако нямаш пари. Последните два сеанса са преди и след самия трансфер.Аз отказах тях ,после ме беше яд,но ето че и без тях имаше ефект.
Някой казват че иглотерапията въздействала психически и релаксиращо,та затова имало успехи.Искам да ви кажа че не е така,защото аз ходих след втория път вече с неприязън и раздразнение и по-скоро по задължение четейки колко помага.Е,нервите ми не издържала за 10 сеанса,но ето сега на моя позната й било толкова приятно,че иска повече от 10. :D

А, забравих, иглотерапията се започва задължително със самата стимулация,като се прави първите дни всеки ден,а после през ден, но това е по преценка на иглотерапевта.Важното е да почне със стимулацията.
Re: Иглотерапия !
« Отговор #89 -: Март 07, 2008, 01:02:13 am »
Аз правих иглотерапията при първия си опит ин-витро в клиника "Малинов" при д-р Ликсов и ин-витрото беше там при д-р Стаменов. По време на стимулацията разговаряхме с другите момичета. Повечето бяха "за" иглотерапията и са чували, че има по-голям шанс за успех. След пункцията разговарях и с д-р Стаменов и той ми препоръча да направя двете процедури, но не ме е задължавал. Обясни ми, че по принцип ги препоръчва при няколко неуспешни опита, а на мен защото ще ми върнат само 2 ембриона и да се увеличи шанса за успешна имплантация.Аз, преди скептично настроена, реших да го послушам. Цената е 240лв за двете процедури. Първата се прави непосредствено след трансфера, сложиха ми симетрично игли на подбедриците, на корема-в обастта на яйчниците, на двете китки-от вътрешната страна и в ямките между палеца и показалеца на двете ръце-предупреди ме,че там може да си появят малки сини точици, защото е богато кръвоснабдено/но при мен нямаше/.Така стоях 20 мин. Разговаряхме за акупунктурата, иглотерапията, ползите, кога и къде се прилага и времето мина неусетно. Накрая на лявото ухо, в горния край на ушната мида ми сложи с лепенчици 2 топченца, които притискат определени точки. При натиск имаше лека болка, но така трябвало да бъде. На 4 ден трябваше да ги махна. На другия ден след трансфера, следобед направихме и втората процедура. Пак иглите по същия начин, само на корема нямаше. Опитът ми беше успешен. Не зная дали това се дължи на иглотерапията, но поне знаех, че съм направила всичко възможно, за да не се упреквам после за някакви се 240лв, че съм прецакала работата. Друг въпрос е че бремеността ми стигна само до 10 седмица, но това едва ли се дължи на иглотерапията. При втория опит ще я направя пак.
Re: Иглотерапия !
« Отговор #90 -: Март 07, 2008, 02:59:50 am »
аз също като теди правих иглотерапия в клиника Малинов при трети опит ин витро и опитът беше успешен,но за съжаление успях да задържа бременноста до 14г.с..Смятам при следващ опит отново да я направя.
*
Re: Иглотерапия !
« Отговор #91 -: Март 07, 2008, 10:27:27 am »
Аз правих икси при д-р Стаменов, но отказах иглотерапията. Причина - имам ужасен страх от игли и след цялата стимулация не исках и да чуя за още  :D Прецених, че стреса ще бъде със сигурност по-вреден от евентуаната полза.
Резултата още не е ясен, но не смятам, че ще бъде следствие на това ми решение.

Успех на всички правещи и неправещи иглотерапия  :D
Re: Иглотерапия !
« Отговор #92 -: Март 07, 2008, 11:31:15 am »
Няма причина за страх от тези игли. те са толкова тънички. Изобщо не боли, когато ги слагат. Даже повече боли, когато си убодеш пръста с игла, отколкото това. Е, колкото до ефекта може да го има, може да го няма, може да е само психотерапия, но пък няма да навреди.
*
Re: Иглотерапия !
« Отговор #94 -: Март 17, 2008, 16:31:09 pm »
Незнам кой е този info, но аз лично не виждам много ценна информация в тези линкове! На мен лично ми препоръчаха д-р Венелин Кьосев от алфамедика.
http://www.alfamedika.com/aboutUs.html - някой има ли отзиви за него?
Аз лично още не съм отишла, защото работи до 18:00 часа и ми е страшно неудобно
*
Re: Иглотерапия !
« Отговор #96 -: Март 17, 2008, 23:21:49 pm »
А аз правих иглотерапия при този лекар http://www.centerharmony.com/za_nas.html
Това е за варненки.
*
Re: Иглотерапия !
« Отговор #97 -: Юли 18, 2010, 15:46:45 pm »
Здравейте, момичета, надявам се някой да ми отговори макар и след 2 години, всъщност Д-р Ликсов с какво образование е? Виждам, че повечето сте го прехвалили. :) (като изключим това за цените) А евентуално някой друг да ми препоръчате за лечение на ендометриоза? Чух мн добри неща за Д-р Здравков и Д-р Тиен Юнг, те от това, което прочетох не разбрах имат ли нужното образование, пише доста изкарани курсове ...но не съм мн наясно какво трябва да е образованието им! Благодаря Ви предварителнооо :)
Re: Иглотерапия !
« Отговор #98 -: Юли 18, 2010, 16:35:26 pm »
Ето сайта му: http://www.acupunctura-liksov.com/view.bg?ID=news&lang=bg
Лекар е, ако не се лъжа е хирург.
Аз освен при 2 опита ИКСИ, съм правила няколко сеанса при него и заради зверско повръщане през първите месеци от бременността. Помогна ми.
  09.11.2007
*
Re: Иглотерапия !
« Отговор #99 -: Юли 18, 2010, 16:48:45 pm »
здравей, жабче, само че не виждам в сайта му къде пише образованието му...не, че се съмнявам, все пак е помогнал на толкова много жени, просто исках да знам. а знаеш ли всъщност какво е нужно да са изкарали по акупунктура - курс, цялостно образование по акупунктура... ?