0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Иглотерапия !
« -: Август 24, 2006, 21:43:36 pm »
Днес научих и венага реших да споделя за деиствието на тези процедури. Един познат ми каза ,че след като ходили на иглотерапия/не съм сигурна дали точно така се казва/ съпругата му която не можела да забрменее 5 години , забременяла веднага след няколко процедури , също и нейна приятелка която нямала деца дълго време , само че това било преди 15 години и не зная дали още съществува кабинета. Тогава се намирал  в хотел Добруджа в курорт Албена. Някой чувал ли е нещо по този въпрос ? Дали може иглотерапията да ми помогне и да ми се нормализират хормоните и цикъла ?

Re: Иглотерапия !
« Отговор #1 -: Август 24, 2006, 22:31:00 pm »
Аз ходих преди година на иглотерапия при лекар китаец. Много изчетох за него по вестниците, колко помагал и т.н. Реших се и отидох на преглед. Казаха ми да направя 10 процедури. Реших, че така или иначе съм дала до тук толкова пари и съм изхабила толкова нерви, ще опитам. Ходих в продължение на 2 месеца, защото процедурите бяха веднъж седмично, обаче резултат за съжаление няма до ден днешен  :(
Но така беше при мен, при теб може да е друго положението. Не мога да ти дам съвет, това е нещо, което трябва да решиш сама.
Успех!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Иглотерапия !
« Отговор #2 -: Август 25, 2006, 07:14:29 am »
Alina  чувала съм преди че имаше един стар лекар който се занимаваше с тези неща и имаше добра успеваемост,....но за жалост той почина малко преди да разбера за него!За друг такъв не съм чувала!......поне не такъв който да помага при стерилитет!
Иначе един път направих 10 процедури поради други причини.....но нямаше голям ефект! Само синини ми бяха доста големички)Поне при мен!Чувала съм че иглотерапия има доста голям ефект при разни ставни заболявания!
Каквото и да решиш решението си е твое!Успех мила! :D
Между друго защо непробваш и с билките ,те поне няма да ти навредят! :D :D :D
« Последна редакция: Август 25, 2006, 07:22:06 am от adi »
*
Re: Иглотерапия !
« Отговор #3 -: Август 25, 2006, 08:54:47 am »
 :balk_177:Adi , кои билки ще ми препоръчаш за регулиране на цикъла/тези 3 месеца ми идва редовно , защото пия естрофем/, но искам да пия и билки преди да си направя изследванията др. месец.Ако са комбинирани къде мога да си ги купя от Варна - някой знае ли ?В момента съм си взела кал от Тузлата до Балчик и се надявам и тя да ми помогне .

*
Re: Иглотерапия !
« Отговор #4 -: Август 25, 2006, 10:11:48 am »
Алина, потърси назад в темите - има доста писано за акупунктура, както тук, така и в проблемното на дир-а.
Аз съм много "за" като допълваща терапия, дали сама по себе си ще ти помогне да забременееш, зависи от това какъв ти е проблемът. За регулиране на хормоните  може да има много добър резултат.
The impossible is often the untried [/i]
Re: Иглотерапия !
« Отговор #5 -: Август 25, 2006, 16:06:22 pm »
Една лекарка (заместваше ли4ния ми лекар) ми каза преди 2-3 години 4е на нея след изследвания, 5 годишни ходения по мъките са и били поставили диагноза- стерилна! С акупунктура забременява, даде ми писмо с препоръки към специалиста, при който е ходела. Тук оба4е това е доста скъпо удоволствие (здравната осигуровка не покрива), та  аз бях решила да го ползвам като алтернативна терапия евентуално. Но тъй като се оказа 4е трябва първо да следвам първи4на медицинска терапия ще правя първо арт процедурите и ако за безрезултатни ще контактирам иглотерапевтката :D
 Впро4ем една позната спря да пуши така.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Иглотерапия !
« Отговор #6 -: Август 25, 2006, 21:07:31 pm »
:balk_177:Adi , кои билки ще ми препоръчаш за регулиране на цикъла/тези 3 месеца ми идва редовно , защото пия естрофем/, но искам да пия и билки преди да си направя изследванията др. месец.Ако са комбинирани къде мога да си ги купя от Варна - някой знае ли ?В момента съм си взела кал от Тузлата до Балчик и се надявам и тя да ми помогне .
Мила Алина лично аз си поръчах 2 вида билки за ову и за забременяване!Пия ги и двата вида по схема!
Билките си ги поръчах......... От софийска аптека!ето и тел. за контакт.........02-9839916,02-9836003
(поръчах едни за ову ,и едни за забременяване)....с доставка всичко 18 лева!
Когато им се обадиш те те разпитват какъв точно ти е проблема и ти препоръчват билките!Ако кажеш че имаш проблем с хормоните ще ти препоръчат най-подходящо за теб!Иначе чаках около 4 дена да ми ги доставят!Успех Алина! :D
*
Re: Иглотерапия !
« Отговор #7 -: Август 27, 2006, 17:07:38 pm »
Adi , благодаря ти много за телефоните ,които ми предостави ще изчакам другия месец да си направя изследванията и ако пак не са в норма веднага ще си поръчм билките. :kiss:

Re: Иглотерапия !
« Отговор #8 -: Септември 06, 2006, 21:50:54 pm »
А ето ви и малко статистика от западните страни относно безплодието и иглотерапията:
Едно немско проучване от 2002г. показва че от 80 жени , подложили се едновременно на оплождане ин витро и лечение с акупунктура, 34 забременели, което означава 42.5% успех. От 80 жени в проучването, които се подложили на оплождане ин витро без съпровождащо лечение с акупунктура, само 21 жени (26.3%) забременели. По-скорошно американско проучване, включващо 114 жени, показало че 51% от жените лекувани с акупунктура и ин витро оплождане забременели, срещу 36% от жените, които били подложени само на оплождане ин витро. По-дълбок анализ на проучването показал, че докато 8% от жените използвали акупунктура претърпели спонтанен аборт след оплождането, процентът на абортите в групата без акупунктура бил 20%. Освен това жените, лекувани с акупунктура, имали по-малко случаи на извънматочна бременност.
http://www.biberonbg.com/info/akupunktura_i_bezplodie.htm
*
Re: Иглотерапия !
« Отговор #9 -: Септември 07, 2006, 08:57:52 am »
Това за иглотерапията звучи чудесно! Ама къде да му се невиди предлагат такива екстри?Къде може да се провери?
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Иглотерапия !
« Отговор #10 -: Септември 07, 2006, 15:31:34 pm »
И аз искааам


