0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Иглотерапия !
« -: Август 24, 2006, 21:43:36 pm »
Днес научих и венага реших да споделя за деиствието на тези процедури. Един познат ми каза ,че след като ходили на иглотерапия/не съм сигурна дали точно така се казва/ съпругата му която не можела да забрменее 5 години , забременяла веднага след няколко процедури , също и нейна приятелка която нямала деца дълго време , само че това било преди 15 години и не зная дали още съществува кабинета. Тогава се намирал  в хотел Добруджа в курорт Албена. Някой чувал ли е нещо по този въпрос ? Дали може иглотерапията да ми помогне и да ми се нормализират хормоните и цикъла ?

Re: Иглотерапия !
« Отговор #1 -: Август 24, 2006, 22:31:00 pm »
Аз ходих преди година на иглотерапия при лекар китаец. Много изчетох за него по вестниците, колко помагал и т.н. Реших се и отидох на преглед. Казаха ми да направя 10 процедури. Реших, че така или иначе съм дала до тук толкова пари и съм изхабила толкова нерви, ще опитам. Ходих в продължение на 2 месеца, защото процедурите бяха веднъж седмично, обаче резултат за съжаление няма до ден днешен  :(
Но така беше при мен, при теб може да е друго положението. Не мога да ти дам съвет, това е нещо, което трябва да решиш сама.
Успех!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Иглотерапия !
« Отговор #2 -: Август 25, 2006, 07:14:29 am »
Alina  чувала съм преди че имаше един стар лекар който се занимаваше с тези неща и имаше добра успеваемост,....но за жалост той почина малко преди да разбера за него!За друг такъв не съм чувала!......поне не такъв който да помага при стерилитет!
Иначе един път направих 10 процедури поради други причини.....но нямаше голям ефект! Само синини ми бяха доста големички)Поне при мен!Чувала съм че иглотерапия има доста голям ефект при разни ставни заболявания!
Каквото и да решиш решението си е твое!Успех мила! :D
Между друго защо непробваш и с билките ,те поне няма да ти навредят! :D :D :D
« Последна редакция: Август 25, 2006, 07:22:06 am от adi »
*
Re: Иглотерапия !
« Отговор #3 -: Август 25, 2006, 08:54:47 am »
 :balk_177:Adi , кои билки ще ми препоръчаш за регулиране на цикъла/тези 3 месеца ми идва редовно , защото пия естрофем/, но искам да пия и билки преди да си направя изследванията др. месец.Ако са комбинирани къде мога да си ги купя от Варна - някой знае ли ?В момента съм си взела кал от Тузлата до Балчик и се надявам и тя да ми помогне .

*
Re: Иглотерапия !
« Отговор #4 -: Август 25, 2006, 10:11:48 am »
Алина, потърси назад в темите - има доста писано за акупунктура, както тук, така и в проблемното на дир-а.
Аз съм много "за" като допълваща терапия, дали сама по себе си ще ти помогне да забременееш, зависи от това какъв ти е проблемът. За регулиране на хормоните  може да има много добър резултат.
The impossible is often the untried [/i]
Re: Иглотерапия !
« Отговор #5 -: Август 25, 2006, 16:06:22 pm »
Една лекарка (заместваше ли4ния ми лекар) ми каза преди 2-3 години 4е на нея след изследвания, 5 годишни ходения по мъките са и били поставили диагноза- стерилна! С акупунктура забременява, даде ми писмо с препоръки към специалиста, при който е ходела. Тук оба4е това е доста скъпо удоволствие (здравната осигуровка не покрива), та  аз бях решила да го ползвам като алтернативна терапия евентуално. Но тъй като се оказа 4е трябва първо да следвам първи4на медицинска терапия ще правя първо арт процедурите и ако за безрезултатни ще контактирам иглотерапевтката :D
 Впро4ем една позната спря да пуши така.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Иглотерапия !
« Отговор #6 -: Август 25, 2006, 21:07:31 pm »
:balk_177:Adi , кои билки ще ми препоръчаш за регулиране на цикъла/тези 3 месеца ми идва редовно , защото пия естрофем/, но искам да пия и билки преди да си направя изследванията др. месец.Ако са комбинирани къде мога да си ги купя от Варна - някой знае ли ?В момента съм си взела кал от Тузлата до Балчик и се надявам и тя да ми помогне .
Мила Алина лично аз си поръчах 2 вида билки за ову и за забременяване!Пия ги и двата вида по схема!
Билките си ги поръчах......... От софийска аптека!ето и тел. за контакт.........02-9839916,02-9836003
(поръчах едни за ову ,и едни за забременяване)....с доставка всичко 18 лева!
Когато им се обадиш те те разпитват какъв точно ти е проблема и ти препоръчват билките!Ако кажеш че имаш проблем с хормоните ще ти препоръчат най-подходящо за теб!Иначе чаках около 4 дена да ми ги доставят!Успех Алина! :D
*
Re: Иглотерапия !
« Отговор #7 -: Август 27, 2006, 17:07:38 pm »
Adi , благодаря ти много за телефоните ,които ми предостави ще изчакам другия месец да си направя изследванията и ако пак не са в норма веднага ще си поръчм билките. :kiss:

Re: Иглотерапия !
« Отговор #8 -: Септември 06, 2006, 21:50:54 pm »
А ето ви и малко статистика от западните страни относно безплодието и иглотерапията:
Едно немско проучване от 2002г. показва че от 80 жени , подложили се едновременно на оплождане ин витро и лечение с акупунктура, 34 забременели, което означава 42.5% успех. От 80 жени в проучването, които се подложили на оплождане ин витро без съпровождащо лечение с акупунктура, само 21 жени (26.3%) забременели. По-скорошно американско проучване, включващо 114 жени, показало че 51% от жените лекувани с акупунктура и ин витро оплождане забременели, срещу 36% от жените, които били подложени само на оплождане ин витро. По-дълбок анализ на проучването показал, че докато 8% от жените използвали акупунктура претърпели спонтанен аборт след оплождането, процентът на абортите в групата без акупунктура бил 20%. Освен това жените, лекувани с акупунктура, имали по-малко случаи на извънматочна бременност.
http://www.biberonbg.com/info/akupunktura_i_bezplodie.htm
*
Re: Иглотерапия !
« Отговор #9 -: Септември 07, 2006, 08:57:52 am »
Това за иглотерапията звучи чудесно! Ама къде да му се невиди предлагат такива екстри?Къде може да се провери?
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Иглотерапия !
« Отговор #10 -: Септември 07, 2006, 15:31:34 pm »
И аз искааам


*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Иглотерапия !
« Отговор #11 -: Септември 07, 2006, 19:11:48 pm »
Иглотерапията е много опасна процедура, ако се приложи от недобър специалист.
Може да предизвика парализа, да не говорим за хепатит, СПИН и т.н.
Re: Иглотерапия !
« Отговор #12 -: Септември 11, 2006, 00:18:57 am »
Иглотерапията е много опасна процедура, ако се приложи от недобър специалист.
Може да предизвика парализа, да не говорим за хепатит, СПИН и т.н.
Ами Лали,то и неправилна комбинация на лекарства може да предизвика опасни  за здравето на човека ситуации.А в акупресурата и акупунктурата си има т.нар."опасни точки"в които са забранени определени методики.И по време на изпит задължително -провокативно разпитват за част от тях.Ако объркаш-съжалявам-не ставаш и те късат!!!
Но иглотерапевтите са малко в България ,а много добрите се знаят на пръсти.Що се отнася до  заразни болести преносими по кръвен път,мога да те успокоя,че иглите които се използват са за еднократна употреба и се извърлят веднага след като са извадени от пациента.
А и факта ,че в по-развитите държави все по-често търсят услугите на този вид терапия ,ясно говори за ползата от него,нали? :lol:
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Иглотерапия !
« Отговор #13 -: Септември 11, 2006, 08:40:33 am »
Специално за еднократната употреба на иглите с очите си видях какво става в известен столичен кабинет по иглотерапия!!!!
Видяла съм и в реанимация жена, парализирана вследствие на иглотерапия!!!
Разбира се, човек трябва да извърви пътя си.
Аз опитах, не ми помогна.
Re: Иглотерапия !
« Отговор #14 -: Август 22, 2007, 12:49:38 pm »
Една лекарка (заместваше ли4ния ми лекар) ми каза преди 2-3 години 4е на нея след изследвания, 5 годишни ходения по мъките са и били поставили диагноза- стерилна! С акупунктура забременява, даде ми писмо с препоръки към специалиста, при който е ходела. Тук оба4е това е доста скъпо удоволствие (здравната осигуровка не покрива), та  аз бях решила да го ползвам като алтернативна терапия евентуално. Но тъй като се оказа 4е трябва първо да следвам първи4на медицинска терапия ще правя първо арт процедурите и ако за безрезултатни ще контактирам иглотерапевтката :D
 Впро4ем една позната спря да пуши така.
звучи ми достовено твоят разказ:)би ли ми дала някакви координати на тази лекарка или иглотерапевтката?...може директно тук ,може и на лични...но по-добре тук,за да се възползват и другите жени :)
Re: Иглотерапия !
« Отговор #15 -: Август 22, 2007, 13:15:14 pm »
Специално за еднократната употреба на иглите с очите си видях какво става в известен столичен кабинет по иглотерапия!!!!
Видяла съм и в реанимация жена, парализирана вследствие на иглотерапия!!!
Разбира се, човек трябва да извърви пътя си.
Аз опитах, не ми помогна.
Lali,можеш ли да споделиш за кой столичен кабинет и за кой иглотерапевт става въпрос?...тъй,като аз си наумих да ползвам услугите на такъв и не вих искала да падам в ръцете на всякакав :?..иначе според мен иглотерапията е цяла наука и бих предпочела някой ,който първо си има класическата докторска диплома и после някаква специализация по алтернатива медицина в Китай :wink:...ако ваобще има такива в БГ :(
Успех на всички!
*
Re: Иглотерапия !
« Отговор #16 -: Август 23, 2007, 11:34:29 am »
Здравеите.И аз да се включа в тази тема.Аз съм на 22г от Русе.От личен опит знам че Иглотерапията е наи ефикасният метод на лечение.Аз имах касмета да съм една от штасливките да бъда лекувана с този вид медицина.Тези които са от София са штастливки.Др. Георгиев ми помогна и то много.Нямам думи да опиша.Моята история е такава че аз ходих при много ущ специалисти и те ме изкараха безплодна почти се бях отчаяла и света ми беше черен.Но благодарение на доктора и иглотерапията ми се вазварна светлината.Голямо Благодаря на Др. Георгиев от София.Ето и инфо каде да го намерите.Докторгео@абв.бг .Желая на всички вас успех и много много усмивки. :wink:
Re: Иглотерапия !
« Отговор #17 -: Август 23, 2007, 12:53:36 pm »
Здравейте, чувала съм и аз много положителни отзиви за иглотерапията от мои близки, но лично аз не съм пробвала. За момичетата от Бургас зная кабинета на много добър специалист.
*
Re: Иглотерапия !
« Отговор #18 -: Август 24, 2007, 00:03:48 am »
Здравейте, чувала съм и аз много положителни отзиви за иглотерапията от мои близки, но лично аз не съм пробвала. За момичетата от Бургас зная кабинета на много добър специалист.

Титали, сподели опита си, моля!
 :balk_83: Определено се интересувам.
Re: Иглотерапия !
« Отговор #19 -: Август 27, 2007, 10:18:38 am »
Здравейте,

Аз опитах лечение с акупунктура тази пролет и честно казано не останах и грам доволна. Изкарах в 2 последователни месеца по 10 процедури при 2ма различни иглотерапевта. Първият беше д-р Дзиенфън Нин - китаец, дипломиран лекар, един от няколкото китайци, с медицински дипломи, признати в България. Към този иглотерапевт тръгнах с големи очаквания, понеже бившата му съпруга е българка, дъщеря на семейни приятели на баба и дядо. Нея д-р Нин беше излекувал от глухота, причинена от антибиотици. Бях помолила Нин да ми сложи и на точки за успокоение на нервите. Не мисля, че усетих ефект нито от иглите върху едните точки, нито от другите.

Следващия месец смених Нин с един български доктор. Междувременно, малко след като свърших сеансите при Нин, се изясни, че имам ендометриоза, и назначихме дата за лапароскопия. Разказах това на доктора. Той ми направи ирисова диагностика и заяви, че ендометриоза не се виждала никъде из органите ми (което по принцип било възможно даже и при наличие на такава  :o). Направихме 10 сеанса с игли, комбинирани с 10 сеанса масажи сайонджи - обясниха ми, че най-добър ефект имало като се прилагат в комбинация, тъй като пълноценно се възстановявал кръговратът на енергия в тялото. Еми, не знам дали имаше ефект от тези процедури, понеже малко след това направихме лапароскопията и започнахме лечение за ендометриоза. Знам само, че по никакъв начин не се почувствах по-добре, нито почувствах енергията си освободена  :x

Не отричам напълно иглотерапията, защото може би и тя е от тези лечения, които на един действат, на други не. Но за мен вече е трудно да повярвам в чудодейните й свойства.

Относно индивидуалността на иглите, ползвани в българските кабинети: и при китаеца, и при българския лекар, се опитваха да ме убедят да ползвам общи игли, изварявани след всяка процедура. След като категорично отказах, си закупих индивидуални игли, които аз си носех при всяко посещение.