0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #340 -: Октомври 14, 2014, 12:16:12 pm »
Здравейте   :)
Bobbie,имам изследвани генитични за тромбофилия, за усвояване на ФК .. антифосфолипидни антитела, антикардиолипидови антитела,хормони на щитовидната жлеза, тестостерон и пролактин (на 3ти ден  от М),токсоплазмоза, взиман ми е секрет за цитонамазка и микробиология, както и пълна кръвна картина .... всичките са ОК .... Но НК клетките са ми много високи ... при референтни 12% моите са 18%(от скорошно изследване) иначе бяха 20% преди 6 месеца ... НКТ пък са 2% при референтни 2-10% тези ми се виждат ниски ... ще се побъркам ...

lili2011, нямам направено изследване за кариотипа... ако имаме такъв генетичен проблем ... най-вероятно ще е в мен, защото това е втория ми партньор с който опитваме и всичко приключва след максимум 2 седмици ...  :(
« Последна редакция: Октомври 14, 2014, 12:36:21 pm от desi91 »
*
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #341 -: Октомври 14, 2014, 14:11:08 pm »
Деси, може би ще е добре да пуснете кариотип в такъв случай. Преди имаше възможност за безплатно изследване на шестия етаж в 'Майчин дом' София, но трябва да проверите дали правят в момента. Пожелавам ви отрицателни тестове и при двамата, но дори да ви открият нещо - не е непреодолимо. Част от момичетата от темата, която ти пуснах по-горе са бременни в момента, а друга част вече имаме бебенца   :bighug:
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #342 -: Октомври 14, 2014, 23:31:49 pm »
Деси, проблема е, че НК клетките в кръвта и  НК клетките в матката не са едно и също нещо. Другият проблем е , че има много несъгласия между лекарите за ролята на НК клетките, поради което в момента няма медицинска асоциация, която да препоръчва тестването и третирането на НК клетки. Просто лекарите са на различно мнение за тези лечения. На мен ми е ясно, че когато човек има помятане след помятане, той търси да опита всичко, което може да проработи и намаляване на имунната система може да е едно от тези решения. Просто искам да те уведомя за несигурността на тези изследвания и да гледаш да работиш с лекар, който не ти дава нереалистични надежди, а ти ги казва тези неща. А от това, което написа, не ми звучи да е така.  Затова и е много важно всяко едно нещо да е проверено, преди да се пристъпи към подобно лечение, за да не се окаже нещо друго.
« Последна редакция: Октомври 14, 2014, 23:34:05 pm от Bobbie »


  
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #343 -: Юни 10, 2015, 14:02:36 pm »
Здравейте,момичета
за съжаление и на мен ми се случи този ужас с мисед аборта и то два пъти.
Първата ми бременност беше успешна и безпроблемна.Сега малкия е на 2 и половина.От миналата година започнахме опити за второ,защото искахме да са с малка разлика.На о1.10.2014г ми направиха първия кюртаж в 7 г.с. , а утре ще ми правят втория,защото днес ми казаха,че сърчицето е спряло и зародиша е останал в 9г.с ,а аз съм в 11 г.с.
Няма как да ви опиша как се чувствам,защото всяка от вас знае.
С мъжа ми водим здравословен начин на живот.Аз лично никога не съм пушила или кусвала алкохол и все се чудя на какво може да се дължи това ужасно нещо.
Искам да попитам за изследванията,които трябва да си направим с мъжа ми,за да установим има ли проблем при нас и дали някоя от вас би ми препоръчала лекар в Бургас,при който да отида и да е запознат с това,какво трябва да се направи.
Благодаря Ви предварително.
*
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #344 -: Юни 10, 2015, 14:09:05 pm »
Диди,много,много съжалявам  :(.Да ти кажа ,че разбирам как се чувстваш ,няма да е вярно :?! И ние имаме една звънматочна и не искам даже да си спомням!! :( Няма добри специалисти в Бургас! Търси във Варна,Пловдив,София. Вие в клиника по репродуктивна медицина ходили ли сте?
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #345 -: Юни 10, 2015, 14:20:52 pm »
Диди , ужасно е това, няма думи да кажа каквото и да било. Аз преживях спонтанен в началото на 5та преди 4 години , организма ми се изчисти сам.  :?
Моят съвет е да се консултираш с др Александров във Варна, знам че много момичета са доволни  :?
*
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #346 -: Юни 10, 2015, 17:03:09 pm »
Непременно с двете епикризи отиди в клиника, която се занимава със стерилитет. Даже потърси две мнения.
Аз има 2 аборта в в 11 и в 7 седмица и след това успешна бременност.
Иди във Варна, а ако имаш възможност да пътуваш, в Пловдив или в София дори.
Успех :)
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #347 -: Юли 23, 2015, 11:30:58 am »
Здравейте от мен. Не знам дали ми е за тук въпроса, но не мога още да се ориентирам в кой под-форум да пиша...Още съм в шок от това, което преживявам. Ще се опитам накратко да разкажа...

Имах трансфер на бластоцист на 7/07. Последва положителен тест и ЧХГ, което се увеличаваше нормално. На 13-тия ден след трансфера обаче получих кървене. След преглед се установи плоден сак, но без ембрион, не точно кухо яйце. Имаше нещо в сака, но не изглеждаше нормално и лекарката беше много песимистично настроена. На следващия ден ЧХГ-то рязко спадна (от 900 до 200 за 48 часа).

След целия този кошмар, сега най-тежкото май ми предстои, защото нищо не съм "изхвърлила" още...нямам никакво кървене, само леки болки. Лекарят ми каза да чакам, че трябва да почне кървене и само да се изчисти, но колко мога да чакам така? Според вас при тези стойности ЧХГ (според мен е спряло да се развива около 900) как да го очаквам като по-болезнен цикъл ли? Не ми се иска да се стига до кюртаж, много ме е страх. Моля някоя ако е преживяла това да сподели! По моите изчисления ембрионът е спрял развитие в 3-та седмица, т.е. 5 гс.
*

    birzata

  • ***
  • 225
  • След лошото винаги идва хубавото !!
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #348 -: Юли 23, 2015, 12:12:48 pm »
Здравейте от мен. Не знам дали ми е за тук въпроса, но не мога още да се ориентирам в кой под-форум да пиша...Още съм в шок от това, което преживявам. Ще се опитам накратко да разкажа...

Имах трансфер на бластоцист на 7/07. Последва положителен тест и ЧХГ, което се увеличаваше нормално. На 13-тия ден след трансфера обаче получих кървене. След преглед се установи плоден сак, но без ембрион, не точно кухо яйце. Имаше нещо в сака, но не изглеждаше нормално и лекарката беше много песимистично настроена. На следващия ден ЧХГ-то рязко спадна (от 900 до 200 за 48 часа).

След целия този кошмар, сега най-тежкото май ми предстои, защото нищо не съм "изхвърлила" още...нямам никакво кървене, само леки болки. Лекарят ми каза да чакам, че трябва да почне кървене и само да се изчисти, но колко мога да чакам така? Според вас при тези стойности ЧХГ (според мен е спряло да се развива около 900) как да го очаквам като по-болезнен цикъл ли? Не ми се иска да се стига до кюртаж, много ме е страх. Моля някоя ако е преживяла това да сподели! По моите изчисления ембрионът е спрял развитие в 3-та седмица, т.е. 5 гс.
Съжалявам за случилото се :bighug: според мене като спреш да приемаш лекарсва ще ти тръгне М. Късмет за напред
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #349 -: Октомври 09, 2015, 08:44:06 am »
Здравейте,момичета отново пиша,за да споделя какво ми се случи през последните месеци.
Не съм губила и минута време и започнах с изследванията.Свързах се с екипа на доц.Конова ,като разбрах,че идват веднъж в месеца и в Бургас.Срещнах се с нея,тя ми назначи много изследвания :НК клетки,генетични 4фактора,антифосфолипидни тела,за щитовидната жлеза.
Е,здрава съм!
Единствено в един от генетичните фактори ми излезе,че може би не усвоявам добре ФК.Назначи ми лечение за 6 месеца ,като ако забременея по-време на тях започвам с други медикаменти.
И така на 03.10. разбрах,че отново съм бременна,което ме изуми,тъй като мъжа ми за целия месец беше за няколко часа в къщи и е станало...
Естествено,че много се притеснявам и не мога да се зарадвам,тъй като съм преживяла 2 аборта преди това.Гледам да него мисля и съм се оставила на течението.Най-много ме притеснява това,че нямам никаква чувствителност на гърдите,никакво гадене,а само ми се спи доста,което не е характерно за мен.От последния аборт на 11.06.,когато ми идва МЦ нямам никаква чувствителност на гърдите,а преди само по това разбирах,че ще ми идва.
В понеделник съм на преглед.Приемам медикаментите,които ми е изписала доц.Конова,като се чух и с нея.
Вие какво ще кажете?
*
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #350 -: Октомври 09, 2015, 12:09:11 pm »
Аз бих казала да не го мислиш, защото нищо повече не можеш да промениш :) обадила си се на лекаря, имаш час, пиеш лекарствата :) Успех!
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #351 -: Октомври 26, 2015, 10:27:02 am »
Здравейте и от мен  :) Измина месец от моя мисед и е вече време да пиша и аз. Нещо не се справям много добре емоционално , не говоря с никого за това , но ми е мъчно . Както и да е . МЦ дойде на 28 ден от кюретажа , което е добре , сега ще изчакам втория МЦ  и ще отида на лекар. Искам да уточня кога да започна отново с опитите :) Моя близка ми каза ,че настроенията ми се меняли от пълна еуфория до лека депресия :) Всички изживяваме мъката си различно . Пожелавам Ви здраве и успех на всички, които се стремят да сбъднат мечтата си :)




Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #352 -: Февруари 02, 2016, 14:33:19 pm »
Здравейте.
Искам и аз да споделя какво ме сполетя.
Две седмици преди Коледа разбрах, че съм бременна.Преди Нова година бях на консултация и лекарят ми каза, че всичко е наред и има ембрион в сакчето.Назначи ми следващ преглед след две седмици.Тогава лекарят ми казва "кухо яйце"??? Реших да отида за второ мнение.Тогава ми казаха, че ембрион има, но поради някаква причина сърдечната дейност е спряла в 7г.с., а аз тогава бях в 9г.с.Наложи се да ми направят кюретаж, понеже нямах никакво кървене.Лекарят, който ми го извърши ме праща на имунолог, за да си направя няколко вида изследвания (НК клетки, вродена тромбофилия и още едно, което не мога да разчета).За мен това беше първа бременност.Сега ще се наложи да изчакам 6 месеца, за да започнем отново опити за бебче.
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #353 -: Юни 10, 2016, 16:08:03 pm »
Skailes какво стана с твоя мисед и изследванията ти, имам подобен проблем - първа бременност и спиране на сърдечната дейност на плода в 10г.с като той отговаряше за 7г.с... Говорих с лекаря той каза, че не е гаранция, че и втората бременност ще се развие като тази... Малко съм объркана, защото нямам отговори на много въпроси, за това исках да те попитам какво стана с теб?
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #354 -: Май 04, 2017, 16:03:51 pm »
Здравейте момичета.Виждам че в темата отдавна не е писано но ще се радвам ако някой може да ми помогне с отговори на няколко въпроса, защото съм объркана а и от притеснение някои пропуснах да задам на лекарката.Днес ми беше абразиото в 8г.с.5д в Майчин Дом (ако не беше лекарката заради която отидох там кракът ми нямаше да стъпи повече в тази болница).Попитах лекаря дали не трябва да взема някакви антибиотици а тя ми каза че няма нужда защото са ми пуснали венозно една доза някакъв антибиотик, но се чудя това не е ли твърде рисковано?Все пак съм само с една тръба и не искам да рискувам да загубя и нея заради лекарска небрежност и някоя инфекция?Каза ми да дойда на контролен след 2-3 седмици това добре ли е като срок?Половите контакти след колко време можем да ги подновим(не че ми е до тях точно сега но си питам принципно), защото докторката ми каза че може като спре кървенето...
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #355 -: Май 04, 2017, 17:25:47 pm »
Ех Слънце, много съжалявам. И моето абразио 2012 та беше в Майчин дом. И на мен не са ми изписвали никакви антибиотици. На мен ми казаха, че като спре кървенето след операцията, да минат един-два нормални  цикъла и тогава можем да подновим опитите, а до тогава секс -само с презерватив , за да се избегнат инфекции и т.н. Знам какво си минала. Горе главата.  Много прегръдки
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #356 -: Юли 22, 2017, 14:20:31 pm »
Аз съм с два мисед аборта все в 8 г.с , направих какви ли не изследвания и всички са ми отлични. "Като си забременяла веднъж, пак ще забременееш", чух няколко пъти вече. Но какво от това като не успявам да ги задържа. Медицината нямала отговор каква може да е причината, най-често обясняват, че вероятно плода е бил увреден...Но как човек да опита пак. :(
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #357 -: Юли 22, 2017, 14:40:21 pm »
Kolobar,добре дошла.Съжалявам за случилото се.Какви изследвания си правила,къде (при обикновен гинеколог или при репрудоктивен)?
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #358 -: Декември 04, 2017, 10:28:47 am »
Здравейте,
Извинете за дългия пост, но с две думи щеше да ми е трудно :)
На 37г. съм, кръвна група O отрицателна и без живо родено дете на този етап.Първата ми бременност беше през 2016 в 8г.с се установи липса на сърдечна дейност на плода. Казаха, че се случва и единствените изследвания, които правих бяха на щитовидна жлеза и TSH абсолютно в норма/1.5/След забременяване първо проверихме пак щитовидната жлеза и отново всичко беше в норма.
През март 2017 забременях отново , превантивно ми даваха да пия прогестерон. След установяване на сърдечна дейност на плода се успокоихме и на последващ биохимичен скрининг се оказа, всъщност плода отново няма сърдечна дейност и е останал в 8 г.с. Докторът ми предписа 3 месеца преди следващо забременяване фолиева киселина мета, аспирин протект от десети ден на цикъла и витамини. Последваха - имунология в Надежда: всичко в норма антифосфолипидни антитела и т.н. Само NK клетки 11% при норма 10. Генетика - Кариотип 46ХХ и партньор 46ХY. Микробиология и ционамазка ок, докторът ми в каза че нямам проблем да правя опити да забременея отново.Месец октомври 2017 отново бременност. Продължих да пия аспирин протект, докторът го редува 10 дни с фраксипарин. Междувременно днк анализ при който не се отчита повишен риск към тромбофилия Генотип за PAI 4G/5G е препоръчително да се интерпретира в комбинация с генотипа за ACE и фактор XIII, за да се прецени комплексния им ефект върху риска от спонтанни аборти. Генотип C/T за 677>Т може да се наблюдава синтезиране на MTHFR с намалена ензимна активност от 30-40% . И отново трети мисед в 8.г.с. Честно казано съм ужасно объркана. Писах на Проф. Кременски и ето какво ми отговори той:з не съм АГ-специалист и не само поради това се придържам към доказаните факти и препоръки на Американската и Английската асоциация по репродуктивна медицина.
Преди 2 месеца бяха потвърдени от Канадската и Френска асоциация.
Можете да ги намерите в първата тема на този форум и в началната страница.

При 2 и повече спонтанен аборти се препоръчва:
1) Хромозомно изследване при двамата (кариотип) - при вас е нормален.
2) Антифосфолипидни антитела - при вас са нормални.
3) Хормонът ТСХ трябва да се поддържа под 2,5 Е.

Изследване за тромбофилии се обсъжда при късни усложнения на бременността или при член от семейството с прекарана тромбоза. При Вас няма данни за тромбофилия. Коментарите под резултати са пристрастни и не доказани.
При варианта за MTHFR се препоръчва прием на метилирана форма на фолиева киселина - непрекъснато в очакване на бременност и поне 2 месеца след забременяване.
В случая приема на аспирин протект и фраксипарин е необоснован и с недоказан положителен ефект.

Няма място за паника и отчаяние.
И да не забравяме, че "дори и без лечение, шансът за успешна бременност остава висок".
Всъщност отчаянието е голямо, защото според неговата статия, почти всички тези изследвания, които се правят са без доказателство  за ефективност. Има много жени страдащи от тромбофилии, родили по едно дете и чак при опит за второ разбрали, че са наследствено обременени. И такива, които въпреки фраксипарина, аспирина и т.н все губят плода. Въпросът който стои сега пред мен е какво да правя?
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #359 -: Декември 09, 2017, 12:29:00 pm »
Здравей, Миа!

Ще се опитам да отговоря на въпросите ти, доколкото мога.

Повтарящите се спонтанни аборти са сериозен проблем, който понякога има трудно решение, изисква дълго време за изследвания и лечение. Съчувствам за това, през което преминаваш.

Както при всеки медицински проблем, така и при този, се започва да се работи по алгоритъм за уточняване на причините за проблема, след което се обсъжда и провежда лечение.

От това, което споделяш, при тебе има един рисков фактор и това е възрастта. Няма да се задълбочавам в тази тема, сигурно ти е известно, че възрастта на жената е проблем. Добре би било да се направи оценка на яйчников резерв, за да се прецени доколко биологичната възраст на яйчника отговаря на твоята календарна възраст. И второто предложение е да се обсъди преминаването към асистирана репродукция, като целта е да се оцени директно качеството на яйцеклетките. Това го споменавам по принцип, а не като конкретен съвет към тебе.

Втори фактор е възрастта на мъжа, ако той е над 50 години.

Трети проблем е твоят отрицателен резус - за него трябва да се прави имунопрофилактика след всеки аборт, както и да се изследват антиеритроцитни антитела.

Генетичните фактори, които си изследвала, не показват наличие на проблем, като изключим трудното усвояване на фолатите, за което е добре да се обсъди прием на лечебната доза фолиева киселина.

Добре е да се направи изследване и за факторите на трофобластна инвазия, които не виждам да си споменала тук.

Редуването на аспирин с фраксипарин е едно от чудесата на българската медицина - в смисъл, че не се прилага никъде другаде и няма медицински обоснована причина за това.

Изследванията се правят, защото така медицината върви напред - натрупват се данни, те се анализират и се правят изводи кое помага и кое - не. Основното объркване идва от факта, че ти четеш статии и мнения за скрининг, а го интерпретираш като диагностика. Целите на скрининга са едни, а на диагностиката - съвсем други.

И остава да се потърсят и другите възможни причини - анатомични, инфекциозни, хормонални и т.н. Тъй като те са много, трябва да ги назначава акушер-гинеколог. Фактори откъм начина на живот също оказват влияние, напр. тютюнопушене, употреба на алкохол, излагане на гонадотоксини и т.н. Говоря и за двамата партньори.

И при следваща бременност ако, не ти го пожелавам, но ако се случи отново да се загуби бременността, е добре да се помисли за генетично изследване на плода.

Фоликуломметрия, макар да е метод от асистираната репродукция, е добра първа мярка, за да се види как се движат нещата в динамика.

Последно, имай предвид нещо друго - не е задължитено и трите аборта да се дължат на една и съща причина. Възможно е да има различни причини, напр. единият аборт може да е в резултат на случайна грешка при оплождането (де ново мутация, което е и най-честата причина за спонтанен аборт), другият да е в резултат на инфекция на майката, като грип, третият да е в резултат на недобра имплантация и т.н.

Поздрави!
« Последна редакция: Декември 09, 2017, 12:33:15 pm от Мели »


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу