0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Иглотерапия !
« Отговор #60 -: Септември 26, 2007, 17:53:25 pm »
Много ясно, че не може всеки да започне да ни боде с игли ;) За това и попитах за друг лекар, при който някой е ходил и може да го препоръча.
Смущава ме разликата между
Цитат
в началото на годината 60 лв, а в средата за същото да платя 240 лв.
и
Цитат
30 лв/процедура
. Но май като ходя в клиниката сама ще попитам за цени и конкретни показания за прилагане на иглотерапия. Показания в смисъл - дали е различна схемата за инвитро и за инсе, дали целта е да се удебели лигавицата, да се регулират хормони, да пък се успокоят нервите. Може би от такива неща идва разлика в цените - знам ли  :?


*
Re: Иглотерапия !
« Отговор #61 -: Септември 26, 2007, 18:04:02 pm »
Момичета, аз пак питам къде беше разликата при мен да за платя в началото на годината 60 лв, а в средата за същото да платя 240 лв. - всичките ми трансфери са били проблемни, повярвайте ми каквото ми кажат това ще направя - но това за мен си е чиста спекула.
Разбира се че е по желание, но при втората процедура след трансфера дойде човека, както първия път - набоде си ме - попита ме кога ще платя /което за мен беше странен въпрос като се има предвид че съм там само по организъм/, и на излизане от клиниката ми даде листчето с цена 240 лв. - не беше ли редно преди сеанса да ме запознае с промяната в цената.
И още нещо, не отдавам масовото забременяване на иглотерапията, а на професионализма на екипа и подобряване качеството на работа.

Евро, не знаех че в началото на годината цената е била 60 лв. Аз като ходих май-юни и чух че е 240. Наистина разликата е огромна. За няколко месца повишението е 4пъти.

Единственото което ми хрумва в момента (с известна доза яд) е да кажа че както всичко в нашата китна рОдина се движи от един основен икономически закон:
Търсенето определя предлагането.
Както написах по-горе, аз също исках да си нося моя си комплект игли, но не разбрах съвсем ясно защо не става.

И си абсолютно права, че пациента трябва предварително да знае каква е цената и е малко излишно да се уговарят точно в такъв момент (след трансфер, с набодени игли) цените на процедурите. Някак си .. пациента се чувства меко казано - неловко.
Смятам обаче че това трябва да бъде променено в политиката на клиниката, и докато тече стимулацията да се обсъждат и тези неща. Така смятам че е редно, а не в последния момент.
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


*
Re: Иглотерапия !
« Отговор #62 -: Септември 26, 2007, 18:20:03 pm »
Много ясно, че не може всеки да започне да ни боде с игли ;) За това и попитах за друг лекар, при който някой е ходил и може да го препоръча.

Но май като ходя в клиниката сама ще попитам за цени и конкретни показания за прилагане на иглотерапия. Показания в смисъл - дали е различна схемата за инвитро и за инсе, дали целта е да се удебели лигавицата, да се регулират хормони, да пък се успокоят нервите. Може би от такива неща идва разлика в цените - знам ли  :?

Бебе, аз съм питала.
Нали искам всичко да знам. :lol: :oops:
По принцип ако правиш инвитро (икси) в клиниката и искаш друг да ти прави иглите - не може.
Все пак д-р Стаменов работи в екип с д-р Ликсов.
Ако някой иска някъде другаде някой да му прави иглотерапия - това е друго вече.

Целта на иглотерапията след трансвер е да се повиши рециптивноста на лигавицата и да се увеличат шансовете тя да приеме ембрионите. Това ми го е казвал лично д-р Ликсов.  По принцип иглотерапията за след трансфер за която си говорим тук се прилага за сега само след инвитро (икси). За сега поне няма практика да се прави при инсе, пък и е малко икономически необоснована - инсето ще струва около 200 лв, пък иглите ще са 240лв.
Изрично съм питала дали ако правя инсе е може да се приложи и дали това би повлияло резултата.
Доктора каза, че ако много държа ще ми направи, но не се практикува при инсе донякъде заради цената. Не че не може - ако искаш - може.

Ако обаче се интересуваш от иглотерапията за други болежки - например главоболие, хормони и каквото друго се сетиш, трябва да си говориш дирекно с доктора.
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


*
Re: Иглотерапия !
« Отговор #63 -: Септември 26, 2007, 18:42:28 pm »
П.п. Като си препрочетох мнението, си помислих че явно не съм се изразила достатъчно добре и се е получило объркване.
Не успях да се редактирам по-горе.