*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Иглотерапия !
« Отговор #11 -: Септември 07, 2006, 19:11:48 pm »
Иглотерапията е много опасна процедура, ако се приложи от недобър специалист.
Може да предизвика парализа, да не говорим за хепатит, СПИН и т.н.
Re: Иглотерапия !
« Отговор #12 -: Септември 11, 2006, 00:18:57 am »
Иглотерапията е много опасна процедура, ако се приложи от недобър специалист.
Може да предизвика парализа, да не говорим за хепатит, СПИН и т.н.
Ами Лали,то и неправилна комбинация на лекарства може да предизвика опасни  за здравето на човека ситуации.А в акупресурата и акупунктурата си има т.нар."опасни точки"в които са забранени определени методики.И по време на изпит задължително -провокативно разпитват за част от тях.Ако объркаш-съжалявам-не ставаш и те късат!!!
Но иглотерапевтите са малко в България ,а много добрите се знаят на пръсти.Що се отнася до  заразни болести преносими по кръвен път,мога да те успокоя,че иглите които се използват са за еднократна употреба и се извърлят веднага след като са извадени от пациента.
А и факта ,че в по-развитите държави все по-често търсят услугите на този вид терапия ,ясно говори за ползата от него,нали? :lol:
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Иглотерапия !
« Отговор #13 -: Септември 11, 2006, 08:40:33 am »
Специално за еднократната употреба на иглите с очите си видях какво става в известен столичен кабинет по иглотерапия!!!!
Видяла съм и в реанимация жена, парализирана вследствие на иглотерапия!!!
Разбира се, човек трябва да извърви пътя си.
Аз опитах, не ми помогна.
Re: Иглотерапия !
« Отговор #14 -: Август 22, 2007, 12:49:38 pm »
Една лекарка (заместваше ли4ния ми лекар) ми каза преди 2-3 години 4е на нея след изследвания, 5 годишни ходения по мъките са и били поставили диагноза- стерилна! С акупунктура забременява, даде ми писмо с препоръки към специалиста, при който е ходела. Тук оба4е това е доста скъпо удоволствие (здравната осигуровка не покрива), та  аз бях решила да го ползвам като алтернативна терапия евентуално. Но тъй като се оказа 4е трябва първо да следвам първи4на медицинска терапия ще правя първо арт процедурите и ако за безрезултатни ще контактирам иглотерапевтката :D
 Впро4ем една позната спря да пуши така.
звучи ми достовено твоят разказ:)би ли ми дала някакви координати на тази лекарка или иглотерапевтката?...може директно тук ,може и на лични...но по-добре тук,за да се възползват и другите жени :)
Re: Иглотерапия !
« Отговор #15 -: Август 22, 2007, 13:15:14 pm »
Специално за еднократната употреба на иглите с очите си видях какво става в известен столичен кабинет по иглотерапия!!!!
Видяла съм и в реанимация жена, парализирана вследствие на иглотерапия!!!
Разбира се, човек трябва да извърви пътя си.
Аз опитах, не ми помогна.
Lali,можеш ли да споделиш за кой столичен кабинет и за кой иглотерапевт става въпрос?...тъй,като аз си наумих да ползвам услугите на такъв и не вих искала да падам в ръцете на всякакав :?..иначе според мен иглотерапията е цяла наука и бих предпочела някой ,който първо си има класическата докторска диплома и после някаква специализация по алтернатива медицина в Китай :wink:...ако ваобще има такива в БГ :(
Успех на всички!
*
Re: Иглотерапия !
« Отговор #16 -: Август 23, 2007, 11:34:29 am »
Здравеите.И аз да се включа в тази тема.Аз съм на 22г от Русе.От личен опит знам че Иглотерапията е наи ефикасният метод на лечение.Аз имах касмета да съм една от штасливките да бъда лекувана с този вид медицина.Тези които са от София са штастливки.Др. Георгиев ми помогна и то много.Нямам думи да опиша.Моята история е такава че аз ходих при много ущ специалисти и те ме изкараха безплодна почти се бях отчаяла и света ми беше черен.Но благодарение на доктора и иглотерапията ми се вазварна светлината.Голямо Благодаря на Др. Георгиев от София.Ето и инфо каде да го намерите.Докторгео@абв.бг .Желая на всички вас успех и много много усмивки. :wink:
Re: Иглотерапия !
« Отговор #17 -: Август 23, 2007, 12:53:36 pm »
Здравейте, чувала съм и аз много положителни отзиви за иглотерапията от мои близки, но лично аз не съм пробвала. За момичетата от Бургас зная кабинета на много добър специалист.
*
Re: Иглотерапия !
« Отговор #18 -: Август 24, 2007, 00:03:48 am »
Здравейте, чувала съм и аз много положителни отзиви за иглотерапията от мои близки, но лично аз не съм пробвала. За момичетата от Бургас зная кабинета на много добър специалист.

Титали, сподели опита си, моля!
 :balk_83: Определено се интересувам.
Re: Иглотерапия !
« Отговор #19 -: Август 27, 2007, 10:18:38 am »
Здравейте,

Аз опитах лечение с акупунктура тази пролет и честно казано не останах и грам доволна. Изкарах в 2 последователни месеца по 10 процедури при 2ма различни иглотерапевта. Първият беше д-р Дзиенфън Нин - китаец, дипломиран лекар, един от няколкото китайци, с медицински дипломи, признати в България. Към този иглотерапевт тръгнах с големи очаквания, понеже бившата му съпруга е българка, дъщеря на семейни приятели на баба и дядо. Нея д-р Нин беше излекувал от глухота, причинена от антибиотици. Бях помолила Нин да ми сложи и на точки за успокоение на нервите. Не мисля, че усетих ефект нито от иглите върху едните точки, нито от другите.

Следващия месец смених Нин с един български доктор. Междувременно, малко след като свърших сеансите при Нин, се изясни, че имам ендометриоза, и назначихме дата за лапароскопия. Разказах това на доктора. Той ми направи ирисова диагностика и заяви, че ендометриоза не се виждала никъде из органите ми (което по принцип било възможно даже и при наличие на такава  :o). Направихме 10 сеанса с игли, комбинирани с 10 сеанса масажи сайонджи - обясниха ми, че най-добър ефект имало като се прилагат в комбинация, тъй като пълноценно се възстановявал кръговратът на енергия в тялото. Еми, не знам дали имаше ефект от тези процедури, понеже малко след това направихме лапароскопията и започнахме лечение за ендометриоза. Знам само, че по никакъв начин не се почувствах по-добре, нито почувствах енергията си освободена  :x

Не отричам напълно иглотерапията, защото може би и тя е от тези лечения, които на един действат, на други не. Но за мен вече е трудно да повярвам в чудодейните й свойства.

Относно индивидуалността на иглите, ползвани в българските кабинети: и при китаеца, и при българския лекар, се опитваха да ме убедят да ползвам общи игли, изварявани след всяка процедура. След като категорично отказах, си закупих индивидуални игли, които аз си носех при всяко посещение.
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Иглотерапия !
« Отговор #20 -: Август 27, 2007, 13:22:05 pm »
Здравейте мили, дами

Аз имам страхотни впе4атления от китайската медицина, по то4но от акупунктурата или иглотерапията.
Страхотно много ми помогна на мен, и то само 5 сеанса(през седмица по 1).
Но аз ходих специално за друг здравословен проблем , не за стерилитета. Но когато отидох за първи път, китайката(дипломиран лекар)ми каза, 4е може да помогне до някаква степен за регулиране на цикълат ми и болките по време на него.
И то4но по това време, когато правех сеансите съм забременяла.
Просто някаква слу4айност може би, но така като нямахме открит сериозен проблем, след 4 години стерилитет се слу4и.

За съжаление тази лекарка не живее в България, но съм сигурна, 4е моми4ета ако нямате сериозно открит проблем при вас или съпругат ви, може да ви помогне иглотерапията , със регулиране на цикъл и менструални болки.
Но ако имате 2 запуШени тръби, лоШа спермограма или по сериозни заболявания, по добре не ходете за забременяване.Но за какъвто и да е друг вид облек4аване на болка, при мен много помогна.
Желая ви късмет и успех




Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*
Re: Иглотерапия !
« Отговор #21 -: Август 28, 2007, 10:27:29 am »
Мили момичета,
аз правих 2 сеанса иглотерапия веднага след ИКСИто при Д-р Ликсов в клиника "Надежда".препоръча ми го Д-р Стаменов.Опита ми бе неуспешен,но сеансите бяха приятни и ме успокоиха.Препоръчвам ви го. И успех на всички ни!
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Иглотерапия !
« Отговор #22 -: Август 28, 2007, 11:44:26 am »
Опита ми бе неуспешен,но сеансите бяха приятни и ме успокоиха.Препоръчвам ви го.
А защо иглотерапия, а не масаж?

А ето ви и малко статистика от западните страни относно безплодието и иглотерапията:
По-скорошно американско проучване, включващо 114 жени, показало че ...от жените лекувани с акупунктура и ин витро оплождане... имали по-малко случаи на извънматочна бременност.
Явно не съм много в час, ама колко от тези 114 жени са били с извънматочна и с колко нелекувани с акупунктура са ги сравнили. Знаете колко много обожавам стъкмистиката за лични цели и особено смешни изводи.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: Иглотерапия !
« Отговор #23 -: Август 28, 2007, 17:58:37 pm »
Мили момичета,
аз правих 2 сеанса иглотерапия веднага след ИКСИто при Д-р Ликсов в клиника "Надежда".препоръча ми го Д-р Стаменов.Опита ми бе неуспешен,но сеансите бяха приятни и ме успокоиха.Препоръчвам ви го. И успех на всички ни!

Аз също исках да ви кажа за този лекар. Аз направих 2 сеанса при него след ИКСИ-то ми на ЕЦ и вярвам, че и това помогна   :P. Той използва само еднократно игли, 2 сеанса му струваха 120 лв. (мисля, че вече е двойно). Приема в клиника Малинов.
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: Иглотерапия !
« Отговор #24 -: Август 28, 2007, 18:19:55 pm »
преди 3 месеца на мен ми взе за два сеанса 240,00лв.
но мисля при следващия опит пак да се подложа...
все някаква надежда...
*
Re: Иглотерапия !
« Отговор #25 -: Август 29, 2007, 10:41:51 am »
Здравеите на мен ми направиха 10 сеанса за различни нещта.Аз останах много доволна общо платих 50лв.Аз сам от Рс и доктора доиде заштото заради работата немога да пътувам.Процедурите бяха много приятни.Едно голямо БЛАГОДАРЯ на Др. Георгиев от София. :bori_007: сега чакаме йелания резултат.Ето и саита на които може да го намерите и да му пишете и да му задавата вапросите си.Оште веднаж БЛАГОДАРЯ  :lol:.
*
Re: Иглотерапия !
« Отговор #26 -: Август 29, 2007, 10:45:11 am »
Ето и саита-doctorgeo@abv.bg и triada.Целувки от мен и успех на всички.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Иглотерапия !
« Отговор #27 -: Август 29, 2007, 11:08:19 am »
За 50 лева е дошъл до Рс и ти е направил 10 сеанса или аз не съм разбрала правилно?

Защото ако това е реклама, тогава сайтът не се чете...
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: Иглотерапия !
« Отговор #28 -: Август 29, 2007, 12:06:45 pm »
Саита е триада а другото му е имеила.И тожа не е реклама мила.Човека е пенсионер и решихме да доиде тои.На мен ми взе 50лв за 10 сеанса.www.triada.bg или на http://free.hit.bg/doctorgeo.А в София дайе взема и по евтино.Тои е пенсионер и се е отдал да помага на хората.Така че ако искаш вярваи.
Re: Иглотерапия !
« Отговор #29 -: Септември 08, 2007, 19:08:32 pm »
Саита е триада а другото му е имеила.И тожа не е реклама мила.Човека е пенсионер и решихме да доиде тои.На мен ми взе 50лв за 10 сеанса.www.triada.bg или на http://free.hit.bg/doctorgeo.А в София дайе взема и по евтино.Тои е пенсионер и се е отдал да помага на хората.Така че ако искаш вярваи.
на теб лично помогнал ли ти е?И какво е било заболяването?А знаеш ли откъде се е научил "човека-пенсионер" на този занаят и каква била предишната му професия?
извинявам се,че зададох мн.въпроси :oops:р но надявам се да разбереш защо :wink:
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Иглотерапия !
« Отговор #30 -: Септември 08, 2007, 23:12:05 pm »
Мили момичета,
аз правих 2 сеанса иглотерапия веднага след ИКСИто при Д-р Ликсов в клиника "Надежда".препоръча ми го Д-р Стаменов.Опита ми бе неуспешен,но сеансите бяха приятни и ме успокоиха.Препоръчвам ви го. И успех на всички ни!

Аз също исках да ви кажа за този лекар. Аз направих 2 сеанса при него след ИКСИ-то ми на ЕЦ и вярвам, че и това помогна   :P. Той използва само еднократно игли, 2 сеанса му струваха 120 лв. (мисля, че вече е двойно). Приема в клиника Малинов.

Аз правих яну/феврури при първата процедура, д-р Ликсов стартира на 60 лв. за двата сеанса, виждам че за Роби цената е скочила два пъти, и вече за  май/юни при втората процедура цената вече беше 240 лв. за двата сеанса.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Иглотерапия !
« Отговор #31 -: Септември 09, 2007, 00:42:50 am »
на теб лично помогнал ли ти е?И какво е било заболяването?А знаеш ли откъде се е научил "човека-пенсионер" на този занаят и каква била предишната му професия?
извинявам се,че зададох мн.въпроси р но надявам се да разбереш защо

Здарвей,ами честно казано заболяване поне засега несъм имала.Цял живот е бил Гинеколог.Научил е иглотерапия с курс,който е 3г.И така сега човека е пенсионер и се е отдал да помага на хората,не го прави за пари.В София на сеанс взема по 2-3 лева.Ако те интересува друго няма проблем питай. :)
*
Re: Иглотерапия !
« Отговор #32 -: Септември 20, 2007, 11:07:23 am »
Цитат
Аз правих яну/феврури при първата процедура, д-р Ликсов стартира на 60 лв. за двата сеанса, виждам че за Роби цената е скочила два пъти, и вече за  май/юни при втората процедура цената вече беше 240 лв. за двата сеанса.
То както е тръгнало, да не е вече 480 цената! :balk_159: Мислих си да пробвам и този вариант, ако това може по някакъв начин да ни доближи до успеха, но вече се колебая...
 Много тъпо изглежда!  :balk_134:
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Иглотерапия !
« Отговор #33 -: Септември 20, 2007, 11:24:19 am »
Цитат
Аз правих яну/феврури при първата процедура, д-р Ликсов стартира на 60 лв. за двата сеанса, виждам че за Роби цената е скочила два пъти, и вече за  май/юни при втората процедура цената вече беше 240 лв. за двата сеанса.
То както е тръгнало, да не е вече 480 цената! :balk_159: Мислих си да пробвам и този вариант, ако това може по някакъв начин да ни доближи до успеха, но вече се колебая...
 Много тъпо изглежда!  :balk_134:
Това е самата истина!
Аз на това му викам пазар - ако "тая" стока са харчи - значи вдигаме двойно! :x

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Иглотерапия !
« Отговор #34 -: Септември 20, 2007, 11:27:03 am »
Особено когато става въпрос за безплодие!!!
Re: Иглотерапия !
« Отговор #35 -: Септември 20, 2007, 11:42:06 am »
До колкото съм посещавала иглотерапия преди за други неща, знам че са важни точките които се стумулират и комбинацията им, защото има над 3000 точки и различни комбинации за различни неща. Има терапевти които пряват само в определени области терапии, но ако им се каже кои са точките и схемата могат да я направят - техниката е една и съща. Другото което ми се струва малко странно е , че до колкото съм запозната от професионален терапефт би трябвало една терапия дори и еднократна да продължава 5-10 посещения поне през 1-2 дни. Само с 1-2 пъти нямало ефект. Не знам какво прави този д-р Ликсов но нещо ми се струва не както трябва. Едно посещение е около 30-40 мин. и струва обикновено 10-20 лв. според терапевта. Да не би цялята теряпия при този доктор да е с такава цена и да представлява 10-тина посещения?


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Иглотерапия !
« Отговор #36 -: Септември 20, 2007, 11:49:39 am »
Не знам кой какво прави и как трябва да го прави, но по време на мойте процедури ако ми бяха казали да изям 1 кофа ла*на - повярвай ми щях да го направя.
Но да се спекулира с нас в такъв момент е грозно. Въпреки че при следваща процедура в клиниката, вероятно пак ще правя, незнам не съм мислила още.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Иглотерапия !
« Отговор #37 -: Септември 20, 2007, 12:02:49 pm »
до колкото съм запозната от професионален терапефт би трябвало една терапия дори и еднократна да продължава 5-10 посещения поне през 1-2 дни. Само с 1-2 пъти нямало ефект.
  Като начало зависи от много неща:
1.За какво заболяване става въпрос?
2.До колко е добър лекарят?
3.Дали се е отдал на тази професия за да помага на хората или за пълненеме на собственният си джоб
  Като пример мога да ви дам съпругът ми.Страда от ишиас и дископатия.Имаме си един китаец тук-дипломиран лекар-учил е 8 години медицина-обща,кинезитерапия и акупунктура.Когато мъжът ми има нужда от него,отиваме ,отваря иглите пред нас,прави процедурата му и за 3 посещения болката му отминава и забравя за нея за следващите 6 месеца.Аз лично му се възхищавам на това дребно китайче,защото си върши идеално работата и е много искренно.Каза на мъжа ми ,че докато не се оперира тая болка винаги ще я има,но може да му помогне да изчезва временно.И че за да има ефект(за неговият случай),са му необходими не повече от 3-4 процедури.А и взема само по 20 евра за сеанс(за германия това е много ниска цена).
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Иглотерапия !
« Отговор #38 -: Септември 22, 2007, 18:00:01 pm »
до колкото съм запозната от професионален терапефт би трябвало една терапия дори и еднократна да продължава 5-10 посещения поне през 1-2 дни. Само с 1-2 пъти нямало ефект.
  Като начало зависи от много неща:
прави процедурата му и за 3 посещения болката му отминава и забравя за нея за следващите 6 месеца.Аз лично му се възхищавам на това дребно китайче,защото си върши идеално работата и е много искренно.Каза на мъжа ми ,че докато не се оперира тая болка винаги ще я има,но може да му помогне да изчезва временно.И че за да има ефект(за неговият случай),са му необходими не повече от 3-4 процедури.А и взема само по 20 евра за сеанс(за германия това е много ниска цена).
Илиан4е, все едно говориШ за моята китайка :lol:
Аз и други хора сме страШно доволни от нея, но както си казала ти( и аз малко по горе),зависи от болката, от специалиста и от 4ове4ността най ве4е.
И на мен ми взема 30 евро за 1 4ас, което тук в Испания съЩо е нормално.
Но май в България, неЩата не опират до 4ове4ност и до идеално свърШена работа, ами до "пълнене на джобовете" и до спекулиране(както се е изразила Евро), за съжаление :?



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*
Re: Иглотерапия !
« Отговор #39 -: Септември 23, 2007, 10:58:51 am »
Ех, момичета, бях решила и аз да ползвам услугите на този д-р Ликсов при процедурата, ама защо сега нещо се разубедих - не знам... С иглотерапия, или не - важното е процедурите ни да завършат с успех!

Re: Иглотерапия !
« Отговор #40 -: Септември 24, 2007, 11:01:59 am »
Едва ли той е единствения, който може да я приложи тази техника, ако се знаят кои са точките всеки професионалист по иглотерапия ще я приложи, честно казано си мисля, че непрекъснатото увеличаване на цената на Лисков от началото на лятото до сега в пъти, това говори за злоупотреба с пациентите в нашата ситуация и се чудя дали не уронва и престижа на клиника "Надежда" след като е препоръчван иминно от там.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: Иглотерапия !
« Отговор #41 -: Септември 24, 2007, 12:45:30 pm »
Аз съм пациентка на д-р Лксов и не мога да се оплача в никакъв случай, благодарение на него вече лигавицата ми е доста по дебела. Относно цените - иглотерапия при трансфер се прави само със сребърни игли и за това цената е по висока.Най добре е момичетата, които се интересуват да почукат ня вратата му и да го попитат за всичко което ги интересува.Докторът няма да откаже разяснение по всички въпроси.
Успех на всички.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Иглотерапия !
« Отговор #42 -: Септември 24, 2007, 12:54:42 pm »
bubata, това вероятно обяснява факта че при първия ЕТ платих 60 лв., а при втория 240лв.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Иглотерапия !
« Отговор #43 -: Септември 24, 2007, 14:00:00 pm »
Ето, че се изясни защо е това поскъпване. 8)


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: Иглотерапия !
« Отговор #44 -: Септември 24, 2007, 15:25:11 pm »
Ами аз силно вярвам, че иглотерапията също помогна в моя случай, но мисля, че човек трябва да е отворен за такива неща. Ако не вярваш, че ще ти помогне, по-добре да не го правиш. Иначе д-р Ликсов наистина е много мил и обяснява, но индексацията на цените, която прави и на мен не ми допада! Това, че иглите са сребърни не означава, че цената им нараства с по 100% за 6 месеца  :lol:
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: Иглотерапия !
« Отговор #45 -: Септември 24, 2007, 16:06:49 pm »
вижте, аз за това казах, че е най добре да говорите с него.Аз на предишната процедура платих също 240 лева.Днес ходих при него и го попитах, човекът ми обясни кое, как и защо, така че нищо ви пречи и вие да направите същото.
Re: Иглотерапия !
« Отговор #46 -: Септември 25, 2007, 09:00:30 am »
Аз преди като ходих  на иглотерапия  изобщо не вярвах, за моите неща да се оправят лесно и бързо, камо ли от някаква такава терапия, но си казах щом като не вреди нека да опитам и трябва да ви кажа , че невероятното беше след това че имаше ефект - всички хормони ми се бяха оправили и бяха в нормите, а също и проблема ми с неспането , който имах се разреши. Така че иглотерапията си действа ако е направена от професионалист дори и да не го вярваш.  :wink:
« Последна редакция: Септември 25, 2007, 09:04:19 am от marina15 »


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: Иглотерапия !
« Отговор #47 -: Септември 25, 2007, 12:10:00 pm »
В началото на тази година си купих сребърни игли 20бр. за 20лв.
Дали ако си носим иглите ние цената ще е по-поносима, при първа възможност мисля да го питам!
Re: Иглотерапия !
« Отговор #48 -: Септември 25, 2007, 13:37:02 pm »
Значи не е поскъпнало от 60лв. на 240лв. заради иглите, ами тогава явно е заради сиренето и хляба...не знам какво да кажа то май е ясно.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: Иглотерапия !
« Отговор #49 -: Септември 25, 2007, 13:55:07 pm »
Аз съм силно разочарована от д-р Ликсов.До деня на трансфера не бях чувала за него и изведнъж преди да ми върнат яйцеклетките ми казаха за него като и това,че имам по-голям шанс ако направя иглотерапията.Е навих се,но понеже беше 240лв.,а може би и повече, а ние същия ден си носехме парите да платим инвитрото,но незнаехме точно колко трябва да платим заради повечето лекарства за стимулация,аз му казах на д-р Ликсов че ще платя другия път като дойдем след 3 дни за втората процедура.Започна се едно суетене да не забравя,да се подпиша,взе ми телефона и т.н.като аз бях на стола легнала с върнати яйцеклетки и вместо спокойствие само се притесних,че може би няма да имам пари сега да платя на този нахалник.
Е,на втората процедура пратих мъжа ми с парите за първата тоест отказах втората,а Ликсов видиш ли се притеснил и даже казал да ме отведът за процедулата даже и пари за нея нямал да ни вземе.
Правете си изводите сами.
Бременна съм от това инвитро с близнаци със или без помоща на д-р Ликсов.
« Последна редакция: Септември 25, 2007, 17:20:36 pm от asi73 »
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Иглотерапия !
« Отговор #50 -: Септември 25, 2007, 14:10:48 pm »
Хахаха asi73, ЛиКсов е  :lol: :lol: :lol:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Иглотерапия !
« Отговор #51 -: Септември 25, 2007, 14:44:58 pm »
Ок,няма значение името.И без това един път го видях,а кабинета му е на първия етаж.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Иглотерапия !
« Отговор #52 -: Септември 26, 2007, 12:55:24 pm »
И аз се бях навила за лекаря в "Надежда", ама май ще пропусна. При тези цени... И този д-р Гео не ми вдъхва доверие нещо. Но не може в цяла София само той да се занимава с иглотерапия! При някой друг ходили ли сте?
Но ако намеря д-р, ще си купя игли за по-сигурно ;)


Re: Иглотерапия !
« Отговор #53 -: Септември 26, 2007, 14:34:00 pm »
И аз се бях навила за лекаря в "Надежда", ама май ще пропусна. При тези цени... И този д-р Гео не ми вдъхва доверие нещо. Но не може в цяла София само той да се занимава с иглотерапия! При някой друг ходили ли сте?
Но ако намеря д-р, ще си купя игли за по-сигурно ;)

Не е въпросът , дали има или няма в София иглотерапевти - естествено, че има но може да се занимават в други области с други зябалявяния, все едно да отидеш при травматолог вместо при генеколог, макар че доколкото знам и вече го писах това , ако се знаят точките всеки иглотерапевт ще може да ти направи терапията.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: Иглотерапия !
« Отговор #54 -: Септември 26, 2007, 15:00:03 pm »
е, то ако знаеш точките и си купиш иглите и сам можеш да се набодеш.... ако ти стиска.
Не казвам, че е евтино, но пък предпочитам да поверя себе си, на човек който разбира какво прави.
*
Re: Иглотерапия !
« Отговор #55 -: Септември 26, 2007, 15:09:23 pm »
Но не може в цяла София само той да се занимава с иглотерапия! При някой друг ходили ли сте?
Но ако намеря д-р, ще си купя игли за по-сигурно ;)

Ами бебе, то първата процедура се прави веднага след трансфера, ти си лежиш още и той вече те боде, което само по себе си изключва възможността да го прави друг лекар, който не е в клиниката  :P
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Re: Иглотерапия !
« Отговор #56 -: Септември 26, 2007, 15:36:28 pm »
Бубата, как може да си го помислиш , изобщо не е така. За иглотерапевти хората учат по 3-4 години и още толкова специализират - говоря за професионалистите. Има си техника и последователност и доста още други неща, с които трябва да се внимава и да се спазват. Не е като да си биеш инжекция, че дори и за нея пак трябва да знаеш някои неща.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: Иглотерапия !
« Отговор #57 -: Септември 26, 2007, 16:40:50 pm »
Даже бих добавила, че е изключително отговорно, защото при неправилното стимулиране на тези енергийни центрове човек може и да се парализира. С това шега не бива!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: Иглотерапия !
« Отговор #58 -: Септември 26, 2007, 17:14:05 pm »
Даже бих добавила, че е изключително отговорно, защото при неправилното стимулиране на тези енергийни центрове човек може и да се парализира. С това шега не бива!

Прави сте момичета, не е толкова лесно и просто да се слагат иглите.

Мисля си че Бубата го казва това с доза майтап.
е, то ако знаеш точките и си купиш иглите и сам можеш да се набодеш.... ако ти стиска.
Не казвам, че е евтино, но пък предпочитам да поверя себе си, на човек който разбира какво прави.
Ясно е че никой няма да пробва да се "боде" сам. Бубата също е решила това да го прави специалист.

Аз също проведох един курс иглотерапия при д-р Ликсов.
Цената на иглотерапията при трансфер е много, много различна от цената на една процедура иглотерапия за лечението на който и да е друг проблем.
Даже и така не е съвсем правилно да се каже, защото доктора ми е казвал, че всъщност цената е за даден курс лечение, който може да включва 10 или 15 процедури или в случая при трансфера са 2.
В моя случай цената беше 30 лв/процедура. Всяка процедура се правеше с нови еднократни игли. И аз питах не може ли да си купя един комплект и с тях да си ме "боде", но не можело.
Че е скъпо, скъпо е. Всеки има правото на избор да реши дали иска да го приложи или не. До колкото знам е просто препоръчително и пожелателно, а не задължително да се прави след трансфер.
Виждам обаче че има много момичета които са го приложили и са успели. Аз ако стигна до инвитро със сигурност ще го приложа. Даже питах доктора ако правим инсе, дали не може да го направи, че с тези мойте проблеми с тънката лигавица... просто трябва да измолмам всичко което има шанс да увеличи успеха.

Бубата, при мен нещо нямаше голям ефект върху лигавицата ми. Разчитам обаче на думите на доктора, че ефекта от иглите ще е продължителен и напред във времето нещата ще вървят към оправяне.
Иска ми се ако можеш в цифри да ми кажеш как се развиха при теб нещата.
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Иглотерапия !
« Отговор #59 -: Септември 26, 2007, 17:23:33 pm »
Момичета, аз пак питам къде беше разликата при мен да за платя в началото на годината 60 лв, а в средата за същото да платя 240 лв. - всичките ми трансфери са били проблемни, повярвайте ми каквото ми кажат това ще направя - но това за мен си е чиста спекула.
Разбира се че е по желание, но при втората процедура след трансфера дойде човека, както първия път - набоде си ме - попита ме кога ще платя /което за мен беше странен въпрос като се има предвид че съм там само по организъм/, и на излизане от клиниката ми даде листчето с цена 240 лв. - не беше ли редно преди сеанса да ме запознае с промяната в цената.
И още нещо, не отдавам масовото забременяване на иглотерапията, а на професионализма на екипа и подобряване качеството на работа.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Иглотерапия !
« Отговор #60 -: Септември 26, 2007, 17:53:25 pm »
Много ясно, че не може всеки да започне да ни боде с игли ;) За това и попитах за друг лекар, при който някой е ходил и може да го препоръча.
Смущава ме разликата между
Цитат
в началото на годината 60 лв, а в средата за същото да платя 240 лв.
и
Цитат
30 лв/процедура
. Но май като ходя в клиниката сама ще попитам за цени и конкретни показания за прилагане на иглотерапия. Показания в смисъл - дали е различна схемата за инвитро и за инсе, дали целта е да се удебели лигавицата, да се регулират хормони, да пък се успокоят нервите. Може би от такива неща идва разлика в цените - знам ли  :?


*
Re: Иглотерапия !
« Отговор #61 -: Септември 26, 2007, 18:04:02 pm »
Момичета, аз пак питам къде беше разликата при мен да за платя в началото на годината 60 лв, а в средата за същото да платя 240 лв. - всичките ми трансфери са били проблемни, повярвайте ми каквото ми кажат това ще направя - но това за мен си е чиста спекула.
Разбира се че е по желание, но при втората процедура след трансфера дойде човека, както първия път - набоде си ме - попита ме кога ще платя /което за мен беше странен въпрос като се има предвид че съм там само по организъм/, и на излизане от клиниката ми даде листчето с цена 240 лв. - не беше ли редно преди сеанса да ме запознае с промяната в цената.
И още нещо, не отдавам масовото забременяване на иглотерапията, а на професионализма на екипа и подобряване качеството на работа.

Евро, не знаех че в началото на годината цената е била 60 лв. Аз като ходих май-юни и чух че е 240. Наистина разликата е огромна. За няколко месца повишението е 4пъти.

Единственото което ми хрумва в момента (с известна доза яд) е да кажа че както всичко в нашата китна рОдина се движи от един основен икономически закон:
Търсенето определя предлагането.
Както написах по-горе, аз също исках да си нося моя си комплект игли, но не разбрах съвсем ясно защо не става.

И си абсолютно права, че пациента трябва предварително да знае каква е цената и е малко излишно да се уговарят точно в такъв момент (след трансфер, с набодени игли) цените на процедурите. Някак си .. пациента се чувства меко казано - неловко.
Смятам обаче че това трябва да бъде променено в политиката на клиниката, и докато тече стимулацията да се обсъждат и тези неща. Така смятам че е редно, а не в последния момент.
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


*
Re: Иглотерапия !
« Отговор #62 -: Септември 26, 2007, 18:20:03 pm »
Много ясно, че не може всеки да започне да ни боде с игли ;) За това и попитах за друг лекар, при който някой е ходил и може да го препоръча.

Но май като ходя в клиниката сама ще попитам за цени и конкретни показания за прилагане на иглотерапия. Показания в смисъл - дали е различна схемата за инвитро и за инсе, дали целта е да се удебели лигавицата, да се регулират хормони, да пък се успокоят нервите. Може би от такива неща идва разлика в цените - знам ли  :?

Бебе, аз съм питала.
Нали искам всичко да знам. :lol: :oops:
По принцип ако правиш инвитро (икси) в клиниката и искаш друг да ти прави иглите - не може.
Все пак д-р Стаменов работи в екип с д-р Ликсов.
Ако някой иска някъде другаде някой да му прави иглотерапия - това е друго вече.

Целта на иглотерапията след трансвер е да се повиши рециптивноста на лигавицата и да се увеличат шансовете тя да приеме ембрионите. Това ми го е казвал лично д-р Ликсов.  По принцип иглотерапията за след трансфер за която си говорим тук се прилага за сега само след инвитро (икси). За сега поне няма практика да се прави при инсе, пък и е малко икономически необоснована - инсето ще струва около 200 лв, пък иглите ще са 240лв.
Изрично съм питала дали ако правя инсе е може да се приложи и дали това би повлияло резултата.
Доктора каза, че ако много държа ще ми направи, но не се практикува при инсе донякъде заради цената. Не че не може - ако искаш - може.

Ако обаче се интересуваш от иглотерапията за други болежки - например главоболие, хормони и каквото друго се сетиш, трябва да си говориш дирекно с доктора.
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


*
Re: Иглотерапия !
« Отговор #63 -: Септември 26, 2007, 18:42:28 pm »
П.п. Като си препрочетох мнението, си помислих че явно не съм се изразила достатъчно добре и се е получило объркване.
Не успях да се редактирам по-горе.

Смущава ме разликата между
Цитат
в началото на годината 60 лв, а в средата за същото да платя 240 лв.
и
Цитат
30 лв/процедура
.

Цената на моя курс за лечение беше 450 лв. за 15 процедури, което означава че еденичната цена е 30лв/процедура. При мен целта беше иглотерапията да повлияне върху "регенерацита" на лигавицата ми, кръвообращение, хормони, всичко което би я накарало да "расте".
Това което аз правих е различно от това което правят след инвитро, доколкото знам де. Мисля че все пак различни точки се "бодат".
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Иглотерапия !
« Отговор #64 -: Септември 26, 2007, 18:57:00 pm »
И с всичко това още веднъж се убеждавам в спекулацията - при ЕТ се бодат 6-8 игли и 2 съчми /първия път бяха 4/ в ушите.
Чисто търговска равносметка: с по-малко работа - повече печалба.

Иначе поздравления за подобренията на лигавиците ви! А междувременно взимате ли някакви витамини или добавки?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Иглотерапия !
« Отговор #65 -: Септември 27, 2007, 08:28:30 am »
Rommi, много правилно си ме разбрала  :D

за лигавицата в цифри, на последното ми инвитро имах лигавица 9,5-10 с виагра, миналия месец беше 12. Аз също се бях притеснила, че повреме на курса лигавицата ми беше трагична, но накрая на процедурата това беше ефекта.
Re: Иглотерапия !
« Отговор #66 -: Септември 27, 2007, 08:48:38 am »
Ако някой пита за професионален иглотерапевт аз мога да препоръчам 2-ма от най-добрите в Бг работили към катедрата за източна медицина към МА, но не знам дали могат да помогнат за нашите проблеми, защото се занимават в други области. Който иска да ми пише на личния, за да не се окаже, че правя реклама, искам само да помогна.  :oops:


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: Иглотерапия !
« Отговор #67 -: Септември 27, 2007, 11:06:05 am »
Rommi, много правилно си ме разбрала  :D

за лигавицата в цифри, на последното ми инвитро имах лигавица 9,5-10 с виагра, миналия месец беше 12. Аз също се бях притеснила, че повреме на курса лигавицата ми беше трагична, но накрая на процедурата това беше ефекта.

Бубе, а каква е била лигавицата в началото? Когато няма прилагано лечение?
Мойта е около 4-5-6 мм. Това в различни цикли, различни дни, да не изпадам сега в подробности... Но повече не е стигала.
При лечение с естрофема дори се "сплеска". Без лечение беше 6мм, с естрофема по време на ову беше 4мм. За сега все още не съм приложила схемата с виаграта и доколкото разбирам, притесненията на док. са че дори от нея, лигавцицата не може да нарасне прекалено много, трудно би станала 10мм, ако по принцип си е 5мм. Но като дойде момента ще приложа и тази схема, то е ясно де.

Иначе поздравления за подобренията на лигавиците ви! А междувременно взимате ли някакви витамини или добавки?
Евро, мойта лигавица за сега не се е подобрила. Иначе в момента съм на естрофем,вит.Е и аспирин. Пила съм соя-витал, рибено масло, омега 3 мастни киселини, алое, сурови ядки хрупах по едно време на поразия, покълвах си жито и други семена няколко месеца - ефекта е никакъв. Засега.

Марина, ти нали на срещата ми даде координатите на една лекарка-иглотерапевтка. Намислила съм си да я "преслушам" и нея, да видим тя какво ще каже за мойте проблеми. Когато я посетя или има някакъв резултат от евентуално лечение ще пиша.
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


Re: Иглотерапия !
« Отговор #68 -: Септември 28, 2007, 12:23:48 pm »
Момичета,някои знае ли как се казва един доктор от Кожната клиника занимаващ се с акупунктура?Энам оше за него,че организирал джаз фестивала на Банско....нямам нищо против да съвпада към бизнес средите...така или иначе днес всички доктори станаха бизнесмени :lol:
А този д-р.Лисков или Ликсов от екипа на Стаменов практикува ли и на друго място?Ами ако не съм пациентка на д-р.Стаменов? :(
благодаря предвазително!
*
Re: Иглотерапия !
« Отговор #69 -: Септември 28, 2007, 12:37:16 pm »
Аз се поинтересувах след премеждието с д-р Ликсов и няма иглотелапевт който да потвърди категорично положителното действие по време на такива арт процедури на иглотерапията.По добре първо това проучете пък после търсете друг иглотерапевт.
« Последна редакция: Септември 28, 2007, 13:55:56 pm от asi73 »
Re: Иглотерапия !
« Отговор #70 -: Септември 28, 2007, 12:52:36 pm »
Роми да пишеш дали е имало ефект.  :)


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
Re: Иглотерапия !
« Отговор #71 -: Септември 30, 2007, 12:27:38 pm »
ехооо...никой ли не знае нищо по мои въпроси?
Д-р.Лисков от екипа на д-р.Стаменов практикува ли на друго място самостоятелно?
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Иглотерапия !
« Отговор #72 -: Септември 30, 2007, 17:32:12 pm »
ехооо...никой ли не знае нищо по мои въпроси?
Д-р.Лисков от екипа на д-р.Стаменов практикува ли на друго място самостоятелно?


Ехооо, доколкото знам д-р Ликсов /не Лисков/ не практикува другаде? Защо трябва да практикува другаде?


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Иглотерапия !
« Отговор #73 -: Октомври 03, 2007, 16:07:44 pm »
Д-р Ликсов си има собствен кабинет и практиката му е независима от д-р Стаменов. Предполагам, че ако отидеш в кабинета му като негова собствена пациентка, няма да има нищо против да се лекуваш при друг гинеколог. Но като става въпрос за бодене при ЕТ, едва ли ще е навит да се грабне с иглите и да се изтъпани с тях в друга репродуктивна клиника...

Впрочем, освен схемата на Ликсов за бодене веднага след ЕТ, има и други схеми за съчетаване на акупунктура с АРТ. На мен лично са ми предлагали игли по време на стимулация + след трансфер. Предвид това, че не ми помогна изобщо предишната терапия с игли, се отказах от иглотерапията глобално.
Re: Иглотерапия !
« Отговор #74 -: Октомври 03, 2007, 16:18:38 pm »
Гризката, къде си посещавала иглотерапия и каква е идеята на терапията по време на стимулация?


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
Re: Иглотерапия !
« Отговор #75 -: Октомври 03, 2007, 17:42:11 pm »
Ходих в кабинета на д-р Кьосев (Алфамедика). Идеята на иглотерапията още по време на стимулацията мисля, че е да се направят по-качествени яйца. Май това е всъщност немската схема, за която се говореше в една друга тема за акупунктурата...
Re: Иглотерапия !
« Отговор #76 -: Октомври 06, 2007, 20:34:38 pm »
Д-р Ликсов си има собствен кабинет и практиката му е независима от д-р Стаменов. Предполагам, че ако отидеш в кабинета му като негова собствена пациентка, няма да има нищо против да се лекуваш при друг гинеколог. Но като става въпрос за бодене при ЕТ, едва ли ще е навит да се грабне с иглите и да се изтъпани с тях в друга репродуктивна клиника...

Впрочем, освен схемата на Ликсов за бодене веднага след ЕТ, има и други схеми за съчетаване на акупунктура с АРТ. На мен лично са ми предлагали игли по време на стимулация + след трансфер. Предвид това, че не ми помогна изобщо предишната терапия с игли, се отказах от иглотерапията глобално.
Благодаря ти много Grizkata ,че ми изясни въпроса :P ако исаш пищи ми на лични някакви координати на д-р.Ликсов,за да не ме обвиняват,че правя реклама...
Re: Иглотерапия !
« Отговор #77 -: Октомври 07, 2007, 18:01:00 pm »
ехооо...никой ли не знае нищо по мои въпроси?
Д-р.Лисков от екипа на д-р.Стаменов практикува ли на друго място самостоятелно?


Ехооо, доколкото знам д-р Ликсов /не Лисков/ не практикува другаде? Защо трябва да практикува другаде?
ок,д-р.Ликсов :wink:щом кажеш :lol:...а защо да не практикува другаде?
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Иглотерапия !
« Отговор #78 -: Октомври 08, 2007, 23:49:13 pm »
ехооо...никой ли не знае нищо по мои въпроси?
Д-р.Лисков от екипа на д-р.Стаменов практикува ли на друго място самостоятелно?


Ехооо, доколкото знам д-р Ликсов /не Лисков/ не практикува другаде? Защо трябва да практикува другаде?
ок,д-р.Ликсов :wink:щом кажеш :lol:...а защо да не практикува другаде?

Е, не знам защо! Каквото и да решиш - успех!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Иглотерапия !
« Отговор #79 -: Октомври 09, 2007, 14:42:00 pm »
Мисля, че приема и външни пациенти и то не само за тези нещал. На първия етаж е на клиника Малинов в дъното от входа.  :wink:


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: Иглотерапия !
« Отговор #80 -: Март 01, 2008, 20:24:17 pm »
Да споделя и своя опит, може пък да е полезен на някого. Преди тестът да отчете положителен резултат, ходих при акупунктурист, китаец, при когото и мъжът ми беше ходил преди това и беше доволен. Казах му за какво искам и той ми направи комбинирана процедура против стреса и три игли малко под пъпа ми сложи за имплантиране и "активиране на матката". Те назовават нещата със свои си понятия. Не знам дали от акупунктурата, или е случайно съвпадение, но след това имах положителен тест. Опитайте, ако намерите добър акупунктурист, не пречи поне да се опита. Нямах абсолютно никакви синини, както тук някои споделят, но явно си зависи колко е добър майсторът. Слага ти иглите и стоиш така 15-20 минути, след това идва, върти ги малко (тогава леко боли, като от ощипване на по-злобна мравка!), вади ги и пак ги слага още толкова време на същото място. Ходих три пъти.
 Дано има в БГ такива майстори!
Re: Иглотерапия !
« Отговор #81 -: Март 02, 2008, 00:31:50 am »
...
И още нещо, не отдавам масовото забременяване на иглотерапията, а на професионализма на екипа и подобряване качеството на работа.
Абсолютно подкрепям!
Аз така и не се убедих в предимствата на иглотерапията и предвид това, че трябваше да пътувам след трансфера за терапия, тотално се отказах. Самият д-р Ликсов ми правеше  лошо впечатление докато чаках за хормоналните изследвания и много трудно мога да си представя как бих се отпуснала при терапия.  Може би, ако си бях в София, щях да направя. Не толкова от убеденост, а от суеверие, стремеж да съм направила всичко възможно...
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Иглотерапия !
« Отговор #82 -: Март 02, 2008, 08:36:33 am »
аз съм за иглотерапия!!!толкова много други глупости сме правили,що баби Куни,гледачки,лечителки.......не мисля че иглотерапия ще навреди а само може да помогне
*
Re: Иглотерапия !
« Отговор #83 -: Март 02, 2008, 12:17:03 pm »
И аз съм за иглотерапията.Не ме интересува късмет ли е или благодарение на нея,но успях от първи опит ,като ходих и на иглотерапия паралелно.Но във Варна, а не при въпросния Ликсов.
*
Re: Иглотерапия !
« Отговор #84 -: Март 04, 2008, 16:00:19 pm »
Никога не съм ходила при билкар,баяч,гледач или нещо от този тип.Въздържах се от акупунктурата,защото не вярвам и защото ми се видя твърде дръстично поскъпването,а това ми говори за шарлатанство.Бременна съм едва в шеста седмица от първи опит.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Иглотерапия !
« Отговор #85 -: Март 04, 2008, 16:03:58 pm »
Никога не съм ходила при билкар,баяч,гледач или нещо от този тип.Въздържах се от акупунктурата,защото не вярвам и защото ми се видя твърде дръстично поскъпването,а това ми говори за шарлатанство.Бременна съм едва в шеста седмица от първи опит.
Първи опит, какво Мисми?

Честито и леко бременеене!
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Иглотерапия !
« Отговор #86 -: Март 05, 2008, 22:52:31 pm »
И аз съм за иглотерапията.Не ме интересува късмет ли е или благодарение на нея,но успях от първи опит ,като ходих и на иглотерапия паралелно.Но във Варна, а не при въпросния Ликсов.

Пуки, ти така ме запали за тази иглотерапия! Аз се свързах с една докторка, няма да правя реклама, тя ми каза, че 2 сеанса изобщо не са достатъчни, трябва да са поне 8-10, за да има някакъв ефект и се започват заедно със стимулацията. На мен ми звучи логично и мисля да експериментирам със себе си, пък ако има ефект, чудо ще е, аз вече спадам към тежките случаи с 3 неуспешни ин витро процедури. Всъщност аз бих искала иглотерапията да ме държи в кондиция, то ще си покаже още на стимулацията. И ако може без имунологични изненади. Миналата година нищо ми нямаше, сега още чакам резултати, но може да съм се променила. И тук съм за превантивните мерки с вливания на имуновенин, няма да навреди, но ако има проблем, ще помогне.
 
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Иглотерапия !
« Отговор #87 -: Март 06, 2008, 00:22:18 am »
Пуки, при кого ходи там във Варна? Колко сеанса направи?
Беше ли сеанса подобен на този който Дива Роза описва?
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Иглотерапия !
« Отговор #88 -: Март 06, 2008, 09:31:33 am »
Пуки, при кого ходи там във Варна? Колко сеанса направи?
Беше ли сеанса подобен на този който Дива Роза описва?

Да, ще ви разкажа. Тука иглотерапевта също ми препоръча 10 сеанса,но аз направих само 6 защото накрая ми писна да ходя.Там където беше,трудно се паркираше. :lol:
Забиваше ми игли на прегънката на лактите, на корема, на шията, малко под колената и на глезените. Това го правеше на два етапа. Първо половината игли за по 20 минути,после други за още толкова.Всеки път ми даваше и дихатални упражнения,които да въздействат на матката. Относно цената е 30 лв. на сеанс.Не те задължава да правиш всичките 10 сеанса ако нямаш пари. Последните два сеанса са преди и след самия трансфер.Аз отказах тях ,после ме беше яд,но ето че и без тях имаше ефект.
Някой казват че иглотерапията въздействала психически и релаксиращо,та затова имало успехи.Искам да ви кажа че не е така,защото аз ходих след втория път вече с неприязън и раздразнение и по-скоро по задължение четейки колко помага.Е,нервите ми не издържала за 10 сеанса,но ето сега на моя позната й било толкова приятно,че иска повече от 10. :D

А, забравих, иглотерапията се започва задължително със самата стимулация,като се прави първите дни всеки ден,а после през ден, но това е по преценка на иглотерапевта.Важното е да почне със стимулацията.
Re: Иглотерапия !
« Отговор #89 -: Март 07, 2008, 01:02:13 am »
Аз правих иглотерапията при първия си опит ин-витро в клиника "Малинов" при д-р Ликсов и ин-витрото беше там при д-р Стаменов. По време на стимулацията разговаряхме с другите момичета. Повечето бяха "за" иглотерапията и са чували, че има по-голям шанс за успех. След пункцията разговарях и с д-р Стаменов и той ми препоръча да направя двете процедури, но не ме е задължавал. Обясни ми, че по принцип ги препоръчва при няколко неуспешни опита, а на мен защото ще ми върнат само 2 ембриона и да се увеличи шанса за успешна имплантация.Аз, преди скептично настроена, реших да го послушам. Цената е 240лв за двете процедури. Първата се прави непосредствено след трансфера, сложиха ми симетрично игли на подбедриците, на корема-в обастта на яйчниците, на двете китки-от вътрешната страна и в ямките между палеца и показалеца на двете ръце-предупреди ме,че там може да си появят малки сини точици, защото е богато кръвоснабдено/но при мен нямаше/.Така стоях 20 мин. Разговаряхме за акупунктурата, иглотерапията, ползите, кога и къде се прилага и времето мина неусетно. Накрая на лявото ухо, в горния край на ушната мида ми сложи с лепенчици 2 топченца, които притискат определени точки. При натиск имаше лека болка, но така трябвало да бъде. На 4 ден трябваше да ги махна. На другия ден след трансфера, следобед направихме и втората процедура. Пак иглите по същия начин, само на корема нямаше. Опитът ми беше успешен. Не зная дали това се дължи на иглотерапията, но поне знаех, че съм направила всичко възможно, за да не се упреквам после за някакви се 240лв, че съм прецакала работата. Друг въпрос е че бремеността ми стигна само до 10 седмица, но това едва ли се дължи на иглотерапията. При втория опит ще я направя пак.
Re: Иглотерапия !
« Отговор #90 -: Март 07, 2008, 02:59:50 am »
аз също като теди правих иглотерапия в клиника Малинов при трети опит ин витро и опитът беше успешен,но за съжаление успях да задържа бременноста до 14г.с..Смятам при следващ опит отново да я направя.
*
Re: Иглотерапия !
« Отговор #91 -: Март 07, 2008, 10:27:27 am »
Аз правих икси при д-р Стаменов, но отказах иглотерапията. Причина - имам ужасен страх от игли и след цялата стимулация не исках и да чуя за още  :D Прецених, че стреса ще бъде със сигурност по-вреден от евентуаната полза.
Резултата още не е ясен, но не смятам, че ще бъде следствие на това ми решение.

Успех на всички правещи и неправещи иглотерапия  :D
Re: Иглотерапия !
« Отговор #92 -: Март 07, 2008, 11:31:15 am »
Няма причина за страх от тези игли. те са толкова тънички. Изобщо не боли, когато ги слагат. Даже повече боли, когато си убодеш пръста с игла, отколкото това. Е, колкото до ефекта може да го има, може да го няма, може да е само психотерапия, но пък няма да навреди.
*
Re: Иглотерапия !
« Отговор #94 -: Март 17, 2008, 16:31:09 pm »
Незнам кой е този info, но аз лично не виждам много ценна информация в тези линкове! На мен лично ми препоръчаха д-р Венелин Кьосев от алфамедика.
http://www.alfamedika.com/aboutUs.html - някой има ли отзиви за него?
Аз лично още не съм отишла, защото работи до 18:00 часа и ми е страшно неудобно
*
Re: Иглотерапия !
« Отговор #96 -: Март 17, 2008, 23:21:49 pm »
А аз правих иглотерапия при този лекар http://www.centerharmony.com/za_nas.html
Това е за варненки.
*
Re: Иглотерапия !
« Отговор #97 -: Юли 18, 2010, 15:46:45 pm »
Здравейте, момичета, надявам се някой да ми отговори макар и след 2 години, всъщност Д-р Ликсов с какво образование е? Виждам, че повечето сте го прехвалили. :) (като изключим това за цените) А евентуално някой друг да ми препоръчате за лечение на ендометриоза? Чух мн добри неща за Д-р Здравков и Д-р Тиен Юнг, те от това, което прочетох не разбрах имат ли нужното образование, пише доста изкарани курсове ...но не съм мн наясно какво трябва да е образованието им! Благодаря Ви предварителнооо :)
Re: Иглотерапия !
« Отговор #98 -: Юли 18, 2010, 16:35:26 pm »
Ето сайта му: http://www.acupunctura-liksov.com/view.bg?ID=news&lang=bg
Лекар е, ако не се лъжа е хирург.
Аз освен при 2 опита ИКСИ, съм правила няколко сеанса при него и заради зверско повръщане през първите месеци от бременността. Помогна ми.
  09.11.2007
*
Re: Иглотерапия !
« Отговор #99 -: Юли 18, 2010, 16:48:45 pm »
здравей, жабче, само че не виждам в сайта му къде пише образованието му...не, че се съмнявам, все пак е помогнал на толкова много жени, просто исках да знам. а знаеш ли всъщност какво е нужно да са изкарали по акупунктура - курс, цялостно образование по акупунктура... ?
*
Re: Иглотерапия !
« Отговор #100 -: Юли 18, 2010, 17:03:55 pm »
Абе, SAB-f , днес Теодор ти е отговорила вече на въпроса за образованието на д-р Ликсов ето в тази ти тема:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=41821.0

Пък ако не те задоволяват отговорите на съфорумките,най-добре попитай самия д-р Ликсов какво му е образованието.
Между другото не е необходимо да пускаш едни и същи теми с едни същи въпроси из целия форум.По-добре е за всички темата да е една - така информацията е синтезирана и ще могат да се възползват хората интересуващи се от иглотерапия.
*
Re: Иглотерапия !
« Отговор #101 -: Юли 18, 2010, 17:56:02 pm »
да, направила съм без да искам един и същи коментар за ликсов, но това не означава, че съм пуснала 2 едни и същи теми ...  а ако не ме задоволяваха отговорите надали щях да пиша.
*
Re: Иглотерапия !
« Отговор #102 -: Юли 20, 2010, 22:53:21 pm »
Да д-р Ликсов е хирург.
Аз също имах 3 сеанса след ИКСИ при него и съм много доволна. Въпреки но-шпа бях със силни контракции (имам много чувствителна матка) и благодарение и на тези сеанси сега чакам близнаци. Ако бях в София със сигурност освен лекарствата против контракции щях да ходя отново и на сеанси.
*
Re: Иглотерапия !
« Отговор #103 -: Август 07, 2010, 22:11:41 pm »
Привет и от мен! Аз се замаях от четена из различните сайтове, за това колко била благоприятна и полезна иглотерапията. Аз съм различен случай, имам 5 неуспешни бременности за последните 3 години и няколко месеца. Досега причина не се е намерила, а дори и да я има(в което аз не искам да вярвам, но все пак ТЪРСИМ причината) реших, че няма да ми навреди да опитам и иглотерапия. Имам Хашимото, цикъла ми става все по-оскъден (в сравнение от преди няколко години) Надявам се поне малко да се подобрят нещата. Ще пиша как е минало, и ако пък усетя ефект, ще пиша пак.. Ако има момичета, правили иглотерапия след неуспешни бременностти, моля да се включат също.  :flower:

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Иглотерапия !
« Отговор #104 -: Август 07, 2010, 23:01:19 pm »
Автоимунното ти заболяване е достатъчен проблем за неуспешни бременности! Иди на репродуктивен ендокринолог и имунолог!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Иглотерапия !
« Отговор #105 -: Август 08, 2010, 00:06:05 am »
evro , хормоните ми са в норма, Приемам лекарства за щитовидната жлеза, и там всичко е нормално. Последния лекар при, които бяхме е точно такъв, репродуктивен ендокринолог.(само имунолог не съм посещавала още, но и това ще направим) Той пък изобщо не смята, че неуспехите са от Хашимото-то.. Сори за спама  :?

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Иглотерапия !
« Отговор #106 -: Август 09, 2010, 22:08:33 pm »
Да, аз имах предвид нелекувано Хашимото.
Имунолога е добра идея.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Иглотерапия !
« Отговор #107 -: Август 10, 2010, 12:33:31 pm »
Здравей Гальонди,
КОлко ти е TSH-то? За желаещите забременяване трябва да е под 2. Аз също имам множество неуспешни опити + Хашимото, TSH ми е около 2.8, в норма е , ама не баш, в момента съм на терапия с L тироксин, като мнението на ендокринолога е, че докато не стане под 2 няма да започвам нов опит.
Аз съм била на иглотерапия, при мен нямаше никакъв ефект.
Успех!
« Последна редакция: Август 10, 2010, 12:48:00 pm от Tanitа »
Re: Иглотерапия !
« Отговор #108 -: Септември 01, 2010, 22:14:54 pm »
Бих могла с чисто сърце да препоръчам много добър акупуктурист, който също е и лекар, има студио за източна медицина и всички там са страхотни. Аз ходих на един курс - при тях след пулсова диагностика, която той прилага, лечението е комбинирано - акупунктура, масаж на Сайонджи и лазертерапия. Незнам до колко ми помогна за бременността, защото съм пила и Фертил ейд, ходих и на йога за малко, но определено се чувствах много добре след всеки сеанс.
Кабинета са казва Здравец, д-р Здравков.
http://zdravec.info/
*
Re: Иглотерапия !
« Отговор #109 -: Септември 02, 2010, 09:35:10 am »
Здравей Гальонди,
КОлко ти е TSH-то? За желаещите забременяване трябва да е под 2. Аз също имам множество неуспешни опити + Хашимото, TSH ми е около 2.8, в норма е , ама не баш, в момента съм на терапия с L тироксин, като мнението на ендокринолога е, че докато не стане под 2 няма да започвам нов опит.
Аз съм била на иглотерапия, при мен нямаше никакъв ефект.
Успех!
Привет Танита,
ТСХ при последните ми изследвания преди няколко месеца беше 1.2 (обикновено варира до 1.6) Не съм го виждала по-високо от това откакто ми поставиха диагноза Хашимото, преди 6 години. Тогава беше 23 8O
Утре ми е първия сеанс с иглотерапия. Предния месец не можахме да започнем, защото трябвало от началото на цикъла(в моя случай) Имах среща с акупункториста и се разбрахме - От началото на цикъла, първия месец всяка седмица да ме боцкат, после от втория цикъл натам- по ведъж в месеца. Каза, че и някакви билки щял да ми даде, да видим какви ще са.. :ask:

*
Re: Иглотерапия !
« Отговор #110 -: Септември 02, 2010, 12:55:58 pm »
Гальонди,
При положение, че TSH ти е вкарано в норма, може ли Хашимотото да продължи да оказва вклияние за незабременяване? Чудя се :ask: Според мен не би трябвало?
*
Re: Иглотерапия !
« Отговор #111 -: Септември 05, 2010, 07:29:34 am »
Гальонди,
При положение, че TSH ти е вкарано в норма, може ли Хашимотото да продължи да оказва вклияние за незабременяване? Чудя се :ask: Според мен не би трябвало?
Танита, досега всички лекари при, които сме ходили не смятат, че Хашимото-то е проблем, особено след като е под контрол и изследванията ми са добри. А и на мен ми е проблема задържането, аз през няколко месеца съм бременна, ама не се задържат и ги губя.. почти веднага сед като видим + тест, или няколко седмици след това..
Малко разводнихме  :?
Да разкажа как мина моята първа сесия с иглотерапията...
Набоцкаха ме, от 12 иглички, едвам усетих едната как ми я боцнаха..Другите изобщо не разбрах кога ми ги сложиха. Една игла под лакъта, две покрай китката (от вътрешната и външната страна по една) една игличка под коляното и две на сгънката на стъпалото и крака. Много приятно беше, с някаква музичка, в която се чуваха и някакви птички.. Оставиха ме самичка в стаята, намалиха светлината..абе едвам не заспах! И се почна едно нарежение в областтана яйчниците, къркорене на стомаха.. Иглотерапевта ме успокои, че било нормално, заради подобреното кръвоснабдяване към матката. През 10 минути влиза да ми проверява пулса и да ме прверява как съм.. Като си тръгнах от кабинета, се чувствах по-добре отколкото след масаж! Тази седмица в Четвъртък пак съм там.. Дано има някакъв ефект!

Re: Иглотерапия !
« Отговор #112 -: Януари 13, 2011, 14:00:00 pm »
може ли да помоля ако някой има телефона на д-р Нин Дзиенфън да го даде. Благодаря ви предварително
Re: Иглотерапия !
« Отговор #113 -: Юни 06, 2012, 18:13:55 pm »
Момичета,някои знае ли как се казва един доктор от Кожната клиника занимаващ се с акупунктура?Энам оше за него,че организирал джаз фестивала на Банско....нямам нищо против да съвпада към бизнес средите...така или иначе днес всички доктори станаха бизнесмени :lol:
А този д-р.Лисков или Ликсов от екипа на Стаменов практикува ли и на друго място?Ами ако не съм пациентка на д-р.Стаменов? :(
благодаря предвазително!
Ако не е много късно, този доктор се казва Емил Илиев и е шеф на акупунктуристите в България. Вече не работи в кожна клиника, а има частен кабинет в София на ул."Лерин" 3, тел:028557015,028513325 и 029526191. Изключителен професионалист!