Смущава ме разликата между
Цитат
в началото на годината 60 лв, а в средата за същото да платя 240 лв.
и
Цитат
30 лв/процедура
.

Цената на моя курс за лечение беше 450 лв. за 15 процедури, което означава че еденичната цена е 30лв/процедура. При мен целта беше иглотерапията да повлияне върху "регенерацита" на лигавицата ми, кръвообращение, хормони, всичко което би я накарало да "расте".
Това което аз правих е различно от това което правят след инвитро, доколкото знам де. Мисля че все пак различни точки се "бодат".
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Иглотерапия !
« Отговор #64 -: Септември 26, 2007, 18:57:00 pm »
И с всичко това още веднъж се убеждавам в спекулацията - при ЕТ се бодат 6-8 игли и 2 съчми /първия път бяха 4/ в ушите.
Чисто търговска равносметка: с по-малко работа - повече печалба.

Иначе поздравления за подобренията на лигавиците ви! А междувременно взимате ли някакви витамини или добавки?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Иглотерапия !
« Отговор #65 -: Септември 27, 2007, 08:28:30 am »
Rommi, много правилно си ме разбрала  :D

за лигавицата в цифри, на последното ми инвитро имах лигавица 9,5-10 с виагра, миналия месец беше 12. Аз също се бях притеснила, че повреме на курса лигавицата ми беше трагична, но накрая на процедурата това беше ефекта.
Re: Иглотерапия !
« Отговор #66 -: Септември 27, 2007, 08:48:38 am »
Ако някой пита за професионален иглотерапевт аз мога да препоръчам 2-ма от най-добрите в Бг работили към катедрата за източна медицина към МА, но не знам дали могат да помогнат за нашите проблеми, защото се занимават в други области. Който иска да ми пише на личния, за да не се окаже, че правя реклама, искам само да помогна.  :oops:


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: Иглотерапия !
« Отговор #67 -: Септември 27, 2007, 11:06:05 am »
Rommi, много правилно си ме разбрала  :D

за лигавицата в цифри, на последното ми инвитро имах лигавица 9,5-10 с виагра, миналия месец беше 12. Аз също се бях притеснила, че повреме на курса лигавицата ми беше трагична, но накрая на процедурата това беше ефекта.

Бубе, а каква е била лигавицата в началото? Когато няма прилагано лечение?
Мойта е около 4-5-6 мм. Това в различни цикли, различни дни, да не изпадам сега в подробности... Но повече не е стигала.
При лечение с естрофема дори се "сплеска". Без лечение беше 6мм, с естрофема по време на ову беше 4мм. За сега все още не съм приложила схемата с виаграта и доколкото разбирам, притесненията на док. са че дори от нея, лигавцицата не може да нарасне прекалено много, трудно би станала 10мм, ако по принцип си е 5мм. Но като дойде момента ще приложа и тази схема, то е ясно де.

Иначе поздравления за подобренията на лигавиците ви! А междувременно взимате ли някакви витамини или добавки?
Евро, мойта лигавица за сега не се е подобрила. Иначе в момента съм на естрофем,вит.Е и аспирин. Пила съм соя-витал, рибено масло, омега 3 мастни киселини, алое, сурови ядки хрупах по едно време на поразия, покълвах си жито и други семена няколко месеца - ефекта е никакъв. Засега.

Марина, ти нали на срещата ми даде координатите на една лекарка-иглотерапевтка. Намислила съм си да я "преслушам" и нея, да видим тя какво ще каже за мойте проблеми. Когато я посетя или има някакъв резултат от евентуално лечение ще пиша.
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


Re: Иглотерапия !
« Отговор #68 -: Септември 28, 2007, 12:23:48 pm »
Момичета,някои знае ли как се казва един доктор от Кожната клиника занимаващ се с акупунктура?Энам оше за него,че организирал джаз фестивала на Банско....нямам нищо против да съвпада към бизнес средите...така или иначе днес всички доктори станаха бизнесмени :lol:
А този д-р.Лисков или Ликсов от екипа на Стаменов практикува ли и на друго място?Ами ако не съм пациентка на д-р.Стаменов? :(
благодаря предвазително!
*
Re: Иглотерапия !
« Отговор #69 -: Септември 28, 2007, 12:37:16 pm »
Аз се поинтересувах след премеждието с д-р Ликсов и няма иглотелапевт който да потвърди категорично положителното действие по време на такива арт процедури на иглотерапията.По добре първо това проучете пък после търсете друг иглотерапевт.
« Последна редакция: Септември 28, 2007, 13:55:56 pm от asi73 »
Re: Иглотерапия !
« Отговор #70 -: Септември 28, 2007, 12:52:36 pm »
Роми да пишеш дали е имало ефект.  :)


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
Re: Иглотерапия !
« Отговор #71 -: Септември 30, 2007, 12:27:38 pm »
ехооо...никой ли не знае нищо по мои въпроси?
Д-р.Лисков от екипа на д-р.Стаменов практикува ли на друго място самостоятелно?
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Иглотерапия !
« Отговор #72 -: Септември 30, 2007, 17:32:12 pm »
ехооо...никой ли не знае нищо по мои въпроси?
Д-р.Лисков от екипа на д-р.Стаменов практикува ли на друго място самостоятелно?


Ехооо, доколкото знам д-р Ликсов /не Лисков/ не практикува другаде? Защо трябва да практикува другаде?


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Иглотерапия !
« Отговор #73 -: Октомври 03, 2007, 16:07:44 pm »
Д-р Ликсов си има собствен кабинет и практиката му е независима от д-р Стаменов. Предполагам, че ако отидеш в кабинета му като негова собствена пациентка, няма да има нищо против да се лекуваш при друг гинеколог. Но като става въпрос за бодене при ЕТ, едва ли ще е навит да се грабне с иглите и да се изтъпани с тях в друга репродуктивна клиника...

Впрочем, освен схемата на Ликсов за бодене веднага след ЕТ, има и други схеми за съчетаване на акупунктура с АРТ. На мен лично са ми предлагали игли по време на стимулация + след трансфер. Предвид това, че не ми помогна изобщо предишната терапия с игли, се отказах от иглотерапията глобално.
Re: Иглотерапия !
« Отговор #74 -: Октомври 03, 2007, 16:18:38 pm »
Гризката, къде си посещавала иглотерапия и каква е идеята на терапията по време на стимулация?


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
Re: Иглотерапия !
« Отговор #75 -: Октомври 03, 2007, 17:42:11 pm »
Ходих в кабинета на д-р Кьосев (Алфамедика). Идеята на иглотерапията още по време на стимулацията мисля, че е да се направят по-качествени яйца. Май това е всъщност немската схема, за която се говореше в една друга тема за акупунктурата...
Re: Иглотерапия !
« Отговор #76 -: Октомври 06, 2007, 20:34:38 pm »
Д-р Ликсов си има собствен кабинет и практиката му е независима от д-р Стаменов. Предполагам, че ако отидеш в кабинета му като негова собствена пациентка, няма да има нищо против да се лекуваш при друг гинеколог. Но като става въпрос за бодене при ЕТ, едва ли ще е навит да се грабне с иглите и да се изтъпани с тях в друга репродуктивна клиника...

Впрочем, освен схемата на Ликсов за бодене веднага след ЕТ, има и други схеми за съчетаване на акупунктура с АРТ. На мен лично са ми предлагали игли по време на стимулация + след трансфер. Предвид това, че не ми помогна изобщо предишната терапия с игли, се отказах от иглотерапията глобално.
Благодаря ти много Grizkata ,че ми изясни въпроса :P ако исаш пищи ми на лични някакви координати на д-р.Ликсов,за да не ме обвиняват,че правя реклама...
Re: Иглотерапия !
« Отговор #77 -: Октомври 07, 2007, 18:01:00 pm »
ехооо...никой ли не знае нищо по мои въпроси?
Д-р.Лисков от екипа на д-р.Стаменов практикува ли на друго място самостоятелно?


Ехооо, доколкото знам д-р Ликсов /не Лисков/ не практикува другаде? Защо трябва да практикува другаде?
ок,д-р.Ликсов :wink:щом кажеш :lol:...а защо да не практикува другаде?
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Иглотерапия !
« Отговор #78 -: Октомври 08, 2007, 23:49:13 pm »
ехооо...никой ли не знае нищо по мои въпроси?
Д-р.Лисков от екипа на д-р.Стаменов практикува ли на друго място самостоятелно?


Ехооо, доколкото знам д-р Ликсов /не Лисков/ не практикува другаде? Защо трябва да практикува другаде?
ок,д-р.Ликсов :wink:щом кажеш :lol:...а защо да не практикува другаде?

Е, не знам защо! Каквото и да решиш - успех!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Иглотерапия !
« Отговор #79 -: Октомври 09, 2007, 14:42:00 pm »
Мисля, че приема и външни пациенти и то не само за тези нещал. На първия етаж е на клиника Малинов в дъното от входа.  :wink:


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание